Sayfa 1/6 12345 ... SonSon
106 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Klima kompresör kasnağı yardım

AYDIN GÜR
    gemlikli_55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 288

Standart Klima kompresör kasnağı yardım

arkadaşlar klima komproser kasnak bilyasısından ses geliyor sanırım bu bileye tek değişmiyormuş ve ön kasnak cıkmacılardan bulunup değiştiriliyormus bu konuda bana yardımcı olacak arkadaş arıyorum bıldığı cıkmacıdan bana temın edebilecek arkadaşlar lütfen yardım

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

aydın klima kompresörünün önündeki siyah kasnaktan bahsediyorsan onun arkasındaki bilya dağılmıştır
    bu bilya sökülebiliyor bilya numarasına göre bilyayı alır
    değiştirirsin yalnız bu işlemi servis harici bir yerde yaptırman gerekebilir
    ayrıca gebze küçük sanayide klima kompresörü tamir yapan bir ustamızda var seni birlik oto dan muratla görüştürürüm
    sana yardımcı olur bu konuda
    bana özelden numaranı ver görüşelim

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

AYDIN GÜR
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bolero Kırmızı

dün sanayide usta baktı klima komprosorunnun içinde değil hemen on tarafındaki bilya değişecek dedi cok buyuk bişey değil dedi ve oto klimaciya gideceğim yarınn kafama takılan sey klima komp bilyası bozulanlar genelde hep ön kasnak değişmeli diyor neden kasnak yanı bilya değişiyorsa biz neden kasnağı değiştiriyoruz kafam karıstı birde
    arkadaşlar gp lerimize bakalım bu kayıs ve kasnaklaru tekerden gelen sulardan koruyan plastık kapaklardan varmı bende yok o yuzden devamli su aldığı için bozulmuş dediler

Ümit Coşkun TURUCA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Bilya bozulduğunda kasnak balanslı dönüp bozulabiliyor bu yüzden kasnakla beraber değişme yoluna gidiyor
    ayrıca bazı klima kompresörlerinin kasnakları bilyalı kasnak olabiliyor yani bilyalı kasnak olabiliyor
    sen kasnağın bilyalımı olup olmadığını öğren ki muhtemelen kasnak çıkar arkasında bilya vardır bilya sökülür değişilir

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

AYDIN GÜR
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bolero Kırmızı

arkadaşlar olay cözüldu size nasıl cözüldüğünü bugun arabayı test edeyim resimler cektim resimlerle anlatacağım bu konuda coskun abiye sonsuz teşekkurler sağ olsun yardımını hiç esirgemedi.
    abi telefonda okadar yardımcı oldun ki birde yanyana olsaydı sanayide kendini usta zanneden 3 5 dangalagı döverdik değilmi daha kasnağı rengini ayırt edemeyen adam ustayım diyorrrr

Ümit Coşkun TURUCA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı gemlikli_55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar olay cözüldu size nasıl cözüldüğünü bugun arabayı test edeyim resimler cektim resimlerle anlatacağım bu konuda coskun abiye sonsuz teşekkurler sağ olsun yardımını hiç esirgemedi.
    abi telefonda okadar yardımcı oldun ki birde yanyana olsaydı sanayide kendini usta zanneden 3 5 dangalagı döverdik değilmi daha kasnağı rengini ayırt edemeyen adam ustayım diyorrrr

HAKLISIN AYDIN VALLA
    hıyarlara birde telefonda ustalık öğretiyoruz
    hasta ettiler dün bizi ama sonunda hallettik ya gerisini boş ver
    ben en çok seni 1 milyardan kurtarıp 50 tl ye işi bitirdiğimize sevindim

güle güle kullan aracını kardeşim
    Konu GP COSKUN tarafından (01/08/2010 Saat 14:09 ) değiştirilmiştir.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

AYDIN GÜR
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bolero Kırmızı

abi 50 tl hallettik gaz bastırma (400 gr eksikti)ve klıma yağ basma idi 1 milyarı 50 tl ye hallettik diye biliriz
    ALLAH RAZI OLSUN

AYDIN GÜR
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bolero Kırmızı

arkadaşlar gecen hafta arabamda kayıs tarafında kayıs sesine benzer bir ses vardı sanayiye götürdüm ve klima komprosorunden geldiği tesbit edildi.bursa besyolda klimacıya götürdüm usta ile hatta coskun abi ilede konuşurdum usta israrla bilyalı olmadığı savundu ve yenısını takalız dedi
    arkadaşlar klima komproserler evet 2 cesit 1 cesit (eski tip) kasnak ile klima komprosoru ayrı ayrı calısıyor yanı kasnak donuyor fakat klima kaplı iken komprosor içi sabit bu modellim yanı sıra 2 çeşit (yeni tip) bu tiplerde ise kasnakla birlikte komprosor devamli donuyor bu benım arabada bu model olduğu için kasnağın bilyasız olduğunu ve mutlaka komprosorun değişmesini 3 tane klimacıya gittim hepsi aynı seyleri hem bana hemde coskun abiye anlattı inannın bizde bildiğimiz doğrularda celişmeye başladın en son bir klimacıyadaha tanıdık vasıtası ile gittik adama ALLAH rızası için sök su kasnağı bilya varmı yok mu bakmak istiyorum dedim ücreti neyse verecem dedim adam uzun uğraşlar sonucu cıkarcı uzun uğraştakı kastım malzeme plastık be kaynamış gergi ile cıkarırken ufakta hasar verdik ama sorun değil dedi usta
    arkadaşlar sizinde aklınızda olsun klima komprorlerinizde bilya sesi vs ses geldiğinde bu su model soyledi vs söylesenız unutmayım kasnak kesinlikle bilyalı ve tamırı cok basıt resimleride ekliyorum aklınızda bulunsun
    saygı değer coskun abiden Allah razı olsun oda telefonda baya yardımcı oldu ustalara o tarıf ettide sonuca ulastık yoksa 1000 tl klima komprosoru almıstık simdi
    arkadaşlar yapılan iş
    bilya :35 tl (orjınal)-klima gaz eksikti 400gr gaz-yağ ve işcilik toplam 100tl işlem tamam 2 gündürde test ettim hemen foruma yazmadımki sonuç tam olumlu olsun diya sesten eser kalmadı. yanı kasnak bilyası ve değişimi 50tl klima bakımı ve gaz doldurma (ilave) 50 tl

eski bilya elimle cevirmeye kalktım zor donuyordu.
    yeni bilya dokunduğunda dönuyor
    uzerinde eski bilyalı kasnak
    kasnagı gergi ile cıkarırken plastık esaslı malzeme olduğu için kırıldı ama zımpara ile kayısı yemesindiye duzelttk sorun yok simdilik
    malum suçlu kasnağın yandan resimi coskun abi buna bakarak sana rengini söyleyemedi adam ya hayret ne rek bu tabiki sıyah abi sana ben rengi söyleceyeceğimde hanı usta daha iyi bilir o soylesin dedim 3 tane usta bende acemi cıktı rengi tam soyleyene arabayı hediye edecektim doğru soyleyen cıkmadı
    Konu gemlikli_55 tarafından (03/08/2010 Saat 11:03 ) değiştirilmiştir.

12. Bu mesajı için 10 kişi gemlikli_55'ye teşekkür etti:

Erkan Karakan
    SpyHunter33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 732

Süper ötesi aydınlatıcı olmuş. Sorunun ucuz ve sağlam bir şekilde sonuca ulaşmasına bende sevindim. Coşkun abimiz yine imdadımıza yetişti vala..
    Artık Fiorinolu

murat imre
    operatormurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35ufc68
    Edilen teşekkür: 1038

aydın kardeşim geçmiş olsun, forumda bende dahil onlarca arkadaş klima açıldığında kompresörden gelen uğultudan şikayetçiydik acaba diyorum bizim araçlarında bu rulmanımı bozuktur bizde değiştirsek bu sesten kurulabilecekmiyiz?...

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

benimde değişen parça buydu ama ben kazık yemişim demekki 120 liraya yaptırmıştım

AYDIN GÜR
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Alıntı StrawBeeRy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benimde değişen parça buydu ama ben kazık yemişim demekki 120 liraya yaptırmıştım
    olsun komproseru yenı almaktan iyidir bende 150 gözden cıkarmıstım

AYDIN GÜR
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bolero Kırmızı

murat sesi dinlemek lazım benım klima acıkkende kapalıykende ses geliyordu devir arttıkca gaza bastığımda motor sesinin dısında ayrı bir kayıs gibi ne bileyim garip bir ses var bazen turbo sesine benziyor klima komprosor den dediler değiştirmeye kalktılar ısrarla biz kasnak sökülsün dedikte yaptırabildik yoksa ustalar komple değiştiriceklerdi

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

VEDAT UŞAKLI
    Şimdilik Focus II HB vedatx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 V 8269
    Edilen teşekkür: 41

bendede o turbo sesine benzer bi ses var. Her zaman gelmiyor. Uzun süreli kullanım sonrasında çıkıyor özellikle. Ses çok hoşuma gittiği için hiç baktırmamıştım Arıza büyümeden bende gerekli bilya, kasnak v.s. değiştireyim.
    1.4 Fire Dynamic | Exotic Red | 17" T-jet Jant(205/40/17 Lassa İmpetus Sport) | 5cm Eibach Sportline | H4 Xenon 8000K | H1 Xenon 8000K | Spoiler + Maşpiye | Light Black Film | Rockford Fosgate PUNCH P2 | JBL GTO-6707C Kompenant x2 | Xetec 3506 6 Kanal Anfi

Oğuz MERDAN
    byspayn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 405

Bilgilendirme için çok teşekkürler. Yararlı bilgiler bunlar...

AYDIN GÜR
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bolero Kırmızı

ben teşekkur ederim resimler baya işe yarayacak gibi kasnak ve bilya durumunu söküldüğünu gösteriyor
    gerci coskun abi bunları ezbere biliyor onada sorsanız anlatabilir

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

benimkide değilmesi gerekiyor
    klimayı açınca baya bir uğultu yapıyor ve klima aşırı yükleniyor gibime geldi. bilya sıkıyor olabilir.
    neyse hayırlısı bakalım

Mehmet BAYKAL
    mehmethoca71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yozgat
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 5

Arkadaşlar bu dediğiniz klima komprasörünün belirli bir km. de değişmesi gerekiyormu? benim araçtan ses filan gelmiyor ama araç 160 binde.

Ümit Coşkun TURUCA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı mehmethoca71 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu dediğiniz klima komprasörünün belirli bir km. de değişmesi gerekiyormu? benim araçtan ses filan gelmiyor ama araç 160 binde.

belirli bir kilometresi yok kısaca ne zaman arıza yaparsa diyelim

Murat ülger
    PuNTo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 31

merhaba,

bu konuyu yeniden gündeme getirmek istiyorum arkadaşlar malum 2006 model aracımda klima sesi mevcut (bozuk rulman sesi gibi) ben bunu sanayide bir ustaya gösterdim hatta forumdaki klima kasnak problemlerini de anlattım fakat usta bana sorunun klima kompresöründen kaynaklandığını söyledi ve gittiği yere kadar kullanmamı tavsiye etti şimdi konuya hakim olan arkadaşlarıma bir kaç sorum olacak klima kasnağının rulmanı arızalı olsa klima kapalıykende bozuk rulman sesi gelmez mi çünkü benim sadece klimayı açtığım zaman ses geliyor ?
    1.3 MJ 75 BG 3.3lt/100Km

Sayfa 1/6 12345 ... SonSon