17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: katkı maddeleri

Ali TOPAL
    yamtar00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    06BB3716
    Edilen teşekkür: 0

Standart katkı maddeleri

çeşitli yerlerde performans artıcı ve yakıt tasarruflu yağ katkı maddeleri var.
    bizim arabalarda kullanılması uygunmudur?
    bu konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim
    Multijet Active 1.3 16V 75Bg.
    yamtar00@hotmail.com
    yamtar00@grandepuntotr.com

. .
    Korhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 254

Yağ katkısı kullanmaya gerek yok bizimkilerde. Kullanılan yağ zaten 20.000 km giden kaliteli bir yağ. Bu tip katkılar garantiyi de etkileyebilir ayrıca.
    O katkılar daha çok eski tip motorlarda kullanılıyor.

Ali TOPAL
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    06BB3716

Alıntı Korhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yağ katkısı kullanmaya gerek yok bizimkilerde. Kullanılan yağ zaten 20.000 km giden kaliteli bir yağ. Bu tip katkılar garantiyi de etkileyebilir ayrıca.
    O katkılar daha çok eski tip motorlarda kullanılıyor.
    çok teşekkür ederim. Az daha ikna ediyolardı beni
    yamtar00@hotmail.com

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Bence de herhangi bir katkıya gerek yok...(Yakıt ya da Yağ)

ali kemal metin
    dejavu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 BD 2134
    Edilen teşekkür: 282

bencede kesinlikle yoktur...
    hele hele yağ çok önemli...
    bizim motorlar yuksek basınç altında çalışan motorlar....o yuzden yağ seçimine çok iyi dikkat etmek gerek....... ne olduğunu bilmediğimiz yağları motora koymayı akıldan bile geçirmemek gerek...
    GP active 5 k. mj 75 hp new orleans mavi

ozcan akagunduz
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. oz_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 he 164

aman ha kardeş sakın yag katkısı koyma zaten ince yağ kullanılılıyo yagın özelligini bozarsın
    yakıt katkısı hic kullanma çunku katalizoru perte cıkarırsın hic gerek yok sen yagını ve suyunu duzenlı kontrol et yeterli

Ali TOPAL
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    06BB3716

hepinize çok teşekkür ederim asla kullanmam artık
    (nerdeyse ikna olmak üzereydim)
    yamtar00@hotmail.com

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı oz_06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aman ha kardeş sakın yag katkısı koyma zaten ince yağ kullanılılıyo yagın özelligini bozarsın
    yakıt katkısı hic kullanma çunku katalizoru perte cıkarırsın hic gerek yok sen yagını ve suyunu duzenlı kontrol et yeterli

abartmışsın biraz arkadaşım. arkadaşım katkıları gönül rahatlığı ile kullanabilirsin. ama şunu söyleyelim. katkı kullanmanın bir zararı olmaz fakat yarar da hissedemeyebilirsin zira aracın çok yeni. koyduğun katkılar hiçbir sisteme zarar vermez fakat gereği de yok diyebiliriz. 3 depoda bir felan yakıt katkısı koyabilirsin bir zararı olmaz enjektörleri temiz tutar. ama yağ katkısına bence de şimdilik gerek yok.

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

ya buarada bu 10 binde değişen lyag 30 bindemi değşecek naısl oalcak alaksız ama konuyla

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

benzinli yağ değişimi 20 binde bir. 10 binde değiştiysen erken değişmişsin 30 de değiş. titizim diyorsan 20 de değiş

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

bor power yada motorsilk için ne düşünüyorsunuz.bana biraz mantıklı geldi 1 kere koy 150k km git.%5 tasarruf minumum vaad ediyorlar kısa sürede amorti eder kendini eğer öyleyse.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

_ _
    Muhendis06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 215

Arkadaslar, bahsi gecen katkilar gerek yag gerekse yakit icin olsun, kesinlikle kullanilmamalidir. Bunun teknik olarak bircok sebebi vardir. En basta gelen sebeplerden birisi, oncelikle bu katkilarin yag ve yakit ile reaksiyona girerek ongorulemeyen kimyasal etkilesimler yaratmasidir. Aracinizin ornegin yag keceleri ve contalari sadece yag formulasyonuna gore uzun omurlu olacak sekilde imal edilir. Koyacaginizz katkilar kecelere ve contalara zarar verebilir ve sizdirmazlik ozelliklerini kaybettirebilir. Ornegin sadece sentetik yag ile calismak uzere tasarlanmis bir motora mineral yaglar koyarsaniz yine kecelere zarar verdirebilirsiniz. Yakit konusunda ise, kullandiginiz katkiniz yakitla ne derece homojen karisabildigini nereden bileceksiniz? Bunu oturup laboratuvarda test edebiliyor muyuz? Bu katkiyi depoya koyduktan sonra, icerideki tortulari cozdurup yakit filitresini, hatta enjektorleri tikamayacagini hanginiz garanti edebilir? Yakit hortumlarinizi vaktinden once ozon asinmasina maruz birakip birakmayacagini hangimiz ongorebiliriz? Yakit hortumlari ve filtreler de sadece ornegin dizel araclarimizda EN 590 normuna uygun yakit icin uretilirler. Hicbir uretici, sistemi musteriler katki koyacak diye ona uygun gelistirmez. Isin dogrusu katki koymamaktir. Umarim anlatabildim
    1.3 MJ Act 75 HP, 5 lt/100km

ufuk bakal
    ufuk61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    41 EU 361
    Edilen teşekkür: 122

valla ben servise sormuştu gereklimi diye bana gerek yok demişlerdi hatta yağ değişimde orjinal selena moto yağı kullandılar

ali kemal metin
    dejavu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 BD 2134
    Edilen teşekkür: 282

Alıntı Muhendis06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar, bahsi gecen katkilar gerek yag gerekse yakit icin olsun, kesinlikle kullanilmamalidir. Bunun teknik olarak bircok sebebi vardir. En basta gelen sebeplerden birisi, oncelikle bu katkilarin yag ve yakit ile reaksiyona girerek ongorulemeyen kimyasal etkilesimler yaratmasidir. Aracinizin ornegin yag keceleri ve contalari sadece yag formulasyonuna gore uzun omurlu olacak sekilde imal edilir. Koyacaginizz katkilar kecelere ve contalara zarar verebilir ve sizdirmazlik ozelliklerini kaybettirebilir. Ornegin sadece sentetik yag ile calismak uzere tasarlanmis bir motora mineral yaglar koyarsaniz yine kecelere zarar verdirebilirsiniz. Yakit konusunda ise, kullandiginiz katkiniz yakitla ne derece homojen karisabildigini nereden bileceksiniz? Bunu oturup laboratuvarda test edebiliyor muyuz? Bu katkiyi depoya koyduktan sonra, icerideki tortulari cozdurup yakit filitresini, hatta enjektorleri tikamayacagini hanginiz garanti edebilir? Yakit hortumlarinizi vaktinden once ozon asinmasina maruz birakip birakmayacagini hangimiz ongorebiliriz? Yakit hortumlari ve filtreler de sadece ornegin dizel araclarimizda EN 590 normuna uygun yakit icin uretilirler. Hicbir uretici, sistemi musteriler katki koyacak diye ona uygun gelistirmez. Isin dogrusu katki koymamaktir. Umarim anlatabildim
    + bilmem kaç milyon kez
    GP active 5 k. mj 75 hp new orleans mavi

Levent ÖZTÜRK
    Black Diamond Lewent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DT 7831
    Edilen teşekkür: 8

Alıntı ufuk61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla ben servise sormuştu gereklimi diye bana gerek yok demişlerdi hatta yağ değişimde orjinal selena moto yağı kullandılar

Ben de alırken sormuştum, bana da hiç gerek yok, üreticinin tawsiye ettiği yağı we yakıtı kullan hepsi bu demişlerdi...

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

ben cok arastirdim ve sonucta yuzyılın bulusu odulunu alan butun amerikan ordusu ve nasada kullanılan katki maddesi olan ve hatta bazi almanya fabrika cikisi araclarina uygulanan (bmw ford gibi markalar dahil) motorsilk cls bondu civic ime uyguladım aracin daha rahat calistigini daha isteki devirlendigini gordum yaklasik 50 bin km oldu bu uygulama sonrasi halen yakıt degerkeri sehirici yaklasik 1.5 sehir disi degerlerim yaklsik 0.5 L 100 km de daha dusuk. Bilgilerinize sunarim arkadaslar

hikmet şekerlioğlu
    şekerlioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    07kg993
    Edilen teşekkür: 662

[/QUOTE]Shell & Turcas Petrol A.Åž. - Sürücüler için yağ üreticileri kesinlikle tavsiye etmiyor ilgilenirsen
    Konu şekerlioğlu tarafından (13/08/2007 Saat 00:56 ) değiştirilmiştir.