Sayfa 3/9 İlkİlk 1234567 ... SonSon
162 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Tampon rengi ile gövde arasında 1 ton renk farkı olması

ORÇUN ÇABUK
    aŞK 3 HaRF BMW WiSTaRiA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2431

Alıntı meteorengin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bu konuda seni destekliyorum ve ilk olarak şu İtalya mail meselesinden başlanmasının daha iyi olucağı kanaatindeyim çünkü eğer onları ikna edebilirsek burda da herhangi bir sorunla karşılaşacagımızı sanmıyorum. Bir de şu varki acaba bizim bu sorunumuzu çözmek için ne yapabilirler?? Diyelim ki kabul ettiler ve tampon değiştirmeyi önerdiler peki satarken arabayı bu arabanın tamponu fabrika kaynaklı kronik bir hatadan değişti desek acaba inanırlar mı
    Bak kardeşim böyle işler kademe kademe olur.. İtalya en son iş. Türkiye genel merkezini ezip İtalyaya mail çekip sorunumuzu anlatırsak burayı ezmiş olur ve hatalı oluruz.. Biz ilkönce Türkiye ile başlıyacağız ve yanıt alamıyacağız diye düşünmüyorum...

Benim tahminimce tampon değiştirmezler bir boya hatasından.. Bizi büyük ihtimal bulunduğumuz bölgedeki yetkili servise yönlendiricekler boyama işlemi yada şerbet boya atılacak plastik aksamlara.. Bakalım biraz sabır arkadaşlar.. Hele bir görüşmelere başlıyalım...

Verdiğiniz destekten dolayı Teşekkürler....

SELÇUK ÖZASLAN
    gp66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16bbz66
    Edilen teşekkür: 10

benim arabamda aynen öyleydi çok yakın bi tanıdığım ustaya göstermiştim alırken sonra sürtünmelerden çizikler olduğu için boyattım boya koruması yaptırırken sende iyi bi ustaya göster kaportada sorun yoksa tampon önemsiz bence kapı kollarıda farklılaşıyor kırmızılarda dikkatli bakarsan görürsün

ORÇUN ÇABUK
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok

Biliyorum yapılacak işlemi.. Servise gidip şerbet boya attırmak bile yetiyor plastik aksamlara ama tüm türkiyedeki 2006 model egzotik kırmızlarda bu problem var.. Amacımız bu problemi genel merkez duysun ve bize yol göstersin sonuçta fabrikasyon bir sorun..

Hasan Murat SONER
    ssss2292 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Yok
    Plaka
    10 GMS 07
    Edilen teşekkür: 28

banada kaput boyalı gibi geldi çamurluk ve kapıların rengi aynı gibi.

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

bugün dükkana kırmızı bir punto geldi aynısı ondada vardı ön ve arka tamponunda güneş yanığından dolayı pembeye dönüşmüş vaziyetteydi

ORÇUN ÇABUK
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok

Tüm egzotik kırmızılarda var bu olay 2006 ve 2007 lerde arkadaşlar...

salih yaprakcı
    dallix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 46

Ben her türlü destekliyorum sizi elimden ne gelirse.

ORÇUN ÇABUK
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok

Arkadaşlar son durumu açıklıyorum;....
    Bugün servisime gittim Çorlu'da ve olayı anlattım Bireysel bir sonuç alamazmışız dedi ordaki çok samimi olduğum görevli yapabileceğimiz şey fabrikayla biz iletişime geçicez.. Fabrikada ürün geliştirme müdürümü öyle bişey dediler aracımın tamponlarının ve kapı kollarının resimlerini çekip fabrikaya mail çekilecek ve 15 gün civarında bir süre geçecekmiş... İlk önce bu yöntemi deniyelim bence arkadaşlar... Sizinde yapacağınız şey bulunduğunuz yerleşim yerindeki bayinize yani servisinize gidin olayı anlatın resimleriniz çekilsin aracınızın ve fabrikaya gönderilsin... Yalnız önemli bir nokta var resimlerle beraber fabrikaya şase ve motor numarasıda beraber gönderiliyor bu yüzden aracınızın herhangi bir sebepten tampon falan boyandıysa fabrika kabul etmezmiş. Orjinal fabrikasyon çıkışlı olması lazımmış tampon yada diğer plastik aksamların... Bakalım buradan bir yanıt alamaz isek bir mail yazıcam ve bu maili benimle birlikte aynı anda tüm egzotik kırmızı puntocular göndericez... Hadi servislere zaman kaybetmeyin...

yasin seyhan
    playertr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 2

slm . benim aracımda da boya bu şekilde . benimki boyandığı için böyle . rengi tutturamamışlarr

ümit Fındıklı
    GP ÜMİT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 132

benim aracımda egzotik kırmızı ben hiç dikkat etmemiştim.sizin mesajlarınızdan sonra dikkatli baktım benim araçtada sanki tamponla gövde arasında ton farkı var gibi.fakat plastik zeminin işçiliği farklı olduğundan orjinalde olsa bazı renklerde böyle farklar olabiliyor.çok dikkatli bakmayınca bu ton farkı zaten belli olmuyor.

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 234

Kalite işte böyle noktalarda belli olur. Sattığın malın arkasında duracaksın. Hatanı kabul edip telafi edeceksin.

O Ç
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ziyaretçi049 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 NOC 90
    Edilen teşekkür: 265

Ya servise boşu boşuna gitmek istemiyorum çünkü buradaki servis elemanları adamla dalga geçer gibi konuşuyorlar sinir oluyorum

Hep beraber araçlarımızın resimlerini çekip gerekl merciye mail olarak atsak yardımcı olurlarmı acaba?

James Dean
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Jamesdean - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4

Eniştemin aldığı, Nissan Note marka 0 km otomobilin ön kaputunun bile boyandığı anlaşılmıştı. 0 KM arabada bunu yapanlar 2.elde neler yapar, düşünmek bile istemiyorum.

Benim aracın ön ve arka tamponu boyandı. Sanayide bir boya ustası(!). Çok bariz ton farkı vardı.

Arka tampona ufak tefek çarpmalardan dolayı aynı serviste 2 defa daha boya girdi. Boyacı '' USTA '' olunca, bu konulara değinmenin bir anlamı kalmıyor. Hiçbir fark yok.

Yok tampon plastik, yok güneşten solmuştur gibi manüpile sözlere kanmanızı tavsiye etmem. Çin malı t-shirler bile güneşte solmuyor !

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 234

Alıntı Jamesdean Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eniştemin aldığı, Nissan Note marka 0 km otomobilin ön kaputunun bile boyandığı anlaşılmıştı. 0 KM arabada bunu yapanlar 2.elde neler yapar, düşünmek bile istemiyorum.

Benim aracın ön ve arka tamponu boyandı. Sanayide bir boya ustası(!). Çok bariz ton farkı vardı.

Arka tampona ufak tefek çarpmalardan dolayı aynı serviste 2 defa daha boya girdi. Boyacı '' USTA '' olunca, bu konulara değinmenin bir anlamı kalmıyor. Hiçbir fark yok.

Yok tampon plastik, yok güneşten solmuştur gibi manüpile sözlere kanmanızı tavsiye etmem. Çin malı t-shirler bile güneşte solmuyor !
    Arkadaşım kırmızı GP ' lerin tamponlarında bu tip bir boya renginde solma olayı var. Daha önceki aracım egzotik kırmızı renginde ve tamamen orjinaldi. Ön ve arka tamponlarda renk solması vardı. Gördüğüm bir çok kırmızı puntoda bu durum var.

salih yaprakcı
    dallix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 46

peki bu durumu engellemek veya geçiştirmek için ne gibi uygulamalar yapılabilir?

Mustafa Atam
    atom43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    43DD903
    Edilen teşekkür: 107

hiç denk gelmedim böyle rengi solmuş 3-4 yaşındaki araba ile bence daha önceden boyanmış ve vernik atmış gibi duruyor

konuya biraz geçmi cevap attım ne =)

bora turan
    PuNtOmAnİa !! tempesty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308
    Edilen teşekkür: 820

çıldırıcam yaa hala geln yorumlara bak inanamıyorum en iyisi daha fazla yazmıyım kötü şeyler çıkıcak ağzımdan

tolga kibar
    confida - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 3

MErhaba Arkadaslar,

Bu konuda Fiat Turkiye ile gorusmeler basladi mi? Destek gerekiyorsa veririm

Alıntı WiSTaRiA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bak kardeşim böyle işler kademe kademe olur.. İtalya en son iş. Türkiye genel merkezini ezip İtalyaya mail çekip sorunumuzu anlatırsak burayı ezmiş olur ve hatalı oluruz.. Biz ilkönce Türkiye ile başlıyacağız ve yanıt alamıyacağız diye düşünmüyorum...

Benim tahminimce tampon değiştirmezler bir boya hatasından.. Bizi büyük ihtimal bulunduğumuz bölgedeki yetkili servise yönlendiricekler boyama işlemi yada şerbet boya atılacak plastik aksamlara.. Bakalım biraz sabır arkadaşlar.. Hele bir görüşmelere başlıyalım...

Verdiğiniz destekten dolayı Teşekkürler....

tolga kibar
    confida - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 3

Fiat Turkiyeye yazdigim sikayet metni :

----------------------------------------------------------------
    Merhaba,
    2006 Grande Puntomun Govde rengi ile plastik aksam rengi arasında (ön arka tampon, kapı kolları) gozle rahatlikla fark edilebilir renk tonu rakliligi olusmaya basladi ve zaman gectikce daha cok fark ediliyor. Arabamda herhangi bir boya yaptimama ragmen, arabamı gorenler tampona boya yapilip yapilmadigini soruyorlar. bu konu ile ilgili Kozyatagı ve Göztepe servislerinize gittim. Söylenen güneş ışığına maruz kalan metalin ve plastik aksamın renk atma derecesinin farklılık gösterdigi ve bu nedenle plastik aksamlarin renginin daha cık acildigini soylediler. sonuç olarak ne daha önceki arabalarımda, ne de cevremdeki arabalarda bu gibi bir duruma rastlamamıştım. Bu konudaki magduriyetimin giderilmesini rica ederim.
    Teşekkürler.

Bakalim ne cevap verecekler.

Ertan GÜNDOĞDU
    Slow Down brabus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 ED 0455
    Edilen teşekkür: 230

Alıntı confida Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fiat Turkiyeye yazdigim sikayet metni :

Merhaba,
    2006 Grande Puntomun Govde rengi ile plastik aksam rengi arasında (ön arka tampon, kapı kolları) gozle rahatlikla fark edilebilir renk tonu rakliligi olusmaya basladi ve zaman gectikce daha cok fark ediliyor. Arabamda herhangi bir boya yaptimama ragmen, arabamı gorenler tampona boya yapilip yapilmadigini soruyorlar. bu konu ile ilgili Kozyatagı ve Göztepe servislerinize gittim. Söylenen güneş ışığına maruz kalan metalin ve plastik aksamın renk atma derecesinin farklılık gösterdigi ve bu nedenle plastik aksamlarin renginin daha cık acildigini soylediler. sonuç olarak ne daha önceki arabalarımda, ne de cevremdeki arabalarda bu gibi bir duruma rastlamamıştım. Bu konudaki magduriyetimin giderilmesini rica ederim.
    Teşekkürler.

Bakalim ne cevap verecekler.
    çok kibar yazmışsınız... hayırlısı

05 Alfa 156 1.6 Dist. (2004.10 - 2009.10) --- 09 Nissan Qashqai Tekna Exec. (2009.12 - ...) --- 06 Grande Punto Starjet (2010.05 - ...)

Sayfa 3/9 İlkİlk 1234567 ... SonSon