16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: Frene basınca aracım titreme yapıyor

Alper İdemli
    Alperbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 2

Standart Frene basınca aracım titreme yapıyor

Mrb arkadaşlar benim bir sorum var. frene yavaşca dokunduğum zaman araç titreme yapıyor, sert basınca titreme kesiliyor.bilgisi olan arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilirler mi. Şimdiden teşekkür ediyorum.

anvil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1348

Forumumuza hoşgeldiniz.

Aynı durum bende de olmuştu. Fren disklerinden dolayıymış. Mecbur değiştirdim.

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/11894-aracta-titreme.html

batu fes
    batuhann80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 615

+1000
    Boyun eğmeyeceğiz. Çünkü bu, şan ve şerefle yaşamış olan ecdadımıza karşı büyük bir ihanet olur. Atalarımız, bizlere geniş ülkelerle birlikte hürriyet ve istiklâli de emanet ettiler. Savaşçı ve süvari hayatımız sayesinde yabancıları titreten bir millet olduk. Korumakla vazifeli bulunduğumuz bütün bu emanetleri, adi bir ömür uğruna fedâ edemeyiz. Hepimizin bildiği gibi savaşta Cengaverlerin kaderi ölümdür. Biz ölsek de kahramanlığımızın şanı yaşayacak. Çocuklarımız ve torunlarımız diğer kavimlerin efendisi olacaktır.
    Çİ - Çİ YABGU
    ( M.Ö 54 )

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Fatihin de belirttiği gibi disklerdeki yüzey bozuklukları titremeye sebebiyet verir.Balatalara da baktırmakta fayda var...

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

sorunun kaynağı disklerdendir
    eğer yağışlı havada frenler sıcak iken su birikintilerinden hızlı geçip sıcak disk ıslanmasından dolayı bu sorun meydana geliyor
    disklerde problem çok değilse tornacıda biraz yüzey taşlatıp sorunu çözebilirisin

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

Alper İdemli
    Alperbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 2

cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim. foruma yeni katıldım. problemlerimizde birbirimize yardımcı olacağımız ilerki günlerde görüşmek üzere.

7. Bu mesajı için 2 kişi Alperbey'ye teşekkür etti:

Kemal Özsu
    plastro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    33 VEN 90
    Edilen teşekkür: 786

Aynı sorun bendede var servis disklerin balatalarla beraber değiştiğini söyledi 400 tl civarıymış

Şakir Yalçın
    makineman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 92

Alıntı plastro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı sorun bendede var servis disklerin balatalarla beraber değiştiğini söyledi 400 tl civarıymış
    Disklerdeki eğilmeler tornalama ile rahatlıkla düzeltilebiliyor aslında. Kemal bey siz bu yolu denediniz mi?. Frencide 40TL ye Avensis'in 4 tekerini de tornalatmıştım ben 2 yıl önce. Yeni balata seti ile mükemmel oldular. Diskleri eğilenler hemen değişim yapmasınlar bence. Yazıktır 400TL çok para.

uğur kamçı
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. xcruelx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 358

Alıntı makineman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Disklerdeki eğilmeler tornalama ile rahatlıkla düzeltilebiliyor aslında. Kemal bey siz bu yolu denediniz mi?. Frencide 40TL ye Avensis'in 4 tekerini de tornalatmıştım ben 2 yıl önce. Yeni balata seti ile mükemmel oldular. Diskleri eğilenler hemen değişim yapmasınlar bence. Yazıktır 400TL çok para.
    Katılıyorum aslında ama grantisi olunca cogu kişi aracını servise götürüyor serviscilerde bunu yaptırmıyor.

Kemal Özsu
    plastro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    33 VEN 90
    Edilen teşekkür: 786

Alıntı makineman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün sanayide araç üzerinde disk tornası yaptırdım ve balataları değiştirdim toplam 100 tl. verdim çok güzel oldu

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

işte bu kadar neymiş hemen diskler değişecekmiş halt yemiş onlar
    güle güle kullan aracını

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Emrey Zorunlu
    Emre9110 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 9

Standart Cevap: Frene basınca aracım titreme yapıyor

Arkadaşlar merhaba,

Konu kirliliği olmaması açısından burdan yazayım istedim.

Bende de aynı sorun mevcut. Frene basınca (özellikle hafif rampa aşağı) direksiyonda bir titireme oluyor ciddi şekilde farkediliyor. Bugün boğaziçi köprüsünden beşiktaşa gidiyordum barboros caddesine girdiğim yerde bir ses duydum. Sanki bir metal şey yere sürtüyor gibi geldi, hemen sağa çektim lastiklere baktım aracın altına filan baktım yere sürten bişey yoktu. Yavaş yavaş devam ettim ses kesildi. Daha sonra devamında anlatacağım şekilde hızımı 150 ye kadar çıkarttım ama herhangi bir ses duymadım.

Bundan 1 ay önce yeni 4 lastik takıldı rot balans yapıldı jant eğrilikleri düzeltildi. Acaba dedim yine rot balans mı bozuk, 150 ye kadar hızlandım ama araç hızlanırken titreme olmuyor yanlızca frene basınca titreme oluyor. 40-50 gibi hızlarda çok çok hafif hissedilirken hız 100 e yaklaştıkça titreme epey artıyor. 150 de iken çok ciddi titreme oluyor direksiyonda. Neden olmuş olabilir anlamadım sudan filan da geçmedim yakın zamanda. Bunu 2-3 gündür yapıyor sadece.

Bu sizce ciddi bir sorun mu ? İlerde frenlerin tutmaması gibi bir duruma yol açabilir mi ? Uygun bir çözüm ile nasıl halledebiliriz ? Fren disklerini tornalatayım mı ?

Mesut .
    ecuadorm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 50

Alıntı Emre9110 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Konu kirliliği olmaması açısından burdan yazayım istedim.

Bende de aynı sorun mevcut. Frene basınca (özellikle hafif rampa aşağı) direksiyonda bir titireme oluyor ciddi şekilde farkediliyor. Bugün boğaziçi köprüsünden beşiktaşa gidiyordum barboros caddesine girdiğim yerde bir ses duydum. Sanki bir metal şey yere sürtüyor gibi geldi, hemen sağa çektim lastiklere baktım aracın altına filan baktım yere sürten bişey yoktu. Yavaş yavaş devam ettim ses kesildi. Daha sonra devamında anlatacağım şekilde hızımı 150 ye kadar çıkarttım ama herhangi bir ses duymadım.

Bundan 1 ay önce yeni 4 lastik takıldı rot balans yapıldı jant eğrilikleri düzeltildi. Acaba dedim yine rot balans mı bozuk, 150 ye kadar hızlandım ama araç hızlanırken titreme olmuyor yanlızca frene basınca titreme oluyor. 40-50 gibi hızlarda çok çok hafif hissedilirken hız 100 e yaklaştıkça titreme epey artıyor. 150 de iken çok ciddi titreme oluyor direksiyonda. Neden olmuş olabilir anlamadım sudan filan da geçmedim yakın zamanda. Bunu 2-3 gündür yapıyor sadece.

Bu sizce ciddi bir sorun mu ? İlerde frenlerin tutmaması gibi bir duruma yol açabilir mi ? Uygun bir çözüm ile nasıl halledebiliriz ? Fren disklerini tornalatayım mı ?
    Diskleriniz eğilmiş. Duzeltilebiliyormu bilmiyorum ama en sagliklisi yenisini almak.

Can AVCI
    CanGo48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    48FK986
    Edilen teşekkür: 59

geçen ay aynısı başıma geldi disklerde çaplaşma olmuş. çok sıcakken su birikintisi yada su tutulunca oluyormuş.140la falan giderken frene basınca direksiyonu çok fena sallamıştı, kaza sebebi resmen. ben tornayla falan uğraşmadım 200tlye takımı değiştirdim kafam rahat.
    Dünü hatırla, bugünü yaşa,yarını düşün....

Emrey Zorunlu
    Emre9110 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 9

Alıntı CanGo48 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçen ay aynısı başıma geldi disklerde çaplaşma olmuş. çok sıcakken su birikintisi yada su tutulunca oluyormuş.140la falan giderken frene basınca direksiyonu çok fena sallamıştı, kaza sebebi resmen. ben tornayla falan uğraşmadım 200tlye takımı değiştirdim kafam rahat.
    200 TL kapsamı nedir hocam tam olarak ? Sadece 2 disk + işçilik mi ? Birde yetkili servis fiyatı mı bu ?

Can AVCI
    CanGo48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    48FK986
    Edilen teşekkür: 59

bende yanı sorunla gittim ama servise değil 4 senedir servise uğramam. 200tlye orjinal ön disk takımını aldılar parçacıdanve şanzıman yağı, balatalar motor ve alt takım temizleme toplam 350 tl ye patladı. bunları serviste 500den aşağı yaptıramazsın.
    Dünü hatırla, bugünü yaşa,yarını düşün....