Sayfa 2/2 İlkİlk 12
35 sonuçtan 21 ile 35 arası

Konu: Koltukları halı yıkama makinası ile yıkamak ?

atalay atalay
    atalays - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uşak
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 17

Ben yıkattım.tanıdık halı yıkamacı vardı ,çok güzel oldu...... hiçbir sorun olmuyor ,bayağı bir kir çıktı...

BAKİ BAKİ
    2000 corsa gls 1,4 16v ov onderbaki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    06 ** 4
    Edilen teşekkür: 96

kendi uğraşmak isteyene iyi macera olur.

fakat büyük risk. halı yıkamacıya yaptırın daha iyi.

AYDIN GÜR
    gemlikli_55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 288

ben koltukları söküp kılıfları makınada yıkadım taktım 1 pazarımı aldı

hilmi usta
    hilmiusta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    41 GA ...
    Edilen teşekkür: 86

ben yıkadım halı yıkama makınası ıle halıyıkama sanpuanı kullanıdım adı koslanın halıyıkama sanpuanı ıle yıkadım ve ıyı oldu cıktı lekelerı ter temıs oldu bıraz zahmetlı ıkı kısı yıkadık

GURUR DEMİR
    GRDEDE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 624

Sıvı arap sabununu hiçbir deterjana değişmem.El yakmıyacak kadar sıcak suya arap sabunu ekledim karıştırdıktan sonra banyo lifi kullanarak koltukları iki kere sildim sonra halı yıkama makinasıyla emdirdim.iki saatimi aldı mis gibi oldu.
    1.4,120hp,tjet,emotion,duolojik,skydome,teknopaket ,GRDEDEpaket,BEYAZ BRAVO

Tehlikeli olan sürat değil ,KONTROLSÜZLÜK tür.

Engin Pişkin
    comanchee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34lüyüz biz
    Edilen teşekkür: 222

Alıntı barbar74 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yakında bir eyüp buluşması ayarlıyalım o zaman
    bende eyüpdeyim ramide
    YENİ HYUNDAİ İ20 1,25 STYLE+PAN 1,25
    PUNTO EVO 1.4 FIRE ENGINE DUALOGIC METALIC EVO WHITE SKYDOM GÜZEL ARAÇTI MAZİDE KALDI

MUSTAFA ZENGİN
    saturn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Alıntı whitegold Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    koltukları halı yıkama makınasıyla yıkamanda bır sorun yokta hangı detarjan kullanıcaksın o cok onemlı. detarjancılarda aspırın dıye bır kımyasal madde varonu tavsıye ederım.bu arada koltukların ne renk?
    Slm,
    Ben bir ürün aldım süper birşey. Koltuklar tertemiz oluyor ve çokda canlı pırıl pırıl oluyor. Daha önce bende aspirin denen deterjanla temizledim olmadı. Koslada bazı yerlerin anasını ağlattı ağarttı hep.
    En son bir arkadaşın tavsiyesi ile bir ürün aldım, markasının adı Aqua Form . Bunun Transformation diye bir ürünü var. İşte onu alacaksın. Ben çok memnun oldum. süper bişey. Çokda yormuyor temizlik yaparken. Koltuklar fıstık gibi oldu

Cem *
    Realtime xnode - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 268

Sorun koltukları halı makinesi ile temizlemekte değil. Esas mesele kullanacağın kimyasal temizleyici ve sonrasında kesinlikle rutubet kalmaması. Eğer koltuk nemli kalırsa bir süre sonra koltuk kılıfların içeriden çürümeye başlayacaktır.

Bu yüzden her ne ile temizleyeceksen sonrasında fön makinesi ile iyice kurutmak lazım.
    Beneficium accipere libertatem est vendere

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Çok araç koltuğu leke çıkarıcısı denedim.Hiç bir işe yaramıyorlar maalesef

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

Cem *
    Realtime xnode - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 268

Koltuklar kolayca çıkarılabiliyor mu ? Eğer koltuklar çıkıyorsa kılıfları söküp takmak o kadar da zor olmaz diye düşünüyorum. Kılıflar çıktıktan sonra da çamaşır makinesinde bir güzel yıkanır tertemiz olur.
    Beneficium accipere libertatem est vendere

E S
    FN2 TYPER kifanhom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 95

rainbow tarzı kuvvetli bir makine ve uygun bir kimyasal ile güzel bir netice alınır
    livin' on the edge

punto punto
    Punto-TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bilecik
    Rengi
    Yok

halı yıkama makinaları iyi sonuç veriyor tavsiye ederim

Mehmet Mehmet
    Golbasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 31

Hali yikama makinasiyla kumaş koltukları cektikten sonra mutlaka ahtapotla ya da kurutma aletiyle kurutmayi unutmayın, aksi halde koltuklar kuska yapar kumaş koltuğun altındaki kirler tekrar yüzeye çıkar.

punto punto
    Punto-TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bilecik
    Rengi
    Yok

Profesyonel olarak yardım almak en mantıklısı olsada halı yıkama makineleri ve halı şampuanları ilede gayet güzel bir şekilde temizlenebilir

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Koltuk yıkama işinde artık uzman hale geldim. Bizde ihlastan aldığımız robot var.

Burda asıl önemli olan klasik koltuğu yada halı yıkar gibi yıkarsanız işiniz çok uzar ve çabuk kuramayacağı için koku yapacaktır. Bir diğeride mutlaka hızlı olmalısınız.Mümkünse iki kişi olmanız çok önemli çünkü silip anında makina ile vakuımlama yaparsanız sonradan kirin kusmasını önlersiniz. Yoksa ben suyu sıkayım kir çözülsün yada sileyim bekleyeyim derseniz o koltuğa terliyken oturduğuuzda yada su sıçradığında her tarafı leke olup koku yapacaktır.

Yıkama işlemine gelince.

1. Yıkama için Aspirin yada Anweyin looc denilen deterjanı yada kimyasal olarak kullanmak istiyorsanız jonson marka koltuk yıkama deterjanı kullanabilirsiniz. ( Looc koltuklarda fazla kullanır ve bkeletirsenız beyazlatma yapar )

2. Asla makinadan koltuklara su septirmiyoruz. Makinayı sadece vakumlama için kullanıyoruz.

3. Koltukları ilk önce tozdan arıtmak için makina ile güzelce en az iki defa vakumluyoruz. Bunu yaparak üzerindeki toz kütlesinde kurtuluyoruz. Bu sayede koltukları silerken tozun çamur halıne gelip koltuğa işlemesini önlemiş oluyoruz.ç

4. Yukarıda belirttiğim detarjan çeşitlerinden hangisni kullanırsanız onunla koltuğu ilk önce fazla ıslatmadan siliyoruz. Arkasında hemen vakumlama yapıyoruz.

5. Birinci yıkama bittikten sonra bezi bu sefer biraz daha fazla ıslatarak silme işlemini yapıp tekrar vakumlama işlemini yapıyoruz.

6. Koltukları inceliyoruz çıkmayan kalın kirler varsa buralara deterjanı direk dökerek çözebilirzi bu işlemleri yaptıktan sonra o noktaları vakumlayın.

7. Son olarak temız su ile koltukkalrı silin ve vakumlayın. Bu işi iki defa yapın. Vakumlama işlemini eğer çok yorulmadıysanız makinayıda fazla yormadan dilediğiniz kadar yapabilirsiniz. Daha sonra aracınızı rüzgarlı bir yerde kurumaya bırakın mumkunse aracınız guneş almasın.

Güneşte bırakınca aracın içi çok fazla ısındığından bu sefer plastik aksamlardaki ıslaklık aşırı ıs nedeni ile koku yapabilir.

Araçlarımızın tabanına gelince bu kısmları ilk önce makşina ile vakumlayın. Daha sonra makinayı hem su septirme hemde vakumlama yı aynı anda calıştırarak tabanda gezdirin. Burda dikkat etmeniz gereken çok fazla su yapmamanız . Daha sonra en son iyice vakumlama yaparsanız tertemzı olacaktır. Dediğim gibi su septirmeyi bir kez yaptımanız yetecektir.

Not: Makina ile su septirme yaparsanız aracın her tarafı su ooacaktır torpido plastik aksamlar. Buda plastik aksamlarda yapış yapış olmaya ve izlere neden olacaktır.

Hadi herkeze kolay gelsin.

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 2/2 İlkİlk 12