Sayfa 1/2 12 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Carpex enjektör temizleyici motor temizleyici kullanan varmı?

Erkan Karakan
    SpyHunter33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 732

Standart Carpex enjektör temizleyici motor temizleyici kullanan varmı?

Merhaba arkadaşlar. Geçen gün koçtaş'da Carpex marka 10 etkili 15 etkili gibi enjektör ve motor temizleyicisi gördüm. fiyatları da 10ila 15 lira arası aranızda kullanan varmı ?

Ayrıca geçen gün tanıştığım bir arkadaş Bor Pwer kullanımı ile ilgili bilgilendirdi beni biraz yanlız değişik bir konuya değindi araca bor power eklerken aracın yağ konulan yerinden değl yağ çubuğnun olduğu yerden araç rolantideyken yavaş yavaş konulmalı gibi bişey söyledi bilginiz kullanımınız nedir
    Artık Fiorinolu

mustafa çelik
    aslam0740 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Burdur
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 185

erkan enjektör ve motor temizleyicilerini bilmemde, bor power kullanmanı hiç tavsiye etmem, zaten belli bir zaman sonra motorun performansını düşürdüğünü söylüyorlar. bor power zaten bi katkı maddesi almış olduğun motor yağıda katkılı zaten hazırki motor yağının özelliğini bozabiliyor. onun yerine git mobil1 5w30 tam sentetik motor yağı al zaten full sentetik, yağın lideri mobildir edeceğide 85 tl gibi bişey ondan çok çok iyi

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hasan Aksoy
    insomnia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 93

motor temizleyicisi kullanan arkadaşlar vardı,bununla ilgili bir konu hatırlıyorum''cila tavsiye''gibi bir konuydu.tam sentetik yağlar zaten katkılı bir de üstüne katkı maddesi koymanın bir anlamı yok,bu sefer koyulan yağın etkisini yitirmesini sağlıyor.bu yağ meselesi de arap saçı olduçoğunluk castrol diyor mobil diyenler de var,haftaya yağı değiştircem arada kaldım valla

5. Bu mesajı için 2 kişi insomnia06'ye teşekkür etti:

mustafa çelik
    aslam0740 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Burdur
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 185

mobil mobil. en sonki araştırmalarıma ve deneylerime göre(yağı buzdolabın dipfirizine koydum 1 gün sonra çıkardım akışkanlığı aynı youtube gösterdikleri gibi akışkandı.) söylüyorum. mobil15w30 çok soğuksa memleketin 0w30

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Erkan Karakan
    SpyHunter33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 732

Tamam bor poweri geçtim kullandığımız yağlar tam sentetik.
    Enjektör temizleme zımbırtıları carpex sağlam bir marka gözümde ama daha önceki bir konuda akaryakıt istasyonun da aracına enjektör katkısını koulan bir aracın arızalandığını da okumuştuk...
    Artık Fiorinolu

Hasan Aksoy
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

femolinin konuyla ilgili bir yorumu vardı konuyu bende hatrılıyorum.ezbere birşey koymamak lazım bence,denenmiş şikayet gelmemiş bir ürün tercih edilmeli.femoli ile irtibata geç istersen onun dükkanda öyle malzemelr var internet sitelerinde görmüştüm.

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Valla bu konuda ben tartışmaya girmek istemiyorum ama şu kadar söyleyeyim kendi aracıma bor power koyuyorum bu bakımdada motor silk koydum sadece bu kadar söylüyorum.. Enjektör temizleme ürünleri iş görür fakat marka ve kalite konusunda önünüze ne gelirse koymayın carpex çok aman aman bir kalitede değildir motor silk yakıt katkısı yada würth katkı kullanabilirsiniz..

her sene didime giderim 5 kere grandem ile gittim her sene tam depo oraya inerdim , 2 senedir didime indikten sonra 150 km daha fazla yaptım ve çekişte hissedilirderecede arttı , yanlız ben sadece uzun yola çıkacağımda kullanırım bu ürünü

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

seyfo seyfo
    seyfo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 2

Yağ katkısı aracın km'sine bağlı kullanılır. 100.000 Km altın ise karbon temizletme yaptır. Enjektör temizleyici yerine yakıt deposu, yakıt boruları, pompa ve enjektörü temizleyen motorin katkısını öneririm. Ya würth yada Bosch car servislerinde satılan amerikan malı katkıyı tavsiye ederim. würth 25 tl ve amerikan malı olan ise 10 tl. civarındadır. Eğer arabayın çekiş düşdüğü düşünüyor iseniz emme manifoldun ve hava filtereden sonra ki sensörleri temizletiniz. Hava filtresinden motora giden hortumları kontrol ettiriniz. Enjektörler çok kirli olduğunu düşünüyor iseniz bosch car da bilgisayar bağlatarak enjektörlerde tıkan var diyorlarsa Amerikan malı motorin katkısını bir depoda 2 adet kullanarak 2 defa yaparak faydasını görürüsünüz.

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

seyfo seyfo
    seyfo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 2

Yaz başında arkadaşı aracına motor silk koydurmuştu. aracının soğutma hortumu çıkmış araç hararet yapmıştı. ancak motoruna hjiç bir şey olmamamıştı. göreceğiniz fayda ancak bu gibi olaylar gelirse faydası oluyor. Yazları aracınızın hava filtresini 5.000 km de bir değiştirirseniz yağınızıda zamanında değiştirdiğiniz takdirde katkıya gerek kalmaz. Piyasada ismi alan bütün yağları araştırdım hepsinin teknik özellikleriniz inceledim. Petrol ofisi ile selenia yağlar hepsi aynı biraz elf ve shell yağları öne çıkıyor fakat shell biraz tuzludur.
    1-Yağ ile yakıt filtresini,
    2- 5.000 km de hava filtresini,
    3-bildiğin yerden yakıt alırsen,
    4-Kızdırma buji(dizel) ve aküyü kontrol edersen,
    5-1/4 deponun altına düşmezsen,
    6-Özellikle uzun yola çıktığın anda kaliteli yakıt katkısı kullanırsan,
    bence hiç bir zaman katkı kullama gerek kalmaz.

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Seyfo masalah dokturmussun ama sunlari belirteyim enjektor tem. Yerine vs vs demissin fakat hemen hemen tum enjektor temizleyicileri zaten bu saydiklarini yapiyor .ozellikle wurt common rail katkisi .bunlari kullandiktan sonra carbon clean e gerek yoktur bosu bosuna zadece enjektor temizlemeye o kadar para verilmez piyasada bu isi daha iyi yapacak bir cok katki temizleyici mevcut.. Bir urununden iki tane ayni anda kullanmak cok zararlidir bu tip urunler konsantre (60 lt) oldugundan enjektor memelerini eritebilir .

Motor katkisi koydugunuzda haret yaptiginda araci korumaz hararet yaptiginda muhtemelen contada yanacaktir hic bir katki conta yanmasini onleyemez zaten bu katki yakit tasarrufu motor sessizligi ve motor ici asinmayi onlemek icindir.

Sogutma hortumu ciktigini nasil anlamamis hayret hararet gostergesi aninda tavan yapmasi gerek cok gecmis olsun

Diger bakim icin yazdiklariniza katiliyroum uzun yol icin mutlaka katki kullanmanizi oneririm..

Motor katkisinin yararli olduguna inaniyorum her ne kadar kaliteli yag kullansakta tabiki bunlar benim goruslerim

murat aksoy
    MRT 791 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    34 SFE
    Edilen teşekkür: 69

arkadaslar benım gorusum corbon clean ben pıyasada kı katkı vs re ınanmıyorum servıslerde onermıyor zaten enjektor ve manıfolt temızlıgı ıcın en guvenlı yol corbon clean ılk corbon clean ı 40.000 kmde dıgerlerını ıse 20.000 km de 1 yaptırmak gerekıyor .selamlar

birol kara
    birol97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 3

arkadaşlar ben de 10 gün kadar önce bir grande punto 1.3 multijet 75 bg aldım.şimdi 118 binde aracım.genel bakımlarını yaptırdım.yetkili serviste expertiz de yaptırdım.araçım aslında genel olarak oldukca iyi.
    şimdi aklıma enjektörtemizliği ve carbon clean uygulaması takıldı.bunları yaptırmak istiyorum.
    nerede yaptırmamı önerirsiniz.ne kadar tutar bilgi verirseniz çok sevinirim.

Hasan Aksoy
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

servis 60-70tl civarı bi para istiyor.ankara da bosch servisiyle konuşmuştum o da 55tl istemişti.ben yaptırmaya niyetlendim fakat benden önceki sahibinin yaptırdığını öğrenince vazgeçtim..

hilmi usta
    hilmiusta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    41 GA ...
    Edilen teşekkür: 86

benım de yag degısımı vaktım geldı degısımı servıste yaptırmayı dusunuyorum ve carbon clear yaptırmayı da dusunuyorum servıs calısanı carbon yaptırırısan yagın degısmesı gerektıgını soyledı yag degısımı geldıgı zaman gel hem de carbon yapalım dedı servıse gıdıcem de para bırıktırıyourm sakabı yana carbon clear ıcın 50 tl demıslerdı 1 ay oldu soralı bakam ne olacak yaptıran varmı bu arada degısıklıkk oluyormu acaba

Hasan Aksoy
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

birkaç bin km fazla yakıyormuş sanırım,bununla ilgili konular var ordan okumuştum.bazısı çekişin yükseldiğini söylüyor,bazısı hiç farketmedi diyor kafa karıştırıcı bir durum yani..

E. E.
    Metali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 6

bende daha önce grande punto vardı, servis 40 bin bakımda carbon clean yaptı, ben hiç faydasını görmedim bence hiç bulaşmayın ama würth ürünleri var onları o arabamda kullanmıştım, özellikle enjektör temizleme yerine benzin katkı modelini alırsanız gerçekten yakıtda azalma oluyor....

Deniz Asil
    Desert Eagle Kriminal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864
    Edilen teşekkür: 2519

Şimdi özetle çok bilgili arkadaşlarım

Motor katkısı koyalımmı/koymayalımmı ?

Mzaot katkısı kullanalımmı/kullanmayalımmı ?=

Marka ve tercihler ?
    I ' m c a p u l i n g . . .

Sertaç Sertaç
    smartmavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 445

Benim 20 bin kilometre öncesine kadar çekiş problemim vardı. Carbon clean ve manifold temizliği yaptırdım. Üstüne bir de würth yakıt sistemi temizleyicisi koydum, arabam efsane oldu...

Uzun yolda würth commonrail mazot katkısı kullanmanızı tavsiye ederim. Doğru yerden alırsanız şişesi 12 tl ve 40bin kilometrede bir kullansanız yeterli..

ismail sezer
    Taykel sezerism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    17 NH 501
    Edilen teşekkür: 94

Teknik Konu punto evo

Arkadaşalar benim daha onceden palio vardı. Ona her bakımda yağa bor paver koyardım vede yakıt deposuna enjektor temizleyici koyardım .ben palio yu oyle kullandım sorunsuz 320 bin km tık demedi. O yüzden mutlaka bor paver koyun derim tecrübeden hele sıfır arabaya daha lazım .saygılar.

Muharrem AYTÜRK
    fraust - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yakut Kırmızı
    Edilen teşekkür: 162

Kullandığınız enjektör temizleyicisi ve yakıt katkısı bunlar mıydı?

ENJEKTÖRLU SISTEM KATKISI 300ML
    BENZIN KATKISI 300ML
    Ya kendine bir yol seçmelisin, ya da kendi çizdiğin yoldan gitmelisin!..

Sayfa 1/2 12 SonSon