Fiat Punto | Grande Punto | Punto Evo | Bravo | Fiat Türkiye Forumu
FiatTR | PuntoTR | GrandePuntoTR | BravoTR
Geri Dön   Fiat Punto | Grande Punto | Punto Evo | Bravo | Fiat Türkiye Forumu > Ana Forum > Teknik Yardım
Teknik Yardım Punto, Grande Punto, Punto Evo ve Bravo ile ilgili, yardım istekleri, sorunlar ve çözümleri.
Medos Otomotiv | Reklam
Kavaklıdere Oto | Ankara | Reklam
Petronas Madeni Yağlar | Petronas Lubricants International | Reklam

Eski 20/12/2009, 16:48
Ad bilgisi yanlış. Soyad bilgisi yanlış.

azenn - ait Avatar
Nereden: Kayseri
Araç: Artık Grande Puntom Yok.
Tip: Yok
Renk: Yok
Kan Grubu: A Rh (+)

Teşekkürler: 0
5 mesajına 6 kere teşekkür edilmiş
Kızgın Evet.. Sonunda motor arıza ışığı yandı :(

Bugün herşey normaldi.. ta ki forumlarda okuduğum durum başıma gelene kadar.. hareket halindeyken motor arıza ışığım yandı ve direksiyon sertleşti,hidrolik devre dışı sanırım,ancak hiçbir uyarı yazısı çıkmadı,city motor ışığına basınca yeşil haliyle yanıyır,eve kadar zor geldim denebilir..ilerleme esnasında ses geliyor direksiyondan,mecbur gelmek zorunda kaldım çünkü pazar ve servisler kapalı.
bu durumla karşılaşanlarla ilgili forumda okumama rağmen aynı sorunu yaşayıp city motoru arızası olmayanlarda var,umarım öyle değildir garanti kapsamında felanda deil araç ve okadar masrafa girmek istemiyorum bu city motor arızasıyla karşılaşanlarda city lambası yanıp yanmama durumu,yada ekranda uyarı yazısı çıkmayanlar bu sorunu nasıl çözdü yada sonuç ne oldu bilgilendirirseniz sevinirim.
kontrolden sonra sonucu buraya yazıcam..
azenn isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

Eski 20/12/2009, 17:34
Özgür solak

swath - ait Avatar
Nereden: İstanbul
Araç: Multijet Active 1.3 16V 75Bg.
Tip: 5 Kapı
Renk: Titanyum Gri
Plaka: 34fd1009
Kan Grubu: 0 Rh (+)

Teşekkürler: 14
8 mesajına 45 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

öncelikle geçmiş olsun siteyi iyice arastırdıgınız taktirde garantisi bitmiş olan bi arkadasımız fiata baskı yaparak garanti kapsamından bu sorunu hallettirmişti. hemen cıkarılan faturayı odeme yoluna gitmeyin sonucta fiat ta bu sorunun farkında.. tekrar geçmiş olsun
swath isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Eski 20/12/2009, 17:46

azenn - ait Avatar

Tanımlı

yaptırayım öle bir sorun varsa satmayı düşünüyorum ,aracı değiştircem,çok severek aldığım grande punto dan hiç memnun kalmadım fazla elektrik arızası veriyor,akü,airbag,mp3 çalar,gösterge....,fiat zaten çok beyinsiz araçlardan çok beyinli,zeki araçlara hızlı geçiş yaptı,bukadar fonksiyonu bır arada audi bile bu tür küçük araçlarda kullanmıyor.. ee bu fiyata bukadar dedirten yine fiat çıktı.: bu yüzden sorun yaşıyor bence..,neyseki hazirandan sonra bunlarla uğraşmıcam aldığıma pişman oldum denebilir..
Eski 20/12/2009, 18:51
uğur Aygün

By_Static - ait Avatar
Araç: GP Multijet Active 1.3 16V 75Bg.
Renk: Orleans Mavi

Teşekkürler: 225
84 mesajına 226 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

geçmiş olsun umarım servis gerekli destegi verir...

Konu By_Static tarafından (21/12/2009 Saat 18:56 ) de değiştirilmiştir..
By_Static isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Eski 20/12/2009, 19:15
suat taner

lionT-JET - ait Avatar

Teşekkürler: 90
220 mesajına 232 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

gecmıs olsun.cıty kronık arıza maalesef.bende sımdıye kadar bırsey cıkmadı.ama ne zaman cıkacagı bellı olmaz..aırbag hatası bır cok arabada verıyor..dıger elektrık arızalarını pek duymadım.tekrar gecmıs olsun..
lionT-JET isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Eski 20/12/2009, 19:22
Gp gp
Ya Hep Ya Hiç.

KaGaN - ait Avatar
Nereden: Ankara
Kan Grubu: B Rh (+)

Teşekkürler: 637
530 mesajına 818 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

Eğer sıkıntı City motoru ise,servisler bu motoru ücretsiz değiştirmekteler belki 50-100 arası işçilik parası alabilirler.Sakın olaki ücreti konuşmadan yaptırmayın.Kronik bir problem olduğu için zaten sıkıntı çıkartmıyorlar.
KaGaN isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Eski 20/12/2009, 21:06
Tarık YAZICI

trkyzc - ait Avatar
Araç: Henüz Grande Punto'm Yok.

Teşekkürler: 33
9 mesajına 11 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

geçmiş olsun..bu yüzdendir ki gp den soğudum yaklaşmıyorum
trkyzc isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Eski 20/12/2009, 21:20
Ziyaretçi047
Bu mesaj GP COSKUN nickli kişi tarafından silinmiştir.
Eski 20/12/2009, 21:21
Mehmet Özcan
Basın-Yayın Sorumlusu

femoli - ait Avatar
Araç: Bravo 1.6 16V Multijet 120 Hp Sport
Renk: Beyaz
Plaka: YMS

Teşekkürler: 5.712
3.969 mesajına 7.062 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

Kusura bakmayın ama arıza olduktan sonra bunu tümleme olarak fiat'a atmak bana mantıksız geliyor .. tamam doğru araçlarımızda city sorunu olabiliyor, herkesin başına gelmemiştir ama gelenlerin sayısı yüksek birde bu tip sorunu olamayanlar yazsalardı eminim sorun yaşamayanlar daha çoğunlukta olacaktır ..

Sizin city bir yıldır sinyal veriyordu durduk yere gıcırtıdan ve sesten keşke sorun tam olarak ortaya çıkmadan servisinizle görüşseydiniz..

Bunu servis kabulleniyor kronik diye en yakın servisinize gidip sorunun detaylarını konuşarak hiç bir ücret vermeksizin city nizi değiştirebilirsiniz. Belki sadece servisiniz aracınızın bakımını orada yaptırmanızı isteyebilir oda normal .. sizden city işçiliği istemektense bakım yaparak kar edebilirler buda değildirki city değişti bakımı çok pahalı yaparlar .. oda olmaz normal bakım fiyatı neyse onu almak zorundalar ne fazla ne eksik.

Aracınızda eğer başka sorunlar meydana geldiyse buda sizin şanssızlığınız yani bundan başka kronik sorunumuz yok airbag akü lambası vs .. bu her araçta olabilecek sorunlardır audi de alsanız wv de bundan daha falzası olabilirdi araç işi birazda şans işidir ..

zannedersem daha önceki peugeot aracınızdada turbo sorunu yaşamıştınız yani hemen hemen tüm araçlarda sorun yaşamak mümkün önemli olan bunu en koly yoldan çözmektir..

Aracımdan çok memnunum 4 senedirde kullanıyorum maşşalah satacak olursam yine bir punto almayı düşünüyorum ..

Grande Punto 1,3 Mjet Dynamic SkydomeTitanyum Gri

Kemal Oto Aksesuar Modifiye Tuning..... [Sadece kayıtlı kullanıcılar linkleri görebilirler. Kayıt olmak için tıklayınız.] ........ Email: [Sadece kayıtlı kullanıcılar linkleri görebilirler. Kayıt olmak için tıklayınız.]

Konu femoli tarafından (21/12/2009 Saat 10:13 ) de değiştirilmiştir..
femoli isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Eski 20/12/2009, 21:25
Arda BULUT

ABNEW - ait Avatar

Teşekkürler: 3.625
3.154 mesajına 4.293 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

Geçmiş olsun Azen.Garanti bittiği halde servo motor arızasının garanti kapsamında yenilenme olasılığı yüksek.Servis bu prpblemi araç sahibine yansıtmadan halledecektir.Aksi halde Fiat Çağrı Merkezini aramanı öneririm...
ABNEW isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Eski 21/12/2009, 16:52
cengiz tümer

delesandro - ait Avatar
Nereden: Bursa
Araç: Fire Dynamic 1.4 77Bg.
Renk: Titanyum Gri

Teşekkürler: 1
0 mesajına 0 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

benim aracımda fıre dynamıc 1.4 77bg 8v aracım daha 29000 de aynı sorun bende de var. ön konsolda ne kadar lamba varsa (kilometre çalışmıyor,motor,fren,abs) hepsi yanıyor. şu an o şekilde kullanıyorum servise gittim abs ünitesinin değişmesi gerektiğini söyledi. 1780 tl sadece parça işçilikle beraber 2300 tl buluyor. müşteri hizmetleri araç hatası olduğunu kabul etmedi ama yarısını ödeyelim dedi. bende araç hatası değilse neden yarısını ödediğini söyledim. ayrıca merak ediyorum grubumuzda abs ünitesini kendi bozan varmı acaba dönerse sevinirim
delesandro isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Eski 21/12/2009, 18:20

azenn - ait Avatar

Tanımlı

EVET.. BUGÜNKÜ KONTROLDEN SONRA SONUÇ... baş ağrısından başka birşey değil,belirlenen city motor arızasında kayserıde fıat servısınde çekilen fiyat 3,500TL ,evet yanlış duymadınız,işçilik hariç,parça ÜRETİMDEN KALDIRILIYORMUŞ yani bundan sonra yaşayacağınız bu sorunda kimse yardımcınız olamıcak demek oluyor... yeni araçlarını Fıat hidrolik olarak üretiyormuş.... duyupta sallamayan halen fiatı övenler kulağına küpe yapsın.. neyse geçelim orayı ben zaten ikinci el aldım aracı yani benden önceki kişi düzenli bakıma götürmemiş bir defa götürmüş,servis bakımının ikisininde yapılmış olmasını istiyor,bu bana bağlı olamayan bir durum,lpg takıldığı için zaten garanti kapsamına asla alınmayacağıda belirtilmiş durumda,şuan 34bin kmde araba 3yaşını doldurmuş bir aracın 2.yılında akü biter ve kaçak vermeye devam ederse,yine ikinci yılında elektrik aksamında arıza çıkarsa,3.yılında city motoru arızalanırsa ..4.yılda kesin abs bekliyorum zaten onu görmeden hemen kurtulucam bu araçtan...yani şuana kadar bu arıza ıle 5000 TL KADAR zarar etmiş durumdayım sattığımdada 19a aldığım bu aracı 18,küsür vs vs den aşağı satamıcam yine zararım 6000TLyi buluyor peki bu araca vermeye değermi halen değer diyen varsa ok arkadaş ya bu aracı hafta sonu gezileri için almıştır,yada babasından kalmıştır..
Eski 21/12/2009, 21:54
ümit berk

Don Vito Puntoleone - ait Avatar
Nereden: Mersin
Araç: Multijet Emotion 1.3 16V 90Bg.
Renk: Rock Siyah
Kan Grubu: A Rh (-)

Teşekkürler: 122
56 mesajına 113 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

yok 5000 tl....Hemen Fiat Çağrı Merkezini arayın ve durumu bildirin..Sitede bir çok arkadaş bu city motorunu araç garanti kapsamında olmadan değiştirdi..hemen pes etmeyin..başka servise gidin ve çağrı merkezini sürekli arayın..olmadı tüketici hakem heyetine başvurun...
Eski 21/12/2009, 22:13
Ümit Coşkun TURUCA
Emekli Moderatör

GP COSKUN - ait Avatar
Üye Garajı

Teşekkürler: 4.567
3.173 mesajına 6.039 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

bence aracı bu kadar yerden yere vurmanıza gerek yok
içimizde öyle arkadaşlar varki arabası hiç arıza bile yapmadan kullanınyor
şahsen benim arabam 50,000 olmak üzere daha hiç arıza yapmadı
akü meselesine gelince zamanında akü bakımını yapmazsanız akünüzün 2 sene bile dayandığına sevinmelisiniz
cıty motoruda servisin dediği gibi 3500 tl falan değil size basbaya yalan söylenmiş
1750-2000 tl gibi bir masraf tutar
servislerde zaten bir çok garantisi biten aracada bu konuyla ilgili değişimde bulundu
siz yeterki derdinizi doğru yerlere doğru şekilde anlatın
ek olarak fiat hidrolik sisteme falan döndüğüde yok elektronik direksiyon sistemi halen kullanılmakta size bu bilgileri kim verdiyse bence onu bir sorgulayın
geçmiş olsun dileklerimle saygılar

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )
GP COSKUN isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Bu mesaj için teşekkür edenler
Eski 21/12/2009, 22:20
onur kaya

kara kız - ait Avatar
Araç: GP StarJet Dynamic 1.4 16V 95Bg.
Renk: Rock Siyah
Plaka: 34 DY 2468

Teşekkürler: 82
227 mesajına 302 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

bence azenn biraz sallıyo soğumak için kendine bahaneler arıyoo.kımse servistede kafasına gore fiyat veremez versede 300-500 oynar..2 milyarlık fiyat farkını kımse kabullenemezz...

onrky
1.4 starjet 95hp
kara kız isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Eski 21/12/2009, 22:28
yılmaz yondemir

detay - ait Avatar
Nereden: Gümüşhane

Teşekkürler: 51
34 mesajına 42 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

Geçmiş olsun. Fiat çağrı merkezini aramanızı tavsiye ederim. Sonuç alacağınıza inanıyorum.
detay isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Eski 21/12/2009, 22:28
Arda BULUT

ABNEW - ait Avatar

Teşekkürler: 3.625
3.154 mesajına 4.293 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

Coşkun a katılıyorum.Öncelikle servisin çıkardığı ücret normalin neredeyse normalin iki katı.Artı Fiat halen elektrik destekli direksiyon sistemini kullanıyor.Sadece Linealarda bu sistem mevcut değil.Bence durumu Fiat Merkeze bildirin.Hatta basın yoluyla bunu duyuracağınızı da söylerseniz bence etkili olacaktır,

Servislerin tutumu insanların araçlarına bakışını da etkiliyor maalesef...
ABNEW isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
ABNEW nickli üyemize bu mesaj için 2 kişi teşekkür etmiştir.
Eski 21/12/2009, 22:29
suat taner

lionT-JET - ait Avatar

Teşekkürler: 90
220 mesajına 232 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

okkalı bır bıcımde sallamıslar.servısler ıslerıne gore soyluyorlar ama kayserıde fıat servısı yok dıyede bılıyorum???puntonun cıty dısında kronık bır hatası olduguna ınanmıyorum.2008 model aracımda bır sıkıntı yok.baska bır servısten fıyat ogrenmenızde fayda var..
lionT-JET isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Eski 22/12/2009, 14:39
uğur Aygün

By_Static - ait Avatar
Araç: GP Multijet Active 1.3 16V 75Bg.
Renk: Orleans Mavi

Teşekkürler: 225
84 mesajına 226 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

bugün benim city sorunumu iyiniyetten hallettiler haftaya çarşamba değişecek sadece direksiyon miline ücret istediler oda 350tl. civarında... saolsunlar anlattım birmota sorgulama yaptılar olumlu çıktı garantim yok iyi niyet...
Eski 22/12/2009, 15:21
Gp gp
Ya Hep Ya Hiç.

KaGaN - ait Avatar

Teşekkürler: 637
530 mesajına 818 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

Servis baya bi abartmış durumu.8-9 ay önce city motoru + işcilik 1750 tl idi.Servisin vermiş olduğu rakam.Ben biraz bastırınca kronik mahkeme basın falan diince,tamam dediler ücretsiz deiştirelim yanlız 200 lira işcilik alırız.Onada yok dedim 80 lira işcilik çıktı sadece cebimden ücretsiz bir şekilde değiştirdiler...Araba garanti dışındaydı onuda belirteyim.
KaGaN isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Eski 22/12/2009, 19:29
Yigit Elibol

ygttt54 - ait Avatar
Nereden: Sakarya
Araç: Multijet Dynamic 1.3 16V 75Bg.
Tip: 3 Kapı
Renk: Egzotik Kırmızı
Plaka: 54 YE 047

Teşekkürler: 36
26 mesajına 42 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

benim aracımda 2006 model uzatılmış garantisi var + 17 jant var, direksiyonundn ses geliyo dedim bıraktım akşama direksiyon motorunuzdanmış değştrdk dediler anahtarımı verdiler tek kuruş almadn gönderdiler ama yakıtı nerden aldığıma kadar kntrol edilmş
ygttt54 isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

Konu Seçenekleri
Modları Göster

Okuduğunuz Konuya Benzer Konular
Konu Konuyu Açan Forum Cevaplar Son Mesaj
1.4 fire arabamda Motor arıza ışığı yandı gauss27 Teknik Yardım 3 02/01/2013 09:01
Motor arızası ışığı yandı! batman007 Teknik Yardım 10 15/12/2012 19:27
Flash lamba taktım arıza ışığı yandı. ykaya1983 Teknik Yardım 14 04/07/2011 17:48
Linea motor arıza ışığı linea16 Diğer Fiat Binek Modelleri 8 18/06/2011 16:33
motor arıza ışığı operatormurat Teknik Yardım 5 10/02/2010 22:02

Forumdaki tüm yazışmalardan üyelerin kendisi sorumludur. Çıkabilecek herhangi bir hukuki durumda, forum yönetimi yetkili merciilerin talepleri doğrultusunda, ilgili üye/üyelerin tüm erişim bilgilerini/kayıtlarını vermekle yükümlüdür. Yeni üye olanlar, maillerine gönderilen onay maillerini onayladıktan sonra, admin onayıyla üye olabilmektedirler. O nedenle üye olurken profil bilgilerinin özenli, doğru ve eksiksiz şekilde girilmesi son derece önemlidir. Üyeler; forumda geçirdikleri zaman zarfında forum kurallarına uymak zorundadırlar. Kurallara aykırı davrandığı tespit edilen üyeler hakkında haber vermeksizin işlem yapma hakkı forum yönetimine aittir. Forum kurallarını okumak için tıklayınız. Unutmayınız; bu ortamdaki özgürlüğünüz, başkalarının özgürlüğüyle sınırlıdır.
Reklam vermek, bilgi & iletişim için: admin@grandepuntotr.com

# Fiat Türkiye Kullanıcı Forumları Network #
www.fiattr.com   |    www.puntotr.com   |    www.grandepuntotr.com   |    www.puntoevotr.com   |    www.bravotr.com   |    www.500tr.com   |    www.lineatr.com

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77
Telif Hakları vBulletin v3.8.7 © 2000-2014, ve
Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.