Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
69 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Otomatik vites sorunu

abc abc
    drmvd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 6

cok dıkkatli kullanıyorum zaten. 7 gun oldu hala inceleniyor. arac serviste 1 haftadır aracım yok. Kim bilir degismesi gereken parca kac gunde gelir?

abc abc
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz

fiat musteri hizmetlerinden cevap geldi. olumsuz cevap verdiler. 38 000 km de henuz 2007 mıodel arabayı o kadar tıtız kullanmama ragmen 2 kez otomatık vitesi masraf yaptı. 1 sene 0nce 500 , simdi de 500 ytl masraf yapacagım. fiata yazıklar olsun.
    arabanım donanımı fazla ama kalitesi gercekten sıfır. kimseye tavsiye etmiyorum. Aldıgımdan beri surekli hata mesajlarından bıktım arabaya guvenım yok

f w
    Hız Manyağı =)) _Darbe_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 33

Bu sorunu 2008 den beri yaşıyorum arasıra da oluo ama hic servise bakıtmadım bence önemli bir sorun değil sonucta Düz mantık bir sistem
    GP 1.4 Active 77Hp + Vw Caddy Comfortline 1.6 TDI 105 hp

AYDIN GÜR
    gemlikli_55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 288

arkadaşlar aynı uyari bende defalarca aldım .servis smarta bağladı hataları sildi ama kısa süre sorunsuz kullandım ama 1 ay sonra tekrarladı araba sabah motor soğukken günde 1 kez olmak kaydı ile bu uyarıyı verip 1 kez boşa atıyordu sonra sorunsuz gün içinde kullanırdık sorunsuz calışırdı ve servis bana baskı balata bitik dedi baskı değişirken volanında bittiği tesbit ettik ve değiştirdik.su an sorun yok aracımda uyarı vermıyor daha

hakan aracında kalkarken gaza bastığında birden ayagını cektiğinde lak lak veya tak tak diye ses geliyormu bu ses bende değişim oncesi vardı simdi yok bu seside dikkate al bence incele bakalı aracını
    Konu gemlikli_55 tarafından (07/01/2011 Saat 09:56 ) değiştirilmiştir.

abc abc
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz

2007 model grande punto 1.4 fire dynamic dualogic vites aracım var. Aracım henuz 38000 kilometrededir. Dualogic vites henuz 20000 km iken aracımla yolda kaldım. Cekici ile servise götürdüm. Vites kutusu unitesi değisti. Bunun %60 nı ben %40 ını fiat odedi. O zaman ödedigim miktar yaklasık 500 tl idi.
    Aradan 1 sene sonra tekrar dualogic vites kendiliğinden boşa almaya başladı. Aracı yetkili servise götürdüm. Dualogic vitesin sport denilen bir parçası değismesi gerekiyormus ve yaklaşık 550 tl tutacagı yetkili servisten soylendi.
    Bunun uzerine tekrar fiat müsteri hizmetlerini aradım. Aracım serviste tam 8 gün bekledi ve fiat musteri hizmetleri ancak cevap verebildi. 8 gün beklememe rağmen cevap olumsuzdu. Tum masrafları benim karsılamam gerektiği söylendi. Doktor olduğum için araca cok fazla ihtiyacım oluyor. Gece nöbetleri ve calıstıgım hastanenin ulasım problemi nedeniyle 8 gundur aracsız bir sekilde magdur oldum.Bende caresizce serviste sanzımanı sokulmus hareketsiz aracımın yapılması icin odeme yapacagımı soyledim
    38000 km olan bir aracın bu kadar cok arıza vermesi normal karsılanmaz. İnternetten yaptığım araştırmalara göre de dualogic ile ilgili problem yaşayanların hiç de az olmadığını gördüm. Severek ve tavsiye ederek kullandığım bu araca artık güvenim kalmadı. Yolda kalma korkusu nedeniyle aracı uzun yolda kullanmıyorum. Fiat müsteri hizmetlerinden yardım bekliyorum

Seklinde sikayet sitesinin birine yazdım.

mehmet beyaz
    kartalli2001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 42

dualogic aracım 50.000 kmyi geçti. geçen sene kışın sabahları vitese geçmeme sorunu oldu ve sizlerinki gibi aynı uyarıyı verdi. 2 servise götürdüm 1-2 gün servislerde kaldı sonunda komple debriyaj değişecek dedi iyi bir fiyat çıkardılar. ama güvendiğim bi arkadaşım şanzıman yağı özelliğini yitirmiş diyince 50bin bakımında şanzıman yağını yeniledim, şu anda tıkır tıkır. artık hiç bir sıkıntısı yok.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

AYDIN GÜR
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bolero Kırmızı

benim aracın km si 100 bin oldu ve baskı hiç değişmemişti o yuzden bakım ağır oldu malesef ama sizin arızayı dikkate alacak olursak az km araçlarda yapılacak ilk sey ozaman sanzuman yağ değişimi olmalıdır o zaman

Çağatay YILDIRIM
    cato35ksk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 S 3010
    Edilen teşekkür: 0

Bu sorun bir tek Türkiye'deki Duologic GP'lerde mevcut değilmiş. Fiatforumda aynı sorun ile karşılaşan üyeler var. Technical: Dualogic - Gear Unavailable - The FIAT Forum

Bir üyenin bu forumda yazdığına göre GP kullanıcı klavuzunda (2009 basımı) 40000km'den sonra duologic araçlarda şanzıman milindeki dişlilerde sorun olduğu yazıyormış. Çözüm olarak parça değişimi deniliyor ama bence bu durumun soğuk havalarda daha çok karşılaşıldığından dolayı vites kutusu yağının değişmesi daha sağlıklı olacağını düşünüyorum.

Erbil ÖZÜM
    erbil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    59DF124
    Edilen teşekkür: 7

sorunu çözebildiniz mi acaba? aynı sorun bende de var.

Alıntı gemlikli_55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benım arabada sabahları sogukken 1 kez bosa atardı ve verdiği uyarı fren pedalına basın yazardı hanı aracta frene basmadan 1 almakta verdiği mesajin aynısını uyarı verirdi 3 4 gündür sorun hiç olmadı ve bugun ben surerken birden yine sabah ilk sürüste check transmission, see hand book uyarısı yazısı verdi göstergede dualogıc transmisyon isareti yanıp sondu kırmızı ama bosa almadı bende hemen kenara alıp aracı stop ettim ve yenıden calıştırdım ve sorun kalmadı 70 80 km gittim durdum kalktım vs hiç sorun yasamadı ne yapacağımıda sasırdımmmm
    "Betonarme kız gibidir nasıl davranacağı belli olmaz"

Hakan KILIÇ
    clayfinger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aksaray
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1

valla mahkemem devam ediyor. 9 aya kaldı gene. bazı yorumları okudum şu değişir bu değişir yazılmış, benim aracımın vites kutusu robotu balatası valoru şanzımanı yazılımı değişti. ama hala sorun aynı. 1 kaç aydır yapmıyordu. şimdide ansızın boşa atmalar ve 2 den 3e geçişi yapamıyor. tavsiyem garantisi bitenler için aracınızı elinizden çıkarın. yukarıda yazdığım parçaları değiştirmek çok pahalı bir iş. belki bir araba parası. diğer markalardada bu tip sorunlar oluyor ama adamlar genelde araçlarının arkasındalar. ford da garantisi bitmiş bir aracın değişimi yapılmıştı. yakın bir arkadaşımın. çokta şaşırmıştım. fiyattan tecrübeli olduğunu iddaa ettikleri bir personel yollanıdılar. gelen personelin söylediği araç tüplü olduğundan yeterli güç üretilmiyoruş. direk zınarma politikası, araca tüp takılınca garanti dışı kalır gibi yansıtmak istedi tabi. bende ona araç soğuk havalarda zaten tüple çalışmıyor hatta 10 dakika felan sürüyor dedim tüpe geçmesi tabi ordada diyecek bir şey bulamadı. benden bir tavsiye daha herkze servis formlarınızı sakın atmayın kayıtları siliyorlar. bende formu olupta onlarda kaydı olmayan birçok girişim var servise.

Hakan KILIÇ
    Nereden
    Aksaray
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Standart Sorun böyle birşey.

Konu clayfinger tarafından (21/08/2011 Saat 12:32 ) değiştirilmiştir.

AYDIN GÜR
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bolero Kırmızı

erbil baski balata değişimi sonucu sorun kalmadı ALLAHA şükür

AYDIN GÜR
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bolero Kırmızı

arkadasım senın aracta boşa atma derdi olmuyor.benimkinde direk boşa atardı yolda kalırdım ben
    bence basit bir problem sensor problemi ama servisin cözememesi enterasan
    fren müşoru değiştimi hiç
    başka servise git bence geçmiş olsun

Hakan KILIÇ
    Nereden
    Aksaray
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

eskiden boşa atmalarda oluyordu bu son hali. ve benim fren müşürü baskı balata robot beyin şanzımah değişti. bazılar 2 kere

mustafa özbey
    reddragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 166

tüketiciyi koruyan kanunlar mı yetersiz biz mi bilmiyoruz ne yapılması gerektiğini anlamadım ama..alınan mal bu kadar sorun çıkarıyorsa ayıplı sayılıp değişmesi lazım dikiş tutmuyosa o kadar uğraşa rağmen demek ki üretim hatası ..

AYDIN GÜR
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bolero Kırmızı

o zaman Allah yardımcın olsun

Ozgur Symnoglu
    ozgurse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 64

Aynı sorun dün bende de oldu. Zincirlikuyu'dan boğaziçi köprü yoluna girdim. Hemen trafik başladı. Yokuş aşağı tin tin giderken birden aynı uyarı. İlerde sağa çektim ve motoru stop ettim..10 dk kadar bekledim. Sonra tekrar çalıştırdım uyarı geçmişti. Tekrar hata vermedi. Araç daha 6000 km'de bakalım ileride daha ne sorunlar çıkarıcak dualogic vites.

Serhat Karadağ
    srkaradag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 120

Alıntı ozgurse Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı sorun dün bende de oldu. Zincirlikuyu'dan boğaziçi köprü yoluna girdim. Hemen trafik başladı. Yokuş aşağı tin tin giderken birden aynı uyarı. İlerde sağa çektim ve motoru stop ettim..10 dk kadar bekledim. Sonra tekrar çalıştırdım uyarı geçmişti. Tekrar hata vermedi. Araç daha 6000 km'de bakalım ileride daha ne sorunlar çıkarıcak dualogic vites.
    Sorun olmaz hocam servise uğra yazılım güncellemesi yapsınlar yeter.Banada aynı şey 3000 km deyken yokuş aşşağı inerken oldu,serviste yazılım güncellendi,bi daha olmadı.

Ozgur Symnoglu
    ozgurse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 64

Alıntı srkaradag Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorun olmaz hocam servise uğra yazılım güncellemesi yapsınlar yeter.Banada aynı şey 3000 km deyken yokuş aşşağı inerken oldu,serviste yazılım güncellendi,bi daha olmadı.
    P.tesi günü servise gideceğim..Peki sizin aracınız şu anda kaç km'de ?

Fatih VATANLAR
    vatanlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06AF3814

Yaklaşık 3 yıldır kullandığım Grande Punto Otomatik vites arabam geçenlerde şanzıman arızası verdi. Sorun şu aslında kısaca anlatayım.
    Arabayı çalıştırdığımızda "N’"de çalıştırıyoruz. sonra vitesi boşa yani "1" konumuna getirdiğimizde vites "1" deolarak ekranda görünse de N gibi motordaki gazı tekerleklere iletememesidir.Ne kadar kontağı kapatıp açsam da ilkaçıldığından sorun görülmemesine karşın vites değiştirdiğim anda sorun çıkarmaya devam etmekte.
    Arabayı olduğum yer bırakıp yarın ilgilenirim diye ertesi günü bekledim. Bir arkadaşımın arabası ile yanına gittiğimde tekrar denedim. tabi olmadı aynı sorun devam etti. Her zaman önce kendi ustama götürüp sonra servise götürme düşüncesi içerisinde önce ustamın yanına çektim. Ustam bana bu şanzımanların ne otomatik nede düz şanzıman olduğunu bu nedenle bilen birine götürmem gerektiğini söyleyince sorunun ciddi olduğunu düşündüm. Servisin bana bu aracın tamiri konusudan baya bir kazık atacağını düşünerek Ankara’da araba konusunda uzmanların yerine gittim ŞAŞMAZ oto sanayi. GİTMEZ OLAYDIM.
    1. USTA, bana bu aracın tam olarak ne arıza verdiğini söyleyemedi. Şanzımanı söküp bakmam gerektiğini söyleyince VAZGEÇTİM.
    2. USTA, bu şanzımanın özel olduğunu bu nedenle elinde makinesi olan tamirci yapabilir YAPAMADI.
    3. USTA, bu şanzımanın özel olduğunu bu nedenle elinde makinesi olan tamirci yapabilir YAPAMADI.
    4. USTA, bu şanzımanın özel olduğunu bu nedenle yapamayacağını YAPAMADI.
    5. USTA, bu şanzımanın özel olduğunu bu nedenle yapamayacağını fakat başka bir ustanın yapabileceğini YAPAMADI.
    7. USTA, düz veya otomatik olsa tamam fakat bu şanzımanın özel olduğunu bu nedenle yapamayacağını YAPAMADI.
    8. USTA, özel fiat servisi konuyu anlattık şöyle yapıyor böyle yapıyor. Usta hemen arkaya gidip bir parça getirdi. işte bu parçanız bozulmuş bu elimdeki arızalı seninki de arızalı ikisini birleştirip bir tane yaparım garanti veririm ve 2000-2500TL alırım. Yok orjinal parça istersen 5000-5500TL alırım. Yok çıkma alırım sen tak derseniz o zaman ise garantisi yoktur onada 2000-2500TL vereceksiniz, bide bana işçilik koyacaksınız. DEDİ VE ÇÖKTÜĞÜMÜN RESMİ ÇEKİLDİ..
    Bu arada Şanzıman arızası başka bir boyuta dönüştü. Arabanın önü eğer yukarı bakıyor ise araba çalışıyor ve hareket etme sıkıntısı yapmıyor. Eğer aşağıya doğru bakıyor ise arızaya geçiyor. ön tarafını yukarı getirip arabayı hareket ettirdikten sonra 1-2-3. viteste arıza verdiğinde araba N boşa düşmüyor sadece o an hangi viteste ise arıza ile o viteste seni takılı bırakıyor. bu durum her 20-30 saniyede bir ve bayır araşı 10 saniyede birbayır yukarı hiç yapmamaktadır. Eğer kırmızı ışıkta kaldıysanız ve 1. viteste arıza verirse o zaman N’ye düşüp hareket etme özelliğini kaybediyor.
    9. USTA, Nasıl yapacağız nasıl edeceğiz derken başka bir arkadaş vasıtası ile bir şanzımancıya bıraktık arabayı aradam baktı söyledi, şanzıman motorundaki robotlar arızalanmıştır yeni robotları koyunca hatasız çalışmıştır. ve yine aynı masraf 2500-3000TL arası.
    Bu arada hemen bir alıcı türedi, arabayı bu haliyle satar mısın diye. masrafı 2000TL piyasası 19-20TL çizik mizik kazası derken 16500TL ye anlaştık. Derken bu paraya hatun karşı çıktı. yaptıracağız dedi arabayı. tamam dedik fakat arabaya verecek para olmayınca şanzımancıya paramız olmadığını sonra yaptırabileceğimizden motoru toplayıp gelip alacağımı söyleyince şanzımancı abimiz "burdan çıkmasın yaptır bu arabayı ben sana güzellik yapacağım" diye öneride bulundu. ödeyeceğim parayı 3000TL den 1600TL ye kadar düşürdü. Tamam dedim yapacak bişi yok. Tamda Cumhuriyet bayramı günü. tatil tabi arkadaşla gezmeye tamircinin yanına gidip bi bakalım ne durumda arabamız.
    Şimdi olayın püf noktasına geliyoruz,
    Tamirhaneye gittiğimde kaput açıktı eğildim baktım. MOTORUN ÜZERİNDE HALA ESKİ DURUYOR ŞÖYLE BİR ETRAFINA BAKTIM TÜM VİDA VE SOMUNLARINDA KIRI YAĞI PASI DURUYOR. BİRAZ DAHA İNCELEDİĞİMDE ŞANZIMANIN YAĞ HAZNASİ SİLİNMİŞ VE HANE İÇERİSİNDEKİ YAĞ FULL GÖRÜLÜYOR.,,
    Bu durum bana çok garip geldi çünkü usta bana üzerindeki motoru söktüğünü ve yenisi ile değiştirdiğinde çalıştığını söylemiştir. fakat üzerindeki motorun söküldüğüne dair hiç bir delil yok.
    Bu aranayı burdan çıkarmam gerektiğini düşündüm ve kendi kendime BU ARAMA BURDAN ÇIKAR İSE ÇALIŞACAK dedim.
    Sonuç olarak arkadaşın araba ile evin önüne kadar getirdik. faka bir terslik vardı. bu sefer başka bri arıza vardı vites daima N de duruyor hiçdüşmüyor ve hep arıza veriyor.
    Evinin önünde kaputu açtış arkadaşla kabloları çekip kontağı çevirip arızasını kontrol ediyor iken BİR KABLONUN ŞANZIMAN MOTORUNDAN ÇIKARILDIĞINI GÖRDÜK.
    İŞTE MUTLU SON…
    o fiş motora takıldığında tüm şanzıman sorunu giderildi. yaklaşık 200km o gün içerisinde ve sonraki 3 ise toplamda 300-400km yol yapmasına rağmen hiç bir sorunla karşılaşmadım….
    DEMEKKİ ŞANZIMAN MOTORU FALAN DEĞİLMİŞ SADECE SORUN ŞANZIMAN YAĞINDAYMIŞ.
    Bu sorunu eğer yaşarsınız öncelikle usatnıza gidip şanzıman yağına baktırın ondan sonra kim gösterecekseniz gösterin….
    BANA GEÇMİŞ OLSUN DİĞER BU SORUNU YAŞAYACAKLARA BU OLAY DERS OLSUN….

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon