Sayfa 24/45 İlkİlk ... 420212223242526272844 ... SonSon
899 sonuçtan 461 ile 480 arası

Konu: Punto sorunları & eleştiriler - Lütfen herkes sorunlarını yazsın

Tuğrul Güçlü
    tguclu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yağmur Gri
    Edilen teşekkür: 2

Merhabalar

GP 1.3 Dynamic aracım var , herşeyinden gayet memnunum. Fakat geçenlerde aracın aküsü bitti. 3 gün kullanmamıştım sadece. Araca ilk binip kontağı çevirdiğimde arka sileceğin açık kalmış olduğunu farkettim.

Fiat acil servisi aradım ve gelip takviye yaptılar. Görevli soğuk havalarda akünün bitebileceğini fakat sileceğin araç çalışmıyorken iken aküyü bitirmeyeceğini söyledi.

Bu bana inandırıcı gelmdi çünkü 3 günde İstanbul'daki kış şartlarında bir aracın aküsü bitmez. Silecekten de olmadığını öğrendik. Muhtelemen aküde arıza var diye düşünüyorum.
    Bu arada akü araçla beraber gelen akü yani değiştirilmedi.
    Bu konuda tecrübesi olan ? Tşk.

Murat YANIK
    Linos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673
    Edilen teşekkür: 1268

Muhtemelen aküde problem... Kontak kapandığı anda, silecek de kapanıyor. Farlar açık kalmış desek, o da mümkün değil!

anvil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1348

aküde problem varsa garantiden değiştirirler aküyü

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Tuğrul, araç çalışmıyorken araçtaki elektrikli üniteleri kullanmak da aküyü yıpratabilir yani şarj edilmesini gerektirebilir.(Silecek için değil, genel anlamda konuşuyorum) Ben mjtd yi tam 1 ay kullanmadım ve kışın ilk marşta anında çalışmıştı.Bence servisteki şarjdan sonra sorun çıkartmayacaktır, geçmiş olsun...

hüsmen kinet
    hüso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 0

selam arkadaşlar buraya yeni oldum harikaymış ya öncelikle bilgi ve tecrübelerinizi paylaştınız için tşk. bugün puntoma kavuştum siyah 2008 1.3 mj 75bg aracımın motorunu yada mekanik aksamlarını korumak için ve performansını artırmak için yağ, koruyucu, akaryakıt vs.vs. neler yapmalıyım yada kullanmalıyım tşk

Ertuğ Torun
    T-jet uzmani Romeo_er2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 GTR 52
    Edilen teşekkür: 1032

iç plastik sorunları..

kol dayama gıcırtısı
    arka pandizotun ordaki plastik sacdan gelen tıkırdı gacırtı
    difüzörün kenarı çıktı o değişti
    emniyet kemerlerinin çıktığı yeri kaplayan plastik yerlerden gelen tıkıtrı..

motorda sadece motor suyunun kaçağı problemi yaşadım
    06 GTR 52

-Crossfit-
    Forging Elite Fitness

Erdem Bozdağ
    GP Hastası Erdem Bozdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1126

tıkırtılar hakkeden insanı biyerden sora çıldırtıyor
    kaç tane tıkırtı sorunu çözdüysemde sonuca ulaşamadım
    kesin biyerlerden yeni sesler geliyor
    bazen hakkaten insanı çıldırtıyor

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı hüso Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar buraya yeni oldum harikaymış ya öncelikle bilgi ve tecrübelerinizi paylaştınız için tşk. bugün puntoma kavuştum siyah 2008 1.3 mj 75bg aracımın motorunu yada mekanik aksamlarını korumak için ve performansını artırmak için yağ, koruyucu, akaryakıt vs.vs. neler yapmalıyım yada kullanmalıyım tşk
    Hüsmen, hoşgeldin, aracın hayırlı olsun,

Motor ömrünü uzatmak için yağ değişimlerine dikkat etmen gerekiyor.Yine periyodik bakımlarını zamanında yaptırman, sürekli aynı istasyondan yakıt alman dikkat edeceğin detaylar.Sürekli yüksek devir kullanmak, motor soğukken 2500d/d dan daha yukarı çıkmak motor ömrünü kısaltmakta.Uzun ve performanslı kullanımdan önce motoru durdurmadan biraz rolantide çalıştırmak da gerekmekte.Motoru çalıştırırken tüm ışıkların sönmesini beklemek en doğrusu,

Mekanik, yürüyen aksamı korumak için kasis ve çukurlardan dikkatli geçmek gerekiyor.Araca uygun jant-lastik kullanmak, lastiğin havasının doğru değerde olması gerekli.Direksiyonu araç sabitken fazla döndürmemek bile gerekiyor

Modifiye ve teknik bilgi için forumumuzu inceleyebilirsin,
    Keyifli forumlar...

OSMAN YILMAZ
    ozz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 36

Beyler hepinize selamlar.
    Şimdiye kadar yaşadığım tüm problemler aşağıda verilmiştir çözümleri de .
    Benim aracım 2006 model 95hp 1.4lt dynamic
    Şu nokta da çok şanslıyım ben bir koç çalışanıyım. Çalıştığım fabrikada hemen herkes ford ve fiat kullanıyor. Alfa tercih edenler de var.
    Bu nedenlerle grande punto problemlerinin hemen hemen hepsini az çok gördüm.Ya ben de, ya arkadaşlarımda.

1. Hız göstergesinin öündeki şeffaf plastik malzeme sıkıştırılmamış olduğu için cızırtı yapıyor. Çözüm:Evinizdeki PVC camların plastik contalarından 12cm civarı bulun ve bu plastiğin üst tarfındaki boşluğa boylu boyunca sıkıştırın. Elinizle oradaki boşluğu bir kontrol edin ne kadar büyük olduğunu göreceksiniz. Rahatlıkla bu contayı oraya sıkıştırabilirsiniz. Ve en güzel yanı hiç bir şekilde gözükmeyecek olmasıdır.

2. Torpido gözünün üst tarafındaki evraklık bozuk yollarda çok ses yapıyor. Denemesi kolay torpidoyu açın evraklık boş iken, evraklığın sol alt tarafına vurun bakın ne kadar çok ses yapacak. Çözüm: evraklığın üst tarafına parmağınızı soktuğunuzda orada da bir boşluk göreceksiniz. Evraklığım sol üst tarafına en az 1.5cm kalınlığında plastik silgiye benzer bir takoz sıkıştırın bu iş biter.

3.46000 deki aracımın direksiyon kutusundan ses gelmeye başladı. Uzatılmış garanti sağolsun. Hallettiler.

4. Arka kapılar açılmıyordu. Servis halletti.
    5. 45000 kilometrede iken sol cam mekanızması bozuldu. Uzatılmış garanti sağolsun.
    6. 40000. kilometrede ön takımda dikey bir kol var. ben mekanikten anlamam. Boşluk yapmış ses çıkıyordu. Garanti sağolsun.
    7. Ön kapı içlerine ve arka kapı içlerine ziftli malzemeden izolasyon yaptım. Arka kapılara SONY 17cm hoperlör taktım. Orjinali 13cm lik çok kötü bir hoperlördür.

8.Kapı pandizotlarını sökünce beyaz dandik bir malzeme ile kapı sacındaki deliklerin kapandığını görürsünüz. Hoperlörler bas verince acayip hışırtı ve cızırtı yapıyorlar. Çözüm: ziftli malzeme ile kapatılır. Hem hoperlörlerin bas kapasitesi artar hem dız izeolasyon hemde ses cızırtı azalır.
    9. Arka kapılardaki camı açmaya yarayançevirme kolunun alt kısmı, arka kapı pandizotuna çok yakın. Arka hoperlörler bas verince arka kapı plastiği ile bu kolların alt kısmı öpüşmeye ve çok kötü ses çıkarmaya başlıyor. Çözüm basit:kol sökülür alt kısımda 4mm derinliğinde 1 kaç cm lik plastik t bıçağı ile güzelce kesilir. Kesilen kısım dikötörgen gibidir. Bu nedenle orjinal gibi durur. Asla görüntüsel sıkıntı olmaz.

10. Arka kapılardaki bir şeyler koyduğunuz ceplerin hoperlöre yakın kısımları ne yazık ki hoperlör ızgarasını tam öpmüyor. Bu nedenle bas vurunca buralardan iki plastiğin birbirine vurmasından kaynaklanan bir ses çıkıyor. Çözüm basit arasına siyah renkte sünger sıkıştırın. Bir de kapı pandizotlarını sökün boş gördüğünüz her yere süngerden dolgu yapın. Sonrasında pandizotu takarken biraz zorlanırsınız ama. Yukarıdaki dediklerimle beraber bunu yaptığınızda sesi açtığınızda hiç bir yerin zıngırdamadığını ve daha iyi bas aldığınızı göereceksiniz. Ayrıca dışarıdan gelen sesler için bir miktar izolasyon sağlamış olacak.

11. www.adac.de adresini ziyaret edin aracınız için en iyi lastiği seçin. Goggle translate de almanca ingilizce çeviri yapabilirsiniz. Yol sesi az alsın kuru veya ıslak zeminde perfromansı iyi olsun istiyorsanız lastik testlerine bakar lastiğinizi seçersiniz. Bu sene 185 65 R15 boyutlarında mükemmel bir seçenek var Continental Premium Contact 2. Tüm rakiplerini kuru yol ıslak yol perfromansı en iyi. Bombası yol sesi konusunda en iyi puan. Ama biraz yumuşak bir lastik. Wear konusunda yani ömür konusunda biraz ayıf kalacaktır. Ama yol sesi konusunda çok hoşunuza gidecek. Bu site almanların otomobil derneğidir. dünyaca saygındır. Lastik üreticileri bu siteden birincilik aldıklarında gururla sitelerinde bundan söz etmektedirler. Ayrıca bu sitede hemen her marka arabanın çarpışma testlerini yol tutuş testlerini bulabilirsiniz. şimdilik bu kadar. ANlatacak daha çok şey var ama. Yeter şimdilik.

10. Bu mesajı için 6 kişi ozz'ye teşekkür etti:

zavaz egoln
    ulassor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Siirt
    Rengi
    Yok
    Plaka
    ty

Standart klima

selam ikinci el punto aldım ama kliması bozukmuş 3 ay sonra öğrendim. bir taraf sıcak bir taraf soğuk veriyor. servise gittim kople gögsu sökemk gerektiğini söylediler sorunlumu puntoların kliması acaba nasıl tamir olur fikri olan varmı

BÜLENT HASDEMİR
    Bülent10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 15

Ulaş mrb sabah Gp servise götürdüm gelen bir ses üzerine. Orada Bravo gördm onda da aynı sorun vardı . ön göğüs sökmediler direksiyorunun altında ki bir yer var orayı çıkartıp bir dijital alet bağladılar ve kısa bir süre içerisinde hallettiler kafana takma

zavaz egoln
    Nereden
    Siirt
    Rengi
    Yok
    Plaka
    ty

ben 3 aydır aldım 2007 puntoyu problemleri sayayım
    1.airbag sürekli hata veriyor fiat bayiye gittim temassızlık var dediler 3000tl masrafı var dediler istediler
    2.arka kapı bazen açılmıyor.
    3kliması bozuldu sağ taraf sıcak sol taraf soğuk veriyor
    3. tekel tasları tam oturmadığından arabanın tekerleği yalpa yapıyormuş gibi
    bir de bişey sormak istiyorum 2007 model aracın garantisini uzatabilirmiyim.

zavaz egoln
    Nereden
    Siirt
    Rengi
    Yok
    Plaka
    ty

bülent bey benimkisini baktılar özel elektirikçiyede götürdüm aynısını dedi çift taraflı djital klima olduğundan motorları göğsün altını söküp baktılar

Gökhan Türkan
    mgturkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    26 UE...
    Edilen teşekkür: 6

Aracım 2007 Multijet Dynamic Sdc 40.000 De ama plastik aksamdaki sesler beni deli etmeye başladı,birini çözüyorum diğeri başlıyor arka kapı kollarından da şikayeti olmayan yoktur sanırım.
    Ama yine de çok güzel bir araç

Ertuğ Torun
    T-jet uzmani Romeo_er2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 GTR 52
    Edilen teşekkür: 1032

puntonun tek sorunu..arabaya dikkatlice değilde eşşeğe biner gibi binenlerin yazdığı eleştiriler..ve arabalarında çıkan sorunlar..çok normal...bizde yok hiçbiri maşallah..

not:kimse üstüne alınmasın genel olarak söyledim..
    06 GTR 52

-Crossfit-
    Forging Elite Fitness

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Alıntı Romeo_er2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    puntonun tek sorunu..arabaya dikkatlice değilde eşşeğe biner gibi binenlerin yazdığı eleştiriler..ve arabalarında çıkan sorunlar..çok normal...bizde yok hiçbiri maşallah..

not:kimse üstüne alınmasın genel olarak söyledim..
    Cevap tam oturmustur herhalde ,Ertuğ
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

18. 14/06/2010, 01:56

OSMAN YILMAZ
    ozz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 36

iyi de siz de aynı tarzda problemlerden söz etmişsiniz bir kaç sayfa önce. Sonuçta bu arabalar Fiat marka Mercedes değil. Ben arabamı ço seviyorum Bence 10 numara endüstriyel tasarımı var. Ama o kadar işte....

Mehmet BAYKAL
    mehmethoca71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yozgat
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 5

Arkadaşlar bakıyorumda hepinizinki grande punto. benim aracım 2004 model punto. sizin araçların dedesi yani. ilk çıkan punto. valla arkadaşlar şunu söyleyeyim aracım 160000 km.de ama taş gibi. sizin bahsettiğiniz sorunların hiç biri yok. ama servise götürmeyin derim. adamı resmen yoluyolar. geçenlerde triger zincirini değiştirdim. arkadaşlar zincirden ses gelmediği sürece değiştirmeyin sakın. yok 160 binde değişecekmiş. hepsi hikaye. aracımı servise götürmeden daha iyiydi. ankaradaki birmota götürdüm. içine ettiler. aracımı servisten ilk aldığım dakika sağından solundan ses gelmeye başladı. geri götürdüm yok şurası değişecek yok burası değişecek dediler. tamamen tesadüf dediler. bir daha servise gidermiyim. valla arkadaşlar yeni kasaları bilmem ama puntolar gerçekten sağlam araba.

Deniz Asil
    Desert Eagle Kriminal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864
    Edilen teşekkür: 2519

Arkadaşlar rolanti tutmuyor aracım napmalı ne etmeli...Hep 10 un altında
    I ' m c a p u l i n g . . .

Onur Ergun
    MangalMaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5

Aracım dinamic 1.3 86000 km de.
    Arka camın su fışkırtmak için önden arkaya gelen boru arka camın orada kopmuş .Boruya ek yapmak için tempranın tekli fıskiye ekini aldım.En ucuz bu şekilde halledilebilirmiş. (Servis bütün boruyu değiştiriyordu) parçanın boyu 3cm fiyatı 10 tl.

Diğer bir parça sağ aynanın altındaki 5cm e 4 cm boyunlarındaki küçük parça rüzgarla zamanla düşebilirmiş. Fiyatı 15 tl

Davlumbaz problemini anlatmaya lüzüm yok ama fiyatlardan bahsedeyim. tanesine 95 TL derler. Palionun çifti 35 tl .Fiat markasının yedek parçalarının en pahalı modeli grande punto diyebilirim. Bu yüzden karbon fiber malzemeden kendime davlumbaz yaptım.

Kırmızı renkli airbag ışığı yanıyordu.Sürücü airbag. Bu problem bazen air bag klipslerinin sarsıntıdan yuvasından çıkmasında olabilirmiş yada direksiyondaki sinyal kollarınıda kapsayan gövdenin içindeki beyaz renkli bir jontanın kopmasından olabilir bende jontanın kopmasından olduğu için komple yeni takım almak durumunda kaldım. 350 tl ye mal oldu serviste 650 tl sadece parçaya söylemişlerdi.

Deri Direksiyonumdaki deri bir iki parça soyulmuştu.Komple direksiyonu değiştirdiler.Garantinin bitmesine 20 gün kala Garanti sağolsun.

Alt takımlardan ses gelmeye başladı özellikle kötü asfaltlarda takur tukur ses rahatsız edici boyutlara ulaştı. Rotil burç vs 200 tl masraf gözüktü.

Geçenlerde şehirler arası yolda kaldım aracın ileri vites teli kopmuş.Çekici ile aracı yetkili servise götürmek zorunda kaldım. Yetkili servisteki arkadaş bu parçanın grande puntoda hiç değiştirmediklerini benim bir ilk olduğumu söyledi Ay sonuydu bakalım nekadar tutacak diye kara kara düşünürken parçanın 60 tl+kdv olduğunu değiştirmeninde 30tl + kdv olduğunu öğrendim.Bozuk moralim birden düzeldi

Bu tür sorunların genel anlamda bütün araçlarda meydana geldiğini unutmamak gerekir.Sonuç olarak bakım maliyetlerinin düşük olması fiyat performans ilişkisinin optimum olması 3 defa aynı modeli almama yöneltti. Grande puntomu seviyorummmm

Birde plastik aksamdan daha az ses gelse ve arka kapılar düzgün açılsa ne güzel olacak

23. Bu mesaj için teşekkür edenler: