Sayfa 1/2 12 SonSon
35 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Devamlı city modunda kullanmak

Özgür Baba
    ozgurder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    34DP8848
    Edilen teşekkür: 0

Standart Devamlı city modunda kullanmak

Herkese selam,
    Aracımı devamlı city modunda kullanıyorum. Bunun herhangi bir zararı olurmu?

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Hiç bişey olmaz . Bişey Olacaksa Öbür moddada kulansanız cityde de kullansanız olur. Ben de devamlı Cityde kullanıyorum. Şehirler arası yolculuklarda bile.

nihat bugra ünlütürk
    unluturkbuura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    67 ZA 555
    Edilen teşekkür: 6

bende devamlı cityde kullanıyorum sürekli tuşa basmak zor geliyor...daha da bi zararını görmedim..

adem tahiroğlu
    muhabbet üye ademtahir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1228

bende sürekli city modda kullanıyorum daha önce bu konuyu konuşmuştuk forumda bozulacaksa zaten öylede kullansan bozuluyormuş böylede kullansan bozuluyormuş bozulursa fiat değiştirecek zaten problem yok

Erkan Karakan
    SpyHunter33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 732

benim arabamda iki sfer City ışığı yanarak direksiyon kilitlendi. bende sürekli City modunda kullanıyordum. Servise gittim arıza kaydı bulunamadı her ikisinde de. sonra fiatla servislerle görüşmeler sürdü neden olabilir diye.
    En sonun da şu cevabı aldım. City servo motoru çok bozukolan yollarda ısınma yapıyormuş ve bendeki kilitlenmeler park esnasında yapıyordu park esnasında ısınmadan dolayı motorun arıza yapmasını engelleyen bir sistem devreye girerek servo motoru devre dışı bırakıyormuş. bir süre sonra kontak tekrar açıldığın da eski haline geri dönüyor. Bu cevabı kullanım kitapçığından vede fiat müşteri temsilcilerinin aktardığı bir servis müdüründen öğrenmiştim.

Demem o ki city modunda kullansanız da kullanmasanızda motor sorunlu ise o arızayı yapıyor. Ama kişisel tavsiyem bozuk olan yollarda city modunu kapalı tutun...
    Artık Fiorinolu

ali Türkmen
    onn.off - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Edilen teşekkür: 774

city arızalarını duymaktan o tuşa basmaya korkar oldum neredeyse 1 sene olacak g.punto yu alalı toplasam belki 5 kez aktif etmişimdir arabanın garantisi olsaydı bende korkusuz açardım

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sertaç Ankay
    ankay2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 10

Alıntı onn.off Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    city arızalarını duymaktan o tuşa basmaya korkar oldum neredeyse 1 sene olacak g.punto yu alalı toplasam belki 5 kez aktif etmişimdir arabanın garantisi olsaydı bende korkusuz açardım
    Garantisi olsun/olmasın city arızalı grande puntoların servo motor değişimleri Fiat tarafından ücretsiz olarak yapılıyor. (Fiat'ın bu konuda servislere göndermiş olduğu bülten mevcut.)

Alp BELGEN
    Alp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 326

Ne bozuk yolda ne park ederken nede sehiricinde, oyle isinmadan kilitlenirmis yok cok kullanirsan bozulurmus v.s bunlarin hepsi hikaye...
    Ben toplamda 100 bin km yol yaptim GP lerimle city motor arizasinin kullanimdan cok uretim hatasiyla alakasi var. Acikcasi bu biraz sans isi, tabii herseyin bir omru oldugu unutulmamali...
    Bu sebeplerden city motorunu gonul rahatligiyla kullanin, zamani geldiginde zaten o size haber verecektir
    Multijet Grande Punto 1.3 75 hp -> 95 HP
    Multijet Grande Punto 1.3 90 hp -> 125 HP
    Multijet Bravo 1.6 105 hp -> 135 HP
    Clio RS 190 HP
    ve Şimdi...
    Multijet BRAVO GT1544 STAGE 2 180+ hp...

10. Bu mesajı için 2 kişi Alp'ye teşekkür etti:

Erkan Karakan
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

Alıntı Alp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne bozuk yolda ne park ederken nede sehiricinde, oyle isinmadan kilitlenirmis yok cok kullanirsan bozulurmus v.s bunlarin hepsi hikaye...
    Ben toplamda 100 bin km yol yaptim GP lerimle city motor arizasinin kullanimdan cok uretim hatasiyla alakasi var. Acikcasi bu biraz sans isi, tabii herseyin bir omru oldugu unutulmamali...
    Bu sebeplerden city motorunu gonul rahatligiyla kullanin, zamani geldiginde zaten o size haber verecektir
    Valla hikaye mikaye ben sadece bana söylenen ve kitapta yazanı aktarıyorum. Ayrıca fiat " aha yaptık bozuk oldu buna kılıf uyduralımda böyle gitsin " der diye bilir.
    Ama dediğim şekil kullanınca ( kullandığım yolları görmelisiniz off road gibi ) arıza almaz oldum. ama ne zaman o dediğim yollarda city li kullansam corrrttt diye bir ses ve kilit
    Artık Fiorinolu

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Alp

TOLGA YENİCE
    Intelligence Officer magic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 420

Alıntı Alp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle katılıyorum, ben de hep city modu açık geziyorum, bu zamana kadar bir zararını görmedim, göreceğim varsa da zamanı gelince olur zaten...

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Alp

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Aldım alalı bir kere sertliğini denemek için kapatmışımdır, maşallah ne bozuk ne düz tıkır tıkır.. ben hep diyorum benim aracı özel üretmişler garantiden değişen tek parçam ön direksiyon burcu

Mustafa Kubilay KARABULUT
    sowhat788 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34DP5400
    Edilen teşekkür: 418

3 senedir kullanıyorum hiç bir şey olmadı

c®ax .........
    krakercocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1512

benimde ne 2006 aracımda nede simdiki 2008 aracımda böyle bir sorun oldu..takır takır maşallah
    ----------Captain Crax ------------
    gün gelecek benimde puntom olacak

Serkan Küçük
    serkankucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 410

Alıntı SpyHunter33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla hikaye mikaye ben sadece bana söylenen ve kitapta yazanı aktarıyorum. Ayrıca fiat " aha yaptık bozuk oldu buna kılıf uyduralımda böyle gitsin " der diye bilir.
    Ama dediğim şekil kullanınca ( kullandığım yolları görmelisiniz off road gibi ) arıza almaz oldum. ama ne zaman o dediğim yollarda city li kullansam corrrttt diye bir ses ve kilit
    hemşerim snn yaşadıklarını birebir aynı ben de yaşadım. ve korktum arızalandı die ama modu kapatıp açınca veya kontağı kapatıp açınca düzeliyo. o zaman bi sorun yok heralde dedim ve öle gitti ama sen nerelerde kullanıyosun ki o kadar kötüymüş ve city'yi bile etkiliyomuş??

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

aldığımdan beri bir kaç kez kapattım. oda femoli nin dediği gibi... maşallah tek sorun yaşamadım...

Mehmet Alp
    faithless1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 43

benim araba serviste şimdi bakalım ne diyecekler ama aldığım duyuma göre tamamını servis ödemiyormuş mesela aracın kullanımı vs gibi özelliklere bakıp yüzde 70 i onlardan yüzde 30 u müşteriden vs gibi çözümlüyorlarmış bakalım ne cevap gelecek servisten

İlyas Şentürk
    Loading... sawyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 282

Alıntı onn.off Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Garantiyel Alakası Yok ki Bu İşin Garantin Olmasada Değişiyor Benim 2006 Model Aracım Ve Garantim Yoktu Değiştirdiler Yani Kullanmaktan Korkma
    Ölmek için doğmuştur ya insan; O yüzden her yağmur sonrası toprak kokusunu sever

İlyas Şentürk
    Loading... sawyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 282

Alıntı faithless1905 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim araba serviste şimdi bakalım ne diyecekler ama aldığım duyuma göre tamamını servis ödemiyormuş mesela aracın kullanımı vs gibi özelliklere bakıp yüzde 70 i onlardan yüzde 30 u müşteriden vs gibi çözümlüyorlarmış bakalım ne cevap gelecek servisten
    Yok Hocam Bu City Modunun Kullanıcı Hatası Olmaz Direksiyonu Sallayarak Kullanacak Halin Yok Heralde Eğer Öyle Birşey Söylerlerse Gereken Yerlere Başvuracağını Söyle Tamamen Üretim Hatası City Modu Mecburen Değişecekler
    Ölmek için doğmuştur ya insan; O yüzden her yağmur sonrası toprak kokusunu sever

Erkan Karakan
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

Alıntı serkankucuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hemşerim snn yaşadıklarını birebir aynı ben de yaşadım. ve korktum arızalandı die ama modu kapatıp açınca veya kontağı kapatıp açınca düzeliyo. o zaman bi sorun yok heralde dedim ve öle gitti ama sen nerelerde kullanıyosun ki o kadar kötüymüş ve city'yi bile etkiliyomuş??
    Hemşerim iş gidişi otoban üzerinden 15 km yol yapıyorum. Ve şantiye sahasına giderken yaklaşık 3 km kadar karayolları ikmal binasının tali yolu var Allahım esirgesin off road yolu gibi patika yol üzerine kurulu genelde iş makinaları ve arazi araçları gidip geliyor o yoldan. Ayrıca geri dönüşü de aynı yol üzerinden geçip sanayi yoluna geçiyorum orda da maşallah belediye yolu ama çukur tümsek bozukluk derken baya bi sıkıştırıyorum arabayı.
    Artık Fiorinolu

ali Türkmen
    onn.off - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Edilen teşekkür: 774

onu bırak 20..30 kere trafikte dur kalk yapınca araba kalkışta titremeye başlıyor türkiyedeki yol şartlarına göre yapılmıyor ki bu arabalar...... avrupa yolları kaymak gibi ozelliklede almanya otoyolları. keza diğer avrup ülkeleride aynı ne iniş var ne çıkış hepsi düz yol bizdeki yol adamlarda olsa değil 75 .. 175 hp araba yaparlar.

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/2 12 SonSon