Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
49 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Gp ye lpg

Aydın. Beygul
    Fire 1.4 77Hp Tit.Grisi the_Algn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ardahan
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 197

@Missdot
    Bence yazdıkların Firma politikası...Teknik olarak nedenini açıklayabilirmisin ? yanlış anlama bilmediğimden soruyorum...teknik olarak motorlarımız bu sistemlere uyumsuz mu gibisinden..varsa böyle birşey öğrenelim.
    Konu the_Algn tarafından (21/04/2007 Saat 14:34 ) değiştirilmiştir.

çağrıhan tüfekçi
    gpuntocgr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

arkadaşlar öncelikle lpg aslında iyi bişey ama bunu genelde şirketler ve taksiciler daha çok kullanıyo bence lpg iyi bişey olsaydı bütün fabrikalar lpg li araç üretirdi çünkü sıralı sistemde olsa motora kısa zamanda zarar veriyo mesela bizim emlak şirketimiz war bizim araçları dizele çevirdik çünkü lpg kısa zamanda çok masraf çıkarıyo hemde fabrika çıkışlı lpg olmasına rağmen birtek elimizde siena kaldı 1,6 lpg li orjinal onuda yakında linea ya çevircem birde şunu belirtmek isterim lüks araç alıpta lpg taktıranlara aklı yok diyorum zaten 100000 euro verip jeep alıp onada lpg taktırırsan pes doğrusu öyle bi arabayı alma gücün warsa benzininide koyma gücün olacak yoksa gücün alma kardeşim ben dizel alın diyorum doğru ve devirli kullandıktan sonra masrafıda az oluyo

Fatih Y.
    dreamerdaddy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 2

Benzinli araç kullanıcıları haklı çok gidiyo para benzine önceki arabam benzinlidi..Ama dizel gibisi yok bence bide uzun yolda 90 la gidince 3,5-4,0 litre arası yakıyo baba gibi birde lpg li şahin im var fazla bi fark göremiyorum arada aslında bigün deneme yapmayı düşünüyom 2 siylede aynı yolu gidip ne olacagını görmek gibi eskiden şahinde lpg yokken benzine verdigim paralarla araba alınırdı walla..

mustafa vural
    M.Tolga multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 cjs
    Edilen teşekkür: 96

Alıntı Miss.Dot Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım kesinlikle sana yada diğer arkadaşlarıma özellikle söylüorum İTALYA'dan gelen bir yazıyla ithal araçların hiçbirine lpg takmıyoruz ve taktırmalarını tavsiye etmiyoruz hem araçlarınız garanti dışı kalıyor hemde uyumsuz olduğu için sorun çıkarıyor !!!
    KESİNLİKLE GP ARAÇLARINIZA VE FIAT MARKA İTHAL ARAÇLARINIZA L.P.G. TAKTIRMAYIN TAKTIRACAK OLANLARIDA UYARIN.
    Tavsiyem dizel almanız yakıt tüketimi oldukça ii zaten lpg ye hiç gerek yok
    Yazının doğruluğunu tartışmak değil amacım. Ama o zaman Tofaş neden fiat motorları üzerine garanti dahilinde LPG uygulaması yapıyor? Motor aynı herşey aynı bu nasıl bir ikilem? Ayrıca Hollanda da hemen her markanın LPG li modelinin olduğunu biliyorum. Ve TR dekinin aksine LPG yi devletler destekliyor en çevreci yakıt olmasından dolayı, birçok LPG li otomobilden avrupada otopark parası, vergi vb. avantajları var. Ben buradaki işin sadece ticari olduğunu düşünüyorum.

Bir de sıralı sistem lpg li araçlarda soğukta zor çalışma gibi birşey olamaz, çünkü araç motor soğuk iken benzinle çalışır, soğutma suyu sucaklığı 40C ye geldiğinde sistem otomatik olarak lpg ye geçer. Güç kaybı sıralı sistemde %3 gibi önemsiz bir rakamdır. Benzine göre daha güvenlidir.Bu sistemde emniyet için kullanılan 5-6 adet güvenlik parçası bulunmaktadır. Örneğin bagajdan motora giden bakır hortum delinse sistem aşırı gaz akışını hissederek gazı depodan keser. Arkadan çarpmalarda deponun patlaması gibi bir konu çoook zor. Depo 3mm dekape sacdan imal edilir. Araçların sac kalınlık standardı 0.8mm dir.Bir de depo içindeki iç basıncı da düşünürseniz tüpün ne kadar mukavemetli olduğunu daha iyi anlarsınız.
    Fakat yeni bir araç alıp tüp taktırmaktansa o aracın dizelini almayı tercih ederim. Hem bagajım ufalmaz, hem buji derdim olmaz, hemde daha fazla tork alırım...
    Bence böyle arkadaşlar...<!-- / message -->
    Konu erdiyilmaz tarafından (22/04/2007 Saat 01:34 ) değiştirilmiştir. Sebep: mesaj birLeştirme

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

yaw hakkaten bu 1.4 doblolarda fire motor yokmu yani bizmki ile aynı motro deilmi benmi yanlıs biliyorum peki onlara garantili lpg takılıymu .takılıyosa bu ikilem deil bariz bi tuhaflık yani bunu nasıl acıklarlarki

TOOD TOOD
    yücesoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

abi mutfak tüpü kullanmak gibi bişey ben şahsen lpg li taxilere bile binmiyorum patlar matlar allah korusun

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı yücesoy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi mutfak tüpü kullanmak gibi bişey ben şahsen lpg li taxilere bile binmiyorum patlar matlar allah korusun

O zaman taksi bulmakta oldukça zorlanıyorsunuzdur

Hüseyin Koyak
    h k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 205

Alıntı pdr42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaw hakkaten bu 1.4 doblolarda fire motor yokmu yani bizmki ile aynı motro deilmi benmi yanlıs biliyorum peki onlara garantili lpg takılıymu .takılıyosa bu ikilem deil bariz bi tuhaflık yani bunu nasıl acıklarlarki
    albea 1.4 77 fire var.

albea olunca tofas servisinde lpg yapiliyor ama punto olunca yapilmiyor anlamak zor. motor ayni motor , sensörler isletim sistemi ayni , yol bilgisayarindaki menüye varincaya kadar her sey ayni ama tofas onay vermiyor. neden ? bilinmez :confused:
    Granit Gri F.I.R.E Dynamic KP + SP + AJ

osman balaban
    muzikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok

Bu aracı en 3-4 sene kullanırım,dizel ile lpg arasında hala çelişkideyim,enrikodan randevu alacağım test sürüşü için bakalım orada ne diyecekler.

Mustafa Akçay
    Rengi
    Titanyum Gri

amaaan arkadaslar ben biniyorum kmde 110 lira yakıyor daha ne

enis dilek
    jeoenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Akdeniz Mavi
    Edilen teşekkür: 46

amaaan arkadaslar ben biniyorum kmde 110 lira yakıyor daha ne

dizelde fiyat farkı yok ki.

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Misafir2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 313

41 lıtre yakıt aldı depom LPG lıtre fıyatı 1,410 ytl yapılan kilometre 615
    şimdi
    41*1,410 = 57.810 YTL
    57.810/615= 94 ykr. hesap ortada dizelmı LPG mı????

Alıntı alialgan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Missdot
    Bence yazdıkların Firma politikası...Teknik olarak nedenini açıklayabilirmisin ? yanlış anlama bilmediğimden soruyorum...teknik olarak motorlarımız bu sistemlere uyumsuz mu gibisinden..varsa böyle birşey öğrenelim.

teşekürler alı gereken cevabı vermışsın
    Konu microab tarafından (28/04/2007 Saat 00:15 ) değiştirilmiştir. Sebep: flood

Mustafa Akçay
    Rengi
    Titanyum Gri

bu arada ben suan mersindeyim vulas yazmıs bende yazayım dedim 55 milyonluk gaz aldım suan aracım 500 km yaptı kırmızı sık yanıyo tahminime gore 20 yada 30 km daha gider bizim buraaklarda gaz pahalı 1.47 mesela mersinde 1. 37 yede var her neyse ben 1. 47 fden 55 milyonluk aldım 500 km gititm bu durumda 110 yakıyo gozukuyo ama 520 gidersem 105 e dusecek. haa siz bide kendi ilinizdeki gaz fiyatlarından hesaplayın oda benim aldıgım litrenin hesaplanması ile ortaya cıkar soyleki benim toplam aldıgım gaz l
    itre olarak 37.4 litre bunu vedatın ordan alıyomus gibi hesaplıyalım 1.41 carpı 37.4 oda 52.750 yapar simdi bolelim 101 lira yapar hesap ortada

Aydın. Beygul
    Fire 1.4 77Hp Tit.Grisi the_Algn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ardahan
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 197

Alıntı vulas54 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    94 ykr.

101Ykr
    değerini bilin arkdaşlar...kıskandım valla..

Mustafa Akçay
    Rengi
    Titanyum Gri

biliyoruz ouyzden cok km yapıyozatık

uMuT ..
    o(¤_¤)o jagar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    06 ** ****
    Edilen teşekkür: 362

bencede aynı işi gördükten araca bi zarar vermedikten sonra lpg taktırmamanın bi anlamı yok açıkçası bende düşünüyorum benzine para basmanın bi mantığı yok ....

Muhip Kazım Aksoyer
    Fire Active 1.4 8V 77Bg. mkaksoyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Edilen teşekkür: 23

miss dot'un bahsettiği italyadan gelen evrakı gerçekten merak ettim. jpeg olarak yayınlayabilirse bizi aydınlatacaktır. eğer ki yayınlayamıyorsa tarafıma fax çekebilir bir şekilde internete koyabilirim.
    Fire Active 1.4 8V 77Bg.

Eren GÖNCÜOĞLU
    gezenti Er-NnN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 522

gerçekten ben de merak ettim ki ankarada lpg fiatları dier şehirlere göre daa da düşük...

TUNCAY YÜKSEL
    CAYTUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Rock Siyah

Herkeze Selam Ben Siteye Yeni üye Oldum
    Siyah Punto Var Ve Bende Lpg Taktirdim
    Ve Acayip Memnunun Km 110 Kuruş Yakiyor Ve Hiz Problemi Yok 110-120 Km Hizda Performans Değişikliği Yok Düşünen Arkadaşlara Yardimci Olurum

Dilek ........
    Miss.Dot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 .. 544
    Edilen teşekkür: 4

Ben Lpg kesinlikle taktırmayın demiyorum daha 1 yaşını yeni doldurmuş bir araç, ithal araçlar için İtalyadan bayilerimize ulaştırılan bilgi sonucu ortaya çıkabilecek sorunlar nedeniyle takılmaması konusunda bilgi gelmiştir. Taktıranlar taktırmak isteyenler olabilir ben sadece sonuçları ve aracın garanti dışı kalacağı konusunda bilgi sahibi olmaları için söyledim. Bu yazıyı tarafınıza yollamak gibi bir durum söz konusu olsa zaten yollardım. Kimse inanmak zorunda değil arkadaşlar. Bu durumdada inanmayıp taktıran arkadaşlar zaten sonuçlarına katlanacaktır ama İnşallah hiçbir sorunla karşılaşmazlar. Ayrıca hangi konuda olursa olsun kesinlikle olacak yada kesinlikle olmayacak diye birşey yoktur!
    мiηiкiм υƒα¢ıкıм вєη тαтℓı вiя кαçıкıм!!!

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon

Yer imleri

Yer imleri