Sayfa 3/3 İlkİlk 123
55 sonuçtan 41 ile 55 arası

Konu: Allah kurtardı

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

hangi servise goturdunuz acaba

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Alıntı GP COSKUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dünyada üretilmiş hiç bir abs fren sistemi aracın tekerleklerine kayarak dur komutu vermez böyle bir şey yapmayada teknolojisi yetmez
    hepimiz abs nin görevini biliyoruz kayan kilitlenen tekerleğin fren gücünü azaltarak ve sensörler vasıtasıyla bu durumu kontrol altına alarak güvenli duruşu sağlamaktır
    westinghause arızası meydana gelse bile westinghause da aracın fren sistemine yardımcı bir elemandır aracın fren merkezi değildir
    westinghause de bir arıza meydana gelmiş olsa bile iki türlü arıza meydana gelir
    1- ya westinghasue lastikleri boşa çıkar ve manifoldttan aldığı havayı fren merkezine iletemez bu durumda aracın frenleme gücü yeterli hidrolik basıncı oluşamıyacağı için düşer
    2- tam tersi olur westinghause sisteme yani fren merkezine hava basar ve içindeki mil ve piston basılı kalır bu durumda fren merkezine hava gönderilmeye devam eder ancak ayağınız fren pedalına basmadığı için(arkadaş ben frene basmadım diyor) fren merkezi pedal dan
    fren yap komutunu almadığı için yada bir başka değişle merkezin içindeki piston ileri gidip fren hidroliği pompalayamadığı için frenleme yine gerçekleşmemiş olur
    yani neresinden bakarsak bakalım bu nebir westinghause arızası nede abs sistemi arızası
    geriye tek bir ihtimal fren merkezi arızası kalıyorki arkadaş ben frene basmadım diyor durum böyle olunca bu ihtimalde son buluyor
    en baştada belirttiğim gibi eksik ve yanlış bilgi aktarılıyor
    ALooo hemşerim kaynaklardan öğrendik diyorum sana kamyoncu Çok pişmiş kamyoncu .

Westinghoause dan kaynaklanabileceğini ve absden olabileceğini sevgili servis müdürlerimizden öğrendim çünkü daha öncede bir kaç kişinin başına gelmiş .. hatta müslümün başınada bir grande puntodan gelmiş westinghose frenleri kıstırıyormuş , abs olayınıda bizim ustamız anlattı kontagı kapadığında normale döner kontağı açtığında frenler kilitleme yapar başımıza geldi abs yi devre dışı bıraktık her şey düzeldi dendi ..

Yani olmayacak biş değil yok olmaz mümkün değil gibi sözler etmeyin tammamı ulen

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

Alıntı femoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ALooo hemşerim kaynaklardan öğrendik diyorum sana kamyoncu Çok pişmiş kamyoncu .

Westinghoause dan kaynaklanabileceğini ve absden olabileceğini sevgili servis müdürlerimizden öğrendim çünkü daha öncede bir kaç kişinin başına gelmiş .. hatta müslümün başınada bir grande puntodan gelmiş westinghose frenleri kıstırıyormuş , abs olayınıda bizim ustamız anlattı kontagı kapadığında normale döner kontağı açtığında frenler kilitleme yapar başımıza geldi abs yi devre dışı bıraktık her şey düzeldi dendi ..

Yani olmayacak biş değil yok olmaz mümkün değil gibi sözler etmeyin tammamı ulen

len sanayi çocuğu ona buna sorup bana akıl verme
    bütün olay fren merkezinde
    git o ustalarına söle ne westinghause nede abs aracın fren pedalına basmadan
    birdenbire fren yapıp durmasına neden olmaz
    adamı delirtmeyin ulen
    eksik anlatım var yanlış anlatım var saçmalama var diyorum anla artık
    çok pişmiş sanayi kalfası

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

Mehmet Özcan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS

Ule sen neymişsin ya , büyük lokma ye büyük konuşma her şey olabilir tanıdığım tüm tamircilere sordum hepside aynı yanıtı veriyor çözüm sununlar bile var. westinghose ile merkeze conta koy birşey kalmaz

Ya sen hala kamyonlarla annn annn yap

Ümit Coşkun TURUCA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

westinghause un içindeki sibopun takılı kalıp devamlı emişe geçmesi lazım
    bunun içinde frene dokunman lazım
    bu arızaya conta koy diyenede söle gerek yok westinghause giden emiş hortumunu çıkar her şey düzelsin
    adama ne demişler abs sensörü demişler
    eğer bu arıza abs sensöründen kaynaklı çıksın bende hiç bir şey bilmiyorum
    bu arada bir ihtimal daha geldi aklıma
    debriyaj pedalı ile fren pedalı aynı mekanizmada çalışıyor
    eğerki debriyaj pedal burçlarında bir sorun meydana geldiyse debriyaja bastığında aynı zamanda frene basmış gibi fren pedalıda aşağı doğru gider ve raç fren yapabilir bunuda değerlendirmek lazım
    uffffff sabah sabah kafam ağrıdı yahu

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

TOLGA YENİCE
    Intelligence Officer magic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 420

Sevgili Coşkun, dünden beri herkes bişeyler yazıp, sorunun ne olabileceği konusunda fikirler yürütüyor, kimileri de saçma buluyor. Bu iş kuyuya taş atılması ve diğerlerinin çıkaramaması gibi bi durum olmaya başladı çünkü sorunu yaşayan arkadaş ortalarda yok. Konuyla ilgili bilgi vereceğini söylemişti bize ama bırak bilgiyi, tartışmaya katılmıyor bile.

Ümit Coşkun TURUCA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı magic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili Coşkun, dünden beri herkes bişeyler yazıp, sorunun ne olabileceği konusunda fikirler yürütüyor, kimileri de saçma buluyor. Bu iş kuyuya taş atılması ve diğerlerinin çıkaramaması gibi bi durum olmaya başladı çünkü sorunu yaşayan arkadaş ortalarda yok. Konuyla ilgili bilgi vereceğini söylemişti bize ama bırak bilgiyi, tartışmaya katılmıyor bile.

evet haklısın hepimiz soruna çözüm bulmaya çalıştık fikir ürettik
    bundan sonra sonucu bekliycez bakalım ne olacak

Mehmet Özcan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS

KOnu aslında konuyu yazan arkadaşı aştı . Şimdi asıl konumuz böyle bir şey olurmu olmazmı şimdiki amaç o yoksa arkdaşınyazdıklarına istinaden araştırmıyoruz...

İrfan Demirer
    kaptan_ahab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 378

Şahsi fikrim araçlarımızda böyle bir sıkıntı olsaydı çoktan gazete manşetlerine düşer, ikinci elde bir adet gp satışı dahi gerçekleşmezdi.

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

tekrar söylüyorum
    fren pedalına basınç uygulamadan hiç bir aracın (otomatik fren sistemi olmayan araçlar) frenleri kendiliğinden kilitlemez. frenlerin tutması için büyük basınç gerekir.
    aracın emme manifoltundan gelen emiş gücüde buna yetmez.

Mehmet Özcan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS

Can bu kadar kesin konuşma frenler kilitlenmesi için bir çok etken var mümkün değil gibi konuşma istersen

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

google da Türkçe, ingilizce, almanca, rusya bir araştırın derim bilimum dilerde, otomatik fren özelliği olmayan araçlar hakkında araştırma yapın derin.

mert yılmaz
    mix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 170

Coşkun abi evet bizim araçtaki arızada fren pedalına bastıktan sora tekerler kitli kalmıştı ... bu arada konu açan arkadaş çözüme ulaşıp bize bilgi verse ve merakımızı giderse gerçekten çok merak ettim bu durumu

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serdar Y
    usermm1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 169

Alıntı ibobay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

*her halde dört teker kiltlenmese 30 metre lastik izi kalmaz

*benim anlmadığım abs firn sensöru bir 9 aylık arbada nasıl paslanır

*birden bire acil bir firen ve arba yolun ortasında durdu tami 30 metre kayarak sonra baktım lastkler yanıyor diskler cant demiri el değmiyor okadar sıcak
    arkadaşım,

"birden bire acil bir firen" derken, sen basmadın mı frene?

"tekerler kilitlendi" derken, frenajda kızakladı(abs devreye girmedi) mi demek istiyorsun?
    Konu usermm1 tarafından (19/05/2010 Saat 13:36 ) değiştirilmiştir.
    Dünyada bir tane dahi çocuk mutsuz olduğu sürece, büyük icatlar ve ilerlemeler yoktur. A.Einstein

ibrahim çolak
    ibobay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Akdeniz Mavi
    Plaka
    34fu0992
    Edilen teşekkür: 0

Alıntı usermm1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım,

"birden bire acil bir firen" derken, sen basmadın mı frene?

"tekerler kilitlendi" derken, frenajda kızakladı(abs devreye girmedi) mi demek istiyorsun?
    90 km yolda giderken neden bascan firene

burda suruş tekniği konuşmuyoruz arçları konuşuyoruz arkadaşım

arba 15 gun serviste kaldı on takım abs firen sistemi sensorler on diskler komple değişti şuan kulanıyoz bir sorun yok
    sorun buyuk ihtmale abs fren sisteminden dediler abs firen sistemi arcı 85 km hızda gidince 4 tekeride kontrol edyomuş fabrıka söyledi fabrıkadan ardılar bir sorun varmı diye henuz bişi çıkmadı ama aynı arza yapma durumunda büyük bir ihtamle araç değşimi yapcaklarını söylediler

bakımla ilgili soruların cevabı
    yeni alanınan binek tipi arçlarda 10bin km değil 20 bin km bakım yapılıyomuş
    10binde gitinizmi servis 350 alıyor sonra gitinimi bir 350 daha alıyorlar
    buntu ve benzeri arbalar 20km göturun boşuna fazladan para vermeyin servisler fabrıkaya bağlı değil sahstır 10 sonra git yine değişim yapmamz lazım derler

ilk konuma bukadar cevap vernlere teşekur ederim istemeden kırmışsak yada azarlamışsak özur dilerim
    Konu ibobay tarafından (31/05/2010 Saat 21:37 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 3/3 İlkİlk 123