Sayfa 1/5 12345 SonSon
100 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Dizel motor yağı önerisi

İrfan Demirer
    kaptan_ahab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 378

Standart Dizel motor yağı önerisi

Arkadaşlar 85.000 km deki dizel aracımın yağ değişimine 2000 km var ancak şimdiden değişmeyi düşünüyorum.Şahsi kanaatim Castrol magnatec ama sizlerin dizel araçlarımız için en verimli motor yağı öneriniz hangileridir ve kullanacağımız yağ numarası kaçtır.Bildiğim kadarı ile de kapaside 4 litre olması lazım.Yağı büyük marketlerin birinden alarak bir tamircide değiştirmeyi düşünüyorum.

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

magnatec tam sentetik değildir.
    size tam sentetik yağ öneririm. yağ yakma sorununuz yoksa 0-30 ya da 5-30 castrol edge tam sentetik yağ öneririm.
    ben 0-30w kullanıyorum çok memnunun. yağ konulduktan ilk andan sonra bile ses azalışını fark ediyorsunuz

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

murat imre
    operatormurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35ufc68
    Edilen teşekkür: 1038

irfan 5-40 castrol edge tavsiye ediyorum, canında dediği gibi magnatec ve selenia yarı sentetikti,edge full sentetik diğer 10 bin bakımına kadar gönül rahatlığıyla kullanabilirsin, fiyatı 72.5 tl ydi 1 ay önce...

5. Bu mesajı için 2 kişi operatormurat'ye teşekkür etti:

mustafa çelik
    aslam0740 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Burdur
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 185

mobil1 5-30 tavsiye edebilirim ben bi haki yağ değişimine bunu kullanacağım şuan araştırmalarıma göre en kaliteli yağ bu

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

cihan kesen
    speedy_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bravo Hayal Mavisi
    Plaka
    16 ** 022
    Edilen teşekkür: 179

5-30 castrol edge

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Can Yağcı
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125

bence en önemli unsur sentetik olması.
    yoksa 10-40w a kadar kullanabilirsin.
    yağ ne kadar ince olursa o kadar iyi olur, akışkanlığı fazla yağ daha iyi yağlama sağlayacaktır.
    yağlamanın önemide açık zaten.
    piyasada viskozite (akışkanlık) en iyi olan ise 0-30 yağlardır.
    tercihini buna göre yapabilirsin

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Şakir D.
    siyahinci83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 347

araçlarımızın kitapçığında bakımlarda 5W-40 yağ kullanın diye bir yazı okuduğumu hatırlıyorum (dizel için)
    P U N T O F O R U M - forum.grandepuntotr.com
    2009 G.P 1.3 Mutj Egzotik Kırmızı
    2011 Evo S&S Euro 5 1.3 Mutj Evo Grisi Asist Kit+Safety Plus Kit

13. Bu mesajı için 2 kişi siyahinci83'ye teşekkür etti:

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ziyaretci046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

eksantirik zincirinden ve turbodan dolayı yağın önemi büyük zamanında km olarak 10,000 değişmesi lazım bi de ince yağın faydası vardır eğer 5w30 yerine 0w30 yağ konulursa kontağı açar açmaz başlar motoru yağlamaya zaten yağın en büyük önemi ilk çalıştırmada motoru koruyabilmesidir aşınma o zaman oluyo aslında kalın yağ konulursa lifterlere zarar verir ve araç sesli çalışır ilk çalıştırmada özellikle 1.3 ler baya sesli çalışır

ismail DEMİRCİ
    Bravo07 style07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    07 ACY 50
    Edilen teşekkür: 188

Peki ben 0w30 castrol edge kullansam ve birde bor katkısı eklesem bir sorun olurmu bu bor yağını satan bir tanıdığım kendi sattığı yağ hakkında işe yaramadığı hakkında bilgi verdi siz ne dersiniz?

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ziyaretci046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Alıntı style07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki ben 0w30 castrol edge kullansam ve birde bor katkısı eklesem bir sorun olurmu bu bor yağını satan bir tanıdığım kendi sattığı yağ hakkında işe yaramadığı hakkında bilgi verdi siz ne dersiniz?

valla onu bilmiyorum ama benim mantığımda da bunu yağ üreten firmaların seminerlerinde öğrenmiştik dedikleri bizim yağımıza koruyucu koymayın çünkü içindeki mineral değerlerini bozuyor yağdan istenilen verim alınamıyor deniliyodu tabi o zaman bor yoktu başka koruyucular vardı ama ben şahsen ii yağdan tarafım

mustafa çelik
    Nereden
    Burdur
    Rengi
    Titanyum Gri

arkadaşlar bor yağı kullanmak bana göre gerkesiz, bor yağı kullanıldığında motor yağınının özelliğini yitirdiğini faydadan çok zarar verdiğini söylüyorlar. kullananlar faydasını gördüklerini belirtiyorlar. bunu şöyle açıklasak daha iyi olur; ilk kullanımda faydasını görüyor çünkü ilk kullanımda yağın özelliği bozulmadığından ve bor yağının vermiş olduğu kayganlıkla motor gayet iyi çalışıyor, buraya kadar herşey gayet normal ama 1000 km sonra yağın özelliği bozulduğu için bu seferde motor hantallaşmaya başlıyor eskisinden kötü oluyor hatta bu gibi katkıların kullanılmasını bile söylüyorlar. gerçektende öyle yağ firmaları buna şiddetle karşı çıkıyorlar.

ismail DEMİRCİ
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    07 ACY 50

Alıntı aslam0740 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bor yağı kullanmak bana göre gerkesiz, bor yağı kullanıldığında motor yağınının özelliğini yitirdiğini faydadan çok zarar verdiğini söylüyorlar. kullananlar faydasını gördüklerini belirtiyorlar. bunu şöyle açıklasak daha iyi olur; ilk kullanımda faydasını görüyor çünkü ilk kullanımda yağın özelliği bozulmadığından ve bor yağının vermiş olduğu kayganlıkla motor gayet iyi çalışıyor, buraya kadar herşey gayet normal ama 1000 km sonra yağın özelliği bozulduğu için bu seferde motor hantallaşmaya başlıyor eskisinden kötü oluyor hatta bu gibi katkıların kullanılmasını bile söylüyorlar. gerçektende öyle yağ firmaları buna şiddetle karşı çıkıyorlar.
    Eğer bor katkısını nasıl çalıştığını araştırsaydın bunları yazmazdın bu katkı birkere yağ katkısı değil metal katkısı direk motorun metal olan kısmıyla tepkimeye giriyor yağa karışmıyor ayrıca uzmanlar tam olarak fayda sağlamasının 3000 km den sonra olduğunu belirtmişler buda senin yazdığın 1000 km tezini çürütüyor.
    Konu style07 tarafından (10/08/2010 Saat 09:50 ) değiştirilmiştir.

mustafa çelik
    Nereden
    Burdur
    Rengi
    Titanyum Gri

Eğer bor katkısını nasıl çalıştığını araştırsaydın bunları yazmazdın bu katkı birkere yağ katkısı değil metal katkısı direk motorun metal olan kısmıyla tepkimeye giriyor yağa karışmıyor ayrıca uzmanlar tam olarak fayda sağlamasının 3000 km den sonra olduğunu belirtmişler buda senin yazdığın 1000 km tezini çürütüyor.
    ismail herkez istediğin kullanabilir ama ben kullanmam motor yağın en iyisini almaya çalışırım mesela şuan piyasada en iyi mobil1 5-30 diye biliyorum. kullanmak isteyene sözüm yok.

ismail DEMİRCİ
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    07 ACY 50

Alıntı aslam0740 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ismail herkez istediğin kullanabilir ama ben kullanmam motor yağın en iyisini almaya çalışırım mesela şuan piyasada en iyi mobil1 5-30 diye biliyorum. kullanmak isteyene sözüm yok.
    Tabiki öyle dediğim gibi benim öğrenmek istediğim daha ince yağla kullanımının nasıl olacağıydı.

mustafa çelik
    Nereden
    Burdur
    Rengi
    Titanyum Gri

size şöyle bildiğiniz bi örnek vermek istiyorum: önceden ben 2 sene inşaatlarda boyacılık yaptım, halk arasında badana yaparken kirece Allah ne verdiyse atarlar. tuz yağ tutkal alçı vs. bunları atınca kirecin özü gidiyor yapmış olduğu işte pek bişey yaramıyor sorsan bembeyaz çıktı diyor. sonra bizim yaptıklarımızı gösteriyoruz bizimkisi daha beyaz çıkıyor. biz kireç alırken iyisini (dirmil kireci) alırız içine bişey atmayız kireci duvara vurdukmu bembeyaz çıkar. bu da ona benziyor yağın kalitelisini aldınmı içine bişey atmanıza gerek yok.

mustafa yılmaz
    aeron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Iğdır
    Rengi
    Yok
    Plaka
    35 AYH 97
    Edilen teşekkür: 90

Standart Dizel motor yağı önerisi

aynı soruyu bende sorayım ince yağ (0-30) dahamı iyidir motorun korunması yönünden

Can Yağcı
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125

Alıntı aeron Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı soruyu bende sorayım ince yağ (0-30) dahamı iyidir motorun korunması yönünden
    4,6, ve 8. mesajlarda da söylendiği gibi evet ..
    ancak yağ ince olduğu için bir miktar (motor aşınması var ise) yağ yakma görülebilir.
    benim motorum hiç yakmıyor. eğer yağ yakma varsa daha üst numaralı yağlara terfi edilebilir.
    ancak kullandığınız yağ kesinlikle tam sentetik olsun..

bbrh kkk
    burhankutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    46***60
    Edilen teşekkür: 306

kaptan abicim ben castrol edge 5-40 koydum inan arabanın sesinde bile değişiklik yapıyor az pahalı ama yinede sürekli kullandığım yağ ve gayetde memnunum

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Şakir D.
    siyahinci83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 347

Alıntı burhankutlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaptan abicim ben castrol edge 5-40 koydum inan arabanın sesinde bile değişiklik yapıyor az pahalı ama yinede sürekli kullandığım yağ ve gayetde memnunum

ben 10bin bakımında magnatec kullanmıştım edge ile farkı nedir biliyor musun? şimdi 20bin bakımı geliyor araştırmaya girdim daha önceki bakımdan elime hiç kullanılmamış 1Litre Castrol magnatec 5W-40 kaldı düşünüyordum edge mi alayım magnatec mi ?
    P U N T O F O R U M - forum.grandepuntotr.com
    2009 G.P 1.3 Mutj Egzotik Kırmızı
    2011 Evo S&S Euro 5 1.3 Mutj Evo Grisi Asist Kit+Safety Plus Kit

İrfan Demirer
    kaptan_ahab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 378

Alıntı burhankutlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burhanım arkadaşların ve senin tecrübelerin doğrultusunda bende castrol edge kullanacağım,85.000 kilometreye göre 5-40 uygun sanırım

Sayfa 1/5 12345 SonSon