Sayfa 1/2 12 SonSon
36 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Gaza basıp bırakınca gelen ses

murat küçük
    murat53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 15

Standart Gaza basıp bırakınca gelen ses

slm arkadaşlar aracım 1.3 dizel emotion 65.000 km de.bi sorunum var araca gaza basıp bırakınca önden zırr diye bi ses geliyor sanki pul sesi gibi bu sesi çok yönlü araştırdım bi çok masraf ettim aracın zinciri değişti yağ pompası değişti devirdaim değişti balata ve diskler değişti amartüsörler söküldü kontrol edildi.bu ses hala devam ediyor.şimdi ise tamircim turbadan debriyajdan en son olarakta iticilerden gelebilir diyor başına böyle bişey gelen varmı arabada değişmeyen bişey kalmadı artık yoruldum yardımlarınızı bekliyorum.çok acil yardım

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

bir ihtimal prizdirek bilyasından olabilir.

Mehmet Ali ..
    makeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 240

hareket halindeyken mi rölantide mi?

ben de 2. viteste ilerlerken gaza bir süre basıp hızlandıktan sonra gazı bırakınca ara bi cızırtt zırrtt gibi ses duyuyorum..

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ziyaretci046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

şarz dinamosunun pulesiyle krank kasnagına baktır

murat küçük
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

boşa alıp gaza bastığımda gaz yerken değilde gazı bırakınca zırr diye ses yapıyor giderken 1 ve 2 viteste çok rahat bişekilde duyulabiliyo sanki boşta bir civata veya pul var şıngır şıngır ses yapıyo rolantisinde çalışınca hiç bir ses yok

bu arada şarz dinamosunun bilyeleri ve kasnağıda değişti bunlar boşa yapıldı tabi

mehmet senin sorunun benim sorunuma benziyo fakat bendeki baya bi rahatsız edici bu ses ne azalıyı ne çoğalıyo

süleyman çiftcioğlu
    sull - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 13

bende de aynı sorun var debriyaja basınca ses kesiliyo yani boştayken ses yok ama vitesteyken var.

murat küçük
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

süleyman bende debriyaja bas veya basma ses var yalnızca rölantide yok en fazla da gaza basıp bırakınca geliyo 1 ci ve ikinci vites te daha belirgin ve araçtakilerin duyacağı şekilde

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

sevgili murat
    bu kadar masraf etmene rağmen halen sorunu bulamadıklarına hem üzüldüm hem kızdım
    neyse artık olan olmuş sana yardımcı olmaya çalışayım
    anlattığın sorunun ana nedenleri kuvvetle muhtemel iki parçadan ileri gelebilir
    bunun biri prizdirek bilyası diğeri debriyaj bilyası
    hangisinde sorun olduğunu anlamak için bi iki soru sorucam
    bahsettiğin ses debriyaja basınca kesiliyormu tekrar ayağını debriyajdan çekmeye başladığında kavrama noktasında yenidenmi başlıyor
    eğer kesiliyorsa prizdirek bilyası yok debriyaja basıncada devam ediyorsa debriyaj bilyası eğer ses sadece bir viteste geliyor olsa idi grubun üzeründeki bilyalardan bir tanesi bozuk olurdu
    sorunu bu şekilde bir test ederek tesbit et ve şu dünya parçayı değiştiren saygıdeğer
    ustanada bir zahmet ilet
    subab iteceklerinde sorun olsa idi ses rolantide de devam edecek ayrıca aracın çalışması düzensizleşecek yakıt artacak eksozda duman gözlenecek idi
    şimdiden geçmiş olsun
    saygılar

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

9. Bu mesajı için 8 kişi GP COSKUN'ye teşekkür etti:

Deniz Asil
    Desert Eagle Kriminal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864
    Edilen teşekkür: 2519

Abi şiir gibi okudun valla saol
    I ' m c a p u l i n g . . .

Gökçe Gürtekin
    Punto Efo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 10

Sorununuz debriyaja basmayla ilgili değilse başka yerde aramak lazım. Benzer bir sorun bende de vardı. İlk başlarda ayağımı gazdan çekince sadece uğultu şeklinde geliyordu. Daha sonra sesler tıkıtrı cızırtı şeklinde gelmeye başladı. Aracım garantide olduğundan Ankara'da ki Kartaş yetkili servise götürdüm. Servis formeni Sedat bey çok ilgilendi. Sonunda sesin klima kompresörü veya su pompasından birisinden geldiğini saptadı. İki parçada çalışır durumdayken aynı kayıştan güç aldıklarından sesi hangisinin yaptığını bulmaları zordu. İlk önce su pompasını değiştirdiler, ses tam olarak geçmedi. Sonunda klima kompresörüde değişti ve tıkırtı cızırtı sesleri kesildi. Ancak çok az da olsa uğultu sesleri halen geliyor ve sanırım bu Punto ların genel bir özelliği. Bir miktar kayış sesi malesef geliyor ve yapacak pek bir şey yok. Eğer sizinkilerde benzer sesler ve sorunlar ise dediğim parçalara baktırmanızda yarar var.

TOLGA YILDIRIR
    PLaTiNuN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 884

Murat abi geçen sene başıma gelmiş ufak bi olayı anlatayım belki sende de bu tür birşey vardır bilemiyorum bu kadar işinin ehli arkadaşın anlattıkları yanında çok basit gözükebilir ama baya uğraştırmıştı anlayana kadar...
    Normal yıllık bakımdan çıktıktan sonra eve gitmiştim birazda yüksek sesle müzik dinlediğimden ses falan duymamıştım ama bikaç saat sonra tekrar yola çıktığımda senin bahsettiğin gibi ayağımı gazdan çektiğimde ve 2. 3. viteslerde daha yoğun olarak pul sesi gibi yada zincir sesi gibi bir ses duymaya başladım tabi o akşam bana zehir oldu pervane oldum arabanın etrafında...Kaputu açıyorum rölantide ses yok gaz veriyorum boştayken bi ses yok...Alttan bakıyorum ses yok üstten bakıyorum ses yok ama yolda giderken çıldırtıyo bu ses...Herneyse bakıma girdiğim servise ertesi gün sabahtan gittim durumu anlattım onlarda baktılar baktılar bulamadılar arabanın altına girdiler yok...gel dedim ustaya bi tur atalım duyarsın sesi çıktık duydu anlayamadı nerden geldiğini...artık 2-3 usta birden bakmaya başladı ki birisi arızayı buldu...Hava almayı sağlayan boruyu yerine oturtmayı unutmuş filtreyi değiştiren arkadaş..Tabi her gazı bırakışımızda o da içerde sallanmış ve bu sesi çıkarmış çok ilginçti bu kadar basit bişeyden olması neyse ki halloldu artık o sesi duyarsam bilicem ki yine boruyu yerine oturtmayı unutmuşlar
    Sevgide güneş gibi ol, dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol, hataları örtmede gece gibi ol, tevazuda toprak gibi ol, öfkede ölü gibi ol, her ne olursan ol, ya olduğun gibi görün, ya göründügün gibi ol...

13. Bu mesajı için 2 kişi PLaTiNuN'ye teşekkür etti:

murat küçük
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

arkadaşlar herkeze çok teşekkür ederim sorun çözüldü çok pahalı bi şekilde aracın debriyaj bilyesi debriyaj seti en önemliside volantı değişti bunların hepsi sonunakadar bitmiş ve bozulmuş.ses kesildi araba tamamen değişti sanki sesi hangisinin yaptığı ise kesin değil ama ses artık yok.volant denilen parça 400 tl debriyaj 210 tl bilye 235 tl şanzıman yağı 30 tl bunları değiştirmesi 150 tl fiyatlarını bilmeniz açısından bu parçaların bu denli çabuk bozulmasının sebebi ise özellikle volantın tamamen kullanım hatası benden önceki sahibi bayandı bayan kullandığı için bu halde ani kalkışlar aracı silkeleyerek kalkışlar vs volantın düşmanı ayrıca bizim volantlar oynar volantmış biraz hassas yani dikkat etmek lazım coşkun abi ve tüm arkadaşlara tekrar teşekkür ederim.

15. Bu mesajı için 2 kişi murat53'ye teşekkür etti:

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

Alıntı GP COSKUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sevgili murat
    bu kadar masraf etmene rağmen halen sorunu bulamadıklarına hem üzüldüm hem kızdım
    neyse artık olan olmuş sana yardımcı olmaya çalışayım
    anlattığın sorunun ana nedenleri kuvvetle muhtemel iki parçadan ileri gelebilir
    bunun biri prizdirek bilyası diğeri debriyaj bilyası
    hangisinde sorun olduğunu anlamak için bi iki soru sorucam
    bahsettiğin ses debriyaja basınca kesiliyormu tekrar ayağını debriyajdan çekmeye başladığında kavrama noktasında yenidenmi başlıyor
    eğer kesiliyorsa prizdirek bilyası yok debriyaja basıncada devam ediyorsa debriyaj bilyası eğer ses sadece bir viteste geliyor olsa idi grubun üzeründeki bilyalardan bir tanesi bozuk olurdu
    sorunu bu şekilde bir test ederek tesbit et ve şu dünya parçayı değiştiren saygıdeğer
    ustanada bir zahmet ilet
    subab iteceklerinde sorun olsa idi ses rolantide de devam edecek ayrıca aracın çalışması düzensizleşecek yakıt artacak eksozda duman gözlenecek idi
    şimdiden geçmiş olsun
    saygılar
    doğru tahmin etmişisz çoşkun hocam
    ah bu bilyalar ve baskı sistemi. gerçekten hassas parçalar aslında..

sorun çözülmüş ya gerçekten sevindim. insan mutlu oluyor kafasına taktığı şeyin çözülmesine
    Konu Du Hast tarafından (11/07/2010 Saat 03:55 ) değiştirilmiştir.

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

MURAT SORUNUN HALLOLDUĞUNA SEVİNDİM
    keşke daha önce irtibata geçip fazla masraf etmeden seni bu sorundan kurtarabilseydik
    neyse artık zararın neresinden dönersen kardır
    tekrar geçmiş olsun

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

murat küçük
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

tşk ederim çoşkun bey keşke daha önceden yardım isteseydim zincir değişmezdi arabanın.direk şanzımanı söktürürdüm.olacağı varmış sağlık olsun.

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Sç
    υпвεʟıεναвʟε edelsang - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    35 KoLeRa 23
    Edilen teşekkür: 243

benimkindede gaz pedalının bir bölümünde şır diye bir ses geliyor sanki böyle su makinası çalışır gibi yada su gıcırtısı gibi çok sinirimi bozuyo bu durum ama 0 araç diye önem vermiyorum göstersem mi acaba ?

murat küçük
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

bence hemen göster başka iş açmadan başına bende öyle bi ses yok.

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Ali ..
    makeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 240

bende de başladı bu ses..
    4. vitesten 3. vitese takıp devir 2500 civarlarından aşağı doğru düşerken hafif bir ses,
    3. vitesten 2. vitese takınca yine 2500 dvr/dk civarlarında daha belirgin,
    2. vitesten 1. vitese takınca yine hafif bir ses,

debriyaja basınca koybolan kavrama ve sonrasında devam eden bir ses..
    vites geçişlerinde cartlama zorlanma vs yok..

bu başlıktan prizdirek bilyası olabilir sonucunu çıkardım..
    garanti karşılıyor mu acaba?

cemal arslan
    cemal arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 598

yaşlı kurt tecrbüsini konuşturdu

hilmi usta
    hilmiusta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    41 GA ...
    Edilen teşekkür: 86

ya murat hocam bu dedıgın olay ben dede var aracım 40000 km de ama klıma kasnagada olabılır kafam karıstı yaaa

Sayfa 1/2 12 SonSon