Sayfa 4/4 İlkİlk 1234
69 sonuçtan 61 ile 69 arası

Konu: Otomatik vites sorunu

erdem kaplan
    FANATİK ERDEM1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 255

bu şikayetlerin hepsi kışın azıyor anladığım kadarıyla fiat servisleri de bu otomatik vites sorununu bal gibi biliyor. Garantisi olanlar benim gibi arabayı götür getir yapıyolar garantisi olmayanın vay haline.

https://forum.grandepuntotr.com/gene...aldim-2-a.html

Hakan SAĞCAN
    hakan7038 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 0

duolojik viteste 2 den 3 e yada 3den 2 ye geçişlerde sürtme sesi gibi bir ses geliyor.önceden yoktu.Havalar soğuduğundanmı acaba? paylaşırsanız sevinirim

HH TT
    mimarchi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 9

Bu konu başlığındaki yazışmaları okuyunca benimde fiata dava açma hakkımın oldugunu düşünüyorum.
    1-2008 model aracım 2009 da şanzuman arızası verdi. Servise kaç defa götürdüm sorun yok dediler. Sonra araba sabah çalışmayınca çekici ile gelip aldılar.
    2-Aynı arıza ara ara vermeye devam etti. Fren sensörünüzde sorun var dendi. Nasıl sorunmuş şanzuman uyarısı veriyor bu arıza dedim ve Fiat a şikayet ettim
    3-Gear unavaible arızasını aldım die götürdüğümde hiç kimse sallamadı. Hatta frene tam basmamışsınızdır dendi.
    4-Çok önemli bir gün acil eve dönmem lazım. Arabayı parkedip 1 saat sonra çalıştırmak istediğimde otomatik vitese geçmedi. Kitapçıktada bir bilgi olmayınca manuel kullanarak eve dönmek zorunda kaldım. Servise götürdüm 700 küsür masraf çıktı debriyaj balatanızda sorun vardı değiştirdik dediler.21 Ocak ta yaşandı bu
    5-Bugün 26 Mart araba yine aynı şekilde vites Auto durumuna geçemedi. Servise bizzat gittim. Vites kutusu değiştirilmeli dendi. 4500 TL!!!!

Bu durmda bende bilirkişi raporu tutturup dava açabilir miyim? Ne yapmam gerekiyor konu ile ilgili?

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Alıntı mimarchi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konu başlığındaki yazışmaları okuyunca benimde fiata dava açma hakkımın oldugunu düşünüyorum.
    1-2008 model aracım 2009 da şanzuman arızası verdi. Servise kaç defa götürdüm sorun yok dediler. Sonra araba sabah çalışmayınca çekici ile gelip aldılar.
    2-Aynı arıza ara ara vermeye devam etti. Fren sensörünüzde sorun var dendi. Nasıl sorunmuş şanzuman uyarısı veriyor bu arıza dedim ve Fiat a şikayet ettim
    3-Gear unavaible arızasını aldım die götürdüğümde hiç kimse sallamadı. Hatta frene tam basmamışsınızdır dendi.
    4-Çok önemli bir gün acil eve dönmem lazım. Arabayı parkedip 1 saat sonra çalıştırmak istediğimde otomatik vitese geçmedi. Kitapçıktada bir bilgi olmayınca manuel kullanarak eve dönmek zorunda kaldım. Servise götürdüm 700 küsür masraf çıktı debriyaj balatanızda sorun vardı değiştirdik dediler.21 Ocak ta yaşandı bu
    5-Bugün 26 Mart araba yine aynı şekilde vites Auto durumuna geçemedi. Servise bizzat gittim. Vites kutusu değiştirilmeli dendi. 4500 TL!!!!

Bu durmda bende bilirkişi raporu tutturup dava açabilir miyim? Ne yapmam gerekiyor konu ile ilgili?
    Tülin hanım bence öncelikle fiat müşteri hizmetlerini arayıp elimde faturalar var sorun halledilmez ise dava açacağım gibi bir tehdit ettikten sonra sorun çözülmez ise dava yoluna gidin..

HH TT
    mimarchi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 9

Hmm allahtan faturaları saklamışım o zaman

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Alıntı mimarchi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hmm allahtan faturaları saklamışım o zaman
    sadece bu konuda değil bence böyle ağır faturalı malzemelerde elektronik de dahil faturaları saklamakta fayda var

yeşim koçak
    yasemin72 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

merhaba; pg var ama rampada gaza yüklensem de duymuyor araba 2 de çekmiyor 3 e 4 e yükselmiyor anlamadım

cem cem
    cengran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok

Standart Cevap: Otomatik vites sorunu

Alıntı gemlikli_55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar aynı uyari bende defalarca aldım .servis smarta bağladı hataları sildi ama kısa süre sorunsuz kullandım ama 1 ay sonra tekrarladı araba sabah motor soğukken günde 1 kez olmak kaydı ile bu uyarıyı verip 1 kez boşa atıyordu sonra sorunsuz gün içinde kullanırdık sorunsuz calışırdı ve servis bana baskı balata bitik dedi baskı değişirken volanında bittiği tesbit ettik ve değiştirdik.su an sorun yok aracımda uyarı vermıyor daha

hakan aracında kalkarken gaza bastığında birden ayagını cektiğinde lak lak veya tak tak diye ses geliyormu bu ses bende değişim oncesi vardı simdi yok bu seside dikkate al bence incele bakalı aracını
    bu sorun şuan bendekinin aynısı (( gazdan ayağımı çektiğimde de o ses geliyor... baskı balatayı değiştirsek düzelir mi diyorsunuz aydın bey?

mustafa çördükçü
    mustafac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Standart Cevap: Otomatik vites sorunu

Herkese merhaba,

2010 model 80.000 de fiat grande puntom var triptonik vites araç yolda giderken 3. vitesten yukarı çıkmak istediğinde tabi her zaman değil arada oluyor bu 'N' moduna atıyor ve duruyor istop edip yeniden çalıştırdığımda normale dönüyor bazende istop etsem bile 500 metre sonra terkar 'N' moduna geçiyor. Ümraniyede FİAT servisine götürdüm test sürüşü yaptılar araçta tık yok arza oluşmadı devamında bana vites robotunu değiştirelim tamamen sorun çözülsün dediler ne kadar dedim 7.000 tl denildi yaptırmadım. Araç kendisini 'N' moduna attığında ekranda uyarı işaretine yanmıyor. Sonrasında Bosch servisine götürdüm tanıdığımız araç halen orda 3 gündür bakılıyor aynı sorunu yaşayan ve kalıcı çözüm bulabilen var ise eğer yardım edebilir mi? Teşekkürler

Sayfa 4/4 İlkİlk 1234