20 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Uzaktan Kumanda Pili 1 Haftada Bitiyor

Özgür Baba
    ozgurder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    34DP8848
    Edilen teşekkür: 0

Standart Uzaktan Kumanda Pili 1 Haftada Bitiyor

Merhaba,
    Uzaktan kumanda pilimi tam 3 kere değiştirdim. 2 kere Maxell 1 kerede Sony marka aldım.
    Fakat bir haftada pilim bitiyor.
    Bu normal mi yoksa, servise mi götüreyim. Bu arada servise gittim bir kere bana Philps markası kullan dediler, onu bulamadım.
    Fakat bir marka bu kadar farkettirmez diye düşünüyorum.

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

4,5 senedir orjinal pili. biyerinde kısa devre vardır 1 haftada bitmesi mümkün değil.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Sertaç Sertaç
    smartmavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 445

bence de imkansız... anahtarda bi sıkıntı var muhakkak..

Erdem Bozdağ
    GP Hastası Erdem Bozdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1126

bence de bi gösterin
    3 senedir aynı pili kullanıyorum

Utku OKTAY
    utku952 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 179

bende pili geçenlerde değiştirdim açma kapama mesafesi baya kısalmıştı...değiştirmeme rağmen ilk günkü gibi almıyor uzaktan

fatih emekli
    fatihhhh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 241

2007 den beri orjinal pilini kullanıyorum.
    seat cordobayı 2004 yılında sıfır almış arkadaş, o da hala orjinal pilini kullanıyor.

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

nisan 2006 dan beri kullanıyorum bi kere de camasır makinesinde yıkadık ama hala kullanıyorum

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Alıntı pdr42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nisan 2006 dan beri kullanıyorum bi kere de camasır makinesinde yıkadık ama hala kullanıyorum
    anahtarın pısı gıtmıstır pılde sıfır olmustur tertemız senı daha 4 sene goturur o pıl
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

ZAFER MURAT KOÇOĞLU
    Fiorino Combi Multijet zafer murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 58

Kumanda butonun biri susmuş olabilir,sıvı temas en olası ihtimal ile kısa devre vardır kumanda kontrol edilmeden anlayamazsınız.Elektronikçilere götürün bir baksınlar

xxx xxx
    ferikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 137

muhtemelen pil kontakları arasında kısa devre vardır ya da düşük bir ihtimal anahtar cebinizdeyken vs. düğmeleri basılı kalıyordur, yoksa imkanı yok 1 haftada bitmesinin.

dursun ali oral
    R!P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

sıvı teması çok muhtemel kumada sıvı temasından dolayı kaçak yapıyor pili yiyor

orhan turkoglu
    belratrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Gri

Arkadaşlar merhaba. Konuyu hortlatıyorum ama ayrı bir başlık açmak istemedim. Konuyu başlatan arkadaşın yaşamış olduğu sorunu bende yaşamaktayım. Aracımı yeni aldım. Aracı satan arkadaş pilin çabuk bittiğini söylemişti. Yaklaşık 1 ay kullandıktan sonra pil bitti. Bende yenisini alıp değiştirdim. Değiştireli de 1 - 1,5 hafta oldu. Dün Arkadaşlarla bir kaç kez kumandadan cam açma kapatma yaptık ve ertesi gün kumandaya bastığımda işlem yapmadığını gördüm. Bu gün kumandayi komple dağıttım. içindeki elektronik kartın üzerinde herhangi bir arıza veya düğmelerinde sorun var mı diye. ama herhangi bir şey göremedim. kart üzerindeki fiziksel tuşlar ilk günkü gibi sapasağlam. araç punto evo 1,3 multijet dynamic 2010 .

bu sorunla karşılaşan ve soruna çare bulan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

herkese iyi forumlar.

Erdi YILMAZ
    Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR
    Uzaktan Kumanda Pili 1 Haftada Bitiyor
    erdiyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5938

Alıntı belratrix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Konuyu hortlatıyorum ama ayrı bir başlık açmak istemedim. Konuyu başlatan arkadaşın yaşamış olduğu sorunu bende yaşamaktayım. Aracımı yeni aldım. Aracı satan arkadaş pilin çabuk bittiğini söylemişti. Yaklaşık 1 ay kullandıktan sonra pil bitti. Bende yenisini alıp değiştirdim. Değiştireli de 1 - 1,5 hafta oldu. Dün Arkadaşlarla bir kaç kez kumandadan cam açma kapatma yaptık ve ertesi gün kumandaya bastığımda işlem yapmadığını gördüm. Bu gün kumandayi komple dağıttım. içindeki elektronik kartın üzerinde herhangi bir arıza veya düğmelerinde sorun var mı diye. ama herhangi bir şey göremedim. kart üzerindeki fiziksel tuşlar ilk günkü gibi sapasağlam. araç punto evo 1,3 multijet dynamic 2010 .

herkese iyi forumlar.
    2006'dan beri yaklaşık 9 yıldır aynı pili kullanıyorum hiç değiştirmedim daha, gözle göremediğiniz bir oksitlenme benzeri bir sorun olmalı, 1 haftada bitmesi hiç normal değil

FiatTR | PuntoTR | GrandePuntoTR | PuntoEvoTR | BravoTR | LineaTR | 500TR
    Fiat Türkiye Forumları | 2006'dan Beri Sizlerleyiz | Reklam & İletişim: admin@grandepuntotr.com

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Alıntı belratrix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

herkese iyi forumlar.
    Hocam öncelikle hoşgeldiniz. Dediğiniz gibi kumanda pilinin bu kadar kısa sürede bitmesi olağan bir durum değil.

Benim size tavsiyem,kumandayı dağıtmışken,öncelikle bir selülozik tiner ve pamuk eşliğinde devreleri temizleyin. Ek olarak Philips'in mavi kontak spreyi var. Mavi olmasına özen gösterin,yağsızdır. Oksitlenme gibi olumsuzlukları devreden söker. Önce bu mavi sprey ile oksitleri giderip,ardından da selülozik tiner ve pamuk ile devre elemanlarını dikkatlice temizleyip tekrar deneyin.

Aldığınız pil eğer bir milyoncudan alınma ise onun da etkisi olabilir. Saatçilerden almayı tercih edin. Mümkün olduğunca uzun ömürlü olurlar.
    2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

orhan turkoglu
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı erdiyilmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2006'dan beri yaklaşık 9 yıldır aynı pili kullanıyorum hiç değiştirmedim daha, gözle göremediğiniz bir oksitlenme benzeri bir sorun olmalı, 1 haftada bitmesi hiç normal değil
    Alıntı cdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam öncelikle hoşgeldiniz. Dediğiniz gibi kumanda pilinin bu kadar kısa sürede bitmesi olağan bir durum değil.

Benim size tavsiyem,kumandayı dağıtmışken,öncelikle bir selülozik tiner ve pamuk eşliğinde devreleri temizleyin. Ek olarak Philips'in mavi kontak spreyi var. Mavi olmasına özen gösterin,yağsızdır. Oksitlenme gibi olumsuzlukları devreden söker. Önce bu mavi sprey ile oksitleri giderip,ardından da selülozik tiner ve pamuk ile devre elemanlarını dikkatlice temizleyip tekrar deneyin.

Aldığınız pil eğer bir milyoncudan alınma ise onun da etkisi olabilir. Saatçilerden almayı tercih edin. Mümkün olduğunca uzun ömürlü olurlar.

Arkadaşlar verdiğiniz cevaplar için teşekkürler. Hoş bulduk.

Dediğiniz gibi devreyi temizlemeyi deneyeyim birde. her ihtimale karşı yedek pil almıştım. İnşallah faydası olur temizlemenin.

EKREM ALP
    Ekrem06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 33

Benimde başıma gelmişti daha önce kontaktan elektirik almıştık navigasyon için pili şarj etmiyor dedi anahtarcı bana kabloyu söküp yeniledik sorun düzelmişlti. Kontağınızı da bir anahtarcıya gösterin.

19. Bu mesajı için 2 kişi Ekrem06'ye teşekkür etti:

orhan turkoglu
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı Ekrem06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde başıma gelmişti daha önce kontaktan elektirik almıştık navigasyon için pili şarj etmiyor dedi anahtarcı bana kabloyu söküp yeniledik sorun düzelmişlti. Kontağınızı da bir anahtarcıya gösterin.
    Cevap icin tesekkurler. devreyi guzelce temizledim yeni pil taktim sorun devam ederse önerini degerlendirecegim.

ALI ORS
    ORS15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 257

selam arkadaşlar nasılsınız? yardıma ihtiyacım var.aracım grande punto 2007 eşim arac kumandasını camaşır makinasında yıkamış.aradan bir hafta gecti kumanda cok yakında almaya başladı.bende pilini degiştirdim hemen düzeldi.aradan 1 ay gecti kumanda tekrar cok yakından kilitliyor bezan kilitlemiyor.bu seferde kumandayı actım oksitlenmeler olmuş kulanya ile güzelce temizledim pili degiştirdim. ama olmadı aynı bazen acıyor bazen acmıyor kapıları.servise kumandanın bordunu %100 saf alkolle temizlersem servis calışacagını belirtti, bunu başka bir şehirde cep telefon tamirciligi yapan bir arkadaşıma sordum eger saf alokolle güzelce temizlersen calışır dedi. Ama ben saf alkol bulamıyorum.kactane eczaneye gittim ama eczaneler beni tanımıyorlar o yüzden vermek istemiyorlar.lütfen bana 25ml saf alkol ihtiyatım var kargo parasını önderim satınalırım yardımlarınız icin şimdiden cok teşekkür ederim. burada istanbulda yaşıyorum

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Saf alkalo gerek yok. Sellilozik tinerle fırca yardımı ile temizleyin. Sonra kurumaya bırakın. Yalnız tuşlar metldir aldında sıvı yapışkan oluşmuş olabilir buda bitmesine sebep olabilir. İncelemek gerekir. mümkünse tuşları bile değiştirmek daha mantıklı olur aslında.

Alkolude kumandayı parçalayın eczaneye gidin pamuğa döküp işlemi karşılarında yapın. Sorununu görünce o kadarısına yardımcı olacaklardır. Eczanelerin kesinlikle dışarıya alkol vermeleri yasaktır.

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

Değildir.İzopropil alkol satılabilir.Sadece kullanılmıyor diye stoklarda yok.

İzopropil alkolü ankarada detailing dükkanı isimli yerde bulabilirsiniz.sanaldükkanda arayın.

İzopropil alkol ile devreyi yıkayabilirsiniz bile.Sonra kurutmanız kolay olacaktır.İzopropil alkok uçar gider, izi bile kalmaz çoğu zaman.

ince bir fırça, 2 fıs saf ipayla devre ilk gününe döner