10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: debriyaj takılması??

Volkan Ersoy
    etna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 13

Standart debriyaj takılması??

merhabalar,

aracımın bazen debriyajının üst noktada takıldığını hissediyorum. özellikle bugün çok yaptı ve stop ettirdim iki kez. sorun bende mi diye düşünmeye başladım. böyle bir sorun olabilir mi? garantisi devam ediyor. serviste ücretsiz yaptırılabilir mi?
    Every action has a reaction on the opposite direction.

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

Alıntı etna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar,

aracımın bazen debriyajının üst noktada takıldığını hissediyorum. özellikle bugün çok yaptı ve stop ettirdim iki kez. sorun bende mi diye düşünmeye başladım. böyle bir sorun olabilir mi? garantisi devam ediyor. serviste ücretsiz yaptırılabilir mi?
    hidrolik debriyajın genelde üst merkezindeki sıkıntı nedeniyle oluyor.
    forumda bir iki üyenin başına geldi benzer durumlar.
    garantiden halledebilirsiniz, garanti bunun için var zaten

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Alp BELGEN
    Alp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 326

Muhtemel debriyaj üst merkez arızası...
    Multijet Grande Punto 1.3 75 hp -> 95 HP
    Multijet Grande Punto 1.3 90 hp -> 125 HP
    Multijet Bravo 1.6 105 hp -> 135 HP
    Clio RS 190 HP
    ve Şimdi...
    Multijet BRAVO GT1544 STAGE 2 180+ hp...

HASAN KARAKUŞ
    karakushasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34ET87**
    Edilen teşekkür: 76

benim debriyajdada aşırı sertlik var ve ayağı hemen kaldırdığımda kavrama noktasına geliyor başk arabalarda yukarlarda kavrıyor ve çok yumuşak acaba baskı balata ömrünü doldurmuşmudur arkadaşlar...
    Eflatun'a sormuşlar;İnsanoğlunun sizi en çok şaşırtan iki davranışı nedir?
    Eflatun tek tek sıralamış,Çocukluktan sıkılırlar ve büyümek için acele ederler. Ne var ki çocukluklarını özlerler.
    Para kazanmak için sağlıklarını yitirirler.Ama sağlıklarını geri almak için de para öderler.
    Yarınlarından endişe ederken bugünü unuturlar.
    S...onuçta, ne bugünü, ne de yarını yaşarlar. Hiç ölmeyeck gibi yaşarlar. Ancak hiç yaşamamış gibi ölürler.

Mustafa Atam
    atom43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    43DD903
    Edilen teşekkür: 107

Alıntı karakushasan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim debriyajdada aşırı sertlik var ve ayağı hemen kaldırdığımda kavrama noktasına geliyor başk arabalarda yukarlarda kavrıyor ve çok yumuşak acaba baskı balata ömrünü doldurmuşmudur arkadaşlar...
    debriyaj sonda kavrarsa baskı balata biter dipteyse nakadar güzel
    IPunto

murat aksoy
    MRT 791 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    34 SFE
    Edilen teşekkür: 69

arkadaslar aynı sorun benım aracımda kardesım ve babamın kullanımıyla ortaya cıktı ama bende hıc olmadı bu bayram kardesımın aracı kullanımına dıkkat ettım hata arac durdugu zaman devrıyajdan ayagını cekmemesı bunu cok asırı yapıyordu bıladerım uyardım ve dıreksıyona ben gectım ve takıntı olayı gıttı yanı en buyuk etken kırmızı ısık ve yogun trafıkte ıken devrıyajda beklemeyın ben aracı bundan dolayı servıse goturdugumde adamlar sorun olmadıgını soyledı bende sasırmıstım bayramdakı gercegı goruncede adamları sımdı daha ıyı anladım

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

Alıntı etna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar,

alp ile can sorunu doğru teşhis etmiş

Alıntı MRT 791 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar aynı sorun benım aracımda kardesım ve babamın kullanımıyla ortaya cıktı ama bende hıc olmadı bu bayram kardesımın aracı kullanımına dıkkat ettım hata arac durdugu zaman devrıyajdan ayagını cekmemesı bunu cok asırı yapıyordu bıladerım uyardım ve dıreksıyona ben gectım ve takıntı olayı gıttı yanı en buyuk etken kırmızı ısık ve yogun trafıkte ıken devrıyajda beklemeyın ben aracı bundan dolayı servıse goturdugumde adamlar sorun olmadıgını soyledı bende sasırmıstım bayramdakı gercegı goruncede adamları sımdı daha ıyı anladım

kesinlikle parçanın değişimi için ısrar edin ileride yine yapıp tamamen debriyaj merkeziniz çalışmayacak
    servise gidin durumun devamlı takrar ettiğini ve pedalın basılı kaldığını söyleyin merkezi değiştirsinler ilerde sorun yaşamak istemiyorsanız
    Konu GP COSKUN tarafından (23/11/2010 Saat 02:33 ) değiştirilmiştir.

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Alp

murat aksoy
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    34 SFE

Alıntı GP COSKUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    alp ile can sorunu doğru teşhis etmiş

kesinlikle parçanın değişimi için ısrar edin ileride yine yapıp tamamen debriyaj merkeziniz çalışmayacak
    servise gidin durumun devamlı takrar ettiğini ve pedalın basılı kaldığını söyleyin merkezi değiştirsinler ilerde sorun yaşamak istemiyorsanız

servıs alt merkezden de olabılecegını soyluyor bu durumda hangısı degısecek bellı olmuyor bosuna saglam parcayıda degımeyelım masraflı olr dedıler ama zaten bu durum benım basıma hıc gelmedı bıladerle kayınpederımın basına geldı onlarda sıkısık trafıkte vede ısıklarda beklerken devrıyaja basılı bekledıklerı ıcın merkez ısınıp takılma yapıyor acıkcası bende olsaydı tamam derdım yanı benım harıcım kullanıcıdan kaynaklanıyor hanı derler ya kullanıcı hatası .aracın kaskosu var yolda kalırsamda cektırcem basa gelen cekılır genede dusunce ve gorusun ıcın tesekkur edrım cokun

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

anladım muarat
    genelde sıkıntıda zaten yolda kaldıktan sonra başlıyor
    servislerde bu parça ellerinde yok ve siparişle geliyor
    daha önce yolda kalıp 2 gün bekleyen arkadaşlarımız oldu bu sıkıntıları yaşamaman için değiştirmeni istedim
    ve genelde arızalanan üst merkez senin sorunun da bundan kaynaklı olduğu büyük ihtimal
    ayırca kullanıcı hatasından dolayı yapmıyor bunu merkez lastiklerinin aşınması ve deforme olmasından yapıyor
    yani sağlam merkezi olan bir sistemi istesede her hangi bir kişi kullanımla bu arızayı verdiremez
    kısaca senin üst merkezin arızal ve ilk sinyali sana vermiş
    aracın garantide nasıl olsa servise tekrar git ve parçanın değişimini iste

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

murat aksoy
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    34 SFE

Alıntı GP COSKUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anladım muarat
    genelde sıkıntıda zaten yolda kaldıktan sonra başlıyor
    servislerde bu parça ellerinde yok ve siparişle geliyor
    daha önce yolda kalıp 2 gün bekleyen arkadaşlarımız oldu bu sıkıntıları yaşamaman için değiştirmeni istedim
    ve genelde arızalanan üst merkez senin sorunun da bundan kaynaklı olduğu büyük ihtimal
    ayırca kullanıcı hatasından dolayı yapmıyor bunu merkez lastiklerinin aşınması ve deforme olmasından yapıyor
    yani sağlam merkezi olan bir sistemi istesede her hangi bir kişi kullanımla bu arızayı verdiremez
    kısaca senin üst merkezin arızal ve ilk sinyali sana vermiş
    aracın garantide nasıl olsa servise tekrar git ve parçanın değişimini iste

coskun yardımın ıcın ıcten tesekkur edıyorum ama malesef aracın garantısı yok bırde servıse gıttıgımde ellerınde parca cebımde parcanın parası vardı servıs su an gerek duymadıgı ıcın degıstımedı bende parayı baska yere aktardım acıkcası durumda bu ama en yakın zamanda parayı tedarık ettıgımde ılk ısım o parcayı degısmek olacak