18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Değiştirme hakkında; fio mu pano mu?

İpek Ak
    34plaka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 0

Soru Değiştirme hakkında; fio mu pano mu?

Forum arkadaslarim, tecrubelerinize ve bilginize ihtiyacim var. Punto bana yetmiyor artik. iki cocukla alisverise bile gidemiyoruz, puset sigmiyor, aldiklarimiz sıkıs tepis...
    Fiorinolari cok begeniyordum. ama ikinci kopruden gecme sorunu kotu..gerci kac kere karsiya geciyorum ama...neyse.
    bugun fiat sitesine girdim ve binek otomobiller listesi altinda doblo panoramayi gordum.
    sizlere sorularim sunlar:
    1- 2007 grande punto fiyatlari nasil? kac lira fiyat koysam satilir?
    2- bayide takasa mi vereyim? ucuza mi sayarlar?
    3- siz olsaniz fiorino mu alirsiniz panaroma mi ve neden?

pisman olmayacagim bir karar vermem lazim.
    bunlari teknik bilginizden yararlanmak icin burada sordum, bana "fiorinonun rengi daha guzel o yuzden onu al" demeyeceginizi biliyorum.
    Konu GP COSKUN tarafından (10/12/2009 Saat 10:15 ) değiştirilmiştir.

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

Doblo Panaroma derım tabıkı ama Doblo yakın zamanda kasa degıstırecek oldugundan oyle bır nıyetınız varsa bır sure beklemenızı tavsıye ederım.2007 GP fıyatları arabanın durumuna gore degısır.km, kaza-vuruk-boya vs. gıbı bırcok etken var.bunlarıda belırtırsenız az-cok tahmınde bulunabılırız...
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

İpek Ak
    34plaka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 0

km 36000. kaza boya filan yok ama kapi altlarini kaldirima bir kac kez surttum dogrusu. teknik olarak sifir gibi.

Mustafa FIRINCI
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

ortalama olarak 18-19.000TL cıvarı gıderı gıbı ama 19.000TL'den fazla edecegını zannetmıyorum.zaten yılbasında Punto Evo cıkınca onunda ıster ıstemez GP 2. el pıyasasına bır mıktar etkısı olacaktır.bayıye takasa vermeyı onerın, bırde onlardan fıyat alın...
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Emre Güzel
    ..:: GP BağımLısı ::.. emrequzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 EG 1661
    Edilen teşekkür: 298

19000-20000 e filan gider bence

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

bayide takasa girerseniz düşük fiyatla gitme olasılığı yüksek kendi imkanlarınızla satarsanız mustafanın dediği rakamlara verirsiniz
    ama bayinin 16 -17 tl den fazla vereceğini sanmam

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Bence fierino alın derim hususiye çevirme olasılığı varmı tam bilmiyorum ama şirince kutu gibi bir şey

Aracınızda 18,50 ye satabilirsiniz.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

İpek, 2007 GP Active in 20000TL nin altında satılacağı kesin diyebilirim.Takasta araç değerinin (alınacak yüksek fiyatlı araçlar hariç) birkaç milyar altında fiyat söylemeleri sonucu aracınızın dışarıda değerlendirilmesi sizlerin yararına olacaktır,

Ben kasası değişecek dobluyu almaktansa Fiorinoyu tercih ederdim kesinlikle.Daha modern ve kompakt çizgilere sahip Fiorino.Zaten araç genişliği nerdeyse doblo ile aynı.Tek farkı daha kısa olması Fiorinonun,

Hayırlısı olsun diyelim

Özgür solak
    swath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34fd1009
    Edilen teşekkür: 45

linea yı neden dusunmuyorsun nedense benim cok hosuma gidiyor o arac. bagaj hacmi de gayet iyi

BARIS ATABEY
    predator_ant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 BHA 87
    Edilen teşekkür: 77

Alıntı 34plaka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forum arkadaslarim, tecrubelerinize ve bilginize ihtiyacim var. Punto bana yetmiyor artik. iki cocukla alisverise bile gidemiyoruz, puset sigmiyor, aldiklarimiz sıkıs tepis...
    Fiorinolari cok begeniyordum. ama ikinci kopruden gecme sorunu kotu..gerci kac kere karsiya geciyorum ama...neyse.
    bugun fiat sitesine girdim ve binek otomobiller listesi altinda doblo panoramayi gordum.
    sizlere sorularim sunlar:
    1- 2007 grande punto fiyatlari nasil? kac lira fiyat koysam satilir?
    2- bayide takasa mi vereyim? ucuza mi sayarlar?
    3- siz olsaniz fiorino mu alirsiniz panaroma mi ve neden?

pisman olmayacagim bir karar vermem lazim.
    bunlari teknik bilginizden yararlanmak icin burada sordum, bana "fiorinonun rengi daha guzel o yuzden onu al" demeyeceginizi biliyorum.

^^İkinci köprüden geçme sorunu^^ ne demek anlamadım??

suat taner
    lionT-JET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 233

fiorino veya bravo

onur kaya
    kara kız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468
    Edilen teşekkür: 303

benim bildiğim ticari panelvan sınıfına giren araçlar 1.köprüden geçemiyor..artı fıorınonun hususisi yokmu??

onrky
    1.4 starjet 95hp

Uğur Yatalakoğlu
    monaugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kilis
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 11

Alıntı kara kız Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim bildiğim ticari panelvan sınıfına giren araçlar 1.köprüden geçemiyor..artı fıorınonun hususisi yokmu??
    benim bildiğim hususi fiorino yok ruhsatta kamyonet-ticari araç diye geçiyor vergisi punto gibi değil senelik 630 tl olması gerek ve her sene muayenesi ticari araç olduğundan yapılmak zorunda bende almayı düşünüyordum ama bu söylediğim dezavantajları şimdilik sen yinede puntoda kal diyor.

Mustafa FIRINCI
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben kasası değişecek dobluyu almaktansa Fiorinoyu tercih ederdim kesinlikle.Daha modern ve kompakt çizgilere sahip Fiorino.Zaten araç genişliği nerdeyse doblo ile aynı.Tek farkı daha kısa olması Fiorinonun,

Hayırlısı olsun diyelim

ben buna katılmıyorum.sadece yukleme bolumu uzunlugu Fıorıno'dan 55cm daha uzun, puset vs. yuklenecegı dusunulurse Doblo Panaroma daha mantıklı.Doblo Cargo'dan sonra Fıorıno Cargo kullanan bırı olarak, aradakı buyukluk farkları gercekten azımsanacak kadar degıl.Fıorıno Emotıon veya Dynamıc modellerıne baktıgınızda arka dız mesafelerı bızım Punto'lar kadar.ayrıca Fıroıno'ların tum modellerı Ruhsatta Kamyonet olarak gecıyor.Doblo Panaroma ıse ruhsatta Otomobil olarak gecıyor...

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı mustafaf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben buna katılmıyorum.sadece yukleme bolumu uzunlugu Fıorıno'dan 55cm daha uzun, puset vs. yuklenecegı dusunulurse Doblo Panaroma daha mantıklı.Doblo Cargo'dan sonra Fıorıno Cargo kullanan bırı olarak, aradakı buyukluk farkları gercekten azımsanacak kadar degıl.Fıorıno Emotıon veya Dynamıc modellerıne baktıgınızda arka dız mesafelerı bızım Punto'lar kadar.ayrıca Fıroıno'ların tum modellerı Ruhsatta Kamyonet olarak gecıyor.Doblo Panaroma ıse ruhsatta Otomobil olarak gecıyor...
    Ben de aynısını dedim ya Mustafa Fiorino Doblodan sadece daha kısa.Genişlikleri aynı.İki aracı ben de biliyorum.Diz ve yükleme mesafesi -saymış olduğun avantajlar- sadece uzunlukla alakalı.Genişlikleri aynı, daha doğrusu 6mm lik bir fark var sadece,

Kişisel olarak ben Fiorinoyu tercih ederim, nedeni tasarımı.Ön, arka, omuz çizgisi.. her yönüyle modern ve uyumlu bir araç Fiorino.Doblo da (yenisi de dahil) tasarım hataları var bence.Tabi daha uzun olması taşıma kapasitesini arttırmakta,

Fiorinonun binek modeli yok bu arada, hepsi ticari-kamyonet olarak geçmekte...

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

bende aynısını söylüyorum

Kısa zaman için hususi vergi indirimi bakımından iyi ama uzun zman kullanılacaksa ticari dezavantajlı oluyor yılık taşıt vergisi ve her yıl muayenesi insanı bıktırıyor.. Fiorino cizgileri ile otomobili anımsatıyor ama hususi olanı yok

onur kaya
    kara kız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468
    Edilen teşekkür: 303

artı fiorinonun benim dikkatimi çeken en buyuk dez avantajı surucu diz mesafesii benim boyum fazla uzun değil ama ne yazıkkı fiorinoyu her kullandığımda debriyaja basarken kaval kemiğim direksyon altına surtuyo ve muthıs bı rahatsızlık veriyo..nerdeyse parmaklarımın ucunlan basmama ve koltugum en arkada olmasına rağmen değişen bisey yokk..

onrky
    1.4 starjet 95hp

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı kara kız Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    artı fiorinonun benim dikkatimi çeken en buyuk dez avantajı surucu diz mesafesii benim boyum fazla uzun değil ama ne yazıkkı fiorinoyu her kullandığımda debriyaja basarken kaval kemiğim direksyon altına surtuyo ve muthıs bı rahatsızlık veriyo..nerdeyse parmaklarımın ucunlan basmama ve koltugum en arkada olmasına rağmen değişen bisey yokk..
    Onur, direksiyonu yukarı kaldırıp koltuğu aşağıya indirerek kullandıysan yapacak birşey yok