Sayfa 1/13 12345 ... SonSon
252 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Emniyet kemeri ikaz sesi

Hüseyin Koyak
    h k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 205

Standart Emniyet kemeri ikaz sesi

Bu sesi iptal ettirmeyi soran / soracak olan arkadaslar olacaktir. Sadece bununla ilgili bir konu olmasi ve bunun diger konularin icinde tartisilmamasi icin bir baslik acayim

Emniyet kemeri ikaz sesi iptal edilebiliyor , bunu zaten aracin kitabinda da yaziyor. İptal ettirmek icin yetkili serviste exmanier bilgisayari ile araca baglanti kurulup gerekli menüden ikaz sesi kesiliyor. Servisin bilgisayari aciksa 10 - 15 saniyelik bir islem , acik degilse 2-3 dakikalik bir islem İkaz sesi kesilince gösterge tablosunda emniyet kemeri tak isigi yanmaya devam ediyor ama ses gelmiyor. Ayrica yol bilgisayarinda yeni bir menü cikiyor , bu menüde "belt buzzer" (kemer sesi) on / off (acik / kapali) yapabiliyorsunuz. Buraya dikkat , eger menüden belt buzzeri on yaparsaniz ses geri geliyor ve menüdeki bu secenekte kayboluyor , yani caniniz isteyince acip kapatamiyorsunuz , kendiniz kapatirsaniz tekrar bilgisayarla acilmasi gerekiyor.

Bu islemi yapabilmek icin bayim benden yazili bir kagit istedi , dilekce seklinde bir kagidi yazip imzalayarak verdim. Diger bayilerde sanirim bu tip bir yöntem izlemektedirler.

Kaan Kaya
    AWD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 KK **6
    Edilen teşekkür: 4

bende kendi yöntemimi yazıyım sanayide çıkma ikitane kemer tokası buldum para bile vermedim onlar takılı istediğim zmnda eski haline dönüyo en azından göstergedeki kırmızı ışıkta gözükmüyo
    Demon Driver |Damien|

Hüseyin Koyak
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri

o ışığın durması bence iyi aslında , en azından uzun yola çıkınca takmayı hatırlatıyor

benim iptal ettirme nedenim evden -bakkala giderken bile ötüp sinir etmesi idi , o yolda zaten 5 km den yukarı hızla gidemiyorum , takma sökme sıkıntısı deli ediyordu . ama uzun yolda gözümün önünde ışık olunca illaki takıyorum.

Kaan Kaya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 KK **6

he bakkala bile arabayla gidiyoruz yani hadi bakalım
    Demon Driver |Damien|

Hüseyin Koyak
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı AWD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    he bakkala bile arabayla gidiyoruz yani hadi bakalım
    6 ayda 18 bini nasıl yaptık sanıyorsun

Emre Ayvaz
    shoparr_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 AE 6232
    Edilen teşekkür: 85

bnm de daha saçma bi yöntem buldum..kendi kemerimi kolduğun arkasından taktım sürekli takılı duruyo..şoför tarafından indi bindi yaptırmıyorum kimseye..yan koltuğa binenlere ise hemen taktırıyorum..bu durumda allah korusun kendimi tehlikeye atıyorum ama şehir içinde zor oluyo tak çıkart..ama bakkala gitmiyorum beennnn

Mete Erden
    Gianfranco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 DV X8X8
    Edilen teşekkür: 3

Alıntı AWD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende kendi yöntemimi yazıyım sanayide çıkma ikitane kemer tokası buldum para bile vermedim onlar takılı istediğim zmnda eski haline dönüyo en azından göstergedeki kırmızı ışıkta gözükmüyo
    En iyi yontem senin buldugun yontem bence.

Mehmet Aşkın
    Moderatör elbruz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 458

arkadaşlar takın kemeri ne olacak sizin iyiliğiniz için her an ne olacağı belli olmaz türkiye yollarında değil mi bende sıkıldım ötmesinden ama takıyorum..

Kaan Kaya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 KK **6

erou NCAP ten 5 yıldız almış hocam bissürü güvenlik önlemi war boşamı para verdik onlara şahinde doğandada var kemer türküz biz bize bişey olmaz ( nası tam kara cahiller gibi konuştum dimi )
    Demon Driver |Damien|

ali kemal metin
    dejavu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 BD 2134
    Edilen teşekkür: 282

))) abi bende bu işi nasıl hellettim anlatim.
    benim araç 5 kapıya abi .:)) bendekilerde hep takılı duruyo 3 kapılılar gibi tak çıkar yook yani hep takılı kalıyor.. uzun yolda bazen takıyorum.. bakkalada ara sıra gidiyorum her zaman değil bugun 87 gün oldu yani üç ay bende 5900 km yol yapmışım yawwww
    GP active 5 k. mj 75 hp new orleans mavi

can akman
    okyzan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 7

Arkadaşlar bende kemerin sesini serviste susturmadan once arkadan geçirip takıyordum.. Ama size bir öneri hatta bence uyarı olarakta düşünebilirsiniz.. Kemeri arkadan veya sadece toka alıp takmayın çünkü kemer takılıyken airbag aktif hale geliyor ve allah korusun bir kazada kemer sizi tutmuyorken airbagin suratınıza patlaması çok tehlikeli...

Mete Erden
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 DV X8X8

okyzan dogru soyluyor. Akrabam kaza yapti ve airbag suratinda patladi. Suratini gorseniz hak verirsiniz.
    Konu Gianfranco tarafından (18/12/2006 Saat 01:39 ) değiştirilmiştir.

Kadir K.
    kadoku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 ** 0178
    Edilen teşekkür: 436

kemeri arkadan geçirdiğiniz zaman da kemer katlanıyor buda zaman zaman kemerin sıkışmasına yol açıyor, ben kendi açımdan kemerin sesine alıştım aslında yakın mesafede ötse bile inat ediyorum takmıyorum zaten belli bir süre sonra sesi de kesiliyor o zaman da takmayı unutuyorum aslında hep takmak gerek ama olmuyor işte, bizde hep terse gitme eğilimi var adamlar güvenliğimiz için takmış biz kendimizce çözümler üretiyoruz ...

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Misafir2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 313

kemerı koltukların arkasına bağladım sorunu çözdüm diğer türlü gerçekten çok moral bozucu bır sestı o aman allahım duymak istemıyorum))

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Mısafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 5

Arkadaşlar aman gözünüzü seveyim bakkala çakkala giderken tamamda 10 dakikadan uzun mesafelerde daima emniyet kemerini takalım. Herşey alışma meselesi. Ben şu anda kemer takmadan yolculuk ederken rahatsız hissediyorum. Allah göstermesin kazada Airbag suratınızı darmadağan edebilir. Sizde yanınızdaki de her şartta kemerinizi takın. Sese kıl olduysanız serviste 15 sn.de hallediceklerdir emin olun. Canınızı tehlikeye atmayın arkadaşlar amman.

Mete Erden
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 DV X8X8

Alıntı h k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu sesi iptal ettirmeyi soran / soracak olan arkadaslar olacaktir. Sadece bununla ilgili bir konu olmasi ve bunun diger konularin icinde tartisilmamasi icin bir baslik acayim

Emniyet kemeri ikaz sesi iptal edilebiliyor , bunu zaten aracin kitabinda da yaziyor. İptal ettirmek icin yetkili serviste exmanier bilgisayari ile araca baglanti kurulup gerekli menüden ikaz sesi kesiliyor. Servisin bilgisayari aciksa 10 - 15 saniyelik bir islem , acik degilse 2-3 dakikalik bir islem İkaz sesi kesilince gösterge tablosunda emniyet kemeri tak isigi yanmaya devam ediyor ama ses gelmiyor. Ayrica yol bilgisayarinda yeni bir menü cikiyor , bu menüde "belt buzzer" (kemer sesi) on / off (acik / kapali) yapabiliyorsunuz. Buraya dikkat , eger menüden belt buzzeri on yaparsaniz ses geri geliyor ve menüdeki bu secenekte kayboluyor , yani caniniz isteyince acip kapatamiyorsunuz , kendiniz kapatirsaniz tekrar bilgisayarla acilmasi gerekiyor.

Bu islemi yapabilmek icin bayim benden yazili bir kagit istedi , dilekce seklinde bir kagidi yazip imzalayarak verdim. Diger bayilerde sanirim bu tip bir yöntem izlemektedirler.
    Bugun bende senin soyledigin sekilde iptal ettirdim. Sonra On yaptim ve gitti secenek. Tekrar geri dondum servise ve yeniden kapattirdim. Ama bana kagit filan imzalattirmadilar.

Fatih Göncü
    ORACLE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 88

Arkdaşlar lütfen kemerlerinizi takınız.
    Hava yastıkları kemerlerin takılı olması durumunda ancak size faydalı olabilir.
    Aksi taktirde belki hiç yara almayacağınız bir kazada bile kemeriniz takılı olmadığı için açılan hava yastığından zarar göreceksiniz.
    100 m bile gidecek olsanız mutlaka kemerlerinizi takınız.
    Hayatınız bu kadar değersiz değil arkadaşlar.
    Ben bu ses sayesinde öyle alıştım ki kemerlere en son servise götürdüğümde bana sormadan kapatmışlar sesi. Ben ancak 1.5 hafta sonra ön sağ tarafa birisinin oturması ile farkettim ötmediğini ve hemen yol bilgisayarından tekrar eski haline getirdim.

StarJet Dynamic 1.4 77Bg. gpunto_76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 0

Standart Kemer sesi kapatma ile ilgili

Arkadaslar , oncelikle kemer takmanın cok onemli oldugu bir gercek. Mutlaka arabada iken kemer takın ve taktırın.

Kemer sesi ile ilgili olarak arabanın kılavuzunda yazan bir sesi kesme yontemi var sanırım kimse dikkat etmedi. Su sekilde ;
    Arabaya bindiginizde daha anahtarı takmadan once kemeri baglayın, anahtarı takıp MAR konumuna getirin ve 20 saniye kemer takılı bekleyin. Daha sonra kemeri cıkarıp arabayı calistirin , ikaz ısıgı yanacaktır ama ikaz sesi olmayacak. Bu yontem araba tekrar stop edip calistirincaya gecerli sonra eski haline geliyor.

Yine de arkadaslar kemerleri bakkala giderken bile baglamak gerek bence,

Selamlar
    StarJet Dynamic 1.4 77Bg.

Mete Erden
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 DV X8X8

Alıntı gpunto_76 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar , oncelikle kemer takmanın cok onemli oldugu bir gercek. Mutlaka arabada iken kemer takın ve taktırın.

Kemer sesi ile ilgili olarak arabanın kılavuzunda yazan bir sesi kesme yontemi var sanırım kimse dikkat etmedi. Su sekilde ;
    Arabaya bindiginizde daha anahtarı takmadan once kemeri baglayın, anahtarı takıp MAR konumuna getirin ve 20 saniye kemer takılı bekleyin. Daha sonra kemeri cıkarıp arabayı calistirin , ikaz ısıgı yanacaktır ama ikaz sesi olmayacak. Bu yontem araba tekrar stop edip calistirincaya gecerli sonra eski haline geliyor.

Yine de arkadaslar kemerleri bakkala giderken bile baglamak gerek bence,

Selamlar
    Hic dikkatimi cekmemisti. Sagol.

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Mısafır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 11

bılıclı suruculer ıkaza gerek kalmadan kemerını takmalı...

Sayfa 1/13 12345 ... SonSon