Sayfa 5/6 İlkİlk 123456 SonSon
106 sonuçtan 81 ile 100 arası

Konu: Klima kompresör kasnağı yardım

TUNCAY GÜL
    TUNCAY20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 0

Arkadaşlar mrb. Forumu internette araştırma yaparken buldum ve çok faydalı bilgiler var. 1 yıla yakındır klima kompresöründe arıza var. Elazığ, Malatya ve Denizlideki klima ustalarına gösterdim. Hepsi kompresörün değişmesi gerektiğini söyledi. Enson 2 gün önce Denizlide klima ustasına gösterdiğimde kompresör hava basmıyor dedi. Ama forumdaki yorumları okuyunca sorunlar benim araçtaki ile aynı görünüyor. Motor çalışırken araçtan hırıltılı bir şekilde ses geliyor. Araca binenler araba dizel mi diye soruyor. Klima konusunda bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.

2007 Grande Punto Actıve 77 Bg, 1.4 motor 8 valf

OMER GUNES
    halit1472 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 2

Kızgın

Tek kelime punto parçaları pahalı

Ziyaretci035
    Ziyaretçi Ziyaretci035 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Ynt: Klima kompresör kasnağı yardım

İçten manyetikli kompresörlerde kasnak rulmanı sadece klima çalışırken mi ses yapar?

Sony Ericsson Xperia Ray cihazından 2 ile gönderildi.

ALI ORS
    ORS15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 257

Standart Ce: Klima kompresör kasnağı yardım

arkadaşlar kardeşimin grande punto 2008 model dnamıc modeli 1,3 multujet .dün arabasını ödünç aldım klimayı açtım şehir içinde 1 ve 2. viteste çok az bir uğultu geliyor. Bu ses klimayı acınca geliyor. Birde 80 km de 3. viteste yokuş aşağı inerken yine bu ses çok az olarak duyuluyor. Kalkışta ve hızlı giderken giderken bir ses duyulmuyor. Ses ise; eski araçlarda araç teybi düzdün bağlanmadığı zaman gazı verince motorun sesi sanki arac teyibinden geliyormuş gibi olur, işte o sese benzer bir ses( vıvvv vıvvvvvv gibi) . Klimadan olup olmadığını bilmiyorum ama forumda araştırdığım kadarıyla klima kasnağı kanaatine vardım servise götürüleceğim aracı . eğer bu kasnaktansa servis değiştirmeyecektir

İstanbul Avrupa yakasında bu klima kasnağı nerde değiştirebilirim.

ALI ORS
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

arkadaşlar sorun klima rulmanıymış servis tamir etmiyor, değişim diyor 1400+işcilik
    İstanbul'da tavsiye edebileceğiniz iyi bir klimacı var mı rulman değişimi için. İstanbul Avrupa yakası şimdiden teşekkürler...

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

Alıntı ORS15 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar sorun klima rulmanıymış servis tamir etmiyor, değişim diyor 1400+işcilik
    İstanbul'da tavsiye edebileceğiniz iyi bir klimacı var mı rulman değişimi için. İstanbul Avrupa yakası şimdiden teşekkürler...

Aynı sorun bende de var,Anadolu yakasında yaptırabileceğim yer arıyorum.

ALI ORS
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

ben Avrupa yakasında bir yer buldum güven oto klima diye bir yer aradım konuştum 250 TL istiyor bilye değişimi için.60 TL de bil ya olsa 310 civarı yenisini sordum 1100 tl dedi çıkmasana da 700 TL diyor. Ama ne derece iyi işçilik yapıyorlar bilmiyorum acaba forumda Avrupa yakasında yaptıran yok mu ? şimdiden teşekkürler.

ALI ORS
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Anadolu yakası için 02122869551 koyuncu oğlu oto klima yada eoe oto klima 02164158932 ben bunları internetten bul aradım konuştum fena gelmediler bir bak bakalım. İşine yarar mı bilmem kolay gelsin.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziya ziya
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Eoe klimayı,forumdaki diğer arkadaşlar da tavsiye etti ama henüz gitmedim.geçen hafta 1500 km yol yaptım,çok gürültülüydü klima.sizin verdiğiniz fiyatlara da bakarsak,gaz dolumu klima bakımıyla 500 gibi bir fiyatı bulacak bu iş galiba

ALI ORS
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

gaz dolumu bakım gibi maliyetler bu fiyatların içinde ancak bilye değil galiba. Cumartesi güven oto klimaya gitmeye düşünüyorum. Arkadaşlar Avrupa yakasında varsa tavsiye edebileceğiniz bir yer çok sevinirim teşekkürler. Bende ses çok az dikkatli dinlersen anlaya biliyorsun ama ben rahatsız oluyorum yaptırmam gerek

Ziya ziya
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Bugün eoe klimaya gittim,durumu anlattım.kasnak değiştirmeyle hallolmayabilir dediler,kasnak değişimi 500₺ yı buluyormuş.(bana kalırsa uğraşmak istemediler)..
    kompresörün komple değişmesi lazım,1500₺ dedi.isterseniz klima bakımı yapalım ,araba biraz daha rahatlar dedilerbakım yaptırdım,120₺ ya,gazı değişti,yağı tamamlandı,temizlik yapıldı,bi de içerden bi dezenfektan uyguladılar.
    Ses yine var ama çekiş biraz düzeldi,bi de soğutması arttı klimanın.velhasıl 1500₺ yüksek bi rakam olduğundan,iyi-kötü çalıştığından,böyle binmeye devam.

Mesut .
    ecuadorm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 50

Alıntı arenas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün eoe klimaya gittim,durumu anlattım.kasnak değiştirmeyle hallolmayabilir dediler,kasnak değişimi 500₺ yı buluyormuş.(bana kalırsa uğraşmak istemediler)..
    kompresörün komple değişmesi lazım,1500₺ dedi.isterseniz klima bakımı yapalım ,araba biraz daha rahatlar dedilerbakım yaptırdım,120₺ ya,gazı değişti,yağı tamamlandı,temizlik yapıldı,bi de içerden bi dezenfektan uyguladılar.
    Ses yine var ama çekiş biraz düzeldi,bi de soğutması arttı klimanın.velhasıl 1500₺ yüksek bi rakam olduğundan,iyi-kötü çalıştığından,böyle binmeye devam.
    Iyi güzelde, kasnagi degilde kasnak bilyasini degiseceklerdi zaten. Kasnakta sorun yok ki Ziya. Hatirlarsan arkadaşın biri yaptirmisti 200 ya da 250 civarina diye hatırlıyorum. Neyse bu sorun başımızda kalmaya devam edecek anlaşılan. Peki bakim sonrasi sogutma performansı eskiye oranla nasil fark olusturdu?

Ziya ziya
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Biraz daha iyi soğutuyor,bi de çekişte yığılma yokoldu.
    Benim pek gözüm tutmadı burayı,tamirden ziyade kompresör değişimine yönlendirmeye çalışıyorlar.Fiat servisinden bi farkı yok.

Mehmet Merih ÖDEMİŞ
    merzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 21

Bende de ses gelmeye basladi. Klima kapaliyken sifir ses motorun calistigi bile belli olmuyor ama ne zaman klimayi acsam araba homurdanmaya başlıyor. Sogutmasinda herhangi bir sikinti yok, bu homurdanma sesinin nedeni bilyalardan mi? Yarin bir klima ustasina gostereyim. Burasi kucuk yer eger anlamazsa ne diyeyim? Neyin degismesi gerek?

Dogus Gunal
    Azazel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Herkese merhaba.ben izmitteyim. Gecenlerde araba ile giderken klimayi acalim dedik.birden bir takirti sesi geldi.hemen klimayi kapatip kenara cektim.gorunurde birsey yoktu ama malesef klima birdaha sogutmadi. Benim sorunum suan klima dugmesine basinca motor devri rolantide yuke biner gibi yukseliyor biraz ama sogutma yok. Fan pervanesi de donmuyor.bir kac ustaya gittim komprasor degiscek dediler. Acaba benim komprasorunde kasnaktan olabilirmi sorun??? Komprasor arkada cekvalf gibi bisey varmis.elektrik kablosunun baglandigi.onu kontrol ettiler saglam.bilgisayara baglandi akim geliyor dendi....

Nihat Namuk
    nihat namuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Akdeniz Mavi
    Plaka
    41FN717
    Edilen teşekkür: 26

Standart Cevap: Klima kompresör kasnağı yardım

Alıntı hilmiusta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gokte ararken yerde buldum konunun taaa kendısını slm ben 3 gun once ozel bı servıse gıttım ve arabanın bırıncı vıteste ve ıkıncı vıteste bı ses gelıyor dedım ıkıncı vıteste gazdan agayımı cekınce daha da belırgın dıye usta oraya baktı buraya bbaktı ya okadar onemlı degıl bı sey yok dedı ben ısrar ettım bı sey avr dedım steteskıp gıbı bı seyle klıma koprasorune baktı ve dedıkı bozulmus ondan gelıyror ses bı klımacıya baktırmammız lazım dedı cagırdı genc ten bı cocuk geldı benı kendı dukkanına goturdu ve elınde bahsettıgınız gıbı yenı bı klıma koprasoru varmıs klımayı calıstırın ca koprasor calısıyormus takılması falan 500 tl dedı fıat yazıyor uzerın de gosterdı bana servıste 1000 lıra dedı ya arabayı alalı 1 ay olmadı moralım bozuldu soktu bakatı dedıkı bunu tamır edemeyız dedı bende ok dedım sen tak gıttıgı yere kadar gıtsın dedım o zamanda ya kayısı koparır dedı benı uyuz ettı olsun dedım sen tak dedım ve taktı aha ses gıttı dedı plastıklerı mı ne varmıs ıcın de onları ters takmıs dedı ya nasıl olur dedım adam actırmammıs dedım bılmem dedı ses gıttı dedı ama sen gıtmedı kocaeli de oturuyorum ve benım de ıyı bı klımacıya ıhtıyacım var lutfen bana yardımcı olurmusunuz ve sızdede bır ve ıkıncı vıteste ses lelıyormus yada polantıde dıkkatlı dınledınızmı cvp larınız ıcın sımdıden tsk ederım cok saolun
    Merhaba.

Bende Gp yi 3 ay önce aldım 2006 mj. 1 ve 2. viteslerde sadece klima açıkken vınlama gibi bir böğürtü var. Klimanın soğutması güzel ama o ses var. Daha bir yere göstermedim. Önümüz yaz. biran önce baktırmam lazım. İzmit te nereye baktırabilirim acaba?

Yasin GÖKDOĞAN
    occupyist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 55

Alıntı nihat namuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba.

Bende Gp yi 3 ay önce aldım 2006 mj. 1 ve 2. viteslerde sadece klima açıkken vınlama gibi bir böğürtü var. Klimanın soğutması güzel ama o ses var. Daha bir yere göstermedim. Önümüz yaz. biran önce baktırmam lazım. İzmit te nereye baktırabilirim acaba?
    Kocaeli'de bir yer bulursanız o konuda ben de takipteyim, Nihat Bey.

ibrahim aydın
    ibrahimaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 89

Arkadaşlar, klima ile ilgili en önemli şeylerden biri; yolculuk esnasında yüksek devirlerde giderken klimayı açmak ve kapatmak çok zararlı. Klimayı açıp kapatacağımız zaman araç daima rolantide olmalı. Seyir halindeyken açmamız gerekiyorsa vitesi boşa atıp rolanti devrindeyken kompresörü devreye sokun. Bu durum klima kasnağı ve kompresörü için gerçekten hayati önem taşımakta. Yolda 2500-3000 devirdeyken kompresörü deveye sokunca, kompresör yağsız durumda ani yüke maruz kalmakta ve hasar görmekte.

Mesut .
    ecuadorm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 50

Klimayi devreye almadan once debriyaja basin ve hızınız 80-90 ı gecmesin. Devreye aldiktan sonra yavaş yavaş ayaginizi debriyajdan çekerek 5. Vitesten devam edin.

Ziya ziya
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Alıntı ecuadorm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Klimayi devreye almadan once debriyaja basin ve hızınız 80-90 ı gecmesin. Devreye aldiktan sonra yavaş yavaş ayaginizi debriyajdan çekerek 5. Vitesten devam edin.
    Otomatik kullananlar ne yapsın hocam?

Sent from my iPhone using

Sayfa 5/6 İlkİlk 123456 SonSon