15 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: Kar Lastiği ~ Takma Zamanı & Mevsim önerileri.....

berkeraaa
    Ziyaretçi berkeraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Kar Lastiği ~ Takma Zamanı & Mevsim önerileri.....

Merhabalar arkadaşlar malum kışa yavaş yavaş yaklaşıyoruz ve ilk set kış lastiklerimi bu sezonda alıyorum..Sizin tavsiye edeceğiniz , kullandığınız ve memnun olduğunuz yada kesinlikle uzak dur diyebileceğiniz kış lastikleri varmıdır ?? Kış mevsiminde araç kullanırken ekstra olarak nelere özen göstermeliyiz ? Sizlerede sormak istedim bu soruların yanıtını...Sonuçta aramızda hem yaş hemde şöförlük olarak benden ve akranlarımdan üstün kişiler vardır diye düşündüm

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

kışın araç kullanırken en çok dikkat etmen gereken şey yol ve hava şartlarına göre hızını ayarlaman ve kaygan ve buzlu zeminlerde ani hareketlerden kaçınman
    lastik seçimi olarakta kar tipini pek tavsiye etmem doğu illerinde falan olsaydın uygun olurdu ama ankara için genelde dört mevsim diye adlandırılan lastiği kullanabilirsin
    kar lastiğini tavsiye etmememin nedeni ise bu lastikler yumulşak hamurlu lastiklerdir ve kuru zeminde kullanıldığında çok çabuk aşınır

Kaan Zaim
    zaimkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 65

henüz ankarada kış lastiği takmak için erken, ekimin son haftasında ya da kasımın başında takılabilir. Ben Lassa Snoways era kullanıyorum gayet memnunum. Goodyear,Bridgestone, dunlop,continental,Michelin,kumho, hepsinin de ayrı ayrı modelleri var ve hepside bizim gibi standart kullanıcıların işini rahatlıkla çözecek özelliklerde. Bütçene göre, hangisiyle iyi pazarlık edebilirsen bence gidip alabilirsin. Zira bu kış lastiği tavsiyesi ve tartışması bitmez ). Kış lastiklerinin, kuru havalarda daha çabuk aşındıkları doğrudur. Frenlemelerde ekstra dikkat etmen gerekiyor, çünkü yaz lastikleriyle durduğun mesafede (kuru zemin için) kış lastikleriyle zor durursun. Ama 7 derecenin altın daki sıcaklıklarda, kış lastiği kendini göstermeye başlar. Ümit beyinde dediği gibi, kışın hızına ve yol şartlarına çok dikkat etmelisin. Bide unutulmamsı gereken ne kadar kış lastiği olursa olsun, bize sağlayacakğı avantaj, her türlü durum için %7 gibi bir orandır. O yüzden dikkatli gitmekte fayda var.

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

SERDAR ÖZLÜ
    serdar2362 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BY 7694
    Edilen teşekkür: 1623

Önceki Palio arabama dört mevsim Lassa almıştım. Geçen kış hiçbir sorun yaşamadım. Ama Vakumlu denilen lastikler nasıldır merak ediyorum

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Bence en ideali her zaman söylediğim gibi kışın kış lastiği yazın da yaz lastiği kullanmak.Eğerki kışın, karda buzda çıkmam diyorsanız o zaman yaz lastiğiyle yılı geçirmek en mantıklısı.

Kışın, aracı daha yavaş kullanmak, ani hızlanma ve yavaşlamadan kaçınmak özellikle karlı ve buzlu yolda maksimum emniyet sağlamakta.Tabi diğer sürücülerin de bu şekilde davranması gerekmekte.Kaanın da belirttiği gibi şu an için kış lastiği biraz erken.Kasım Ayından değişim yapılabilir.Yumuşak hamurlu lastikler kuru asfaltta ve sıcakta ne kadar çok kullanılırsa o kadar çok ve çabuk aşınır.

Önceden de söylediğim gibi ben 2 sezondur Marshal ın kış lastiğini kullanıyorum (15'' lik jantlarla beraber) Şimdiye kadar herhangi bir sıkıntı yaşamadım...

M. GÖKHAN YÖRÜKMAN
    MUSTAFAGOKHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 0

Merhaba,

ben lastiklerimi yeni değiştirdim. hem kış şartları için hem yol tutuşu için 195/60/15 kumho taktırdım. yol tutuşu hissedilir bir şekilde arttı ancak 1oo km de yakıt sarfiyatı 8 lt den aşağı düşmüyor aslında şuna dikkat etmek önemli: kışın geniş taban lastik kullanmak mantıklı değildir. dar olması yani orjinalden dışarı çıkmamak kar ve buz üzerinde daha avantajlıdır. ama ben şehirlerarası yola özellikle ankara istanbul arası çok yol yaptığımdan geniş tabanı tercih ettim. KUMHO yumuşak derin kılcal kanallı su tahliyesi çok iyi bir lastik. KDV DAHİL 100 TL ye aldım. ayrıca NİTROJEN bastırdım. böylelikle lastik çabuk ısınmıyor ve çok sessiz bir sürüş sağladı. HANKOOK veya KUMHO tercih edilebilir. Maliyet açısından da bakıldığında bu fiyata bu lastikler çok iyi.

Taygun Mertcan
    taygunm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 12

Arkadaşlar mrhaba ben aracı aldığumda bridgestone 250 ile geldi 4 mevsim diyor bunla kış gecer mi? kış lastiği tavsiyeniz nedir 15 jant için...

onur poyraz
    TıRSıK FaRe :) poyraz_o - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    26 TZ 855
    Edilen teşekkür: 73

Arkadaşlar...
    kış lastiği tartışması çıkmışken hemen bende araya dalayım..
    kış lastiği ihtiyacı olan arkadaşlar toplansak hepimiz bir yerden alsak..
    toplu alım indirimi falan olur..
    ayrıca sitede lastikci olan arkadaşlar varsa
    site üyelerini kampanya falan yaparsa çok daha iyi olur.
    geçen senelerde böyle birşey yapılmış galiba...
    (bu arada bana 15" teneke jant lazım kış lastiği için ankarada elinde fazla olup makul bir fiyata verebilecek arkadaşlar varsa Ö.M ile ulaşırlarsa sevinirim).

SERDAR ÖZLÜ
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BY 7694

Alıntı poyraz_o Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar...
    kış lastiği tartışması çıkmışken hemen bende araya dalayım..
    kış lastiği ihtiyacı olan arkadaşlar toplansak hepimiz bir yerden alsak..
    toplu alım indirimi falan olur..
    ayrıca sitede lastikci olan arkadaşlar varsa
    site üyelerini kampanya falan yaparsa çok daha iyi olur.
    geçen senelerde böyle birşey yapılmış galiba...
    (bu arada bana 15" teneke jant lazım kış lastiği için ankarada elinde fazla olup makul bir fiyata verebilecek arkadaşlar varsa Ö.M ile ulaşırlarsa sevinirim).

Teklif gayet uygun. Düşünen arkadaşlar varsa araştırıp soralım hangi marka, hangi bayii bize kıyak geçecek öğrenelim.

Coşkun kardeş sanırım satıyor jantları.

onur poyraz
    TıRSıK FaRe :) poyraz_o - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    26 TZ 855
    Edilen teşekkür: 73

Alıntı serdar2362 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teklif gayet uygun. Düşünen arkadaşlar varsa araştırıp soralım hangi marka, hangi bayii bize kıyak geçecek öğrenelim.

Coşkun kardeş sanırım satıyor jantları.
    İlgin için teşekkürler.
    coşkun jantları satmış....

Kadir Eryılmaz
    mavi-punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    38 S
    Edilen teşekkür: 48

Ankarada ve Kayseride araç kullanan biri olarak size sunları söyleye bilirim
    1-Ben genelde kasımız 2 haftasından sonra kış lastiklerini takarım.
    2-KıŞın dört mevsim lastiklerden kış lastiği daha avantajlıdır.çunkü daha kısa mesafede durmamızı saglar.
    3-Ankarada bazı yollar vardırki,şubatta en ufak karda akşamları buz kar karışımı olur .kış lastiği burda daha güvenli araç kullanmamızı saglar.
    4-Eger şehirler arası araç kullanaçaksanız ,yanınızda mutlaka zinçir ve saglam bir çekme halatı olsun.
    5-Erçiyes dönüşü defalarca yaşadım.buzlu zeminde zincir aracı daha çabuk kaydırıyor.Ben araçımı zincirle karı yenitemizlenmiş,parlayaman zeminde kullanarak sürerim.Yani diger araçların yol izlerinden gitmem yol kenarına daha yakın giderim.
    6-Kış lastiği kar ve buzda şart.
    (Ben kimseye şürüş öğretmiyorum,haddimde degil.Ancak bilgilerimi anlatıyorum.)

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Taygun Mertcan
    taygunm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 12

Arkadaşlar kış lastiklerini kim nereden alıyor? nereyi ve hangi lastiği tavsiye edersiniz?

berkeraaa

Bilmiyorum burada reklam yapmak doğru olurmu ancak ben aldığım yerden hem çok uygun imkanlarla aldım hemde çok kaliteli bir hizmet aldım....15 -20 dakika içinde bitti ,tüm işlerim...Ankaradaki arkadaşlar lastiği iskitler haricinde biryerden almanızı tavsiye etmiyorum....fiyatlar yarıdan fazla oynuyor

SERDAR ÖZLÜ
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BY 7694

Ankara-iskitler de bir firma Kumho 185/60/15 KW22 lastiği peşin 86.-TL. kdv dahil kredi kartına 92.-TL 6 taksit veriyor. Ne dersiniz pahalımı.

berkeraaa

bence gayet uygun....benim 205 liklere göre özellikle