11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Dualogic vites hakkında yardım

sercan bayar
    yasarcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    34ep0145
    Edilen teşekkür: 0

Standart Dualogic vites hakkında yardım

Merhaba arkadaslar ben bır kac gun once dualogıc vıtes punto aldım yanlız bıraz karısık oldugu ıcın kafam karısıyor yardımcı olursanız sevınrım sanırım bu vıtes turunde d olmuyor N R VE AUTOMATIK oluyor yanlız aracı durdururken vıtesı neye getırıyorum calıstırınca neye getırıyorum ve eco tusu nasıl ajtıf hale gelıoyor actıf hale geldıgını nerden anlıyorum tsk edrım

Halit BEBEK
    nerhal61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON
    Edilen teşekkür: 257

Aracı çalıştırdıgınızda ki fren pedalına basıyorsunuz.Vites solda bile olsa (yani araç viteste bırakılmış bile olsa) ilk çalıştırmada araç kendini boşa alır. Sonra sağ ileri N konumuna ve tekrar vites konumuna getiriyosunuz. Bu vitese geçirme de klasik düz vites gibi degil tabi. N ye getirirken (ki bunları aynı anda göstergelerden de takip edebilirsiniz) sağ ileri, otomatige almak icin sola ittirin o tek yeri olan sol konuma geliyor zaten. Yani A konumuna. Bu esnada vitesin hangi konumda oldugnu gösterge panelinde 1 rakamının altında auto yazıyorsa otomatik ve 1.vitestesiniz demektir. Eğer 1 in altında Auto yazıyorsa normal otomatik moddasınız demektir.Yanında E harfi belirmişse göğüsteki Eco tuşuna basmışsınız demektir. E yazıyor ve kapatmak icin de yine eco tusuna basmalısınız. Manuel mod icintek sefer sola ittirip bırakmanız yeterli. Autoya gecirmek icin de yine sola ittirip bırakmanız yeterli.

Bu viteste vw ya da opel gibi D konumu yok ya da park da yok. Aracı viteste bıraktıgınız icin aynı mantık. Onca harfe de gerek yok Basit ve sade mantıgıyla dualogic cok kullanıslı. İlk başlarda takılabilirsiniz ama sonrası çok kolay.
    Punto Evo 1.4 77BG Dynamic Dualogic BRC LPG (Önceki)

Astra 1.4 T 140BG Cosmo Manuel Benzinli

ali Türkmen
    onn.off - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Edilen teşekkür: 774

sercan öncelikle aracın hayrlı olsun dualogic vites aslında sandığından daha kolay vites 1.de iken vites kolunu sola doğru itince manual ve automatic seçeneklerini digital ekranda görebilirsi Auto yazar keza kolu tekrar sola itince manual vitese geçer manual viteste giderken vites siz kontrol ediyorsunuz ayağınızı gazdan çekmeden kolu illeri doğru iterseniz vites 1.2.3.4.5 böyle yükselir aracı park ettğiniz zaman vitese hiç dokunmayın 1de kalsın aracı çalıştırırken frene basıp vitesi boşa alın ve aracı çalıştırın sonrada istediğiniz vitese geçin ...... eco modu vites sadece auto da iken aktif olur ve deviri düşük tutar ki yakıtı az harcasın sakın yokuş çıkarken açık unutma çok zorlanırsın düz yolda çalıştır eco modu. ayrıca vites nede veya kaçta olursa olsun park halindeyken araç çalışır vaziyetteise sen kapıyı açar açmaz sistem vitesi hemen boşa alır yan (N) harfi belirler digital ekranınızda hepsi bu kadar umarım yardımcı olmuşum
    bu arada aramıza hoş geldin

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

sercan bayar
    yasarcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    34ep0145
    Edilen teşekkür: 0

çok tesekkur ederım arkadaslar baya aydınlatınız benı

Serdar Y
    usermm1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 169

hayırlı olsun.

arabayı frene basıp çalıştırın. çalışınca otomatik N ye alır. frendeyken birkez ileri itip 1'e alın. yolculuğa hazırsınız. sol tarafa çekerek otomatik/manuel geçişi yapabilirsiniz. gerçi otomatikteykende +/- ile vitese mudahele edebilirsiniz. R ye alırkende frene basmanız gerekiyor. N kullanmaya pek gerek yok zaten.

kullanırken dikkat edeceğin şeyler; stop ederken N ye almayın kesinlikle viteste kalması lazım. 2 ile kalkmayın (kar buz hariç)

eco ise ekonomi içindir. tuşa basınca ekranda E yazar. görevi erken vites büyütür. ben kullanmıyorum zaten normalde 60kms de 5 e alıyor.

acemiyken en çok yokuşta acemilik çektirir. bazen 2 ile çıkılacak yokuşa 3 le girer vs. bu tip durumlarda elle mudahele edersin. sorunsuz kullanman dileğiyle.
    Dünyada bir tane dahi çocuk mutsuz olduğu sürece, büyük icatlar ve ilerlemeler yoktur. A.Einstein

ERDEM ÖNAL
    epcel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 8

Herkese merhaba.
    3 hafta önce Punto Evo Fire 1.4 8V 77 HP Dynamic Start&Stop aldım. Otomobili almadan önce forumdaki yorumları okumuştum. Oldukça faydalı oldu, yabancılık çekmeden aracı kullanmaya başladım. Geçen 3 haftalık sürede anlışmakta zorlandığım tek nokta, kalkışlar da ve rampa çıkarken devir 4500-5000 e kadar dayanıyor ve vites değiştiriyor. Servise sordum ve gaza ani yüklenmelerde oluşan bir durum olduğunu söylediler.
    Siz de bu sorunu yaşıyor musunuz ve nasıl çözdünüz? Bilgi verir misiniz?

Serdar Y
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı epcel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    rampa çıkarken devir 4500-5000 e kadar dayanıyor ve vites değiştiriyor.
    ne kadar pedala yüklenirsen o kadar geç vites büyütür.
    Dünyada bir tane dahi çocuk mutsuz olduğu sürece, büyük icatlar ve ilerlemeler yoktur. A.Einstein

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Alıntı usermm1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun.

arabayı frene basıp çalıştırın. çalışınca otomatik N ye alır. frendeyken birkez ileri itip 1'e alın. yolculuğa hazırsınız. sol tarafa çekerek otomatik/manuel geçişi yapabilirsiniz. gerçi otomatikteykende +/- ile vitese mudahele edebilirsiniz. R ye alırkende frene basmanız gerekiyor. N kullanmaya pek gerek yok zaten.

kullanırken dikkat edeceğin şeyler; stop ederken N ye almayın kesinlikle viteste kalması lazım. 2 ile kalkmayın (kar buz hariç)

eco ise ekonomi içindir. tuşa basınca ekranda E yazar. görevi erken vites büyütür. ben kullanmıyorum zaten normalde 60kms de 5 e alıyor.

acemiyken en çok yokuşta acemilik çektirir. bazen 2 ile çıkılacak yokuşa 3 le girer vs. bu tip durumlarda elle mudahele edersin. sorunsuz kullanman dileğiyle.
    neden ?
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

deniz yucel
    denizxyz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 21

kAFANI KARIŞTIRMA O KADAR BAS FRENE N DE çalıştır. stop ederken 1 de stop et o kadar... autodan ve e den şaşma kişisel tavsiyem.. baktın yokuş yukarı zorlanıosun hemen gaz pedalına sonuna kadar bas 2 sn sonra cek vites küçülsün ya da. vitesi geri cek 1 kere bırak tum olay bu kadar.

Serdar Y
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    neden ?
    demişim ya viteste kalması için. insanlar park ederken P gibi bişeye almak lazım sanıyorlar. ne zaman otoparka bıraksam onlarda aynısını yapıyor, aslında araba boşta bıraktın diye hata sesi veriyor bip bip diye tabi anlamıyorlar.

Halit BEBEK
    nerhal61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON
    Edilen teşekkür: 257

Bu arada arkadaşlar evoların otomatiğinde geriye doğru vites büyütüyor. GP lerde tam tersi...