Sonuçlar: Hangi marka LPG

Katılımcı sayısı
17. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • ATİKER

3 17.65%
  • BRC

9 52.94%
  • KitMTM

0 0%
  • PRINS

3 17.65%
  • DİĞER

2 11.76%
12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: Lpg hangi marka ve garanti olayi

Taygun Mertcan
    taygunm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 12

Standart Lpg hangi marka ve garanti olayi

Arkadaşlar merhaba, biliyorum formda LPG başlıkları altında var ama konu çok dağıldığı için ve kafa karıştığı için burda yazışalım istedim tabiki moderatörlerimizde uygun görürse...
    Bildiğimiz üzere Punto benzinli kullanan bşzler LPG taktırınca aracımız garanti dışına cıkıyor ve bu konuda fabrikaya sürekli şikayet gitmekte ancak fabrikanında bu konudak tavrı değişmedi, değişen tek şey ülkemizde benzinde yaşanan dalgalanmalar... Bilgi almak istediğim konu şu, aracı garanti kapsamında olupta lpg takıldığında hangi parcalar garanti dışına cıkıyor? sorun yaşayan oldu mu? ve en can alıcı nokta hangi marka ve hangi usta? bu konuda bilgilerinizi paylaşırsanız cok sevinirim...

uğur akarca
    avantasia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 10

taygun arkadaşım ben bu yaz haziranda sıfır gp aldım ve hemen bir ay içinde lpg taktırdım.iyi bi ustada taktırırsan sorun çıkmaz.lpg taktırırken bir saniye bile düşünmedim garanti olayını taktırdıktan sonra yaklaşık 10000(onbin)km yol yaptım ve çok şükür problemim yok tavsiye ederim yani.eğer istersen özel msj atarsan taktırdığım yerin adresini yazabilirim sana ankarada taktırmıştım çünkü.

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

uğur akarca
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

bide araçlarımız aynı renk sanırım

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

batu fes
    batuhann80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 615

biraz pahalı ama teleflex öneririm...(volvo kullanıyor..)
    Boyun eğmeyeceğiz. Çünkü bu, şan ve şerefle yaşamış olan ecdadımıza karşı büyük bir ihanet olur. Atalarımız, bizlere geniş ülkelerle birlikte hürriyet ve istiklâli de emanet ettiler. Savaşçı ve süvari hayatımız sayesinde yabancıları titreten bir millet olduk. Korumakla vazifeli bulunduğumuz bütün bu emanetleri, adi bir ömür uğruna fedâ edemeyiz. Hepimizin bildiği gibi savaşta Cengaverlerin kaderi ölümdür. Biz ölsek de kahramanlığımızın şanı yaşayacak. Çocuklarımız ve torunlarımız diğer kavimlerin efendisi olacaktır.
    Çİ - Çİ YABGU
    ( M.Ö 54 )

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

garantı konusunda da LPG montajından sonra aracın sadece motoru garantı dısı kalıyor.kalan parcalar yıne garantı kapsamında...
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

SERKAN YABA
    attserkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 53

slm arkadaşlar bende sizler gibi lpg taktırmak istedim.aracım 2009 fire.77bg ankaranın büyük servisinden birini aradım fakat bana lpg takmıyoruz eğer taktırırsanız aracını garanti dışında kalır ama isterseniz dışarıta taktırın ama dediğimiz gibi garanti dışı kalıcaktır aracını dediler ben de taktırmak tan vaz geçtim.mecbur benzin fiatlarına katlanıyoruz.sanırım fabrika buna izin vermiyormuş anladığım kadarıyla.lpg taktıran arkadaşla nasıl taktırıyor ve hangi servis buna garanti sağlıyor onu da anlamış değilim..

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

uğur akarca
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

lpg takılınca hiçbir servis garanti vermiyor,veriyorum diyende sorun olursa hallederiz türünden sözde garanti veriyo.birde bu lpg konusunda sanırım çoğu arkadaş abartıyo garanti dışına çıkarsa nolcak falan die(dünyanın sonu gelmiyo)2006 da sıfır albea 1.2 16v lpg li araç aldım garanti kapsamında hiçbişey yaptırmama gerek kalmadan aracın garanti süresi doldu 2007 yılında yine sıfır 1.4 8v palio aldım yine garanti kapsamında hiçbirşey yaptırmadım şimdi 2009 punto aldım lpg taktırdım sorun yok.yollarda sıfır 4 çeker araç görüyorum adamlar onlara lpg taktırıyo belki hatırlarsınız belçikadaydı sanırım bi türk ferrari ye lpg takmak istedi olay oldu,yani diyeceğim şu bu forumda neden çoğu insan lpg den korkuyo?yada bu araba bukadar çıt kırıldım sürekli oradan buradan hata veriyo neden alıyosunuz?yada fiat neden hala üretiyo bu arabayı?lütfen artık bu arabalar için şurasından şu ses geliyo burası ötüyo motor kasıyo gibi şeyler yazılmasın.eğer arabasını herkez gücüne göre kullanırsa sorun olmaz 1.4 8v topu topu 77 beygirlik araba sırf spor görünüyo diye çoğu insan gücünden fazlasını bekliyo sonra yanlış yorumlar yapılıyo.bide bu arabalar asfalt arabası bizim yollarımız ve sürücülerimizin araç kullanım şekli ortada yani paldır küldür araba sürülürse arabadan ses gelir elbet.şimdi biliyorum bu yazıma şu cevaplar gelcek şu markada bu sorun yok falan die bende diyorumki ozaman git o arabayı kullan.LÜTFEN artık bu güzel arabayı kötülemeyelim.sorun yaşayan arkadaşlarımız elbette vardır ama belkide araçları ikinci belki daha fazla el değiştirmiştir siz arabanızı sevip iyi kullanıyo olabilirsiniz kaldıki mutlaka öyledir ama ya sizden öncekiler?
    farkındayım bu yazı bu konuya pek uymadı ama artık çok doldum nezaman bu forma girsem genelde sorunlardan bahsediliyo ve içim kararıyo lütfen arabalarımıza ii bakalım ve gücü kadar performans bekliyelim.1994 yılında ehliyetimi aldım ve o günden beri fiat kullanırım fiat serüvenim serçe ile başladı ve bravo hariç(şuanki model)tüm modellerini aldım hepside süperdi başka markaya yönelmedim yıllarca tempra ya edilmeyen laf kalmadı bende tempra vardı sorun yaşamadım ve bana göre tempra gibi bir araba daha üretilmedi dönemini hatırlayan bilir sırf göstergesi digital diye devir saati yükselmesi tahrik edici diye nasıl kullandı çoğu insan?şimdi soruyorum o araba neyapsın elbet sorun yapar araba digital gösterge eyvallah ama yarış arabası değildi yanılmıyorum dimi?lütfen bu arabaları sorunlu gibi göstermeyelim iyi kullanılırsa sorunsuz ve çoğu markadan rahat arabalar bunlar.hakettiği değeri vermek dileğiyle.herkeze kazasız belasız günler dileğiyle.
    Konu avantasia tarafından (24/09/2009 Saat 21:34 ) değiştirilmiştir.

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

LPG yle ilgili motor sınıfına göre ayrılmış başlıklar mevcut.Buralarda ayrıntılı bilgiler bulunabilir.Bu konuların bölünmemesi için anketle ilgili yani lpg firmalarıyla ilgili yorumlar yaparsak daha faydalı olur arkadaşlar,

Lpg takılması sonucu araçlarımız garanti dışına çıkmakta.Bunun kapsamı lpg nin etkileyebileceği sistemlerle sınırlı.Bu noktada hemfikiriz sanırım...

15. Bu mesajı için 3 kişi ABNEW'ye teşekkür etti:

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

puntolarımıza italyan işi BRC yi öneririm.tanıdığım bir kaç kişi var Alfa romeo 156 da takılı BRC.araçların biri 110.000 km de(85.000 de takıldı) diğeri 78.000 km de (60.000 takıldı) şu anda hiç bir sorun yok,ama land rover freelandera atiker taktırmış bir tanıdığım arabada ayarsızlık var kaç kere ayarlattırdı 2 gün sonra gene bozuluyor araba marşı bir kerede almıyor iki üç kere deniyorsun anca alıyor.ama eğer taktırıcaksan BRC derim ben.

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet U.
    LTAB Riddle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 122

3 hafta önce prins marka lpg taktırdım. 4000 km yaptım herhangibir sıkıntı yok.

Ankara fiyatlarıyla
    uzun yolda 90 la gidersem 100 kr
    110-120 ile gidersem 120 kr yakıyo
    şehir içi dur kalk 130 u bulduğunu görmedim.

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ÖZKAN KURTULDU
    KeYiFSeL ÜYE :) 34ozkankurtuldu34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 U 4303
    Edilen teşekkür: 694

Standart Lpg eco tech taktirdim

Merhaba arkadaşlar arabam 1.4 fire active 2007 17000de lpg taktırdım eco tech marka ve memnunum ama ustasını bulmakta önemli inanmıcaksınız ama kilometrede 112 kuruş yaktı 30 tl ye bursaya gittim 30da dönüş 60 benzinle ne yakar bilmiyorum ama bundan önceki aracımda megane coupeydi oda lpgliydi 47.5 tl yakıyordu bursaya bence lpg tercih meselesi paranız çoksa benzinli kullanın ama hesaplı davranmak istiyorsanız bence lpg on numara düşüncem budur arkadaşlar

21. Bu mesajı için 2 kişi 34ozkankurtuldu34'ye teşekkür etti:

Taygun Mertcan
    taygunm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 12

Peki arkadaşlar Ankarada hangi servisi hangi ustayı tavsiye ediyorsunuz?