Sayfa 44/45 İlkİlk ... 24404142434445 SonSon
899 sonuçtan 861 ile 880 arası

Konu: Punto sorunları & eleştiriler - Lütfen herkes sorunlarını yazsın

Hakan Yurtcan
    hakan3294 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart Cevap: Punto sorunları & eleştiriler - Lütfen herkes sorunlarını yazsın

Selam arkadaşlar, sorumu nereye yazacağımı bulamadığım için cevap olarak yazıyorum, kusura bakmayın. Benim 2012 model bir Fiat Punto aracım var. Son zamanlarda gaza basarken ve yarı otomotik şanzımanda vitesi kendi kendine yükseltmeden önce motordan bir "vıjjjj" sesi geliyor. Aslında ses aracı sürerken sürekli geliyor ama vites geçişlerinde çok daha bariz hale geliyor. Tam anlatamadım belki ama vıjj sesine çok benzettim. Acaba bu sorun nereden kaynaklanıyor olabilir? Teşekkürler

ensar ,
    Ensar53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    .

Standart Cevap: Punto sorunları & eleştiriler - Lütfen herkes sorunlarını yazsın

city magdrları nerede hep beraber mahkemeye verelım boyle bıse yok adamlar umursamıyor bıle..uretım hatasını bıze yukleyecekler... fiat mı bır daha alsa almam...

Ahmet Arif Öz
    ahmetarifoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    2011 Punto Evo 1.3 MJ 01ATB95

Merhabalar aranıza yeni katıldı
    2011 Punto Evo 1.3mj Dynmc paket aldım 2 haftadır aracı kullanıyorum.
    Bir kaç şikayetim var ve merak ettiğim şeyler var.

Klima 2 gündür bir üflüyor bir duruyor fanda sıkıntı var galiba.
    Dikiz aynam ve sağ aynam titriyor bunun için motor takozları dediler doğru mudur ?
    Direksiyonu tam kırıp aracı kaldırınca hafiften tıkırt diye bir ses geliyor.
    Dijital klima biraz güçsüz gibi.

mesut nmlky
    gpmesud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 65

Alıntı ahmetarifoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar aranıza yeni katıldı
    2011 Punto Evo 1.3mj Dynmc paket aldım 2 haftadır aracı kullanıyorum.
    Bir kaç şikayetim var ve merak ettiğim şeyler var.

Klima 2 gündür bir üflüyor bir duruyor fanda sıkıntı var galiba.
    Dikiz aynam ve sağ aynam titriyor bunun için motor takozları dediler doğru mudur ?
    Direksiyonu tam kırıp aracı kaldırınca hafiften tıkırt diye bir ses geliyor.
    Dijital klima biraz güçsüz gibi.
    dikiz ayna titriyor diye motor takozu değismez ordan kaç önce. benim aracımda aynamın biri yan sanayi araç fan açınca aynanın titrediğini görebiliyorum. araç çalıstı durduğu yerde direksiyonda titreme varmı ona bakalım önce kendimiz kontrolü yapmak için sonrasını zaten iyi bir usta anlar.
    direksiyon meselesinde ise tam kırmalarda olabiliyor ben zorunda kalmadıkca tam kırmıyorum genel olarak tam kırınca zorlamadan dolayı kayıslardan ses yapıor olsa gerek diye düsünüyorum.
    dijital kilman için birsey diyemeyeceğim benim hiç olmadı )

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

1. Klima rezistor kablosunda temas sizlik var. Torpido gözünün altında eğilip bakın soketi ısındığı için erimiş yada ark yapmış olabilir.

2. Aynaların titremesi puntolarda olan bir durum özellikle motor soğuk iken olan bir durum ancak ısındıktan sonrada sürekli devam ediyorsa motor takozlari nın kontrolü ve aracın rolanti si kontrol edilmesi gerekir.

3. Aks ları kontrol etmek gerekir

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Emre Seymen
    Seymen1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2

aynanın titremesi %99 ihtimalle motor takozu eğer sağ tarafta titreme varsa sağ motor takozunu değiştirt sadece ve farkı gör hatta titrerken seste çıkarıyordur muhtemelen sinir bozucu bi ses tecrübeyle sabittir hangi taraf titriyorsa o tarafı değiştir öncelikle farkı görünce diğer kulaklarıda değiştireceksin zaten ki zaten birinin değil hepsinin değişmesi lazım öyle daha sağlıklı olur direksiyon çevrilmiş bi şekilde gaza basınca gelen ses aks kaynaklı diye tahmin ediyorum

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ahmet Arif Öz
    ahmetarifoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    2011 Punto Evo 1.3 MJ 01ATB95

Cevaplar için teşekkür ederim. Klima sorunu fan termiğinden kaynaklı çıktı değiştirmeden düzeltildi. Geri kalanına bayramdan sonra bakacam.

Herkese hayırlı bayramlar

Muhammet ali Yeşilova
    Malibuu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Rengi
    Rock Siyah

Arkadaşlar merhaba 3 kapı 2006 model grande punto sahibiyim aracımda sağ ön koltuğu öne yatırmaya yarayan plastik kol kırıldı internette bayağı aradım bulunmuyor yardımcı olursanız sevinirim parçanın adı ne tam olarak onuda bilmiyorum

Gökhan Yildirim
    kingmortal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    59 AAD 538
    Edilen teşekkür: 2

Su alma sorunu yolcu airbag catlak sorunu klima on izgara kalkmasi ctiy agrizasi hangisini yazayim ki 😀

süleyman Ş
    General edll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR
    Edilen teşekkür: 834

Alıntı kingmortal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Su alma sorunu yolcu airbag catlak sorunu klima on izgara kalkmasi ctiy agrizasi hangisini yazayim ki 😀
    hepsi hallolacak şeyler sıkıntıya gerek yok
    su alma işi yazın denenir hallolur.
    airbag konyada sıfır gibi yapılıyor.
    ön ızgara sıfırınıda alsan taksan aynı hep idare ediyoruz.
    city de istanbulda kaliteli yapan yer var.
    Allah dermansız dert vermesin bunlar ufak tefek şeyler

eski konulara bakarsan parasıyla bile çoğu yaptırılamıyordu. şimdi çok şükür hemen hemen hepsinin çaresi var.
    Konu edll tarafından (02/02/2019 Saat 22:26 ) değiştirilmiştir.

Hacı Ayhan
    Ayhannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı edll Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hepsi hallolacak şeyler sıkıntıya gerek yok
    su alma işi yazın denenir hallolur.
    airbag konyada sıfır gibi yapılıyor.
    ön ızgara sıfırınıda alsan taksan aynı hep idare ediyoruz.
    city de istanbulda kaliteli yapan yer var.
    Allah dermansız dert vermesin bunlar ufak tefek şeyler

eski konulara bakarsan parasıyla bile çoğu yaptırılamıyordu. şimdi çok şükür hemen hemen hepsinin çaresi var.
    Airbag catlagı İstanbul da yapan usta bulamadık mı ? Daha forumda

MI MAX 3 cihazımdan gönderildi

süleyman Ş
    General edll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR
    Edilen teşekkür: 834

Alıntı Ayhannn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Airbag catlagı İstanbul da yapan usta bulamadık mı ? Daha forumda

bir kaç ay önce konyadaki usta istanbula gelip, tamirleri orada yapıp dönmüştü. nuradanda duyurmultum birkaç gün. denk gelmediniz sanırım.

Hacı Ayhan
    Ayhannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı edll Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir kaç ay önce konyadaki usta istanbula gelip, tamirleri orada yapıp dönmüştü. nuradanda duyurmultum birkaç gün. denk gelmediniz sanırım.
    Maalesef .. Tekrar gelmesi söz konusu olur mu?

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Alıntı Ayhannn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maalesef .. Tekrar gelmesi söz konusu olur mu?

Yakın zamanda Bursada olacak. Bursaya gecerim dersen bana özelden telini at.
    "Bir MACAR Atasözü derki; Sarhoş er geç ayılır ama cahil Aslaa"

Atakan Eren Meral
    AtakanTR34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Selamun aleyküm, 2006 dizel grande punto 1.3 mjet 90 bg sahibiyim. Aracımda elektriksel sorun var ve hangi ustaya gösterdiysem çözüm bulamadılar. Aracım 3 haftadır otoparkta yatıyor ve çalışmıyor. Herkes tutturmuş italyan punto buna uyumlu soket girişleri, tesisatı bende yok diyerek ilgilenmiyorlar. Kimisi akü diyor, kimisi sigorta panelinin değişmesi gerektiğini söylüyor. Kontağı açtığında motora yakıt gitmiyor. Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Atakan Eren Meral
    AtakanTR34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Motor ve elektrik tesisatının hali
    <strong><i>Eklenmiş küçük resimler</i></strong><br/><br/> Eklenmiş küçük resimler

-20190529_195449.jpg  

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Alıntı AtakanTR34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamun aleyküm, 2006 dizel grande punto 1.3 mjet 90 bg sahibiyim. Aracımda elektriksel sorun var ve hangi ustaya gösterdiysem çözüm bulamadılar. Aracım 3 haftadır otoparkta yatıyor ve çalışmıyor. Herkes tutturmuş italyan punto buna uyumlu soket girişleri, tesisatı bende yok diyerek ilgilenmiyorlar. Kimisi akü diyor, kimisi sigorta panelinin değişmesi gerektiğini söylüyor. Kontağı açtığında motora yakıt gitmiyor. Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
    Arka koltuğun altında mazotu fitreye gönderen şamandıralı depo pompası var.Koltuğu kaldırıp halıyı çekerek pompanın soketini çıkarınız.Bir avometre ile soket uçlarına takarak kontağı açıp elektrik gelip gelmediğine bakın.Geliyorsa 12 volta yakın değer gösterir.(Avometre yoksa bir ampul ile artı eksi kutuplara takarak yanmasını kontrol edebilirsiniz).Eğer elektrik gelmiyorsa motor bölümünde siyah kapağın içinde sigorta var.İnternetten kullanma klavuzu indirerek depo pompasının sigortasının yerini öğrenerek sigortayı kontrol edin.Elektrik geliyor da pompa çalışmıyorsa depo pompası arızalıdır.Bir de immobilizer sorunundan dolayı pompa çalışmaz.
    Konu ykaya1983 tarafından (16/06/2019 Saat 18:13 ) değiştirilmiştir.
    Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arka koltuğun altında mazotu fitreye gönderen şamandıralı depo pompası var.Koltuğu kaldırıp halıyı çekerek pompanın soketini çıkarınız.Bir avometre ile soket uçlarına takarak kontağı açıp elektrik gelip gelmediğine bakın.Geliyorsa 12 volta yakın değer gösterir.(Avometre yoksa bir ampul ile artı eksi kutuplara takarak yanmasını kontrol edebilirsiniz).Eğer elektrik gelmiyorsa motor bölümünde siyah kapağın içinde sigorta var.İnternetten kullanma klavuzu indirerek depo pompasının sigortasının yerini öğrenerek sigortayı kontrol edin.Elektrik geliyor da pompa çalışmıyorsa depo pompası arızalıdır.Bir de immobilizer sorununda pompa çalışmaz.
    Konu ykaya1983 tarafından (16/06/2019 Saat 18:13 ) değiştirilmiştir. Sebep: yanlış
    Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cenk Özkan
    Marscenx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok

Standart Puntom active mi dinamic mi ?

Öncelikle herkese iyi günler 2007 grande punto 1.3 multijet araç aldım aldığım kişi aracın active olduğunu söyledi ama aracın faturasını buldum dinamik yazıyor nasıl anlayabilirim

mesut çelik
    mesutt1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 66

Standart Cevap: Puntom active mi dinamic mi ?

Alıntı Marscenx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese iyi günler 2007 grande punto 1.3 multijet araç aldım aldığım kişi aracın active olduğunu söyledi ama aracın faturasını buldum dinamik yazıyor nasıl anlayabilirim
    kapı açacakları plastik siyahsa activedir misal ama gövde rengindeyse dinamiktir. başka örneklerde var tabi