Sayfa 2/45 İlkİlk 12345622 ... SonSon
899 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Punto sorunları & eleştiriler - Lütfen herkes sorunlarını yazsın

nejat brohi
    nejatb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 1

merhaba,

1- yol tutus punto'da cok kotu degil, sınıfında iyi yol tutusa sahip araclardan birisi. ayrıca guvenlik paketli espli olunca cok daha iyilesiyor.

2- boyaların hassaslıgına katılıyorum ama yeni aracların cogu boyle, on kaput koruması iyi bir secenek.

3- birinci vitesin soguk havalarda sorun cıkartması nerde ise evrensel sorun. malesef diger araclarda da oluyor, toyota corolla'da da oldugunu soyleyebilirim.

4- malesef motorunuz biraz zayıf bir motor, aracta hafif degil, guvenlik anlamında agırlıgı var. o yuzden cok performans beklemeyin. ama az yakan ve 8 valf eski lakin dayanıklı bir sistemdir ve zor sorun cıkartır.

birde aracınızla barisik olun, guvenin en onemlisi bu. sorunlar butun araclarda ortak.

elektronik sistemler heryere girdikce sorun sayısı da artıyor. onemli olan hayati olmaması.

Ahmet Murat
    apars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 8

Alıntı webercis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    irector: Selam.Arkadaşlar bu siteye yeni üye oldum.Uzun zamandır arıyordum böyle bir site.Tek kelimeyle harika..
    :akuma: Yaklaşık 9 aydır punto kullanıyorum.Ancak bazı sorunlarım var.Sorunlarım;
    -77 hp kullanıyorum ve performans pek de iyi değil.8W
    -Arka kapılar güneşte ısınınca açılmıyor.Servise gittim ama yapamıyorlar8W
    -Araba yürüken 1. vitese hiç girmiyor8W
    -Kaporta boyası en ufak taşla bile sökülüyor8W
    -Şimdiden çeşitli sesler gelmeye başladı8W
    -En önemli sorun ise , kışın kar-buzda arabanın arkası fazlasıyla kıç atıyor.Denge problemi olabilir8W
    Varsa bunların çözümleri, yardımcı olursanız sevinirim.:bye:
    Arkadaşım, yürürken eğer çok yavaş değilsen (10km ve altı) hiçbir araç 1.vitese takılmaz.
    77hp'lik araç performans olarak sana iyi gibi görünmesede belki bilmiyorsun ama avrupa da bu motor orta tercih sırasında. İnsanlar .1.2 motor versiyonları kullanıyorlar. Hayatlarından da memnunlar. Kaldı ki beğenmediğin performans beni 200 km\s gibi bir hıza eriştiriyor. Daha ne olsun. Kapı açılmamasının güneşle alakası yok. Bu araçların tümünde olan sıkıntı bende 5 kapı olan versiyondan da var o da aynı sıkıntıyı gösteriyordu servis hemen hallediyor. TÜRKİYE'de bu aracı ilk alanlardanım ve 1,5 yıldır aracımdan ses gelmiyor. Bence servise bir danış. Arkası atmayan italyan aracı yok, karda biraz dengeli kullan ALLAH korusun kaza yapmayasın. Aracın hayırlı olsun.

Mehmet ...
    ===HüRGeNeRaL=== webercis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 34

Alıntı apars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım, yürürken eğer çok yavaş değilsen (10km ve altı) hiçbir araç 1.vitese takılmaz.
    77hp'lik araç performans olarak sana iyi gibi görünmesede belki bilmiyorsun ama avrupa da bu motor orta tercih sırasında. İnsanlar .1.2 motor versiyonları kullanıyorlar. Hayatlarından da memnunlar. Kaldı ki beğenmediğin performans beni 200 km\s gibi bir hıza eriştiriyor. Daha ne olsun. Kapı açılmamasının güneşle alakası yok. Bu araçların tümünde olan sıkıntı bende 5 kapı olan versiyondan da var o da aynı sıkıntıyı gösteriyordu servis hemen hallediyor. TÜRKİYE'de bu aracı ilk alanlardanım ve 1,5 yıldır aracımdan ses gelmiyor. Bence servise bir danış. Arkası atmayan italyan aracı yok, karda biraz dengeli kullan ALLAH korusun kaza yapmayasın. Aracın hayırlı olsun.
    :construction: Teşekkürler dostum.Allah herkesi kaza, bela ve nazardan(ki puntolarda herkesin nazarı var) korusun.
    -araba yürüken diyorum ama bu yürüme hareket değil, tekerleğin ilk hareketi ile vitese girmiyor.(2 km hız denebilir)
    -arabanın kapıları normalde sabah kalkınca açılıyo.Ama havanın ısınması özellikle güneş ışınlarına maruz kalınca içeriden açmak zorunda kalıyorum.servise de gösterdim yaptılar ettiler ama aynı

. .
    Ersal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 341

Valla benim aracın kapıları gayet iyi açılıp kapanıyor.GP'min yol tutuşundan gayet memnunum, hele birde clio'dan sonra GP'ye binince bunu daha iyi anladım..GP'mi seviyorummmmm...

Muhip Kazım Aksoyer
    Fire Active 1.4 8V 77Bg. mkaksoyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Edilen teşekkür: 23

arabanın arkası viraj ortası ve çıkışlarda biraz oynamakta bilhassa boşken. ama bana sorarsan oynuyor o kadar . fiestaya binsen fırıl fırıl döndüğünü göreceksin. bizde wheelbase biraz daha geniş ama arka taraf boş olduğunda oynamakta çok.
    Fire Active 1.4 8V 77Bg.

Mustafa SEZGİN
    Sezgintr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    16 LP 418
    Edilen teşekkür: 31

B sınıf olmasından kaynaklanıyor heralde tıkırtısı cızırtısı eksik olmuyor. Ne yaptıysakta şu tıkırtıları halledemedik. Aslında bu tıkırtılar müzik açıkken duyulmayacak kadar az geliyor ama bi kere kıllandım artık.

Akincl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 84

Alıntı Sezgintr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    B sınıf olmasından kaynaklanıyor heralde tıkırtısı cızırtısı eksik olmuyor. Ne yaptıysakta şu tıkırtıları halledemedik. Aslında bu tıkırtılar müzik açıkken duyulmayacak kadar az geliyor ama bi kere kıllandım artık.
    Sen bizim yollarda tıkırtı gelmeyen araba mı var sanıyorsun.

passatın bile kapılarından ses geliyor.bu işin segment ile alaksı yok.

tıkırtıyı bulursun zamanla yine yapar.

alışmak gerek demiyorum ama en ufak sese de duyarlı olma.biraz da motor sesi dinlemek lazım.

ufuk bozkaplan
    ufukbzk84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 .. 2326
    Edilen teşekkür: 102

arkadaşalr benm sorunum şu buna bi çözüm bulan varsa lütfen yardımcı olsun arabamda konfor paketi var dolayısıyla dirsek kolçağıda mevcut ama kolçaktan 5000 km sona gıcırtılar oluşmaya başladı daha dün 10000 km bakımında bunu servise ilettim ama halledemediler bana plastik aksamda olur böle şeyler dediler haftaya ödeme için bidaha gidicem servise bu arada 100ytl tuttu kdv dahil bu fiyat nortmalmidir... kolçak sorununu halledebilen varmı nasıl bi çözüm bulundu ben biraz takıntılı olduğum için sinirlerimi bozuyo... lütfen yardımcı olun...

mesmes61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 4

Benim Gp aracımda eksik gördüğüm hususlar
    - Torpido lambası yok.
    - Motor alt koruma yok.
    - Fazla güneşte arka kapıların zor açılması.
    - Arka kapılardan gelen tıkırtılar.
    - Boyanın her yeni araçlarda olduğu gibi zayıf olması.
    - Davlumbazların gerçekten ince olması.

Bulduğum çözümler.
    -Kapı kollarının fazla güneşte açılırken zorlanmamasına servise gittim fazla bir etkili olamadılar. ( Adamlar her işten anlamıyor )
    -Kapıların kilit yerlerinden gelen tıkırtıları biraz yağlan azalttılar. Kapı lastiklerini sipreylediler. ( Adamlar her işten anlamıyor )
    -Yapmayı planladığım da çamurluklara ve altına zift attırmak. Alt koruma yapan yerler var ama bana biraz pahalı geliyor.:ok:

Özgür Gültekin
    StarJet Emotion 1.4 95Bg. asqhelon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Arizona Bej
    Edilen teşekkür: 0

kapı olayı çok enteresan hakkaten.. ben de bi takip edeyim bakalım durum nedir?
    Benim sevmediğim şey, direksiyondan radyo scan imkanı olmaması
    StarJet Emotion 1.4 95Bg.

aa aa
    canberkkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

direksiyondan radyo scan imkanı var..ilk radyo menusune girip yapmanız lazım

anvil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1348

Alıntı canberkkilic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    direksiyondan radyo scan imkanı var..ilk radyo menusune girip yapmanız lazım
    direksiyonda nerde var radyo scan. sadece kayıtlı kanallar arasında geziyor.

Hüseyin Koyak
    h k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 205

Alıntı ufukbzk84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşalr benm sorunum şu buna bi çözüm bulan varsa lütfen yardımcı olsun arabamda konfor paketi var dolayısıyla dirsek kolçağıda mevcut ama kolçaktan 5000 km sona gıcırtılar oluşmaya başladı daha dün 10000 km bakımında bunu servise ilettim ama halledemediler bana plastik aksamda olur böle şeyler dediler haftaya ödeme için bidaha gidicem servise bu arada 100ytl tuttu kdv dahil bu fiyat nortmalmidir... kolçak sorununu halledebilen varmı nasıl bi çözüm bulundu ben biraz takıntılı olduğum için sinirlerimi bozuyo... lütfen yardımcı olun...
    kolçatan ses geliyor ama beni pek rahatsiz etmedigi icin serviste elletmedim
    Granit Gri F.I.R.E Dynamic KP + SP + AJ

Levent Aslan
    levogrande - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BF **11
    Edilen teşekkür: 4

Alıntı ufukbzk84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Kolçağın oynayıp tıkırdaması bende de var, çok sert plastik kullanılmış ondan oluyor.Ne yapcaz bilmiyorum!

ufuk bozkaplan
    ufukbzk84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 .. 2326
    Edilen teşekkür: 102

peki çözümü olması gerek bunun ben bugun kardeşimi gönderdim servise işlerimden dolayı pek zamanım yok gerekirse resti çek dedim değiştirsinler... bi zaman sona gene aynısını yaparsa yine götürür değişirim 30000 ytl para veriyorum bide o sesi çekemem....gerekirse ses yapan bölmelerine yumuşak bi madde yumuşak plastik gibi bişi olabilir silikona benzer bi madde olabilir sonuçta bi çözümü olmalı bence...böle kullanıcak değilim ama bunu halledebilen varsa yardımlarını bekliyorum çünkü bayağı taktım... 98 model unoda bile böle bi saçmalık yoktu... bide işin garip tarafı ben kolçak olsun diye daha fazla para veriyosun ama sorun olarak sana geri dönüyo gerçekten bu iş halledebilen biri varsa yardımlarını bekliyorum...
    Konu ufukbzk84 tarafından (02/05/2007 Saat 18:16 ) değiştirilmiştir.

TEZEL KORKMAZ
    DeWıL 45 TEZEL PUNTO 45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 31

valla haklısınız abılerım ama yınede puntolarımız cok guzel allah kımseye kaza bela vermesın

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

aa aa
    canberkkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı anvil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    direksiyonda nerde var radyo scan. sadece kayıtlı kanallar arasında geziyor.
    radyoyu kurcalarken regional mode u on/off tan on yapmıştım sonra bi mod daha var şuan aklıma gelmiyor ama regional mode tan sonra yada önce gelmesi lazım onuda değiştirince oluyordu. bide sol menuden , yol bilgisayarının radyo göstermesini kapatmıştım.. sonra direksiyonda sağ tarafta alt üst okla değiştirmiştim.

a a
    krsd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 19

Arka kapılarda bende de sıkıntı var.Ama güneşle ilgili olabileceği aklıma gelmedi hiç.Antalya'da havalar yavaş yavaş ısınıyor.Malum yazın çok daha sıcak oluyor,o zaman yaz gelince arka kapıları kullanamayacak mıyız?
    Bir de radyoyu kayıtlı istasyon dışında direksiyondan frekansı aşağı yukarı şeklinde değiştirebilen var mı gerçekten?
    Konu krsd tarafından (03/05/2007 Saat 01:51 ) değiştirilmiştir. Sebep: Cümle ekleme

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

tabikide kullanabilirsiniz ama kapıları açmak biraz zorlaşır arka kapı kollarını biraz zorlamak gerekiyor açılması için bunun en iyi çözümü vakit geçirmeden servise gidip arka kapıları ayarlattırmak
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

a a
    krsd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 19

Hocam Pazartesi kısmetse 10000 için gideceğim.Umarım ayarlanır.Ayrıca aynadan bakınca tek hatta görünmüyor kapılar.
    Ayrıca diğer konu için de uygulanabilirlik ve fiyat sorayım gitmişken(arka cam).

Sayfa 2/45 İlkİlk 12345622 ... SonSon