Sayfa 2/2 İlkİlk 12
36 sonuçtan 21 ile 36 arası

Konu: Direksiyon arıza

mert yılmaz
    mix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 170

araç bügün cihaza bağlandı arkadaşlar komple direksiyon kutusu city vs ücretsiz değiştirilebileceği söylenmiş gaziemir poyraz servisten yanlızca 100.000 km bakımı için ücret alınacak extra bi ücret talep edilmeyecek ilgilenen herkeze teşekkür ederim

2. Bu mesajı için 2 kişi mix'ye teşekkür etti:

Serhat SİPAHİOĞLU
    gurik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942
    Edilen teşekkür: 537

işte bu kadar. Artık city arızası olayına son nokta konmuştur. Artık city için kimsenin birşey demeye hakkı yok. Göğsünüzü gere gere Fiat bu sorunu hallediyor diyebilirsiniz arcınızı ve firmanızı savunabilirsiniz.

Geçmiş olsun Mert.
    Gezgin Gp.

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mustafa can
    kronik gp cann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    41DP782
    Edilen teşekkür: 657

Alıntı gurik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    işte bu kadar. Artık city arızası olayına son nokta konmuştur. Artık city için kimsenin birşey demeye hakkı yok. Göğsünüzü gere gere Fiat bu sorunu hallediyor diyebilirsiniz arcınızı ve firmanızı savunabilirsiniz.

Geçmiş olsun Mert.
    altına imzamı atıyorum
    günlerdir bunu anlatmaya çalışıyordum,ohhhh rahatladım yaw,
    İNSAN YAŞADIKÇA DEĞİL,YAŞAMADIKÇA YAŞLANIR..

Gp gp
    Ya Hep Ya Hiç. KaGaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 819

Alıntı denizasil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kağan;

Kim neden ucretsız yapsınkı Can arkadasım servis bakımıyla bırlıkte bedava yaptılar dedı ama ya dıgerlerı hepsı bu ucretı vermıs.
    Ayrıca ben ne soylenıldıgını anlayabılecek kapasıtede bır ınsanım ve benım anlamadıgım kanısına nereden vardın merak edıyorum.
    Kim neden ucretsız yapsınkı ? >> Bunu fiat servisleri yapıyor kronik bir arıza olduğu için..

ya dıgerlerı hepsı bu ucretı vermıs. >> Verenler için maalesef üzgünüm ama %90 gerek forumu takip eden insanlar olsun gerekse servisin iyi niyetinden olsun bu işlemi ücretsiz yaptılar...

Ayrıca ben ne soylenıldıgını anlayabılecek kapasıtede bır ınsanım ve benım anlamadıgım kanısına nereden vardın merak edıyorum.. >> dikkatli okursanız ben sizin anlamadığınızı söylemedim..Ben yanlış anlamadıysam dedim !!!

serdar ince
    ince5757 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 51

Arkadaşlar benim arabamda 2006 model ve benim arabamda da var bu sorun.Ve en önemli kısma geliyorum arabamın garantisi yok.Geçen hafta fiat müşteri hizmetini aradım,servise yönlerdirdiler.Olay bu şekilde gerçekleşti.
    Sonuşta arkadaşlar arabamın benden önceki sahibi bir bakıma atlamış sağ olsun,ancak ben arabayı aldığımdan beri 3 kere serviste arabamın bakımını yaptırmam ve servis harici dışarıda arababı baktırmamam dan dolayı parçayı garantiden değiştireceklerini söylediler.Hiç bir ücretete talep etmediler.
    Servislede konuştum ellerinde parça yok gelince değiştirecekler.
    Anlayacağınız fiat bu konuyu artık kabullenmiş sanırım.
    Bu arada Sinop kayıkcıoğlu servisine ve fiat müşteri hizmetlerine teşekkür ederim kısa sürede işlemimi sonuçlandırdıkları için.
    Not:Bu parça değişeçeği için çok rahatladım.Bir ara arabamdan bile soğumuştum.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Gp gp
    Ya Hep Ya Hiç. KaGaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 819

Alıntı ince5757 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim arabamda 2006 model ve benim arabamda da var bu sorun.Ve en önemli kısma geliyorum arabamın garantisi yok.Geçen hafta fiat müşteri hizmetini aradım,servise yönlerdirdiler.Olay bu şekilde gerçekleşti.
    Sonuşta arkadaşlar arabamın benden önceki sahibi bir bakıma atlamış sağ olsun,ancak ben arabayı aldığımdan beri 3 kere serviste arabamın bakımını yaptırmam ve servis harici dışarıda arababı baktırmamam dan dolayı parçayı garantiden değiştireceklerini söylediler.Hiç bir ücretete talep etmediler.
    Servislede konuştum ellerinde parça yok gelince değiştirecekler.
    Anlayacağınız fiat bu konuyu artık kabullenmiş sanırım.
    Bu arada Sinop kayıkcıoğlu servisine ve fiat müşteri hizmetlerine teşekkür ederim kısa sürede işlemimi sonuçlandırdıkları için.
    Not:Bu parça değişeçeği için çok rahatladım.Bir ara arabamdan bile soğumuştum.

İşte olay bu kadar basit...

Serhat SİPAHİOĞLU
    gurik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942
    Edilen teşekkür: 537

bu konu yapışkan yapılsın da millet artık city olayını bitirsin.
    Gezgin Gp.

Murat Okay
    bebek maserati muratokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BU 6353
    Edilen teşekkür: 37

bu forum sayesinde arabamı daha çok seviyorum

aşkın dönmez
    berke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34dz7253
    Edilen teşekkür: 0

arkadaşlar ben aracı yeni aldım city hep açık kullanıyorum bir sorun çıkarırmı bilemiyorum aracımda sola çekme vardı ön düzene soktum ama hala sola çekiyor neden kaynaklandığını bilemiyorum servis üçresiz bakıyormu bu sorun devamlı konuşuluyor yardımlarınızı ve bu konuda bilgilerinizi bekliyorum

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı berke Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben aracı yeni aldım city hep açık kullanıyorum bir sorun çıkarırmı bilemiyorum aracımda sola çekme vardı ön düzene soktum ama hala sola çekiyor neden kaynaklandığını bilemiyorum servis üçresiz bakıyormu bu sorun devamlı konuşuluyor yardımlarınızı ve bu konuda bilgilerinizi bekliyorum
    Aşkın, sola çekmenin birkaç sebebi olabilir.City arızasının en önemli belirtisi araç duruyorken veya hareket halindeyken direksiyonun kendi kendine sola dönme eğiliminde olması.Yani sürücü müdahelesi olmaksızın direksiyon kendi kendine dönüyormuş gibiyse sebep %99 servo motordur...

City modun sürekli açık olması ya da kapalı olması servo motoru etkilemez.Yani servo motor direksiyonun her hareketinde zaten çalışır durumda.Cit modunda motorun direksiyona müdahelesi biraz daha fazla olmakta (direksiyonu yumuşatmakta) o kadar...
    Konu ABNEW tarafından (02/02/2010 Saat 22:26 ) değiştirilmiştir. Sebep: İlave

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mert yılmaz
    mix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 170

Alıntı berke Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cıty den kaynaklanan sola dönme egilimi ön düzen ayarsızlıgından kaynaklanan gibi deil araç durduğu yerde elektrık motoru dewreye girio sanki direksiyon elının altından sola donuo resmen bunu sizde hissedeceksiniz zaten bi an önce servise götürmekte fayda war

Orhan Filiz
    orhflz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afyonkarahisar
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 12

Bu city sorunu hakkında o kadar çok konu o kadar çok yazı var ki. Forumla tanıştığımdan bu yana teknik servis konularındaki yazıları okuyorum. Sürekli "city" ile ilgili konular. Aracım 2006 model ama ben 2.el aldım kasım ayında, yani 3 aydır gp kullanıyorum , günlük işim dolayısıyla 60-70 km yol yapıyorum.İnanın bu kadar çok konu bu kadar çok yazı okuduktan sonra aracı kullanmaya korkar oldum. Şu an için bir arızam yok ama anladığım kadarı ile kesinlikle olacak gibi, aracın ilk sahibinde de olmamış , ne yapacağımı şaşırdım belki şimdi olmayacak ama mutlaka olacak, yani bu haldeyken direk servise gidilebilir mi, resmen paranoyak oldum, gaz pedalına dokunmaya korkuyorum. Keşke bu konu hakkında net bir üst konu yapılsa, arızanın belirtileri varsa önceden tespit etme yolları, arıza durumunda izlenecek yol vs vs. Arama motoruna girdiğinizde çok fazla başlık ve çok fazla yazı ile karşısında kaybolup gidiyorsunuz.

mustafa can
    kronik gp cann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    41DP782
    Edilen teşekkür: 657

Alıntı orhflz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu city sorunu hakkında o kadar çok konu o kadar çok yazı var ki. Forumla tanıştığımdan bu yana teknik servis konularındaki yazıları okuyorum. Sürekli "city" ile ilgili konular. Aracım 2006 model ama ben 2.el aldım kasım ayında, yani 3 aydır gp kullanıyorum , günlük işim dolayısıyla 60-70 km yol yapıyorum.İnanın bu kadar çok konu bu kadar çok yazı okuduktan sonra aracı kullanmaya korkar oldum. Şu an için bir arızam yok ama anladığım kadarı ile kesinlikle olacak gibi, aracın ilk sahibinde de olmamış , ne yapacağımı şaşırdım belki şimdi olmayacak ama mutlaka olacak, yani bu haldeyken direk servise gidilebilir mi, resmen paranoyak oldum, gaz pedalına dokunmaya korkuyorum. Keşke bu konu hakkında net bir üst konu yapılsa, arızanın belirtileri varsa önceden tespit etme yolları, arıza durumunda izlenecek yol vs vs. Arama motoruna girdiğinizde çok fazla başlık ve çok fazla yazı ile karşısında kaybolup gidiyorsunuz.
    güzel kardeşim kafana takacağın bir konu değil merak etme,puntomuz o kadar güzel ki bir tane kronik problem bulduk diye sarıldık dört elle,onun için bu kadar çok açıldı mevzuu,tehlike yaratacak bir arıza değil,arıza verdiğinde direksiyon sertleşiyor,ama yine dönüyor tamamen kilitlenmiyor.arıza verirse de götürürsün servise ücretsiz yenilerler,sen keyfine bak,
    bununla ilgili üst konu var zaten "city servo motor arızası,okumadan konu açmayın" diye
    Konu cann tarafından (03/02/2010 Saat 19:55 ) değiştirilmiştir.
    İNSAN YAŞADIKÇA DEĞİL,YAŞAMADIKÇA YAŞLANIR..

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ismail koçal
    iskocal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Rengi
    Yağmur Gri
    Edilen teşekkür: 0

arkadaşlar herkese merhaba bende 2006 model gp var dizel.2 gündür direksiyonunda tuhaf bir ses var direksiyonu yavaşça çevirirken sanki bozuk bilye sesi gibi bir ses çıkıyor .servise götürmedim .ne olduğunu bilen bir kişi yardım etsin bana

mustafa çelik
    aslam0740 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Burdur
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 185

Alıntı KaGaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Deniz eğer yanlış anlamadıysam;

City motorunu garantin bitmiş dahi olsa ücretsiz bir şekilde yaptırıyorsun yani cebinden 2000 lira falan çıkmıyor
    kagan bende de aynı sorun var senin bu söylediğine göre bende servise gidip değiştireceğim söylediğin iyi oldu çok çok teşekkür ederim

Deniz Asil
    Desert Eagle Kriminal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864
    Edilen teşekkür: 2519

Sırf o yuzden 50.000 bakımı 160 tl verıp servıse gıdıcem
    I ' m c a p u l i n g . . .

Sayfa 2/2 İlkİlk 12