13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: Serviste ne yapıyorlar da debriyaj bu kadar yumuşuyor?

Murat Okay
    bebek maserati muratokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BU 6353
    Edilen teşekkür: 37

Gülen Yüz Serviste ne yapıyorlar da debriyaj bu kadar yumuşuyor?

Bugün serviste aracımın polen filtresini değiştirdiler. Gelmişken bi de yıkayıp size öyle verelim dediler, sağolsunlar servisten çok memnun ayrıldım.
    Servisten çıkınca farkettim ki arabanın debriyajı öyle bi yumuşamış ki, kulak memesi kıvamına gelmiş nerdeyse
    Hakkaten sanki arabayı ilk aldığım zaman gibi hissettim.
    Bana debriyajla ilgili herhangi bişey yapıldığı söylenmedi, benim de bu yönde bi isteğim ya da ilettiğim bi sorun da olmamıştı.
    Sizce ne yapıyorlar da yumuşacık oluyo bu debriyaj? Bilmek istiyorum çünkü ne yapıyorlarsa eğer benim yapabileceğim bişeyse ben de yapmak istiyorum bunu

Gp gp
    Ya Hep Ya Hiç. KaGaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 819

Psikolojik olarak etkilenmiş olabilirmisiniz.Debrijaylarımız hep yumuşak Zaten bişey yapsalar birşekilde ücrete yansırdı diye düşünüyorum.

3. Bu mesajı için 2 kişi KaGaN'ye teşekkür etti:

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

murat bi sor bakalım yumoşla falan mı yıkamışlar arabayı =)))
    şaka şaka
    kağanında dediği gibi belki psikolojiktir

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

5. Bu mesajı için 3 kişi GP COSKUN'ye teşekkür etti:

Murat Okay
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BU 6353

acaba psikolojik midir diye ben de düşündüm ama yok ya, gerçekten yumuşacıktı. Ayağım daha sertine alıştığı için vites geçişlerinde sanki acemi gibi sürdüm bugün

Eğer gerçekten psikolojikse de helal olsun o zaman servistekilere Kartaş'tan Kutsi Bey'e bizi izliyorsa teşekkürlerimi sunuyorum

erhan denizli
    erosistanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 351

Murat bey psikolojiniz o kadar değişmişki yazınız hep gülücükle dolmuş.
    gülmüş,gülmüş,kahkaha atmış(film kopmuş),gülmüş.
    (Hadi hayırlısı, Allah gülücüklerini eksik etmesin)

8. Bu mesajı için 2 kişi erosistanbul'ye teşekkür etti:

salih kokmen
    ozel_egt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 20

servisi farkı...

murat imre
    operatormurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35ufc68
    Edilen teşekkür: 1038

sevgili hemşehrim murat,aracında hidrolik debriyaj mevcut,sen debriyaj pedalına basınca sanzumanın üzerindeki küçük bir plastik piston ileri hareket ederek balatayı ayıran kolu hareket ettirir,bu kolun altında şanzumana giren bir mil var,o mili üstten WD40 dediğimiz yağlayıcı spreyle yağlamışlardır muhakkak,ben ara sıra bolca sıkıyorum faydası oluyor,o bölgede pas,toz ve kirden sıkışma oluyor zamanla, yağlayıcı sprey temizleyip yağlıyor debriyajda yumuşuyor..belkide sıcak su tutmuşlarsa obölgeye oda fark eder..
    Konu operatormurat tarafından (30/01/2010 Saat 22:30 ) değiştirilmiştir. Sebep: 4

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Gp gp
    Ya Hep Ya Hiç. KaGaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 819

Eğer gerçekten o spreyi kullanıp bir işlem yaptıalrsa birde bunu faturaya yansıtmadılarsa gerçekten servisi tebrik ederim

Murat Okay
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BU 6353

Alıntı operatormurat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sevgili hemşehrim murat,aracında hidrolik debriyaj mevcut,sen debriyaj pedalına basınca sanzumanın üzerindeki küçük bir plastik piston ileri hareket ederek balatayı ayıran kolu hareket ettirir,bu kolun altında şanzumana giren bir mil var,o mili üstten WD40 dediğimiz yağlayıcı spreyle yağlamışlardır muhakkak,ben ara sıra bolca sıkıyorum faydası oluyor,o bölgede pas,toz ve kirden sıkışma oluyor zamanla, yağlayıcı sprey temizleyip yağlıyor debriyajda yumuşuyor..belkide sıcak su tutmuşlarsa obölgeye oda fark eder..
    murat bey teşekkür ederim bu bilgi için. buraya nerden ulaşıyorsunuz? herhangi bir yeri sökmeden buraya yağlayıcı sprey sıkabiliyor muyuz? en azından aracın altına girmek gerekir herhalde. öyleyse benim için zor biraz

murat bey bu arada hemşehrilik dışında meslektaşlık da var mı? bir ara ege ünv. beyin cerrahisinde asistandım.
    Konu muratokay tarafından (31/01/2010 Saat 11:21 ) değiştirilmiştir. Sebep: düzeltme

Hakan Onur
    narkoz30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1020

Sevgili arkadaşım bazı insanlar mesleklerine öyle itina ile yaklaşırlar ki sizin aracınızdaki debriyaj çok sert geldiyse servisciniz boş vakti de var ise ayarlayıp öyle vermiştir yada servis forumuna bu bir hatadır ayar yapıldı ve sorun gdrildi gibi bir not düşmeyip (belki unutarak) sizi para ödemekten kurtarmış yada müşteri memnuniyeti açısından olaya yaklaşmışlardır. Bilirseniz sunulan ufak hizmetlerden ücret alınmaması müşteriyi fena halde o servise bağlar (işte pikoloji budur sizde devreye giren de budur) Sizin adınıza ben de memnun oldum Kazasız güzel günler dilerim.

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Murat Okay
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BU 6353

Alıntı narkoz30 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili arkadaşım bazı insanlar mesleklerine öyle itina ile yaklaşırlar ki sizin aracınızdaki debriyaj çok sert geldiyse servisciniz boş vakti de var ise ayarlayıp öyle vermiştir yada servis forumuna bu bir hatadır ayar yapıldı ve sorun gdrildi gibi bir not düşmeyip (belki unutarak) sizi para ödemekten kurtarmış yada müşteri memnuniyeti açısından olaya yaklaşmışlardır. Bilirseniz sunulan ufak hizmetlerden ücret alınmaması müşteriyi fena halde o servise bağlar (işte pikoloji budur sizde devreye giren de budur)
    Aynen katılıyorum

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

murat imre
    operatormurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35ufc68
    Edilen teşekkür: 1038

sevgili kardeşim Murat kaputu açıp motor ile akünün arasından aşağı bakarsan şanzumanınüzerindeki siyah renkli küçük pistonu görebirsin,sen bakarken birisi deriyaja birkaç kez basıp bırakırsa pistonun ileri doğru hareket ettiğini net görürsün,pistonun ittiği kolun şanzumana ustten girdiği noktadan spreyi sıkacaksın ,her hangi bir yerini sökmeden üstten sağ elini kullanarak rahatlıkla yapabilirsin. ben işmakinası operatörüyüm dizel motor ve hidrolik sistemden az buçuk anlarım. problemini çözemezsen telefon nomu vereyim detaylı yardımcı olayım meslektaşım.....

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Murat Okay
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BU 6353

Alıntı operatormurat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sevgili kardeşim Murat kaputu açıp motor ile akünün arasından aşağı bakarsan şanzumanınüzerindeki siyah renkli küçük pistonu görebirsin,sen bakarken birisi deriyaja birkaç kez basıp bırakırsa pistonun ileri doğru hareket ettiğini net görürsün,pistonun ittiği kolun şanzumana ustten girdiği noktadan spreyi sıkacaksın ,her hangi bir yerini sökmeden üstten sağ elini kullanarak rahatlıkla yapabilirsin. ben işmakinası operatörüyüm dizel motor ve hidrolik sistemden az buçuk anlarım. problemini çözemezsen telefon nomu vereyim detaylı yardımcı olayım meslektaşım.....
    gayet açık anlatmışsın, çok teşekkürler. şu an için bir problemim yok zaten ama debriyajın sertleştiğini hissettiğimde dediğini aynen uygulayacağım.
    yardımın için çok teşekkürler tekrar...