Sayfa 1/2 12 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Ort. yakıtta fazlalık

ömer özmen
    ozmenomer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 20

Standart Ort. yakıtta fazlalık

slm arkadaslar bu foruma ilk yazım olacak bende 3 aylık puntocuyum aracım 2010 evo dizel son bir aydır aracı fazla kullanmadm ayda 700km gibi. ve kullandığımdada genelde evin oralarda hani ısınana kadar benm yolum bitiyodu acaba bu sebeptenmidir bilmem 6nın üzerine hiç çıkmayan ortalamam 9lara kadar cıktı. araç su anda 5500kmde bide sabahları havalar soğuduğundan beri iik çalıştırmada kötü bi koku geliyor eksozdan kimileri normal diyor acaba doğrumudur? yorumlarınızı bekliyorum.

ZAFER MUTLU
    zafermutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 445

palio mjet varken 7 bile görmedim..

ismail DEMİRCİ
    Bravo07 style07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    07 ACY 50
    Edilen teşekkür: 188

Yakıt hakkında bişey diyemiycem ama o kötü koku benim grandepuntoda da var.

ömer özmen
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz

bende görmüyodum 7yi ancak yenide olduğu için 10.000inide görsün diyorum bide bunu farketmemden sonra hiç uzun yola cıkmadım heralde bayrama ancak bide ozaman kontrol ediyim diyorum. yanlız sabah sogukken normal hızlanmada anlık tüketim 25lere kadar cıkıyor birinci viteste bana buda garip geldi.

ZAFER MUTLU
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı ozmenomer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende görmüyodum 7yi ancak yenide olduğu için 10.000inide görsün diyorum bide bunu farketmemden sonra hiç uzun yola cıkmadım heralde bayrama ancak bide ozaman kontrol ediyim diyorum. yanlız sabah sogukken normal hızlanmada anlık tüketim 25lere kadar cıkıyor birinci viteste bana buda garip geldi.
    tamam araç yeni belki olabilir fazla yakar . benim araçta yeni ama ort tüketim şuanda 7.6 bir sıra 7.9 çıkmıştı düştü uzun yola gidince . arabayı zorlayınca yakıt normal olarak artıyor. birde benim ki benzinli 105 hp..

ömer özmen
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz

sizin ortalama benzin olmasına ragmen iyiymiş yanlız sinop olmasındanda kaynaklanabilir sanırım malum bizimki istanbul trafiği oyuzden onbin bakıma gidince biraz kafasını şişircem servisin.

ZAFER MUTLU
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı ozmenomer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sizin ortalama benzin olmasına ragmen iyiymiş yanlız sinop olmasındanda kaynaklanabilir sanırım malum bizimki istanbul trafiği oyuzden onbin bakıma gidince biraz kafasını şişircem servisin.
    evet bizim burda trafik yok bekleme derdi de yok tabiki.. ama mjette kullandım 9 çok fazla geldi bana..

Nihat D.
    YaşasınDumansızHavaSahası NyhatShu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    35EA1029
    Edilen teşekkür: 142

Alıntı zafermutlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamam araç yeni belki olabilir fazla yakar . benim araçta yeni ama ort tüketim şuanda 7.6 bir sıra 7.9 çıkmıştı düştü uzun yola gidince . arabayı zorlayınca yakıt normal olarak artıyor. birde benim ki benzinli 105 hp..
    zafer abi sana imreniyorum sadece şehir içi 8,5 lt 5000km oldu ortalama ama 7,5 şuan şehir dışı içi

Repair

Tarkan coruh
    real - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 FE 1512
    Edilen teşekkür: 52

İstanbul da Çamlıca-Etiler arası kullanıyorum,1.köprü üzerinden ortalamam 5,8-6,3 arasında bilen bilir köprü trafiğini bu ortalama da kullanıyorum,

ömer özmen
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz

ozaman benim biraz daha dikkat etmem lazım bu duruma yoksa bu gidişle dizel bile ateş pahası olacak

BAKİ BAKİ
    2000 corsa gls 1,4 16v ov onderbaki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    06 ** 4
    Edilen teşekkür: 96

bir ara ankara-konya yolunda asfaltlama çalışmaları vardı. o zaman bile 6,9 ortalamaya çıkmıştı daha üzerine çıkmadı. aracım şu anda 5500 km ve ortala tüketim 5,8 lt gösteriyor.havaların soğuk olması ve mesafenizin kısa olması etkiler tabii ama 9 lt ortalama benzinlide bile anca. biraz fazla geldi bana. bence 10 000 bakımını beklemeden göztermenizi tavsiye ederim. koku olayına gelince hiç öyle aşırı bir kokuya rastlamadım.

ZAFER MUTLU
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı NyhatShu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zafer abi sana imreniyorum sadece şehir içi 8,5 lt 5000km oldu ortalama ama 7,5 şuan şehir dışı içi
    nihat güzel ort. yakıtın. ve daha 5000km de. benim tahminim 105likler 10000km yaptıktan sonra ort yakıt 6.5lt olacak..tabiki kullanıma baglı degişir. uzun yolda araba koklasın diyosanız 6.vitesi kullanın. düzde ve dikde atın altıya motoru çok rahatlatıyor. motorun sesi degişiyor. şehir içi yakar ama fazla devir vurdurmadan sakin kullanımla düşürebiliriz.

ali ....
    yolcu27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 214

Alıntı zafermutlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nihat güzel ort. yakıtın. ve daha 5000km de. benim tahminim 105likler 10000km yaptıktan sonra ort yakıt 6.5lt olacak..tabiki kullanıma baglı degişir. uzun yolda araba koklasın diyosanız 6.vitesi kullanın. düzde ve dikde atın altıya motoru çok rahatlatıyor. motorun sesi degişiyor. şehir içi yakar ama fazla devir vurdurmadan sakin kullanımla düşürebiliriz.
    6.vites uzun yol içn harika katılıyorum size ben 77 lik fire ile 5. viteste 5 ortalama yakalıyorm düz yolda 6 ile bu ortalama yüksek hız cok rahatlıkla yakalanır diye düşünüyorum. ama konuyu açan arkadaşın 9 lt dizele göre cok fazla gibime geldi. en fazla 3. vitesi kullanıyorsunuz sanırım çok kısa mesafe.. bende anayola cıkarken evden 1 km boyunca 12 nin altına düşmüyorum anayola cıkınca 4,5 filan oluyor tüketimim. yol sürüş tekniği yakıt hava durumu çok fazla etkeni var tabikki yakıt tüketiminin..

O Ç
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ziyaretçi049 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 NOC 90
    Edilen teşekkür: 265

Havalar soğuduğu için olabilir benim sabah anlık tüketimde artıyo ama ben aracı çalıştırdıktan sonra en az 40-40sn bekliyorum ondan sonra birde uzatmadan 2. veya 3. vitese geçiriyorum aracı o zaman fazla yakmıyor.
    Geçen gün depoyu fullemiştim elemana Euro Diesel koy dememe rağmen galiba Kırsal Motorin koymuş ortalama yakıt 6lt oldu delirdim şu an yine Euro aldım ve 5.5lt civarı ortalama tüketim.

Aracı çalıştırınca soğuklara bağlı olarak en azından 1 dk felan araç durduğu yerde çalışsın

Koray Nalbant
    Punt∞ Evo.. EvoKoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    16 EV 0..
    Edilen teşekkür: 368

bu ara 6 ya kadar çıkıyor ortalama 6.000 km de kısa mesafe ve soğuk olduğundan, trafikte oluyor
    2010-Nisan , Punto Evo 1.3 Multijet Dynamic

ömer özmen
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz

orhan arkadasın dediği gibi evet 3e bile dogru dürüst takamadan yol bitiyo tekrar işimi halledip eve geliyorum bide keske bendede 6. vites olsada dediğinizi yapabilsem neyse bekliyip görücez artık

Hasan Aksoy
    insomnia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 93

bir aydır benim araba da fazla yakıyor ama 9u görmedi henüz5,5-6lt civarında oynuyor.5in üzerine perk çıkmazdı,havalardan sanırım..

Serbay Çakırlı
    Serbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 16

Benimki 1300 km 6.5 ortalamayla geziyorum yeni olmasına rağmen böyle ancak sabah akşam eskişehir yolu ve konya yolu trafiğinde bunun üzerine beytepe kampüsünün çıkışında ne varsa yapıştırıyorum normal geliyo bana.

h. mutlu
    rodopian16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 64

arkadaş aynısı benim başımda. 14500 de arabam sabah 3,2 km gidiyorum 1.-2. vites motor ısınmıyor bile akşam dönerken sırf ort düşsün 4-5 göreyim diye 5,5 km yolu tercih ediyorum 7 yi buluyor ortlama hızda 22 km. ama şehir içi 15-20 km gezeyim 5,6 lara indiriyorum.32 km yazlığın uzaklığı ilk 15 km ışıklar 1-2 km de bir var kalanı şehir dışı yüzde 4,0 ortalama oluyor.anlıycan 1.-2. vites mazot filan dinlemiyor içiyor...konuda fikir paylaşan arkadaşlarda şehir içide olsa tüketimlerinde gittikleri yolu ve ortlama hızıda paylaşırlarsa daha yararlı olur...

cihan kesen
    speedy_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bravo Hayal Mavisi
    Plaka
    16 ** 022
    Edilen teşekkür: 179

kısa mesafe ve notorun daha ısnmdn yolun bitmesi üzerine bide kış ayları eklnince kulanımada bağlı olrak fazla yakabilir ama sen servise göster için rahat olsun en azından
    bu arada multiairlar ne kadar yakıyor sehr içi ve dışı merak ettim yeni teknolojiyi

Sayfa 1/2 12 SonSon