Sayfa 2/2 İlkİlk 12
27 sonuçtan 21 ile 27 arası

Konu: Hararet

mustafa çelik
    aslam0740 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Burdur
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 185

aynı sorun bendede var dizel olduğu için geç ısınabilir ama belli bir sıcaklığa gelincede kaloriferlerin iyi ısıtması gerek ama ben bu sorunu bulacağım ilker ç. nin dediği bana mantıklı geldi motor alttan soğuk hava aldığı için ısınamıyor bi arkadaşımda bana karter muhafazası tak demişti bende takacam zaten o dışardan gelen soğuk havayı kesebilir bunu bi deneyeceğim aykut servis ne dediyse bizede aktar senin sonuçları bekliyoruz.

AYKUT kayseri
    agabey3838 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 73

arkadaşlar aracı servise götürdüm dizel motorların geç ısındığını zaten biliyoruz bunu söylediler ve kaloriferi ilk çalıştırma durumunda hararette oynama olmasının normal bi durum olduğunu söylediler.şehir içi kullanımı (sakin kullanım) bu durumda etkili oluyormuş servisin bu açıklaması beni ikna etmedi bugun(hava soğuk) arabayla çok işim olduğu için bu açıklamayı test etme imkanım oldu: sabah hararet çeyreğe gelene kadar sakin kulladım motor hafif ısındıktan sonra tempoyu biraz artırdım ve 3500 devir \dakikada vites yükseltmeye başladım ışıklarda falan kalkışlar hep bu şekilde sonuç olarak hararet seviyesini korudu düşmedi ama gözüm anlık yakıt tüketiminde tabi...(kayseriliyiz nede olsa ) öğlen yine aynı şekilde hararet düşmüyor ve gelelim geceye, kaveden çıktık arkadaşları eve dağıtıyorum (bu gece kayseride rüzgar var çok soğuk,soğuk adamı kesiyor tam kayseri havası yani) aynı şekilde hararet düşmüyor ama sonra bir test daha yaptım vites 4'de, devir 1800-2000 civarı 10 dakika gideyim dedim ki hep böyle kullanırm normalde. vites 3 de 4 de iken bu devirlerde oldukça güzel yakıt ekonmisi yapıyorum bu arada kaloriferi 3. seviyeye getirdim, hararet 10 dakika olmadan çat diye yarımla çeyrek arasına geldi ve orda kaldı tekrar ortaya çıkamadı.ısıtmayı kapatınca 1 dakikada veya devri yükseltince(ısıtma hala açık) 4-5 dakikada hararette hemen yükseliyor yolumu uzatıp tek tek denedim bunları.

ayrıca iyi üflememe sorunu polen filtresinin değişimi ile ortadan kalktı şimdi çok daha verimli ısınabiliyorum ısıtma butonu 2. seviyede iken güzel şekilde ısınıyorum fazla sıcak oluyor kapatıyorum aracın içi soğumaya başlayıca tekrar 2. seviyeye getiriyorum 3. ve 4. seviyeye gerek bile kalmıyor. benim istediğimde buydu zaten kalorifer sorunum çözüldü yani.

son olarak benim çıkardığım nacizane fikrim şudur: ben ekonomik olsun diye sakin kullandıkça, yavaş yavaş hızlanıp 2600-2700 devirde vites yükselterek kullandıkça motor tam ısınmıyor(soğuk hava etken tabii çünkü 2 ay öncesine kadar bu durum yoktu) ama kayseri merkezde 15 dakikada heryere ulaşıyosun veya 15 km'de yani motor adam gibi ısınmadan ben gideceğim yere varıyorum buda yakıtı etkiliyor tabiki.
    bugün hem işim olduğu için hemde yolu uzatarak arabayı deneyerek 110 km yol yapmışım yakıt göstergesi aracı ilk aldığım, heycanla kullandığım ve bir ışıktan diğerine tam gaz gittiğim günlerdeki gibi DÜŞTÜ.soğuk havada sakin kullanıyorum normalden biraz daha fazla yakıyorum motoru tam anlamıyla ısıtamıyorum dediğim gibi gideceğim yere varıyorum ısınmadan. yardırıp hızlı kullanıncada çok fazla yakıyorum kısır döngü gibi bişe oluyor

arkadaşlar sorularınıza dilim döndüğünce cevap verdim umarım aydınlatabilmişimdir bu saatte bu kadar artık...

NOT:serviste öğrendim garanti uzatmada kampanya var +1 yıl 299 tl. 25tl*12 ay taksitte yapıyorlar bilginize

herkeze iyi geceler

şimdi farkettim çok mu uzatmışım lafı? okuyan olur inş.
    Konu GP COSKUN tarafından (23/01/2010 Saat 08:35 ) değiştirilmiştir.

3. Bu mesajı için 4 kişi agabey3838'ye teşekkür etti:

mustafa çelik
    aslam0740 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Burdur
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 185

teşekkürler aykut verdiğin bilgiler için, benim aklıma bişey daha geldi kayseri gibi soğuk iklimlerdeki iller için antifirizi ölçtür gerekirse su koyma hepsini antifiriz koy ama bi ustaya danışta öyle yap. ben eskişehirde böyle antifiriz ölçen yerler gördüm, havanın durumuna göre bu antifirizi ne kadar konacaksa ayrlıyorlar

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

AYKUT kayseri
    agabey3838 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 73

Alıntı aslam0740 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkürler aykut verdiğin bilgiler için, benim aklıma bişey daha geldi kayseri gibi soğuk iklimlerdeki iller için antifirizi ölçtür gerekirse su koyma hepsini antifiriz koy ama bi ustaya danışta öyle yap. ben eskişehirde böyle antifiriz ölçen yerler gördüm, havanın durumuna göre bu antifirizi ne kadar konacaksa ayrlıyorlar
    servise gittiğimde bi danışayım

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

tolga evren yorgancı
    crewe34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 4

arkadaşlar heralde dizel araçlar benzinli araçlara göre daha geç ısınır...mazot ve benzin arasındaki uçuculuk farkından dolayı...motor daha çabuk hareket ediyor...ayrıca puntonun kaloriferlerinde bir problem yok...benim aracım gayet iyi ısıtıyor...dışardan içeri havayı üfleme konumundada bir farklılık olcağını düşünmüyorum...

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Sonucu belirttiğin için teşekkürler Aykut.Sonuçta bir problem çıkmaması ve bunun olağan bir durum olduğunun anlaşılması içini rahatlatmıştır...

İLKER Ç.
    ocean_1919 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    26
    Edilen teşekkür: 197

Aykut gayet güzel açıklamışsın. Geçen gün hararet olması gereken durumdayken durdum ve kaloriferi 4 kademede çalıştırdım. İbrenin indiğini gözle takip edebiliyorsun. Demek ki normal bir durum.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12