Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
43 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Debimetre (hava akış metre)

ÜMİT ÇELİK
    mitix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 21

arkadaşlar bu parçanın temizliği ciddi yakın tasarrufuna sebebiyet veriyor dediklerinize göre
    şu resimli anlatım yaparsanız çok sevinirim valla . zira bende parçaya zarar verecem korkusu olanlardanım .

cihan kardeş
    sunroof cihankardes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 AE 604
    Edilen teşekkür: 357

vidyolu, fotolu anlatacak biri var mı arkadaşlar?
    biz gp'yi çok sevdik

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

peugeot 205 gti ların baş belası parçası

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ismail çakır
    ckrckrckr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    16R9382
    Edilen teşekkür: 30

Bir çok arkadaş sökmek ve temizlemek istiyor ama cearet edemiyor.Resimli yada videolu anlatım olsa bircok arkadaın isine yararlı olucak

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

cihan kardeş
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 AE 604

akü - kutup başını sökmek zorunlu mu?
    biz gp'yi çok sevdik

MASHAR TEVFIK
    mashart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Bravo Metalik Gri
    Edilen teşekkür: 13

Arkadaslar aracım fazla duman atıyordu, yakıt da artmış gibiydi, ve arabanın çekişi zayıflamıştı. BOSCH yetkili servisine götürdüm enjektörlere bakması için bilgisayara bağladılar ve enjektörlerde herhangi bir arıza yok hava akış metre arızalı dediler.
    Yetkili servise gittim komple değiştirdiler. Hersey dahil : 135,00 TL.
    Yakıtı henüz ölçmedim ama çekiş tamamen arttı. Bilgilerinize...

Erhan KaraN
    ErhanKarann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BM2358

Alıntı mashart Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar aracım fazla duman atıyordu, yakıt da artmış gibiydi, ve arabanın çekişi zayıflamıştı. BOSCH yetkili servisine götürdüm enjektörlere bakması için bilgisayara bağladılar ve enjektörlerde herhangi bir arıza yok hava akış metre arızalı dediler.
    Yetkili servise gittim komple değiştirdiler. Hersey dahil : 135,00 TL.
    Yakıtı henüz ölçmedim ama çekiş tamamen arttı. Bilgilerinize...
    Arkadaslar bende böyle bir konu açmıştım map sensörü baska birsey debimetre başka birşey map sensörü emme manifodunun arkasında bir sarı soket baglı birseydir debimetre yani hava akış metreside hemen kabudu acınca yine sarı başlıklı soketin takıldıgı yerdir sökmesi basittir ama şu bir gercek araçlarınızın km si 50000 üzerinde ise bu işlemler size faydalı olur gerisinde zaten pek birşey olacagını zannetmem demibetrenin fiyatı : 90 tl map sensörü ise 75 tl ben bir video hazırlarım sizin için sökerkende takarkende ama öncelikle araclarınızın km si cok önemli yoksa bosa yapılmıs olan birşeydir bir arkadas 7000 km deki aracındakini sökmeye calısmıs ve bozmus ( gerci nasıl becermis onu anlamadım ama ) 3 kişi ise memmun kalmış neden onların km si çok yüksekti 140000 lerde felan bunları servise gitmeden halletmek mümkün tabi servisde o kadar para vermek gereksizdir ben yarın bir video çekip koyarım buraya arkadaşlar ..
    Unutmadan arkadaşlar bu 4.8 5.3.6.3 yakan arkadaşlar bu tip şeylerle ugrasmasın aracları gayet az yakıyor bu durumda yani malum kış ayındayız 7.0 dan aşagı yakıyorsa aracınız bundan iyisi olamaz kış ayları için tabi..

Saygılar

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

cihan kardeş
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 AE 604

Cumartesi kardeşimizdeyiz bakalım temizlikten sonra nasıl olacak aracın yakışı.

Şu an için 8.2
    biz gp'yi çok sevdik

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı cihankardes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cumartesi kardeşimizdeyiz bakalım temizlikten sonra nasıl olacak aracın yakışı.

Şu an için 8.2
    Cihan sen naptın bea şok oldum 8.2 çok fazla..benim astra 200 kg daha ağır ve kısa mesafe gidiyorum 4. ve 5. vitesi unuttum nerdeyse.. ortalamam 5.9

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı ErhanKarann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Unutmadan arkadaşlar bu 4.8 5.3.6.3 yakan arkadaşlar bu tip şeylerle ugrasmasın aracları gayet az yakıyor bu durumda yani malum kış ayındayız 7.0 dan aşagı yakıyorsa aracınız bundan iyisi olamaz kış ayları için tabi..

Saygılar
    kesinlikle katılıyorum..

Kaan Acurol
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Budweiser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 524

Debimetre temizliği en güzel IPA yani izopropanol alkol ile temizliği yapılıyor, leğen içine yaklaşık 1 litre döktükten sonra içinde sensörü atıp sirküle eedecek şekilde nazikçe çalkalayın. IPA nın lt fiyatıda 10tl civarı olması lazım. En sağlıklı ve sensöre zarar vermeyecek kimyasalda odur. WD40 ve balataspreyi kısa vadede canını alabiliyor sensörün, kontak spreyi nedir nasıldır bilemiyeceğim benim bildiğim en etkili ve sağlıklı yöntem IPA dır. Tüm VAG cılarda bu şekilde temizler.

cihan kardeş
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 AE 604

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cihan sen naptın bea şok oldum 8.2 çok fazla..benim astra 200 kg daha ağır ve kısa mesafe gidiyorum 4. ve 5. vitesi unuttum nerdeyse.. ortalamam 5.9
    Haklısın hoca
    Çözüm bulursam satmam zaten aracı
    biz gp'yi çok sevdik

Erhan KaraN
    ErhanKarann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BM2358

Alıntı Budweiser Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Debimetre temizliği en güzel IPA yani izopropanol alkol ile temizliği yapılıyor, leğen içine yaklaşık 1 litre döktükten sonra içinde sensörü atıp sirküle eedecek şekilde nazikçe çalkalayın. IPA nın lt fiyatıda 10tl civarı olması lazım. En sağlıklı ve sensöre zarar vermeyecek kimyasalda odur. WD40 ve balataspreyi kısa vadede canını alabiliyor sensörün, kontak spreyi nedir nasıldır bilemiyeceğim benim bildiğim en etkili ve sağlıklı yöntem IPA dır. Tüm VAG cılarda bu şekilde temizler.

WD40 Larda oldukca başarılı kimyasallarını okursan ikiside aynı şeylerden üretiliyor sonuç olarak WD40 daha fazla revaçta bir ürün aslında ha canınını alırmı almazmı bilemem ama bildigim tek şey varsa çok iyi temizledigi ama onu kurutmadan takarsan zararı olabilir ne sıkarsan sık ben video yaptım ama buraya neden koyamıyorum ? koyabilsem sökmesi takması basit oldugunu göreceksiniz..

Ziyaretçi033
    Ziyaretçi Ziyaretçi033 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

videoyu bekliyoruz hocam

emre ata
    emre1atakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 AE 8142
    Edilen teşekkür: 0

Mrb arkadaşlar Cihan 8.2 deyince şaşırmışsınız benim 9.1 i görüyo şimdi daha cok şaşırın Ankara da sabah trafiği 5 km gidiş 5 dönüş ortalam hızım da 17 km falan nasıl değerler sizce

Kaan Acurol
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Budweiser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 524

Alıntı ErhanKarann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    WD40 Larda oldukca başarılı kimyasallarını okursan ikiside aynı şeylerden üretiliyor sonuç olarak WD40 daha fazla revaçta bir ürün aslında ha canınını alırmı almazmı bilemem ama bildigim tek şey varsa çok iyi temizledigi ama onu kurutmadan takarsan zararı olabilir ne sıkarsan sık ben video yaptım ama buraya neden koyamıyorum ? koyabilsem sökmesi takması basit oldugunu göreceksiniz..
    WD-40 Faydalı bir ürün evet sökülmeyen vidalar somunlar için faydalı bende kullanıyorum, fakat MAF temizliğine uygun değil. Burada herkes deneyimlerini paylaşıyor. Siz WD-40 kullandıysanız ve memnun kaldıysanız bilemiyeceğim. Bizde daha önce deneme yanılma yaptık ve araştırdık en uygun IPA cıktı bu yurtdışındada yurt içindede böyle üstelik WD 40 danda ucuz. Balata Spreyi yine mantıklı geliyorda WD-40 la temizlemek çok saçma.

bravocu multiair sport
    bravocu F500 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 89

Arkadaşlar 1.2 motor 8 valf benzinli fiat motorların debimetresi var mı varsada nerde bulamadım,hava filtre kutusuna giren biri kalın biri ince iki ayrı boru var ve ikisininde bitişinde debimetreye benzeyen bi parça yok,aracımın ortalama yakıt tüketimi birden arttı rolantideyken bile kademe kademe artıyor

ali ayhan
    ali3434 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34aa3434
    Edilen teşekkür: 9

benim aracımda 80 bin küsürde kilometresi 50 tl 170 km civarında gidiyor 7-0 7-2 lt civarında yakıyor normal mi yoksa bende yaptırayım mı?

Emrah Soydan
    Puntojet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 2

Okul yolu olan yoğunlukla çocukların yolun ortasında yürüdüğü yayaların da taşıt yolunu kullandığı arabaların kıyıdan köşeden dura kalka geçtiği ilçede oturunca bizimde ortalamalar 9'u buluyor, şehir içinde kullandığım için zaman zaman arabama haksızlık ediyorum diye vuruyorum akşamları kendimi yollara o açılıyor ben açılıyorum, ama 9 yine de bana da yüksek bir değer geliyor, aracı 2 den 3 e atamıyoruz çoğunlukla önümüze pat diye çocuk çıkıyor ara yollarda, debimetre yi temizlettikten sonra yeni değerlere bakacağız.

bazen bazende
    puntobeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

hepsiburada sitesinde debimetre temizliği ile ilgili sprey var

GUNK-HAVA AKIŞMETRE (DEBİMETRE) SENSÖR TEMİZLEYİCİ 212 gr - Oto Aksesuar - Hepsiburada.com

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon