Sayfa 1/4 1234 SonSon
69 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Otomatik vites sorunu

Hakan KILIÇ
    clayfinger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aksaray
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1

Standart Otomatik vites sorunu

aracımı alalı yaklaşık 2.5 yıl oldu. son 6-7 aydır soğuk günlerde ekranda Gear Unavailable. Please check transmission. gibi bir yazı geçiyor ve vitese geçmiyor araba. 2 ay önce felan vites robotunu , kutusunu değiştirdiklerini söyledi servis. o günden sonrada havalar çok soguk değildi. dün gene çok soğuktu ve aynı sorunu gene yaptı. tecrübesi olan varmı. varsa sorunu nasıl çözdü.
    yardımcı olursa sevinirim.

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

vites robotu yine arızayı yapmış olabilir
    sonuçta uyarı şanzumanı kontrol ettirin

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

alper aslan
    alpimmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1091

öncelikle slm Hakan, hoşgeldin forumumuza. nette biraz baktım sorununla ilgili olarak.çevirebildiğim kadarıyla sensörlerin değiştirildiğinden bahsetmiş bi GP kullanıcısı. fakat senin de dediğin gibi soğuk havalarda bu sorunu N ye almak istediğinde tekrar yaşamış. vites P den D ye geçmiyormuş bazen. ve o da geçici çözüm olarak aracı D de bırakıyormuş,sabah kontağı açınca vites geçiyormuş . yani bi sensörlere baktırsan iyi olur arkadaşım inşallah hallolur

Hakan KILIÇ
    Nereden
    Aksaray
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

araç aynı sorunu gene yaptı. 50000 km de. bu seferde baskı balata değiştirdiler. sabah baktım araca aynı arıza devam ediyor. yani oda fayda etmemiş. aracın değişimini isteyeceğim artık. garantisi bitiyor. bu kadar masraf yapmak anlamsız olur. aynı sorunu yaşayan bir sürü arkadaşda var zaten gördüğüm kadarıyla

Hakan KILIÇ
    Nereden
    Aksaray
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Aracım gene aynı sorunu yaptı. Bu sefer mahkemeye verdim fiatı. bilirlişi raporu felanda aldım ve rapor içeriği benim için oldukça olumlu bir rapor olmuş. görüştüğüm bütün avaukatlar %100 lük bir dava diyor. bu sorunu yaşamış ve yaşayacak arkadaşlarada emsal niteliğinde bir dava olur ve herkez için kısa süren bir dava olur. sonucunu mutlaka bildireceğim.

taha akturk
    tahakizilat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

aga bende dualogic alacaktım bak içime kurt düştü şimdi ya

Hakan KILIÇ
    Nereden
    Aksaray
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı tahakizilat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok popüler bir sorunu bu arabanın. başıma geldiğinden değil hepsi böyle. bilir kişi bile vites sorununu anlatınca linea mı punto mu diye sordu. sen düşün gerisini.

taha akturk
    tahakizilat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

yani bende ne yapacağımı şaşırdım açıkçası lacettiler kötü diyolar getz i tahmin bile edemiyorum artık puntoda böyleyse sıfırdan vazgeçecem yakında

Deniz sss
    dennis3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri

Arkadaşlar;
    2007 model 50000 km de grande punto sahibiyim. iki hafta önce sabah aracı çalıştırdığımda "transmission unavaible" uyarısı ile karşılaştım. tekrar denediğimde ise marş basmadı. Aracı İzmir birmot'a bıraktım ve dualogic vites robotunun arızalı olduğunu ve değişmesi gerektiğini söylediler (4000 tl fiyat çıkardılar). ancak ben FIAT müşteri hizmetlerini arayarak 3 yıllık 50000 km de bir arabada bu tarz bir problemin çıkmasının normal olmadığını bildirdim. 2 hafta boyunca problemi inceledikleri masalından sonra kullanıcı hatası olduğunu bildirdiler. Konuyla ilgili yardımcı olabilecek veya yol gösterebilecek birisi varsa bana ulaşabilirse sevinirim. Teşekkürler

suat taner
    lionT-JET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 233

Alıntı dennis3535 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar;
    2007 model 50000 km de grande punto sahibiyim. iki hafta önce sabah aracı çalıştırdığımda "transmission unavaible" uyarısı ile karşılaştım. tekrar denediğimde ise marş basmadı. Aracı İzmir birmot'a bıraktım ve dualogic vites robotunun arızalı olduğunu ve değişmesi gerektiğini söylediler (4000 tl fiyat çıkardılar). ancak ben FIAT müşteri hizmetlerini arayarak 3 yıllık 50000 km de bir arabada bu tarz bir problemin çıkmasının normal olmadığını bildirdim. 2 hafta boyunca problemi inceledikleri masalından sonra kullanıcı hatası olduğunu bildirdiler. Konuyla ilgili yardımcı olabilecek veya yol gösterebilecek birisi varsa bana ulaşabilirse sevinirim. Teşekkürler
    gecmıs olsun.4000 tl yı odesınız bıle sorun cozulmeyebılır demedılermı?cunku bır cok konnektor vs var.bunlardan veya sensordende cıkabılır.

Sertaç Sertaç
    smartmavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 445

O ana kadar görevini yerine getirebilen robot bence durduk yerde bozulamaz. Aracı parkedene dek çalışıyormuş işte! Bence robot değil de sensörlerle ilgili.

Dualogic kullananlara ÇOK ÖNEMLİ bir bilgi;

"Transmission unavailable" uyarısı verdiğinde araç motoru korumak için marşı engelliyor. Eğer anahtarı marş konumunda 5 saniye kadar bırakmadan tutarsanız araç boşa alıp marş yapıyor.

Eski puntom da dulaogicti; bir defasında fren sensörü arıza yapmıştı. 50/60 liralık bir parçaydı. Bu yöntemle çalıştırıp servise kadar gitmiştim.

Belki bir gün ihtiyacınız olur....

12. Bu mesajı için 2 kişi smartmavi'ye teşekkür etti:

ali veli
    alicanveliy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 54

Durup dururken olmuşsa büyük ihtimalle küçük bir sorundan dolayıdır. Bu elektronik aletler hep böyle yapıyor. Yolcuyu algılayan sensör bozulsa yol bilgisayarı çalışmıyor, göstergeler işlemiyor. İyi araştırın servis alacağı paraya bakar, sorun belki çok küçüktür ama arabanınızı kullanamamanız sizin için büyük sorun. Bu durumdan istifade etmelerine izin vermeyin.

Deniz sss
    dennis3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri

yardımlar için teşekkürler.......

Deniz Yılmaz
    Tuana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 4

alla alla... otomatik vitesler bu kadar sorunlu mu
    inşallah yaygın değildir.

V.Seyhun Akar
    seysey37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    41GC850
    Edilen teşekkür: 219

Alıntı clayfinger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracım gene aynı sorunu yaptı. Bu sefer mahkemeye verdim fiatı. bilirlişi raporu felanda aldım ve rapor içeriği benim için oldukça olumlu bir rapor olmuş. görüştüğüm bütün avaukatlar %100 lük bir dava diyor. bu sorunu yaşamış ve yaşayacak arkadaşlarada emsal niteliğinde bir dava olur ve herkez için kısa süren bir dava olur. sonucunu mutlaka bildireceğim.
    çok geçmiş olsun..umarım olumlu bir sonuç almışsınızdır yada alırsınız..

Alıntı tahakizilat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntı Tuana Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    alla alla... otomatik vitesler bu kadar sorunlu mu
    inşallah yaygın değildir.
    kastamonuda bende duydum bizzat servisten,onunda geri vitese geçmeme gibi bir problem varmış 8bin tl lik bir masraf çıkarmış,hala düzelmedi denilmişti..
    manuel en temizi o bakımdan..

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

hadi ilk sene yenidir düzelir iyileştiriler dedik
    ama 3 sene be kardeşim ya adam gibi bir robot yapın yada yapamıyorsanız hiç piyasa sürüp milletin canını sıkmayın
    bütün dualogiclerde robot arızası var bu nedir ya

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

erhan denizli
    erosistanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 351

Acaba bravo lar nasıl, onlarında viteslerinde aynı sorunlar varmıdır.Harbi harbi, içten içten niyeti bozmayı düşünüyorum bu ara.

AYDIN GÜR
    gemlikli_55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 288

arkadaşlar benım arabada sabahları sogukken 1 kez bosa atardı ve verdiği uyarı fren pedalına basın yazardı hanı aracta frene basmadan 1 almakta verdiği mesajin aynısını uyarı verirdi 3 4 gündür sorun hiç olmadı ve bugun ben surerken birden yine sabah ilk sürüste check transmission, see hand book uyarısı yazısı verdi göstergede dualogıc transmisyon isareti yanıp sondu kırmızı ama bosa almadı bende hemen kenara alıp aracı stop ettim ve yenıden calıştırdım ve sorun kalmadı 70 80 km gittim durdum kalktım vs hiç sorun yasamadı ne yapacağımıda sasırdımmmm

Sertaç Sertaç
    smartmavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 445

Ya dualogicler o kadar da sorunlu değil.. Eski puntolarda vardı, Grande punto'da var, Evo'da var, Llinea'da var.. Piyasada gırla dualogic araç var... Hatta aynı vites kutusuna sahip binlerce Opel var... Bence dualogicleri kötü fişlemeyelim. Ben de dualogic kullanıyorum, keyfine diyecek yok.

Arıza çıktığında bence hem yetkili servislere hem de özel servislere durum anlatılmalı ve fiyat alınmalı. Sıfır alırken 4000(?) TL'ye malolan bir sistemin 8000 TL'lik masraf çıkarması bence hiç olası değil.

Özlem Çufaoğlu
    ozdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    34 VL 2583
    Edilen teşekkür: 1326

öncelikle geçmiş olsun...
    bende 2007 model dualogic kullanıyorum. 50.000 km de henüz
    bir sıkıntı yaşamadım çok şükür ama şimdi yazdıklarınızı okuyunca