Sayfa 1/5 12345 SonSon
87 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Atiker LPG ve Grande Punto

Abitter Türktaş
    abitto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 0

Dikkat Atiker LPG ve Grande Punto

Selam arkadaşlar,

10 gün önce Atiker sıralı sistem tüp taktırdım. Kurşunsuz ile 150 TL ile 550 km giderken bir depo tüple (55 TL'ye doldu) 322 km gitti. Kaba bir hesapla 150 TL ile 966 km yapacak. 75% daha fazla km yapılabilecek gibi görünüyor.

Ama üç tane sıkıntım var;

- vites değişimlerinde araba titriyor.
    - özellikle 100 km üzerinde araba titriyor. Benzin biterken arabanın titremesi gibi.
    - Araba arıza lambası yandı dün akşam.

Bu konularda bilgisi olan arkadaş var mı?

Şimdiden sağolun.

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

lpg taktırılınca genelde bu tür sıkıntılar meydana geliyor
    taktırdığınız yere gidip durumu belirtin sorunun kaynağını bulsunlar
    ışık yakma mevzusunada alışsanız iyi olur arada sırada size bundan sonra sıkıntı verecektir

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

Hakan Onur
    narkoz30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1020

Atiker bmw mercedese bile takılıyor takan usta önemli bence italyan markalarından hiçbir farkı yok atikerin lpg de en önemli faktör montaj ustasının gerçekten usta olmasıdır.

cantekin keçeli
    cantekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 7

bu yakıt değerlerini şehir içinde mi yaptınız şehir dışın damı kaç km hızla yaptınız belirtebilir misiniz?

mustafa çavdar
    xavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16HRZ2020
    Edilen teşekkür: 3

aracınızın LPG ayarından geçmesi gerekiyor. Arıza ışığının yanması ve titremelerin sebebi büyük olasılıkla "zengin veya fakir karışım"dan kaynaklıdır, yani yakıt/hava karışımı aracın orjinal karışım oranının altında veya üstünde... arıza ışığının yanmasının sıkıntı çıkarmayacağını 4-5 farklı ustadan duydum (tabi arıza ışığı devamlı yanınca gözünüz oraya takılacak ve başka bir arızanın varlığını, araç bilgisayara bağlamadan anlayamayacaksınız)
    şunu belirtmek gerekir ki işnin ehli bir usta sorunlarınızı birkaç dakika gibi kısa bir sürede çözebilir. Ya da benim başıma geldiği gibi 9 defa ayara gidersiniz sorunu çözmek için ama sonuş sıfır, 10.ayarda birden çok basit bi değişiklikle bütün sorunlar kaybolur... sonra da "lanet olsun" deyip dizel bi araç alırsınız (benim gibi)

"USTA"sı takar ya da ayar yaparsa LPG!yi sorunsuz kullanırsınız. Arkadaşım 1 sene önce taktırdı Atikeri GP'ye, taktırdığı günden sonra bir daha takan yere gidip ayar falan yaptırdığını görmedim,duymadım. Sorun yok
    Konu ABNEW tarafından (23/11/2009 Saat 11:12 ) değiştirilmiştir.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ERDEM YILMAZ
    erdemsys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1

arkadaşlar yeni bir konu açmak yerine bu konuya dahil olayım dedim ben 10 gün önce ekogaz sıralı lpg taktırdım araç çekişinde bir sıkıntı olurmu diye normalden daha agrasif kullandım ve 60 liralık gazla şehir içi abartmıyorum devir saati 4000 den asagi ınmedi tam 430 km yol yaptım ancak sımdı benımde arıza lambam yandı bayram nedeniyle kapalı olduklarından lpg montajı yapan yere gidemiyorum ancak aracı suan kullanmanda sıkıntı olurmu acaba tesekkurler...

Yasemin ŞENŞATIR
    JASMINE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35 EF 585
    Edilen teşekkür: 4817

Erdem 15 gün önce 2 kez aynı durum bende de oldu. Aracımda LPG yok. Müşteri Hizmetlerini aradığımda aracı bu şekilde kullanmamam gerektiği iletildi. Araç 4 gün ara ile 2 kez servise girdi. Büyük bir sorun ile karşılaşmadan önce istersen sende telefon ile destek al.

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

su LPG olayına bır turlu ısınamadım gıttı
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

CENK COR
    boss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 21

lpg tamam fiyat ucuz ama verdiği zararlar vs artı arabanın bayılması benim araba depoyla 700 km yapıyo benzinli 2009 6 ileri bence lpg ortadan kaldırılmalı arabaya ve sinire zarar bişey...

ERDEM YILMAZ
    erdemsys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1

ancak benim gözlelediğim 6 ileri 16 valf ile benim aracımdaki yakıt farkı hatrı sayılır dıye dusunuyorum...

CENK COR
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Beyaz

tamam ama bakım masrafların motorun tıpranması can sıkıntın vs bence pek fark yaratmaz sana totalde diye düşünüyorum ayrıca lpg ye karşıda pek sıcak olmadığım için önyargılı bakabilirim olaya sonuçta hayırlı olsun

Ender Pala
    pilotender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 229

yav bu hafta atiker lpg taktırmayı düşünüyordum hemen bayramı müteakip...ancak bunca yazılanı okudukca iyice tereddütte kaldım. bu arıza lambası olayı nedir ki ?? Önceki arabam Alfa Romeo 156 2.0 TS idi. Onda da sıralı sistem Stefanelli marka lpg vardı ve asla lpg kaynaklı bir sorun yaşamadım kullandıgım süre zarfında...Bu GP'lerin kronik sorunu mudur acaba beni aydınlatın lütfen. Araçlarımız LPG ile uyumsuz mudur?? Kimi araçlar varmış lpg ile bir türlü barışamayan...Bizim araçlar da onlardan birisi mi? Mesela kuzenimde ford focus var 2 senedir bir kere bile sorun yaşamadı lpg ile....

CENK COR
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Beyaz

kardeşim sen alfa kullanmış adamsın zaten şu anki araban çok atik değil üstüne bide lpg koyunca ne olacak? arıza ışığına gelince onu bende hep duyuyorum lpg taktıranlarda bu sürekli oluyo bence aracını satıp 2. el temiz dizel bul şehir içi 15 krs yakıyo. LPG fabrika çıkışılı olmadıktan sonra ben aracıma sokmam arabam benzin olarak çıktıysa benzinle çalışır tanımadığı bişeyle değil.

Mustafa FIRINCI
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

aracın garantısı bıtmemısse kesınlıkle lpg ısıne gırmeyın derım.bu bıraz sans ısı, kımı taktırır yıllarca sorun yasamaz, kımı de sorundan kurtulamaz.bır nevı kumar sayılır...
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

16. 28/11/2009, 14:19

Mustafa FIRINCI
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

Alıntı Cihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Grande Punto'yu bilmem de, Atiker'in en verimli olduğu yer Kurtlar Vadisi onu biliyorum.

Ender Pala
    pilotender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 229

Alıntı Cihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Grande Punto'yu bilmem de, Atiker'in en verimli olduğu yer Kurtlar Vadisi onu biliyorum.
    Espiriye bayıldım ) Buradan Boss kardeşime de cevap vereyim haklısın kardeşim aslında dizel bir araba almak en mantıklısı hiç LPG masrafına girmeden. Onu da güzel diyorsun ama dizelde masraf çok olur diyorlar korktum...Sıfırını şu an için alamam. İkinci ele de güven olmuyor yahu...

Mustafa FIRINCI
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

abartıldıgı kadar bır bakım farkı yok arada.zaten vergıden, yılda 235TL karda oluyorsunuz...

CENK COR
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Beyaz

Alıntı pilotender Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Espiriye bayıldım ) Buradan Boss kardeşime de cevap vereyim haklısın kardeşim aslında dizel bir araba almak en mantıklısı hiç LPG masrafına girmeden. Onu da güzel diyorsun ama dizelde masraf çok olur diyorlar korktum...Sıfırını şu an için alamam. İkinci ele de güven olmuyor yahu...
    korkma çok temiz ikinci eller var servislerin satış kısımlarında onu bırak buradaki arkadaşlarda sana yardımcı olurlar ayrıca dizelin masrafı tamam yüksek ama lpg nin kide ondan aşşağı kalmaz en azından garantili temiz temiz binersin aracına

M.OğuzhaN ÇELİK
    eexelanss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509
    Edilen teşekkür: 460

Arkadaşlar Lpg olayından korkmayın. Ben çok düşünmüştüm ve çok araştırdım bu konuda ama bi karar verdim sonunda ve lpg ye döndüm. Aracım 1.4 95HP starjet ve forumları inceleyenler bilirler bu lpg olayında starjet motorlarda problem yaşamayan çok azdır.
    Bence bu işi yetkilisine ve harbi ustasına yaptırırsanız hiç bi problem yaşamazsınız. Normal şartlarda sıralı lpg sistemlerinde performans kaybı yaşamazsınız. Değişen hiç birşey olmaz..Ama montaj yanlış ve işçilik kötüyse performans kaybıda yaşanır başka şeylerde yaşanır... marka ve usta seçimi önemli.. Yaklaşık bir aydır lpg kullanıyorum ve çok memnunum..
    Aracım benzinde 255.00tl yakarken şimdi 145.00tl yakıyor.. Olay bu...

Adı Soyadı
    KaMiKaZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 752

benzinli arkadaşlar için konuşuyorum takmadıkları hergün zarar.

Sayfa 1/5 12345 SonSon