Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
43 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Yakıt tüketimi

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

Alıntı ayhan 06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar konuya baya uzun süre sonra eşlik ettim benim lastiklerim 215/45/17 yakıt olarak da şehir içi 7.1 geçmedi bence yeterli bir tüketim.

senin araçta fazla farketmemesi normal
    ama diğer araç zaten 77 bg ayrıyetten turboda yok gücü yetersiz kalıyo olastikleri döndürmek için daha çok güç gerekiyor buda = daha çok gaza basmak demek oluyor
    saygılaR

ahmet kahraman
    stotinka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34 .. ....
    Edilen teşekkür: 41

selamlar arkadaşlar uzun yolda klima kapalı 6.vites 90-110 km 100 km de= 4.2 - 4.5
    şehir içi 6.3 - 6.6

MEHMET YER
    Mehmet80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1

Aranıza Yeni Katılan ancak Teknik Personel olarak ( Ford Ve Volvo Servis Mühendisi)
    Grande Punto Mutlijet 75 ps sahibiyim. ( eşim kullanıyor) Bu motor şehir içi ( ankara sabah iş trafiği) 5,6- 5,8 gösteriyor ki normal olan değerleridir. 2100 dv/dk vites geçişlerini sağlarsanız bu değerleri görmeniz gerek uzun yolda 90-100 arası ile 4,8 ile 5,0 arasını rahat görürsünüz.Eğer olmaz ise software 'e bakılması gerekir. Bu değerler tamamen diagnostik ile değiştirilebiliyor. Kullandığınız ortam , yol durumu, ağırlık, lastik , hava durumu vb birçok etken tüketimi etkiler. Şuan tüm üreticiler yoğun olarak yakıt tüketim değerlerine yönelmişken lastik seçimlerinde çok dikkatli davranıyorlar bu demek oluyorki lastik ile oynamak ( ebatlar) hatta marka tüketim değerlerinide değiştirdiniz demektir. Hava filitresine basınçlı hava asla tutmatın derim. Yeni nesil yağlı mikron boyutlu kağıtlardan yapılır. çok daha iyi tıkarsınız. tamamen değiştirmenizi tavsiye ederim. Kışın yağ değiştircek olanlar ise garanti dışı araçlar için 0W40 castrol mobil tasviyemdir. Farkını kullananlar görecektir. Ancak pahalı bir yağ ömür olarak 20.000 km gider ama aracını seven 10.000 değiştirebilir. Kışın yağlamam mükemmel olur.

HH TT
    mimarchi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 9

Bende bu yakıt tüketimi konusunda çok dertliyim...Araç 9 dan aşağı zor düşüyor...Hiç kullanımdan kaynaklıdır vs demeyin...90 ı geçmemeye çalışıyorum.Her depo fullediğimde km yi yazıyorum 37 litre ile 400 km mi gidilirmiş...300 kuruş yakıyor resmen...Arkadaşımda golf var...aracın performansına bakıyorum yakıt tüketimine bakıyorum benimkine bakıyorum...yok bi sorun var ama anlamıyorum.Kaç defa servise götürdüm,bilgisayara bağladılar sorun yok dediler, bakım yapılınca düzzelir dendi yine bi değişiklik olmadı...çözemedim şu benzin tüketim olayını kısaca...(araç 1,5 yılda 10300 km.lerde

Selçuk Ç.
    starcraft - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 46

merhaba, bende dün depoyu fulledim ve G.antep Nizipe gidip bugün döndüm. Toplam 530 km yol yaptım. Eve geldiğim anda yakıt lambası yandı. Yol bilgisayarından baktığımda ortalama tüketim 6,2 olarak gösteriyordu. Klimayı açık, hızım ise giderken 120-140 arası ikibuçuk saat sürdü, gelirken ise 140-180 arası ikisaatte geldim. Ama 530 km gidip depo boşalınca banada az yol gitti gibi geldi.Yarın depoyu fulleyince tam olarak ne yaktığını hesaplıyacağım.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Selçuk, hızın fazla olduğu için bence normal, yolbilgisayarındaki ortalama hız değerini de belirtirsen sevinirim...

Erdem Bozdağ
    GP Hastası Erdem Bozdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1126

100km den sonra hele 140-180 gibi hızlarda okadar km gitmesi bence çok normal

İsmail ŞENER
    isocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 91

850 km 38,57 lt.
    Follow Me If You Can.

Selçuk Ç.
    starcraft - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 46

Alıntı starcraft Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba, bende dün depoyu fulledim ve G.antep Nizipe gidip bugün döndüm. Toplam 530 km yol yaptım. Eve geldiğim anda yakıt lambası yandı. Yol bilgisayarından baktığımda ortalama tüketim 6,2 olarak gösteriyordu. Klimayı açık, hızım ise giderken 120-140 arası ikibuçuk saat sürdü, gelirken ise 140-180 arası ikisaatte geldim. Ama 530 km gidip depo boşalınca banada az yol gitti gibi geldi.Yarın depoyu fulleyince tam olarak ne yaktığını hesaplıyacağım.

Dün akşam depoyu fulledim, 96 tl ye doldu 34,3 litre yakıt aldı. Neyse beklediğimden iyi oldu, depo boşalınca 40litre yakmıştır diye düşünüyordum fakat yedek depo kaç litre alıyor? bu hesaba göre nerden baksan 10 litre yedekte olması gerekmezmi?

ABNEW tam hatırlamıyorum yakıt alınca tekrar sıfırladım ama yanlış hatırlamıyorsam ortalama hız 133 gibi birşey olması gerekiyor.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Murat Karakaş
    pepelepew - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 37

benim hep 8-9 litre arasinda 1.4 77 bg bende anlamis degilim neden böyle yakiyor eskiden 7.5 gecmezdi 10.000 bakimindna yeni cikti neden bu kadar benzin yakiyor cildiricam bende.

Murat Karakaş
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı mimarchi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende bu yakıt tüketimi konusunda çok dertliyim...Araç 9 dan aşağı zor düşüyor...Hiç kullanımdan kaynaklıdır vs demeyin...90 ı geçmemeye çalışıyorum.Her depo fullediğimde km yi yazıyorum 37 litre ile 400 km mi gidilirmiş...300 kuruş yakıyor resmen...Arkadaşımda golf var...aracın performansına bakıyorum yakıt tüketimine bakıyorum benimkine bakıyorum...yok bi sorun var ama anlamıyorum.Kaç defa servise götürdüm,bilgisayara bağladılar sorun yok dediler, bakım yapılınca düzzelir dendi yine bi değişiklik olmadı...çözemedim şu benzin tüketim olayını kısaca...(araç 1,5 yılda 10300 km.lerde

aynen bendede ayni sorun basladi bakimada girdi cikti hic degisen birsey yok.
    uyuz olmaya basladim.
    7.5 gecmezdi simdi 8 9 inmiyor asagi.
    görende 120 hp sancak.

Taygun Mertcan
    taygunm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 12

benimde yakıt tüketimim arttı ancak dikkat ettiğim trafikte daha cok bekliyorum dur kalk daha fazla oluyor, gecen hava filtresi değiştiki daha 8200 de, acaba sizlerdede trafik aynı yol aynı dur kalk mı? ben yakında lpg takacağım garantisini bozup, benzinciye girince nerdeyse kapıda karşılayacaklar

Murat Karakaş
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı taygunm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benimde yakıt tüketimim arttı ancak dikkat ettiğim trafikte daha cok bekliyorum dur kalk daha fazla oluyor, gecen hava filtresi değiştiki daha 8200 de, acaba sizlerdede trafik aynı yol aynı dur kalk mı? ben yakında lpg takacağım garantisini bozup, benzinciye girince nerdeyse kapıda karşılayacaklar
    bende degistirdim hava filtresini bakimdanda cikti bujileri degistirmisler ondan falan filan dediler ne alakaysa ki yine yakmaya devam ediyor onceden böyle degildi ama anlamadim dur kalktan mi yada neden onceden nasil kullaniyorsam simdide öyle devam ediyorum.

MERT DEMİRÖREN
    Raistlin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 DM 388
    Edilen teşekkür: 114

arkadaşlar ben sırf şehirçi kullanıyorum 11.4 ortalamam gözüküyo ? buna ne diceksiniz ? gayet te sebebini bilmiyorum...sert de kullanmıyorum arabayı..

berkeraaa
    Ziyaretçi berkeraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

anlam veremiyorum.....6.3 Lt ne demek dizel bir araç için teknik bir sorunu olabilirmi acaba aracımın ?

17. 28/10/2009, 19:10

Gp gp
    Ya Hep Ya Hiç. KaGaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 819

ya ne sorun arıyorsunuz gelin benim arabaya binin bir depo 400 km yol yapıo bilgisayar verisi 9,5 lerde kış geldi 10,2 şuanda ben çokmu abartıorum ne tapa gaz giderim hep ama bilmiyorum artık düşünmek istemiorum yakıtı falan satamadım zaten bi satsam rahatlıyacamda alıcı yok piyasada

Birkan GENÇ
    Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    61 TS
    Edilen teşekkür: 799

Alıntı berkeraaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anlam veremiyorum.....6.3 Lt ne demek dizel bir araç için teknik bir sorunu olabilirmi acaba aracımın ?
    Şehir içi aşağı yukarı normal değerdesiniz ..

Ben şehir dışı istanbul - izmit arası gittim geldim geçtiğimiz haftasonu hızım 130 - 160 km arası değişti ekranda gözüken değer sizinkiyle aynı 6.3litreydi

MEHMET YER
    Mehmet80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1

Trafik durumu çok önemli ben şehir içi 5,6 lt 5,8lt arasında onuyorum. Sabah trafiği bence 2100 D/dak vites değişim aralığı olmalı ve motor yağı mobil 0w40 olmalı eminim düşecektir.Ancak çok büyük bir fark beklememek gerek 5,7 Lt felan olur.

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

Alıntı Mehmet80 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trafik durumu çok önemli ben şehir içi 5,6 lt 5,8lt arasında onuyorum. Sabah trafiği bence 2100 D/dak vites değişim aralığı olmalı ve motor yağı mobil 0w40 olmalı eminim düşecektir.Ancak çok büyük bir fark beklememek gerek 5,7 Lt felan olur.

0w40 ince gelir
    fabrikanın önerdiği 10w40
    bunu kullanmak daha sağlıklı

Ertuğ Torun
    T-jet uzmani Romeo_er2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 GTR 52
    Edilen teşekkür: 1032

bugün depo bitti 10.1 ortalama
    06 GTR 52

-Crossfit-
    Forging Elite Fitness

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon