14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: Karter koruma

MUSTAFA USA
    dj_sisart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Niğde
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    51HA661
    Edilen teşekkür: 7

Dikkat Karter koruma

1.3 dizel 2008 model puntoma kartel koruma taktırmak istiyorum.konya ereğli servisininde sert plastikten bulabildim.ancak ben metal türü istiyorum.bu kartel korumadan taktıran var mı? metali bulunur mu?ne kadardır?
    birde araç içerisine aşırı teker sesi geliyor.ne yapabilriim.hangi lastik markası sesi kesebilir.izelasyon yaptırsam kaça mağlolur?
    Konu GP COSKUN tarafından (09/02/2010 Saat 22:23 ) değiştirilmiştir.

bora turan
    PuNtOmAnİa !! tempesty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308
    Edilen teşekkür: 820

Metal olan karter korumayı ben tavsiye etmem ayrıca bizim araçlarada uygun değil çünkü bir kaza anında motorun aşağıya girmesi gerekiyor güçlü metal bir koruma buna engel olabilir ve çok daha feci sonuçlara yol açar o yüzden yaptıracaksanız servisteki plastik karışım olandan yaptırın bence...

Lastik sesinden ben dahil hemen herkes şikayetçi , bu konuda nokian marka lastiklerin oldukça sessiz olduğunu söylüyorlar..

Ziebart ses yalıtım uygulaması yapıyor fakat maliyeti 400-500 arası gibi bişey hatırlıyorum ;

Servisteki plastik koruma için size ne fiyat verdiler acaba paylaşırsanız sevinirim ??

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Mustafa, Boranın da belirttiği gibi motor altı korumalar kaza anında motoru tutmayacak malzemelerden yapılmıştır.Dolayısıyla orijinalini taktırman gerekmekte.Sanayide yaptıracağın saç korumalar güvensiz olacaktır.Bunun yanında ağırlığı nedeniyle araç dengesini bile bozabilir...

mete tanergüçlü
    no_fear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 125

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mustafa, Boranın da belirttiği gibi motor altı korumalar kaza anında motoru tutmayacak malzemelerden yapılmıştır.Dolayısıyla orijinalini taktırman gerekmekte.Sanayide yaptıracağın saç korumalar güvensiz olacaktır.Bunun yanında ağırlığı nedeniyle araç dengesini bile bozabilir...
    arda katılıyorum ama bu plastık karısım parca arac altını surtmede faydası olacakmıdır eger kullanıyorsan tawsıye edermısın ona gore taktırmayı dusunuyorumda sımdıden teşekkurler.

cengiz akyol
    Buremir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 278

Bora ve Arda bey gerekli yorumları yapmışlar ancak ben şunu merak ediyorum
    bu metal karter muhafaza merakı nerden geliyor hangi amaçla bunu arabalarına taktırmak istiyor insanlar anlamıyorum diyeceksiniz ki kartere zarar gelmesin diye ama

Bizim araçlarımız zaten o kadar alçak değil ve oldu ki aracın altını bir yere vurduk
    E bu metalde nano teknolijiyle üretilmiş eğilmez bükülmez bişey değil ya
    Oda eğilip kartere yine zarar verecek arkadaşlar

Tabii siz bura da diyeceksiniz ki olsun en azından o kadar zarar görmez arkadaşlar azı çoğu yok karter 1-2 cm de eğilse o karterin sökülüp onarılması lazım çünki yağ süzgeci kartere çok yakın
    Kimse de kör değil ya 80-90 km hızla çukura düşsün

murat değirmenci
    muratde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35 BYZ 84
    Edilen teşekkür: 124

ben her ikisininde taktırılmaması taraftarıyım.hatta albea aracımda olan karter muhafazasını metal olması dolayısıyla söküp atan birisiyim.kaza anındaki tehlikesi aklıma gelmişti o sebepten dolayı sökmüştüm.ayrıca plastik olanları ise tavsiye etmem ben araçta yağ kaçağı vs.olması durumunda bu koruma içerisine birikiyor ve görünmüyor nereden ne olduğu.ayrıca aracımızla bir su birikintisinden geçerken bu muhafazanın içine dolan suyu aracımız hava filtre borusu vasıtasıyla motor içine kadar çekebilir diye düşünüyorum.

mustafa can
    kronik gp cann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    41DP782
    Edilen teşekkür: 657

Alıntı Buremir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bora ve Arda bey gerekli yorumları yapmışlar ancak ben şunu merak ediyorum
    bu metal karter muhafaza merakı nerden geliyor hangi amaçla bunu arabalarına taktırmak istiyor insanlar anlamıyorum diyeceksiniz ki kartere zarar gelmesin diye ama

Bizim araçlarımız zaten o kadar alçak değil ve oldu ki aracın altını bir yere vurduk
    E bu metalde nano teknolijiyle üretilmiş eğilmez bükülmez bişey değil ya
    Oda eğilip kartere yine zarar verecek arkadaşlar

Tabii siz bura da diyeceksiniz ki olsun en azından o kadar zarar görmez arkadaşlar azı çoğu yok karter 1-2 cm de eğilse o karterin sökülüp onarılması lazım çünki yağ süzgeci kartere çok yakın
    Kimse de kör değil ya 80-90 km hızla çukura düşsün
    ben 3 parça olandan taktırdım serviste,(sadece karter koruma ise 1 parça oluyor.) derdim altını vurmaktan çok,motor bölgesini çamur deryasından korumaktı,eskiden 1 haftada leş gibi olan motor,5 aydır sadece tozlu,185 tl civarı bişeydi fiyatı,sadece karter koruma için olan galiba 110 tl civarıydı.
    İNSAN YAŞADIKÇA DEĞİL,YAŞAMADIKÇA YAŞLANIR..

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yigit Elibol
    ygttt54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    54 YE 047
    Edilen teşekkür: 48

Ben bugun serviste sordum orjinal 82tl dedi işçilkte almayız dedi ama kartel korumasnn bu kadar dezavantajı olduğunu bilmiyodum

cengiz akyol
    Buremir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 278

Alıntı cann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben 3 parça olandan taktırdım serviste,(sadece karter koruma ise 1 parça oluyor.) derdim altını vurmaktan çok,motor bölgesini çamur deryasından korumaktı,eskiden 1 haftada leş gibi olan motor,5 aydır sadece tozlu,185 tl civarı bişeydi fiyatı,sadece karter koruma için olan galiba 110 tl civarıydı.
    katılıyorum sadece motor olsa iyi kaputunuzun iç kısmına kadar batıyor heryer

bora turan
    PuNtOmAnİa !! tempesty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308
    Edilen teşekkür: 820

Evet metal olan zaten çok tehlikeli ve gereksiz fakat servisteki plastik karışım korumalar da elbette karteri bir yere kadar koruyabilir ama yine de koruyacaktır ayrıca motorun da eskisine nazaran daha temiz kalmasını sağlar..Bu olay aracı satışta bile etkilidr çünkü benim başıma geldi eski puntomu satarken alıcılardan 2 kişi motora eğilip baktığında ''bu ne böyle bomboş yahu asfalt gözüküyor tornet gibi'' demişlerdi hiç unutmuyorum..

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı no_fear Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arda katılıyorum ama bu plastık karısım parca arac altını surtmede faydası olacakmıdır eger kullanıyorsan tawsıye edermısın ona gore taktırmayı dusunuyorumda sımdıden teşekkurler.
    Mete, benim aracımın altı komple kapalı, sis farları da dahil.Kesinlikle tavsiye ederim, korumasız araçlara göre motor bölmesi çok daha temiz kalıyor.Bunun dışında hafif sürtmelere, taşlara karşı da yeterli koruma sağlayacağına eminim...

14. Bu mesajı için 2 kişi ABNEW'ye teşekkür etti:

erkan yılmaz
    ekodin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 11

3 yıldır plastik olanı kullanıyorum, kesinlikle çok kullanışlı, metal olan araç güvenliği için uygun dağil, aracın 5 yıldızına güvenmek istiyorsanız metal taktırmamak gerek

MUSTAFA USA
    dj_sisart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Niğde
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    51HA661
    Edilen teşekkür: 7

konya il servisi 85 tl ,konya ereğli 110 tl fiyat verdi.plastik taktırayım ozaman.

sanyu sanyu
    sanyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 25

dj_sisart ben gecen yaz aldım 85 tl civarı bişeydi.Arabanın altını vurmuştum bir kaç kere sol taraftan bir parça kırıldı.Çok dayanıklı bir plastik değil haberin olsun