14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: Direksiyon civarindan gelen su sesi?

Emre ..
    emtue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej
    Edilen teşekkür: 77

Standart Direksiyon civarindan gelen su sesi?

Merhaba,

Son 1 haftadir gaza yuklenince direksiyon civarindan bir su sesi geliyor. Klima ile alakasi yok gibi duruyor hem acik hem kapali denedim gaza yuklenince likir likir ses geliyor.

Sizce ne olabilir?

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

motor soğutma suyunda eksilme var mı?
    soğutma sisteminde hava olabilir. gaza basınca devirdaim pompasıda daha fazla su çevirdiği için, oluşan hava nedeniyle ses olabilir

ilk defa sizden duydum böyle bir sorun

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Deniz Asil
    Desert Eagle Kriminal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864
    Edilen teşekkür: 2519

Walla bende yenı duydum ...Merak ettım dogrusu pedalların arkasında su şişesi olmasın
    Tüplü arabalarda o ses oluyor beynın ıcındekı su hareket ettıkce..Ama dizelde duymadım
    I ' m c a p u l i n g . . .

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Berkay Dindar
    BBERKAYY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35 DDD 71
    Edilen teşekkür: 30

Tüplü arabanın beyninin içindeki su ne oluyor afedersiniz ?

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa Özkan
    Moosty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    26 TZ 691
    Edilen teşekkür: 361

Göstergenin plastiğine el ile bastırmayı deneyin bakalım su sesi kesilecek mi?

Daha önce bende de olmuştu. Gaza bastıkça bir şırıltı sesi geliyor, acaba bir yerlerde hortum mu patladı diye kaputu açıp baktığım bile olmuştu.

Meğer şırıltı değil gıcırtıymış benimki. Forumda bir çok yerde var, göstergeden ses geliyor diye. Forumda okuyunca denedim, gerçekten göstergenin plastiğinden geliyormuş.

Göstergenin şeffaf plastiği ve göstergenin çerçevesi arasında boşluk var.

Aklımda kaldığı kadarıyla göstergenin üzerinde, eğilerek bakınca görünen alyan vidaları sıkarak çözüm bulanlar var. Ama bulamayan da var.

Bir arkadaş pimapen contası sıkıştırmış, bana mantıklı geldi gerçekten de conta sığacak kadar boşluk var.

Benimki kendi kendine geçti, sesi her duyduğuma ya göstergeye parmak attım, ya da sol elimle tepesine tokat attım.

Ya döve döve bir şeyler yerine oturdu, ya da arabaya hiç bakmadım içine giren tozlar conta gibi kapladı orayı; ses gelmiyor artık.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

Alıntı BBERKAYY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tüplü arabanın beyninin içindeki su ne oluyor afedersiniz ?

lpg li araçlarda lpg beynini soğutmak amacıyla su dolaşır deniz ondan bahsetmiş olamalı

arkadaşımızın sorununa gelince gaza basınca su sesi gelmesi
    banada garip geldi duymadan incelemed bir yorum yapamıyorum

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

AYHAN AYDIN
    aa21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bravo İnci Beji
    Plaka
    16FH493
    Edilen teşekkür: 28

[QUOTE=Du Hast;358074]motor soğutma suyunda eksilme var mı?
    soğutma sisteminde hava olabilir. gaza basınca devirdaim pompasıda daha fazla su çevirdiği için, oluşan hava nedeniyle ses olabilir
    arkadasın dediğine katılıyorum babamda siena var dediğin gibi ses ondanda geliyor(kalorifer peteginden) eksik suyu tamamla havasını al problem cözülür
    Konu aa21 tarafından (13/08/2010 Saat 01:22 ) değiştirilmiştir.

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

cengiz toksoz
    punto elx2001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yaprak Yeşil
    Plaka
    C 906 BO 52
    Edilen teşekkür: 65

Motor sogutma sisteminde (radyator yada borularda) su seviyesi az oldugundan sistem hava yapmis ve dolayisi ile rolantide devirdaim dusuk oldugundan sesi duymazsiniz fakat bosta iken gaza basip biraktiginiz anda hos bir su sesi gelir,
    Antifiriz ilave etmeden once araci calistirin (motor soguk olursa daha iyi olur) bir yerlerde radyatordeki havayi almak icin vana vardir (GP deki yerini tam olarak bilmiyorum onu acin, ve antifrizi ilave edin

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Emre ..
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej

cevaplar icin tesekkurler arkadaslar.

motor sogutma suyunda (su kabinda dah dogrusu) yaklasik 2 parmak eksilme var. bu normal mi?

antifriz ilave edeyim etmesine de havasini nasil alacagim. daha once sienam vardi, vanasi cok bariz aciktaydi, gpde bir de motor kapagi var. dun servise gostermeye gittim, randevusuz almadilar muhatap bile olmadilar. sonra sanayide usta buldum anlattim anlattim adam hicbir sey anlamadan ifadesizce bakti.

isin kotusu seste surekli gelmiyor. neye gore geldigini de bilmiyorum. antifriz ekleme isini ben yapabilir miyim yoksa yag satan yerlerden birine mi gideyim?

fikir verirseniz cok sevinirim.

Berkay Dindar
    BBERKAYY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35 DDD 71
    Edilen teşekkür: 30

Motor soğukken ekleme yapın,o şekilde hava yapmaz.
    Seviye kutunun tam ortasında olması gerekiyor.Ağzına kadar dolu olmamalı ona dikkat edin.

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Emre ..
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej

arkadaslar kazadan sonra radyoator tamir gordu, 2 haftaya yakindir kullaniyorum ve su sesi kesildi. bilgilendirmek istedim sanirim radyatordeki su eksiltme mevzusu yuzundendi..

Yeni Linea Urban 1.3 95 hp Ahmet Bülbül
    abulbul08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Artvin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 495

teşekkür ederiz çünkü bir çok arkadaş sorun yazıyor ama çözüm oluştuğunda yazmıyor.

harun bayraktar
    HARBAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34AIG74
    Edilen teşekkür: 2

Arkadaşlar bende 2005 model 1,3 multijet dizel Palio var. Aracım sıfırdan beri bende şuan 220.000 km de ve şimdiye kadar tık demedi.

Aynı su sesi bendede başladı ve araçta su eksilmesi var. Araç 1. ve 2. viteslerde gaza bastığımda torpidonun altında sanki biri hortumu açmış orayı yıkıyor gibi lıkır lıkır su sesleri geliyor. Yolumun üstünde kayınpederin tanıdığı bir ustaya uğradım, Usta bunlarda yapıyor normal dedi şaşırdım. Şimdiye kadar yoktu şimdi nasıl var dedim, Cevap YOK.

Ancak geçen gün Özel servisteki ustama bakıma götürdüm, aracın su eksiltiyor dedi bende farkındayım ama nedenini bulamadım dedim. Oda bana cevap olarak üst motor bloğun çatlamış bunlarda yeni bir hastalık olarak çıktı dedi onu değişmemiz lazım dedi.

Suyla nasıl anladın dedim. su haznesine kurum atmış su haznesi kararmış dedi. Benim bir diğer aracımda Hyundai era , servisten döndüğümde Hyundai Era nın kaputu kaldırdım baktım onunda su haznesi kararmış Sararmış, sizce su haznesinin kararması normalmi ve bunun kararmasının blokla bir alakası varmıdır, su eksiltmesi gerçekten motor üst bloğunun çatlamasından olabilirmi. orda bana motor ust bloğunu gösterdi üzerinde deliklerin olduğu yerlerin etrafı beyaz beyaz kreç olmuştu. bundada aynı sorun vardı değiştirdik dedi. bu kreçlerde çatlaktan gelen su dan dolayı oluyor dedi. Ne bilim araba bayadır sorun çıkarmayınca şimdi durduk yere 1,500 TL masraftan bahsediyor usta, canım sıkıldı. Bu durumla karşılaşan arakdaslar varsa yardımlarını beklerim. Saygılar.

Onur OSMA
    blaxer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 0

Standart Cevap: Direksiyon civarindan gelen su sesi?

merhaba ,

forumda yeniyim bilgilendirme yapabilirseniz sevinirim. aynı sorun bende de olusmaya başladı yaklasık 2 haftadır.
    tam olarak bunun sorunu nedir ?