9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Bor kullanımı hakkında?

BARIS UCAR
    suvari_84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BD 1257
    Edilen teşekkür: 153

Teknik Konu Bor kullanımı hakkında?

arkadaşlar bu aralar 40,000 i geçen araçlarda bi bır kullanımıdır yayılmaya başladı en son cck1 (cemo) kullandı ondan duydum bu bor un yararını gören veya yararlarını bilen arkadaşlar var mı diye bi sorayım dedim?? benim araç 60,000 bakımı yeni gördü 80,000 bakımda denemek isiyorum ne diyorsunuz?????

adem tahiroğlu
    muhabbet üye ademtahir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1228

ben önceki aracımda kullanmıştım motor sesini azaltır dediler hiç fark edemedim ayrıca marşa bastığımda motor zorlanıyor gibiydi ve eskiye göre daha geç çalışıyordu bilimsel verilere baktığımızda bor hakkında söylenecek kötü bir söz yok ama ben bi yararını görmedim yakın bir zamanda bi arkadaşımda i var şansumana koymuş vites değişimlerinde lerde lık lık diye boşluk sesi var onu alır demişler %30 gibi bir faydası oldu diyor yani çok önemli bişeyler değil bence gereği yok heralde faydası olsa fabrikalar ilk çıkışta araçlara koyarlar gibime geliyor...

3. Bu mesajı için 2 kişi ademtahir'ye teşekkür etti:

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

teknolojik para tuzakları
    daha başka söylenecek söz yok

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

c®ax .........
    krakercocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1512

aynen oyle cebinizden extra yakıt parası çıkmasından baska bisey değil..
    ----------Captain Crax ------------
    gün gelecek benimde puntom olacak

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mustafa çelik
    aslam0740 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Burdur
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 185

arkadaşım costrol shell bp po mobil gibi firmalar ar-ge araştırmlarına tirilyonlarca para para harcıyorlar öyle bişey olsa onlar zaten hemen o ürünü kullanırlar. bence bor koymayınız zaten motor yağlarına firmalar bellirli oranlarda katkı maddesi koyuyorlar. bor koyunca hazırdaki yağın özelliğinide bozabilirsiniz.
    bence gereksiz bişey, bana göre iyi bir motor yağı koyduğunuz zaman katkıya falan gerek yok.

9. Bu mesajı için 2 kişi aslam0740'ye teşekkür etti:

BARIS UCAR
    suvari_84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BD 1257
    Edilen teşekkür: 153

yani kimse olumlu bakmıyor arkadaşlar burda yazılanlardan bunu anlıyorum o zaman 80,000 de bor kullanmaya gerek yokk. çünkü kimse bi yarar sağlamamış yazılanlardan bu sonuç çıkıyor))

Tolga Aydin
    hidroliq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 12

bence bor uzun vadede yarar sağlar, bor koyup herşeyi halletmeyi beklemeyin tabiki ama aracınıza 150 binde motor yaptıracağınıza 180 binde motor yaptırırsın, her türlü motor sadece ilk çalıştırma anında maximum aşınmaya maruz kalır. her türlü fabrika çıkışı yağ standart yağ özellikidir, kimisi yüksek ısıya, kimisi düşük ısıya kimiside yeni yeni manyetik içerik içermekte olup bu aşınmaları aza indermeye yarar,

fabrikalar neden bu yağı kullanmıyor sorusu haklı bir soru ama fabrikalar hiç bozulmayan bir araba yapsalardı yedek parça satamazlardı, hiç bozulmayan bir yağ yapsalardı bir daha yağ satamazlardı, arge ye milyarlarca dolar yatırabilirler ama tek bir amaçları var satış yapıp para kazanmak o sebeble aldığınız her aracın eninde sonunda herhangi bir parçası mutlaka bozulacaktır. fabrikaların yada yağ üreticilerinin sizi yada motorunuzu düşündüğünü zannetmeyin bor nano teknoloji ile üretilmiş bir ürün, nanto teknoloji en son teknoloji demek, tabiki yararını gözle göremessiniz ama uzun vadede gerçekten etkisi olacaktır, az yaktırmaz ama rahat çalıştırır arabanızı, ilk çalıştırma anında nanto teknolojik yapısı sayesinde yapıştığı parçadan normal yağ gibi süzülmez orda kalır bu sayede ilk harekette aşınmayı önler ,
    shellin bir reklamı vardı hatırlarsanız belki bu konuyla ilgili, magnatek yeni çıktığında ama nano teknoloji sonuçta çok çok çok daha iyi bir teknoloji, ve bor power, türk menşei li bir firma, aracınıza değer veriyorsanız uzun vadede kullanmak istiyorsanız bence alınması gereken bir ürün. uzun vadede kullanmak değilse amaç, alınmayabilir haklısınız extra para tuzağı gibi.

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

bende kullanmayı düşünüyordum ama castrol magnatec yağın üstünde kocaman katkı madde koymayınız gibi birşey yazıyor...

Tolga Aydin
    hidroliq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 12

NNT teknolojinin sitesini zamanında çok incelemiştim, BOR POWER in katkı madde olmadığını altını çize çize oyluyolardı, bbr mineralleri motordaki parçalara bir katman gibi yapışıyorlarmış ve motorla yağ arasında bir tabaka oluşturup yağında motorunda bu tabakada daha rahat hareket ettiğini anlatıyorlardı, yani yağla birleşik bir katkı maddesi gibi değil, diğer katkılar nano seviseyinde değil ama mikron seviyesinde yağdan daha küçük olduğundan yağın ulaşamadığı yerlere kolay ulaşıyorlarmış ama bor bir tabaka oluşutur muş, öyle bir açıklama vardı ama

magnatek de sonuçta parçalara yapışan bir yapıya sahip ama nano boyutta değil, por mineralleri nano boyutta ve yapistıktan sonra orda kalıyor, yağ ise süzülüyor. açıklama bu şekildeydi, tabi kesin bilgileri kimya bilgisi ileri düzeyde olan arkadaşlarımız çok daha iyi bilirler.