Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
53 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Baskı balata fiyatı

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Volan, krank milinin ucunda vites kutusunun önünde debriyaj sistemiyle entegre olabilen büyük bir dişlidir,

Bizim araçlarımızda baskı balatanın volana bağlı olmaması gerekiyor.Yani debriyaj sistemi volandan bağımsız yenilenmekte.Dolayısıyla maliyet sanıldığı kadar yüksek değildir...

Serkan Demir
    serkandemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 119

Alıntı jakabo_ank Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bir haftadır aracımda arada sırada debriyajda sıkıntılar meydana gelmeye başladı. hava sıcakken ve arabayı biraz sert kullandığımda yoğun trafikte araba 1.viteste ve 2.viteste özellikle kalkışlarda debriyajın bir yerine geldiğinde ayağımı debriyajdan çekip gaz verirken arabada titreme meydana gelmeye başladı. debriyajda tepmeye başladı. kendi arkadaşlarımın servisine gittim. özel servis. fiatla alakaları yok yani. sıcaktan olabilir dha tam bitmemiş balatalar dediler ama genede içim rahat etmedi. istersen değiştirek dediler. sadece malzeme parası vereceğim 200 tl ye malzemeyi de ayarladılar.(fiat servisinden ayarladılar içim rahat etsin diye) eğer debriyaj merkezinde arıza varsa 75-100 lira daha fark tutabileceğinide eklediler. yetkili serviste bu ücret ne kadar bilen varmı acaba.
    murat bey merhaba;

bendede aynı sıkıntı vardı özellikle trafikteyken yaşıyordum servise gittim garanti kapsamında baskı balatayı değiştirdiler bir süre idare etti daha sonra tekrar etti bu sefer gne götürdüm volanın değişmesi gerekiyor dediler.bir kere daha baskı balata değişti bu arada volanıda sonra gelirim dedim bir daha gitmedim şimdi yapmıyor.

Tolga Güçlü
    Şanslı ve Hızlı Üye tolgaank88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 24**
    Edilen teşekkür: 707

arda abi bizim araclardada bakıyorlar volana
    çağrının aracında 70000 bakımında baskı balatası değişmesi gerekiyordu(1.3 mjt) 2 yetkili servisten fiyat aldı ve ikiside sadece baskı balata olursa 500-600 arası fiyat verip volan da olursa fiyatın 1500-2000 leri bulacagını belirttiler.

Ytfrr Gfff
    tasso40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 28

Geçmiş olsun bize o zaman
    500-600 çok para. Daha önce ankarada yaptıranlar varmı acaba servis dışında memnun kaldılarmı bu kadar vermeyelim şimdi.

sakin karadas
    sakinkaradas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 141

kardeş kaliteli bir debriyaj seti(trw-sachs-valeo-luk gibi markalar)ortalama olarak 130 ila 180 arasında fiyatları vardır.örnegin bu ay trw debrıyajda kampanya var fiyatı 135 tl(baskı balata bilya 1,3 multijet serisi için)işcilik te ortalama olarak 100 ila 150 arasıdır.

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı tolgaank88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arda abi bizim araclardada bakıyorlar volana
    çağrının aracında 70000 bakımında baskı balatası değişmesi gerekiyordu(1.3 mjt) 2 yetkili servisten fiyat aldı ve ikiside sadece baskı balata olursa 500-600 arası fiyat verip volan da olursa fiyatın 1500-2000 leri bulacagını belirttiler.
    Haklısın tabi Tolga, bakarlar da benim kastettiğim şey baskı-balata ve volanın tek bir parça olmadığıydı...
    Konu ABNEW tarafından (12/04/2010 Saat 23:11 ) değiştirilmiştir. Sebep: Volkan, Tolga yapıldı :)

Şükrü Kayhan
    sukrukayhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35YN457
    Edilen teşekkür: 12

Arkadaşlar benim arabadada 1. ve 2. vitesteyken daha çok ayağımı debriyajdan çektikten sonra sanki motor bir şeye vuruyormuş gibi tak diye bir ses geliyor bana arkada motor kulağındandır dediler daha servise götürmedim ama acaba debryajdanda kaynaklanıyor olabilirmi? birde 60 bin bakımında neler değişiyor biliyormusunuz. Cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim.

Tolga Güçlü
    Şanslı ve Hızlı Üye tolgaank88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 24**
    Edilen teşekkür: 707

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haklısın tabi Volkan, bakarlar da benim kastettiğim şey baskı-balata ve volanın tek bir parça olmadığıydı...
    volan volkan tolga hepsi girdi birbirine arda abi

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı tolgaank88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    volan volkan tolga hepsi girdi birbirine arda abi
    Pardon Tolga, Hepsi karışmış gerçekten

mustafa çelik
    aslam0740 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Burdur
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 185

arkadaşlar bi arkadaş volanı değişecekiş 1000 tl demişler anlamadım gitti ama onunki yaylı volanmış( opel corsa 1.3 multijet motor) acaba bizimkiside yaylı volanmı bizim volanlar ne kadar benimde baskı balata bitik gibi şimdi korkmaya başladım eğer bizim volan yaylı ve 1.000 tl ise yandıkki ne yandık

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı aslam0740 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bi arkadaş volanı değişecekiş 1000 tl demişler anlamadım gitti ama onunki yaylı volanmış( opel corsa 1.3 multijet motor) acaba bizimkiside yaylı volanmı bizim volanlar ne kadar benimde baskı balata bitik gibi şimdi korkmaya başladım eğer bizim volan yaylı ve 1.000 tl ise yandıkki ne yandık
    Eski kasa puntolarda (mk2) öyleydi sanırım.Ancak GP larda daha ucuza değişim yapılmakta...

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Fatih Tuzcu
    Euphrates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 10

fiyat konusunu bilmem ama ucuz olsun diye yetkili serviste taktırmayacaksanız dikkat etmeniz gereken konular;
    -şanzıman indirildikten sonra şanzımanın içi kısmının iyice temizlenmesi, balata tozundan arındırılması,
    -yağlanması gereken yerlerin ısıya dayanıklı gresle yağlanması,
    -baskının kesinlikle torkmetre ile sıkılması,
    -hazır şanzıman inmişken marş motorunun temizlenmesi, (araç 100.000'e yaklaşmışsa kömürlerinin değiştirilmesi,
    -volan dişlisinin balataya temas eden kısmının çok ince zımpara ile ayna gibi oluncaya kadar zımparalanması gerekir.

14. Bu mesajı için 4 kişi Euphrates'ye teşekkür etti:

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

benim baskı balatada bitmiş... 33binde henüz araç... suç annemdemi bendemi bilmiyorum...

önce fiyattan bahsedeyim
    130 tl debriyaj seti(orjinal parça valeo marka)
    20 tl volan torna(zımpara)
    100 tl işçilik
    toplam 295 tl(vergili)

bizim araçlarda volan direk baskı balataya bağlı yani balatanın bi tarafı aynada bi tarafı volanda.

balata iyice bitince üzerindeki perçinler volanı bozuyomuş yolda kalmadan önce halletmek lazım. benim volan üzerinde sadece ince zımpara ile temizlik yapıldı.

burdan Kavaklıdere oto ve Müslüm abiye tekrar tekrar teşekkürler.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

16. Bu mesajı için 4 kişi OzzY'ye teşekkür etti:

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

Resimde görüldüğü gibi

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Erkan Karakan
    SpyHunter33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 732

Yukarıda ozan arkadaşımızın vermiş olduğu baskı balata set viyatı 1.3 mltjetler içinde geçerlimidir netten araştırdım da valeo marka takımına 300 küsür buldum ben sadece parça..
    Artık Fiorinolu

alper aslan
    alpimmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1091

Alıntı skyline28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben iki ay önce kartaşa götürdüm 550 tl dediler .....
    550 mi? mercedes sanki. önünden geçmiycem oranın. orjinal paspaslarını vermemişlerdi alırken arabamın ,almaya gidicektim üste çıkıp para isterler diye korkuyorum

alper aslan
    alpimmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1091

Alıntı Kriminal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yuhhhhhhhhhh..One be komple şanzuman degıstırırım o fıyata
    +1000. bu arada Deniz, Kenan'dan daha yakışıklı çıkmışsın arkadaşım fotoda

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

volan neden degisiyor bilen var mı arkadaslar yani volana ne gibi zarar veriyor bu baskı balata ustunde oldugu icin biten balatalar artık volana mı baskı yapıyor nedir o yuzdenmi volanda degisiyor ince iscilik deniliyor onunla hallediliyorsa yazık degilmi okadar paraya yahu

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Alıntı pdr42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    volan neden degisiyor bilen var mı arkadaslar yani volana ne gibi zarar veriyor bu baskı balata ustunde oldugu icin biten balatalar artık volana mı baskı yapıyor nedir o yuzdenmi volanda degisiyor ince iscilik deniliyor onunla hallediliyorsa yazık degilmi okadar paraya yahu
    balatanın üzerinde perçin gibi bişey var, balata bittiği zaman bu perçinler volana zarar veriyomuş.

bu arada servislerdeki liste fiyatı o civarda, 530 tl dediler.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

Alıntı pdr42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    normal şartlarda baskı balata değişiminde volan değişmez ancak
    debriyaj balatası bitmeye başladıktan sonra bu şekilde kullanılmaya devam ederse
    balata iyice silindikten sonra balatayı balata plağına sabitleyen perçinler meydana çıkar ve hem baskının hem volanın yüzeyini torna etmeye başlar
    bu perçinler debriyaj balatasını balata palağına sabitlemek için kullanılan 12 adet balatanın orta yerinde yer alır ve yeni balatada balata yüzeyine yaklaşık olarak
    0,5 ila 1 cm gömülü halde bulunur balata aşındıkça bu derinlik yok olur ve
    traşlama torna dediğimiz olay meydana gelir
    baskı balata söküldüğünde tornalama ve baskı ile volanın yüzeyindeki bozukluk çok aşırı değil ise torna yapılarak kurtarılabilir
    ancak araç iyice yolda kalana kadar kullanıldıysa ve yüzeylerdeki bozulma çok derin ve tornayla giderilemeyecek kadar derin ise hem baskının hem volanın değişmesi gereklidir

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

25. Bu mesajı için 2 kişi GP COSKUN'ye teşekkür etti:

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon