Sayfa 1/3 123 SonSon
57 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Direksiyon, konsol, kalorifer borusu yada her neyse

BAKİ BAKİ
    2000 corsa gls 1,4 16v ov onderbaki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    06 ** 4
    Edilen teşekkür: 96

Kızgın Direksiyon, konsol, kalorifer borusu yada her neyse

500 ,evo,punto,brava'cı arkadaşlar selamlar

ufak tefek sorunlar yaşıyoruz her arabada olabilir tabii. fakat insanların isyanını yanlış anlamayın. bizde isteriz kullandığımız arabanın itibar kaybetmemesini. değerinin düşmemesini. arabayı alırken birçok arkadaş uyardı ona rağmen aldım. gerçektende pişman değilim fakat;

bizim cepemizden de düşünün biraz. sizde olsa belki hiç takmayacaksınız, belki şu anda "0" araçlarda problem yaşayan bir çok arkadaştan daha çok feryad edeceksiniz.("0" araçta ses geliyor diye boruların arasına tahta konur mu arkadaş el insaf. isyan edilmeyecek birşey değil. bu noktada servis de çok önemli tabi, biraz teknik olmak gerekir.insan teknik olacak problemler teknik metodlarla çözülecek,firma bunu da mümkünse araç fabrikadan çıkmadan çözecek. yok ama öyle değil fiat servisi boruların arasına ya da arkasına tahta koyarak bu sorunu çözecek. haa bu servisteki dangalaklık, yok böyle birşey.)

amaç markayı kötülemek değil tabi ama 33 000 lira para verip bu gibi .oktan problemlerle uğraşmak vakit ayırmak gerçekten çok sinir bozucu bir durum.forumdaki paylaşımlar gerçekten güzel. tartışarak doğruyu bulacağız tabiiki. bence forumda taş çatlasa 20-30 evocu var ve 5-6 kişide bu sorun varsa gerçekten yüksek bir yüzde. acaba fiat 500 yada bravada bu sorunlar var mı? çoğu arkadaş gördüğüm kadarıyla arabanın sağını solunu keyif için söktüren taktıran, görüntüye önem veren, araba aston martin'e benziyor diye kendini mutlu hisseden ve bunun için bu arabayı tercih eden, motorun gürültüsünü arttıran yükselten arkadaşlar. bu yüzden ses mes takmaz ki onlara. zaten gürültüden başka birşey duyamazsınki o arabada. ben belkide diğer arkadaşlar dertsiz tasasız binelim ve evden işe işten eve gidelim diye aldık bu arabaları. zart zurt servise gidelim diye değil ki. araç gerçekten güzel göze de hoş geliyor. ama merak ediyorum önü benzetilen fiat 500 de yada konsolu benzetilen bravada böyle sorunlar var mı. sanmıyorum ama varsa tam bir rezalet. görüntü ve iç dizayn genişlik ve konfor için tercih ettim bu arabayı. demekki bazen şeklin önemi olmayabiliyor.

Yine olsa yine bu arabayı tercih ederim gerçekten önemsiz şeyler düzelmeyecek şeyler değil. fakat takmayın bu kadar diyen arkadaşların başına gelse ne düşünecek onu da çok merak ediyorum.

2. Bu mesajı için 3 kişi onderbaki'ye teşekkür etti:

ZAFER MUTLU
    zafermutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 445

daha öncede dedim siz eger ankara istanbulda bu sorunları servis çözemiyorsa ben burda yandım diyorum.. araba geldikten sonra haberlere çıkarım gibi geliyor bizim burda yollarda bozuk deliririm heralde .. eger bu sorunlar evo ya aitse.. fiat tan arkadasım daha yeni fiorino aldı hiç ses felan gelmiyor. sorunları dikkatlice takip ediyorum vede sıkıntı veriyor okudukca degiştirmeyi bile çok ciddi düşünüyorum...

veli ercan
    vek66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 vek31
    Edilen teşekkür: 117

baki arkadaşım super bır yorum yapmışsın aynen kelimesi kelimesine katılıyorum sana dediğin gibi biz bu aracları sureklı servise gidelim gelelim diye almadık suan GP um 1150 km de alalı ıkı hafta oldu 650 km si uzun yol 200 km şehir içi 300 km si servise gidip gelmekle serviste tecrübe edilmekle geçti. suan bu seslerden bır sorunum yok ama haloldu ama arabay her bınıp kontagı cevırdıgımde korkarak calıstırıyorum aceba yıne sesler gelecekmi diye cok sınır bozucu bısey buda.6 kez kapı ayarına gıttım dun aracı aldıgımda hala düzelmemişti artık yeter dedim oyle kalsın elletmeyecegım dedım cıktım geldim serviste gram anlamıyorlar arabadan sanayıye gıtsem kapı ayarı için 5 dakıkada yapar orjınalden daha iyi bir sekılde zaten basıma gelen o tahta parcası olayı servısten oyle bır soguttu ki benı ...ama bu tahta olayının peşini bırakmayacağım...

veli ercan
    vek66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 vek31
    Edilen teşekkür: 117

Alıntı zafermutlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    daha öncede dedim siz eger ankara istanbulda bu sorunları servis çözemiyorsa ben burda yandım diyorum.. araba geldikten sonra haberlere çıkarım gibi geliyor bizim burda yollarda bozuk deliririm heralde .. eger bu sorunlar evo ya aitse.. fiat tan arkadasım daha yeni fiorino aldı hiç ses felan gelmiyor. sorunları dikkatlice takip ediyorum vede sıkıntı veriyor okudukca degiştirmeyi bile çok ciddi düşünüyorum...
    kardeşim bırazda sans işi bız uc arkadas gıttık ıkımız grande punto aldık dıgerı evo aldı onların yaptıgı km 2000 cıvarında benım kı gibi daha 200 km de iken hıcbır sorun yasamadılar ne ses var nede kapı ayarı vs bozuk. onun için bence içini rahat tut

ZAFER MUTLU
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Evo Siyah

kullandıgım da konforlu gelmişti ama işte sürekli dedigimiz gibi şans işi. yol sesi bile azdı şaşırmıştım fiat arabalar genelde lastik sesini içine alıyorya.. ama yol sesi kesilip direksiyon kalorifer boruları vs. sesler ilave etmişlerse oda güzel

Hüseyin Can
    hsyn28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 339

sesler kapı yan gözlerindeki plastik tıkırdaması ve ön konsoldan teybin arkasından geliyor bir müddet sonra viraj denge cubugunun ordan gelmeye basladı ve kapı gergilerinden geliyor hepsi halloluyor kapı tıkırtısı haricinde onada kece sıkıstırınca kesiliyor artı dizellerde frene basıp durunca depodan gelen calkantı sesi zaten başa bela.Sıfır aracta bunlar olabiliyor şans işi gercekten ama diger seatlardaki mevzuları felan duydum daha vahim iyki leon almamısız dua edelim
    EVOEVOEVOEVOEVO

ZAFER MUTLU
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Evo Siyah

bak digerlerini biliyordumda viraj denge çubugundan damı ses geliyor.. ben başka arabamı kullandırdılar naptılar lastik sesi varmı hüseyin senin arabada?

Hüseyin Can
    hsyn28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 339

Alıntı zafermutlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bak digerlerini biliyordumda viraj denge çubugundan damı ses geliyor.. ben başka arabamı kullandırdılar naptılar lastik sesi varmı hüseyin senin arabada?
    viraj denge cubugunun baglantı yerleri plastik kaucukmus dönüşlerde veya direksiyonu cevirince kasislerden gecerken gıcırtı yapıyor yaşlı öksürügü gibi tabiri caizse.bugun serviste degisiyor aksama belli olur ondan mı degil mi diye.usta ondan dedi.lastik sesi yok motorun sesinide fazla almıyor sadece motor sogukken cok duyuluyor oda dizel oldugu içindir sende oda cok duyulmaz.120-160 km yle gidip geliyorum genelde otobanda o hızdaki sesinden bahsediyorum bu arada.
    EVOEVOEVOEVOEVO

ZAFER MUTLU
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı hsyn28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    viraj denge cubugunun baglantı yerleri plastik kaucukmus dönüşlerde veya direksiyonu cevirince kasislerden gecerken gıcırtı yapıyor yaşlı öksürügü gibi tabiri caizse.bugun serviste degisiyor aksama belli olur ondan mı degil mi diye.usta ondan dedi.lastik sesi yok motorun sesinide fazla almıyor sadece motor sogukken cok duyuluyor oda dizel oldugu içindir sende oda cok duyulmaz.120-160 km yle gidip geliyorum genelde otobanda o hızdaki sesinden bahsediyorum bu arada.
    motor sesi vardı sanki gaza yüklenince abarth egzoz varmış gibi bir ses vardı. benim hoşuma gidiyor o ses..

BAKİ BAKİ
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    06 ** 4

şükür bende kapıda sorun yok. ama size diyebilirim ki sonradan yapılan kapı ayarları sıkıntı olur. rüzgar sesi gelir, kapı aralıklı durur,süratli giderken arabanın dengesini bozabilir, kapı ayarını bozdurmayın sadece keçe gibi basit çözümler bulun derim.

bir de size tavsiye test araçlarına kanmamanız. çünkü adı üstünde test aracı adamlar sıkıntılı arabayı getirim denetmez. hatta ilave özellik falan olup insanları kandırabilirler bile.

Serdar Kürkçü
    SRDR KRKC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    50 ES - 05 ES
    Edilen teşekkür: 630

BMW Mercedes Gibi Markalar Bile Türkiyeye Göndertikleri Araçlar Eksik Malzemeli Aynı Aracı Tartıya Koysanız 100 Kilo Eksik Gelir Türkiyedeki Araçlar. Kaldıki Büyük Markalar Bile Bunu Yapıyorsa Orta Sınıf Araç Firmaları Neler Yapmaz. Türkiye Burası 2005 Te Sıfır Aldım Her Ay Kapı Bagaj Ayarı Yaptırmaktan Bıkmıştım. Ama Amerikadaki i Gördüm Alakası Yok Tr İle, Hemde Trde Üretilio

Onun İçin Sese En İyi Çare Sese SEss açıcaksın Müziği Koyver Gitsin takma Kafana Diyeceksin

BAKİ BAKİ
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    06 ** 4

Alıntı SRDR KRKC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BMW Mercedes Gibi Markalar Bile Türkiyeye Göndertikleri Araçlar Eksik Malzemeli Aynı Aracı Tartıya Koysanız 100 Kilo Eksik Gelir Türkiyedeki Araçlar. Kaldıki Büyük Markalar Bile Bunu Yapıyorsa Orta Sınıf Araç Firmaları Neler Yapmaz. Türkiye Burası 2005 Te Sıfır Aldım Her Ay Kapı Bagaj Ayarı Yaptırmaktan Bıkmıştım. Ama Amerikadaki i Gördüm Alakası Yok Tr İle, Hemde Trde Üretilio

Onun İçin Sese En İyi Çare Sese SEss açıcaksın Müziği Koyver Gitsin takma Kafana Diyeceksin
    al sana bi tane daha. isyan edin arkadaş neden müzik açıyonuz.
    bari şunu söyle bravada sorun var mı?

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

aslında eskiler seslerle yaşamaya alıştı
    yenilerde bir süre sonra bıkıp sineye çekecek yada aracını değiştirecek
    punto yada evo her ikiside gayet sesli araçlar
    devlet çok sesli filarmoni orkestrasında bile bu kadar ses yoktur herhalde
    çeşitleri aşağıdaki gibi

kapı sesi
    ayna rüzgar sesi
    direksiyon sesi
    viraj denge çubuğu sesi
    yol sesi
    amortisör takozu sesi
    kalorifer hortumlarının sürtünme sesi
    kapı ceplerinin sesi
    depo şamandıra sesi
    turbo sesi
    gibi bir çok kronik sesler mevcut
    ve maalesef neredeyse hepsinde mevcut

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

BAKİ BAKİ
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    06 ** 4

Alıntı GP COSKUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çeşitleri aşağıdaki gibi

kapı sesi
    ayna rüzgar sesi
    direksiyon sesi
    viraj denge çubuğu sesi
    yol sesi
    amortisör takozu sesi
    kapı ceplerinin sesi
    depo şamandıra sesi
    turbo sesi
    kısa ve özet olarak budur yani.

Ç T
    ITALIAN STALLION LeoN48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1011

Bu sesler beni deli edecek. Sizlerin de belirttiği gibi bu araçları zırt pırt servis gidelim diye almadık, 1 yıl geçti, 15-20 kere rahat servise gidip geldim, ön camın önündeki difüzörün tırnakları kırık değişmesi gerek dediler, 90 tl verip yenisini aldık, yine ses var yine var, sağ arka lastik tarafından gelen ses efsane oldu zaten, kimse çözemiyor ne olduğunu, nerden geldiğini, kapılardan pıt pıt gelen garip sesler, hadi bu sinir bozan sesler düzelsin diye verilen parayı geç, o kadar zaman kaybı yazık günah değil mi?
    2020... Fiat 500L
    2014... Alfa Romeo MiTo
    2012... Lancia Delta
    2009... Fiat G.Punto

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

BAKİ BAKİ
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    06 ** 4

işte o kadar bilader.

diyorum ki; keşke onyüzbinmilyon paramız olsada bütün arabalardan alıp denesek.

o zaman isyanım biter heralde (buda bütün arabalarda bu sorunlar var diyen arkadaşlara cevaptır)
    Konu onderbaki tarafından (03/09/2010 Saat 16:26 ) değiştirilmiştir.

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Deniz Asil
    Desert Eagle Kriminal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864
    Edilen teşekkür: 2519

Alıntı GP COSKUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çeşitleri aşağıdaki gibi

kapı sesi
    ayna rüzgar sesi
    direksiyon sesi
    viraj denge çubuğu sesi
    yol sesi
    amortisör takozu sesi
    kapı ceplerinin sesi
    depo şamandıra sesi
    turbo sesi

Abi ben turbo sesıne hayranım bırde bu turbonun cıkısına ekzoz koysalarmıs var beee
    I ' m c a p u l i n g . . .

emin tahir
    emin tahir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 26

Ben focusumu sattım gp aldım.Focusta sesten çok şikayetçiydim ama bu aracımda hiçe yakın sorunum var(benim araçta mı bi anormallik var yoksa özel siparişle filan getirttim demişti satıcı yoksa harbiden özel olan bişeyler mi var)?
    Ne kapılarda ses sorunu ne ne ön konsolda ne de başka biyerde...
    bi tek amortisör takozumda sıkıntı var onun değişmesi gerektiğini biliyorum ama o bile çok ses çıkarmıyor...
    Daha alalı 2 ay oldu 2000 km yol yaptım acaba ondan mı bişeyler çıkmadı diycem ama araç 2006 model ve şu an 80000 km de....yoksa şans mı diycez?

BAKİ BAKİ
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    06 ** 4

yolun açık, şansın bol olsun tahir kardeş.

ENGIN OZER
    pamuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 0

Standart G.Punto Ön konsol sesi

Merhabalar,
    Arkadaşlar aynı ses benim araçtan da gelmeye başladı. Araç henuz 2000 km de bugün servis e götürdüm kalorier borusundan geldiğini ve konsolu söküp sesi gidereceklerini söylediler. Yalnız ben konsol söküldükten sonra başka seslerde gelebileceğinden şüpheleniyorum açıkcası.

Sizce bu riske girilir mi?

Ayrıca daha önce bu sorunla karşılaşıp sorunu çözülen arkadaş var mı? Araçlarında ses yeniden başladı mı?

Teşekkurler,

Sayfa 1/3 123 SonSon