Sayfa 1/3 123 SonSon
49 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Evet.. Sonunda motor arıza ışığı yandı :(

Ad bilgisi yanlış. Soyad bilgisi yanlış.
    azenn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6

Kızgın Evet.. Sonunda motor arıza ışığı yandı :(

Bugün herşey normaldi.. ta ki forumlarda okuduğum durum başıma gelene kadar.. hareket halindeyken motor arıza ışığım yandı ve direksiyon sertleşti,hidrolik devre dışı sanırım,ancak hiçbir uyarı yazısı çıkmadı,city motor ışığına basınca yeşil haliyle yanıyır,eve kadar zor geldim denebilir..ilerleme esnasında ses geliyor direksiyondan,mecbur gelmek zorunda kaldım çünkü pazar ve servisler kapalı.
    bu durumla karşılaşanlarla ilgili forumda okumama rağmen aynı sorunu yaşayıp city motoru arızası olmayanlarda var,umarım öyle değildir garanti kapsamında felanda deil araç ve okadar masrafa girmek istemiyorum bu city motor arızasıyla karşılaşanlarda city lambası yanıp yanmama durumu,yada ekranda uyarı yazısı çıkmayanlar bu sorunu nasıl çözdü yada sonuç ne oldu bilgilendirirseniz sevinirim.
    kontrolden sonra sonucu buraya yazıcam..

Özgür solak
    swath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34fd1009
    Edilen teşekkür: 45

öncelikle geçmiş olsun siteyi iyice arastırdıgınız taktirde garantisi bitmiş olan bi arkadasımız fiata baskı yaparak garanti kapsamından bu sorunu hallettirmişti. hemen cıkarılan faturayı odeme yoluna gitmeyin sonucta fiat ta bu sorunun farkında.. tekrar geçmiş olsun

Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Yok

yaptırayım öle bir sorun varsa satmayı düşünüyorum ,aracı değiştircem,çok severek aldığım grande punto dan hiç memnun kalmadım fazla elektrik arızası veriyor,akü,airbag,mp3 çalar,gösterge....,fiat zaten çok beyinsiz araçlardan çok beyinli,zeki araçlara hızlı geçiş yaptı,bukadar fonksiyonu bır arada audi bile bu tür küçük araçlarda kullanmıyor.. ee bu fiyata bukadar dedirten yine fiat çıktı.: bu yüzden sorun yaşıyor bence..,neyseki hazirandan sonra bunlarla uğraşmıcam aldığıma pişman oldum denebilir..

uğur Aygün
    By_Static - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 226

geçmiş olsun umarım servis gerekli destegi verir...
    Konu By_Static tarafından (21/12/2009 Saat 18:56 ) değiştirilmiştir.

suat taner
    lionT-JET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 233

gecmıs olsun.cıty kronık arıza maalesef.bende sımdıye kadar bırsey cıkmadı.ama ne zaman cıkacagı bellı olmaz..aırbag hatası bır cok arabada verıyor..dıger elektrık arızalarını pek duymadım.tekrar gecmıs olsun..

Gp gp
    Ya Hep Ya Hiç. KaGaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 819

Eğer sıkıntı City motoru ise,servisler bu motoru ücretsiz değiştirmekteler belki 50-100 arası işçilik parası alabilirler.Sakın olaki ücreti konuşmadan yaptırmayın.Kronik bir problem olduğu için zaten sıkıntı çıkartmıyorlar.

Tarık YAZICI
    trkyzc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 11

geçmiş olsun..bu yüzdendir ki gp den soğudum yaklaşmıyorum

8. 20/12/2009, 21:20

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Kusura bakmayın ama arıza olduktan sonra bunu tümleme olarak fiat'a atmak bana mantıksız geliyor .. tamam doğru araçlarımızda city sorunu olabiliyor, herkesin başına gelmemiştir ama gelenlerin sayısı yüksek birde bu tip sorunu olamayanlar yazsalardı eminim sorun yaşamayanlar daha çoğunlukta olacaktır ..

Sizin city bir yıldır sinyal veriyordu durduk yere gıcırtıdan ve sesten keşke sorun tam olarak ortaya çıkmadan servisinizle görüşseydiniz..

Bunu servis kabulleniyor kronik diye en yakın servisinize gidip sorunun detaylarını konuşarak hiç bir ücret vermeksizin city nizi değiştirebilirsiniz. Belki sadece servisiniz aracınızın bakımını orada yaptırmanızı isteyebilir oda normal .. sizden city işçiliği istemektense bakım yaparak kar edebilirler buda değildirki city değişti bakımı çok pahalı yaparlar .. oda olmaz normal bakım fiyatı neyse onu almak zorundalar ne fazla ne eksik.

Aracınızda eğer başka sorunlar meydana geldiyse buda sizin şanssızlığınız yani bundan başka kronik sorunumuz yok airbag akü lambası vs .. bu her araçta olabilecek sorunlardır audi de alsanız wv de bundan daha falzası olabilirdi araç işi birazda şans işidir ..

zannedersem daha önceki peugeot aracınızdada turbo sorunu yaşamıştınız yani hemen hemen tüm araçlarda sorun yaşamak mümkün önemli olan bunu en koly yoldan çözmektir..

Aracımdan çok memnunum 4 senedirde kullanıyorum maşşalah satacak olursam yine bir punto almayı düşünüyorum ..
    Konu femoli tarafından (21/12/2009 Saat 10:13 ) değiştirilmiştir.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Geçmiş olsun Azen.Garanti bittiği halde servo motor arızasının garanti kapsamında yenilenme olasılığı yüksek.Servis bu prpblemi araç sahibine yansıtmadan halledecektir.Aksi halde Fiat Çağrı Merkezini aramanı öneririm...

cengiz tümer
    delesandro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 0

benim aracımda fıre dynamıc 1.4 77bg 8v aracım daha 29000 de aynı sorun bende de var. ön konsolda ne kadar lamba varsa (kilometre çalışmıyor,motor,fren,abs) hepsi yanıyor. şu an o şekilde kullanıyorum servise gittim abs ünitesinin değişmesi gerektiğini söyledi. 1780 tl sadece parça işçilikle beraber 2300 tl buluyor. müşteri hizmetleri araç hatası olduğunu kabul etmedi ama yarısını ödeyelim dedi. bende araç hatası değilse neden yarısını ödediğini söyledim. ayrıca merak ediyorum grubumuzda abs ünitesini kendi bozan varmı acaba dönerse sevinirim

Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Yok

EVET.. BUGÜNKÜ KONTROLDEN SONRA SONUÇ... baş ağrısından başka birşey değil,belirlenen city motor arızasında kayserıde fıat servısınde çekilen fiyat 3,500TL ,evet yanlış duymadınız,işçilik hariç,parça ÜRETİMDEN KALDIRILIYORMUŞ yani bundan sonra yaşayacağınız bu sorunda kimse yardımcınız olamıcak demek oluyor... yeni araçlarını Fıat hidrolik olarak üretiyormuş.... duyupta sallamayan halen fiatı övenler kulağına küpe yapsın.. neyse geçelim orayı ben zaten ikinci el aldım aracı yani benden önceki kişi düzenli bakıma götürmemiş bir defa götürmüş,servis bakımının ikisininde yapılmış olmasını istiyor,bu bana bağlı olamayan bir durum,lpg takıldığı için zaten garanti kapsamına asla alınmayacağıda belirtilmiş durumda,şuan 34bin kmde araba 3yaşını doldurmuş bir aracın 2.yılında akü biter ve kaçak vermeye devam ederse,yine ikinci yılında elektrik aksamında arıza çıkarsa,3.yılında city motoru arızalanırsa ..4.yılda kesin abs bekliyorum zaten onu görmeden hemen kurtulucam bu araçtan...yani şuana kadar bu arıza ıle 5000 TL KADAR zarar etmiş durumdayım sattığımdada 19a aldığım bu aracı 18,küsür vs vs den aşağı satamıcam yine zararım 6000TLyi buluyor peki bu araca vermeye değermi halen değer diyen varsa ok arkadaş ya bu aracı hafta sonu gezileri için almıştır,yada babasından kalmıştır..

ümit berk
    Don Vito Puntoleone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 114

yok 5000 tl....Hemen Fiat Çağrı Merkezini arayın ve durumu bildirin..Sitede bir çok arkadaş bu city motorunu araç garanti kapsamında olmadan değiştirdi..hemen pes etmeyin..başka servise gidin ve çağrı merkezini sürekli arayın..olmadı tüketici hakem heyetine başvurun...
    Özel Kurmay Başkanı...

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

bence aracı bu kadar yerden yere vurmanıza gerek yok
    içimizde öyle arkadaşlar varki arabası hiç arıza bile yapmadan kullanınyor
    şahsen benim arabam 50,000 olmak üzere daha hiç arıza yapmadı
    akü meselesine gelince zamanında akü bakımını yapmazsanız akünüzün 2 sene bile dayandığına sevinmelisiniz
    cıty motoruda servisin dediği gibi 3500 tl falan değil size basbaya yalan söylenmiş
    1750-2000 tl gibi bir masraf tutar
    servislerde zaten bir çok garantisi biten aracada bu konuyla ilgili değişimde bulundu
    siz yeterki derdinizi doğru yerlere doğru şekilde anlatın
    ek olarak fiat hidrolik sisteme falan döndüğüde yok elektronik direksiyon sistemi halen kullanılmakta size bu bilgileri kim verdiyse bence onu bir sorgulayın
    geçmiş olsun dileklerimle saygılar

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

onur kaya
    kara kız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468
    Edilen teşekkür: 303

bence azenn biraz sallıyo soğumak için kendine bahaneler arıyoo.kımse servistede kafasına gore fiyat veremez versede 300-500 oynar..2 milyarlık fiyat farkını kımse kabullenemezz...

onrky
    1.4 starjet 95hp

yılmaz yondemir
    detay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gümüşhane
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 42

Geçmiş olsun. Fiat çağrı merkezini aramanızı tavsiye ederim. Sonuç alacağınıza inanıyorum.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Coşkun a katılıyorum.Öncelikle servisin çıkardığı ücret normalin neredeyse normalin iki katı.Artı Fiat halen elektrik destekli direksiyon sistemini kullanıyor.Sadece Linealarda bu sistem mevcut değil.Bence durumu Fiat Merkeze bildirin.Hatta basın yoluyla bunu duyuracağınızı da söylerseniz bence etkili olacaktır,

Servislerin tutumu insanların araçlarına bakışını da etkiliyor maalesef...

19. Bu mesajı için 2 kişi ABNEW'ye teşekkür etti:

suat taner
    lionT-JET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 233

okkalı bır bıcımde sallamıslar.servısler ıslerıne gore soyluyorlar ama kayserıde fıat servısı yok dıyede bılıyorum???puntonun cıty dısında kronık bır hatası olduguna ınanmıyorum.2008 model aracımda bır sıkıntı yok.baska bır servısten fıyat ogrenmenızde fayda var..

uğur Aygün
    By_Static - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 226

bugün benim city sorunumu iyiniyetten hallettiler haftaya çarşamba değişecek sadece direksiyon miline ücret istediler oda 350tl. civarında... saolsunlar anlattım birmota sorgulama yaptılar olumlu çıktı garantim yok iyi niyet...

Gp gp
    Ya Hep Ya Hiç. KaGaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 819

Servis baya bi abartmış durumu.8-9 ay önce city motoru + işcilik 1750 tl idi.Servisin vermiş olduğu rakam.Ben biraz bastırınca kronik mahkeme basın falan diince,tamam dediler ücretsiz deiştirelim yanlız 200 lira işcilik alırız.Onada yok dedim 80 lira işcilik çıktı sadece cebimden ücretsiz bir şekilde değiştirdiler...Araba garanti dışındaydı onuda belirteyim.

Yigit Elibol
    ygttt54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    54 YE 047
    Edilen teşekkür: 48

benim aracımda 2006 model uzatılmış garantisi var + 17 jant var, direksiyonundn ses geliyo dedim bıraktım akşama direksiyon motorunuzdanmış değştrdk dediler anahtarımı verdiler tek kuruş almadn gönderdiler ama yakıtı nerden aldığıma kadar kntrol edilmş

Sayfa 1/3 123 SonSon