Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
61 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Gazdan çekince 1500 rpm'de tekleme sorunu

adem tahiroğlu
    muhabbet üye ademtahir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1228

aynı sorun benim lantiste olmuştu ecu arızalıymış değiştirdik sorun bitmişti
    ahh bu lpg lerin gözü kör olsun

serkan inkaya
    intruder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    09 bc 161
    Edilen teşekkür: 11

benim aracım benzinli lpg de taktırmadım hiç bende de çok ciddi bir tekleme sorunu var servis herhangi bir hata bulamadı ama gün geçtik çe bu tekleme sorunu artıyor şu an hat safada

Ender Pala
    pilotender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 229

Alıntı chn73 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üstad.aynı sorunları bende yaşadım,hava filtresinin altında karburatörün orada siyah bir fiş var.o tam olarak yerine oturmamış ( lpg takılırken yerinden oynatmışlar ).servis o fişi yerine oturtunca sorun çözüldü.şu an arabada lpg de de benzinde de en ufak problem yok.

Çok teşekkür ederim. umuyorum benimki de inşallah böyle basit bir sebepten kaynaklanıyordur. o dediğiniz yeri en yakın zamanda kontrol ettireceğim. gerçi bu aralar hiç sorun cıkarmıyor arabam çok şükür herşey tıkırında. aman nazar değmesin
    Alfa Romeo 156 2.0 TS - Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active - Fiat Fiorino Combi Emotion 1,3 Multijet - Renault Clio Grandtour 1.2 16v Extreme Edition - Toyota Corolla 1.6 Otomatik

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

(hava filtresinin altında karbüratörün orada )
    KARBÜRATÖRLÜ GRANDE PUNTO =))
    Konu GP COSKUN tarafından (20/07/2010 Saat 22:29 ) değiştirilmiştir.

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

Ç T
    ITALIAN STALLION LeoN48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1011

Alıntı pilotender Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim. umuyorum benimki de inşallah böyle basit bir sebepten kaynaklanıyordur. o dediğiniz yeri en yakın zamanda kontrol ettireceğim. gerçi bu aralar hiç sorun cıkarmıyor arabam çok şükür herşey tıkırında. aman nazar değmesin
    Debimetrenin soketi o fiş
    2020... Fiat 500L
    2014... Alfa Romeo MiTo
    2012... Lancia Delta
    2009... Fiat G.Punto

Ender Pala
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz

debimetrenin soketinden kaynaklanıyorsa, peki neden 2-3 hafta yapıyor ve sonra 2-3 hafta yapmıyor, sonra yeniden yapıyor filan dalga geciyor benle resmen bu problem.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS - Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active - Fiat Fiorino Combi Emotion 1,3 Multijet - Renault Clio Grandtour 1.2 16v Extreme Edition - Toyota Corolla 1.6 Otomatik

murat bildir
    MURAT_41_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 118

benzınlı araclarınızda debımetre varda ben mı bılmıyorum

Ender Pala
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz

valla benim alfa 156 vardı bundan önce. O da benzinliydi ve hava debimetresi onda mevcuttu. Dolayısıyla bunda da olduğunu sanıyordum. Dün Oto'da öğrendim ki bizim arabalarda debimetre yokmuş. Neyse; bilmemek değil öğrenmemek ayıpmış

Rıza Rıza
    rizak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 0

Tekleme sorunu benim dizel puntoda da oluyor. Önceleri yokuş aşağı inerken vitesi 3 den 2 ye düşürüp debriyajdan ayağımı çekerken hafif gaza bastığımda oluyordu, gaza yüklendiğimde ise kesiyordu. Debriyajdan çekerken hiç gaza basmadan vites düşürmeyi denedim tekleme yapmadığını gördüm. Artık düz yolda da biraz belli etmeye başladı yalnız benimki vites yükseltirken yapmıyor sadece düşürürken yapıyor. Araç 51bin de enjektörlerden şüphelendim ama aracın 51000 km de olması o ihtimali düşürüyor. Debriyaj balatasından olabileceğini düşündüm ama gaza basmayınca yapmaması ve alttan kavraması onuda çürüttü. Son ve en çok düşündüren yakıtı ayarlayan mekanik veya elektronik sistem ama kesin teşhisi nasıl koyacağız bilmiyorum. Aracımın garantisi devam ediyor. Konu hakkında bilgi ve deneyim sahibi arkadaşların yardımları için şimdiden teşekkürler.

OKAY AKALP
    oki48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    48 YH 606
    Edilen teşekkür: 55

Ender selam. Sorunun devam ediyormu bilmiyorum ama aynı sorun bende de vardı hatta anlatılanların hepsini yaşadım ve kafayı yemek üzereydim. haftasonu aracımı servise götürdüm.Motor kulakları denen takozlar çatlamış ve yıpranmış ayrıca vites kutusunda bi takoz daha vardı onuda değiştirdiler. Sorundan eser kalmadı. Ben çok büyük bi sorun beklerken alt tarafı bir plastik aksam olayı halletti.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ender Pala
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz

Okay merhabalar. mesajını okuyunca nasıl sevindim bilemezsin. bana da servis motor kulaklarından olabilir demişti ama bana mantıklı gelmemişti. o halde en yakın zamanda onların değişimini ben de denerim. peki sen bu motor kulaklarının değişimi işlemini ne kadara yaptırdın ve ne zaman yaptırdın acaba öğrenebilir miyim?

OKAY AKALP
    oki48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    48 YH 606
    Edilen teşekkür: 55

Valla Ender bende başka sorunlada vardı ama faturadan çıkarabildiğim kadarıyla 126 + KDV gibi bi rakam olması lazım. Ben geçen hafta sonu yaptırdım. Ben senin yorumunu ilk okuduğumda yaşasın benim gibi bi sorunu olanı buldum diye sevinmiştim inşallah bu sorunun bitti diyede seviniriz. Çünkü çok garip bi sorun gibi gelmişti bana anlatırsın anlamazlar gösterirsin arıza yapmaz düzgün çalışır,neyseki kurtuldum. Ben yatağanda turmak ta yaptırdım. inşallah seninkide hallolur.

.. ..
    khanjar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 7

Standart Cevap: Gazdan çekince 1500 rpm'de tekleme sorunu

konuyu hortlatmış olacağım..
    bende de 1.4 dualogic evo var. ayağımı gazdan çekince silkeleme bende de oluyor. ve trafik yoğun olduğu zaman düşük devirde ilerlerken de aynı silkelemeyi yapıyor. servise anlattım bu durumu bir sorun yok normal dediler. sanayide ustalara sordum onlar da normali bu dediler. ancak gerçekten can sıkmaya başladı yoğun trafikte kafa ata ata ilerliyor araba

LG-D855 cihazımdan gönderildi

Fahri Ekrem
    Punde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 9

Bu problemi kim çözecek bilmiyorum ama çok sevaba girecek.
    Manuel-dualogic, fiat-ford demeden pek çok araçta görülen bir problem bu.
    Benim araçta devir düzgün. rölanti 800 dd'da ok gibi duruyor, benzin-lpg geçişlerini hiç hissettirmiyor ama gazdan ayağını çekince direk kompresöre bağlıyor. Oysa devir biraz yukarda kalıp yavaş düşmeli. Herkesin ortak derdi bu. sonra ileri geri ileri geri...

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Umut Özdemir
    2ekond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

aynı problem bende de mevcut. 1.4 dualogic aracım. yalnız şöyle bir durum var, 2 hafta önce dualogic robot yağı değişimi için birmot'a bıraktım, sonrasında bu silkeleme problemi ve rolantide ıslık sesi gibi bir ses gelmesi sorunu başladı. akşam arabayı tekrar birmot'a bırakacağım, bakalım ne olacak.

doğan yurt
    doganyurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Debriyaj müşürünün arizalandığı zaman aynı problemleri yapabilir değiştirip denemek gerek veya müsüre giren kabloyu çıkarın aracı çalıştırın normal çalışıyorsa müşürün kablosunu takıp çalıştırın çalışma sesinde bir farklılık olacaktır eğer kablo çıkık normal ise takilinca farklı çalışıyorsa müşürü direk değiştirin sorununuz çözülecektir.

ilkay bora
    ilkay59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 18

Alıntı doganyurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Debriyaj müşürünün arizalandığı zaman aynı problemleri yapabilir değiştirip denemek gerek veya müsüre giren kabloyu çıkarın aracı çalıştırın normal çalışıyorsa müşürün kablosunu takıp çalıştırın çalışma sesinde bir farklılık olacaktır eğer kablo çıkık normal ise takilinca farklı çalışıyorsa müşürü direk değiştirin sorununuz çözülecektir.
    Doğan bey arkadaşların bahsetmiş olduğu silkeleme olayı benim 1.3 mjet manuel aracımdada zaman zaman yaşadığım bi olay. acaba bahsemiş olduğunuz müşür olayı benim sorunum içinde geçerlimidir(bunu sormamın sebebi sorun yaşayan arkadaşların hepsinin aracı dualogic şanzuman)

Muhammed Başdaş
    muhbasdas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karabük
    Rengi
    Yok

Merhaba arkadaşlar. Benim aracımda ilk başta şöyle bir sıkıntı oldu, depo doluluğu yaklaşık %10 civarındaydı. Sabah arabayı çalıştırdım yola çıktım gazı 3000 civarında kesince teklemeye başladı.
    bir ustaya götürdüm sorun takozdan dedi, takozlar değişti hiç bir etki olmadı.
    bir başka ustaya götürdüm bugün. Bu usta bujileri değiştirdi kablolarıyla beraber, kelebek temizlendi, yakıta enjektör temizleyici döküldü. Bu işlemlerden sonra yaptığım sürüş deneyimi şu şekilde oldu.
    3000 devir civarında tekleme sorunu 3 te 1'e düştü. arabanın devrini 1000'e kadar düşürüyorum. hafif gaz verip 1500'e devri yükseltiyorum. bu noktada gazı kesince araba ççok fazla yalpalanmaya başlıyor.
    sorun ile ilgili tahmini olan var mı?

Muhammed Başdaş
    muhbasdas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karabük
    Rengi
    Yok

Alıntı muhbasdas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Benim aracımda ilk başta şöyle bir sıkıntı oldu, depo doluluğu yaklaşık %10 civarındaydı. Sabah arabayı çalıştırdım yola çıktım gazı 3000 civarında kesince teklemeye başladı.
    bir ustaya götürdüm sorun takozdan dedi, takozlar değişti hiç bir etki olmadı.
    bir başka ustaya götürdüm bugün. Bu usta bujileri değiştirdi kablolarıyla beraber, kelebek temizlendi, yakıta enjektör temizleyici döküldü. Bu işlemlerden sonra yaptığım sürüş deneyimi şu şekilde oldu.
    3000 devir civarında tekleme sorunu 3 te 1'e düştü. arabanın devrini 1000'e kadar düşürüyorum. hafif gaz verip 1500'e devri yükseltiyorum. bu noktada gazı kesince araba ççok fazla yalpalanmaya başlıyor.
    sorun ile ilgili tahmini olan var mı?
    Bu sorunlara bir yenisi eklendi. Araba bostayken devir düşüyor ve stop edecek gibi oluyor ama stop etmiyor. Devir tekrar kendini toparlıyor. Bu sorun bujileri değiştirdikten sonra ortaya çıktı.

coskun ekici
    coskun0034 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

aynı sorun benim aracımda da var. Ustaya götürdüm takozlardan olabilir dedi fakat henüz değiştirmedim. Boşuna para vermek istemiyorum. Bu sorunun net cevabını bilen varsa bizimle paylaşırsa sevinirim.

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon