Sayfa 1/2 12 SonSon
32 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Aracımın üstü ve camlar puslu olmuş

ERDAL MARANGOZ
    erdal1984 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 22

Standart Aracımın üstü ve camlar puslu olmuş

[/B]Slm arkadaşlar dün aracımı yıkayım dedim hazır hava güzelken ama aracı tavanı ön kaporta ve neredeyse tüm camlar puslu olmuş nasıl yani diyeceksiniz küçük küçük benek benek beyaz noktalar oluşmuş yıkayınca çıkmadı ancak tırnak ucunla kazıyınca çıkıyor bende sinirlendim bıraktım o şekil evin önünde sizce neden olmuş olur ve nasıl çıkacak
    Konu erdal1984 tarafından (22/02/2010 Saat 10:41 ) değiştirilmiştir.

Eser Dilsiz
    hhhed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 43

Babamın eski arabasına da olmuştu aynısı, sebebide yandaki apartmanın dış cephelerinin boyanması ve havanın biraz rüzgarlı olmasıydı. küçük küçük yüzlerce noktacık.

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

SERDAR ÖZLÜ
    serdar2362 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BY 7694
    Edilen teşekkür: 1623

Sanki çimento tozundan bahsediyorsun gibi geldi bana. Yada boya yapılan bir yerde bulunmuşsun. Heriki durumda da pasta ve cila gerekir bence.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Murat Gürakan
    varmı denemek isteyen :) Murat Gürakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 354

Bence acilen boyacınızla konuşun ve gidip pasta cila, boya koruma gibi işlemleri yaptırın sonuçta boya ise ve boyayada işlerse sonuç kötü olabilir.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ERDAL MARANGOZ
    erdal1984 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 22

arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler, az önce aradım boyacımı çimento tozu yada boya tozu olabilir diyor pasta cila yapılması gerekmiş, hadi kaportayı yaptık diyelim camlardakiler ne olucak off yaa tırnağımla kazıdığımda çıkıyor

V.Seyhun Akar
    seysey37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    41GC850
    Edilen teşekkür: 219

geçenlerde bi arkadaş yazmıştı gaz yağıyla silmiş camları ve çok memnun kalıp tavsiye etmişti sende onu deneyebilirsin..

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yasemin ŞENŞATIR
    JASMINE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35 EF 585
    Edilen teşekkür: 4817

Geçmiş olsun. Camlardaki lekeleri Sonax ve benzeri şirketler çıkartabilirler diye düşünüyorum. Yada kullanılacak maddeyi kendin temin ederekte yapabilirsin. Bir arkadaşımız geçenlerde gazyağı kullanarak camlarındaki lekeleri çıkarttığını yazmıştı. Bu yöntemde denenmeye değer.

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Deniz Asil
    Desert Eagle Kriminal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864
    Edilen teşekkür: 2519

Bazı agaçların altındayken bal gibi maddeler bulasıyor araca..

Fakat zamanla yıkandıkca gecıyor..

Pasta cilayla cıkar bence aracı komple pasta yaptırmana gerek yok
    I ' m c a p u l i n g . . .

savaş ölmez
    savagi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 399

aynı sorun bendede var arkadaşlar.özellikle cam tavanda kendini çok belli ediyor.uygulama yapan arkadaşlar burada fikirlerini paylaşırlarsa memnun olurum.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Erdal geçmiş olsun,

Özellikle kireçli suyla ya da kuyu suyuyla yıkanan araçlarda da bu problem olmakta.Bence bu ihtimali de düşün...

SERDAR ÖZLÜ
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BY 7694

Alıntı erdal1984 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler, az önce aradım boyacımı çimento tozu yada boya tozu olabilir diyor pasta cila yapılması gerekmiş, hadi kaportayı yaptık diyelim camlardakiler ne olucak off yaa tırnağımla kazıdığımda çıkıyor
    O konuyu hiç kafana takma, boya için gittiğin yerde onu da hallederler üstelik camlar orjinal haline gelir, anlayacağın sıkıntı yok.

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

Alıntı erdal1984 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    [/B]Slm arkadaşlar dün aracımı yıkayım dedim hazır hava güzelken ama aracı tavanı ön kaporta ve neredeyse tüm camlar puslu olmuş nasıl yani diyeceksiniz küçük küçük benek benek beyaz noktalar oluşmuş yıkayınca çıkmadı ancak tırnak ucunla kazıyınca çıkıyor bende sinirlendim bıraktım o şekil evin önünde sizce neden olmuş olur ve nasıl çıkacak

sevgili erdal
    sıkıntını giderecek bir yöntem önericem sana
    hem çok ucuz hem çok kolay hemde kesin memnun kalacağın ve sorununu halledeceğin bir yöntem
    bakkala git kardeşim iki şişe bildiğin sirkeden al
    bunu bir kovanın içine boşalt çok az da su ekle ve bir fırçayla aracının her yerini güzelce fırçala daha sonra güzelce sabunlada fırçala ve aracını bol su ile durula bak bakalım o lekelerden iz kalıyormu
    ondan sonrada foruma gir ve bu mesajım için teşekkür butonuna bas
    sonucu bakliyoruz,

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yeni Linea Urban 1.3 95 hp Ahmet Bülbül
    abulbul08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Artvin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 495

Alıntı GP COSKUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sevgili erdal
    sıkıntını giderecek bir yöntem önericem sana
    hem çok ucuz hem çok kolay hemde kesin memnun kalacağın ve sorununu halledeceğin bir yöntem
    bakkala git kardeşim iki şişe bildiğin sirkeden al
    bunu bir kovanın içine boşalt çok az da su ekle ve bir fırçayla aracının her yerini güzelce fırçala daha sonra güzelce sabunlada fırçala ve aracını bol su ile durula bak bakalım o lekelerden iz kalıyormu
    ondan sonrada foruma gir ve bu mesajım için teşekkür butonuna bas
    sonucu bakliyoruz,
    abi sirke asitli boyaya zarar vermesin.ben hiç denemedim sadece merakımdan soruyorum.

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ümit Coşkun TURUCA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı abulbul08 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi sirke asitli boyaya zarar vermesin.ben hiç denemedim sadece merakımdan soruyorum.

yok yok ahmet bir zarar vermez
    ben bunu defalarca denedim ve faydasını çok gördüm
    ayrıca sirkeli suyla fırçalayıp hemen duruluyosun bekletmene falan gerek olmadığı için bir zararı olmuyor

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

SERDAR ÖZLÜ
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BY 7694

Sağolasın Coşkun. Bunu bende iyi bilirim. Ama burda söyleyemedim millet dalga geçiyorum sanır diye. Ama dikkat edilmesi gereken husus üzerindeki boya mı çimento tozu mu. Boya ise sirke kesin çözüm sağlamaz.

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ümit Coşkun TURUCA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı serdar2362 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sağolasın Coşkun. Bunu bende iyi bilirim. Ama burda söyleyemedim millet dalga geçiyorum sanır diye. Ama dikkat edilmesi gereken husus üzerindeki boya mı çimento tozu mu. Boya ise sirke kesin çözüm sağlamaz.

serdar abi
    öncelikle doğru bildiğin bir yöntem ve durum hakkında kesinlikle kimse dalga geçecekmiş kafa bulacakmış diye düşünme buna en başta ben karşı çıkarım
    bilgi içimizde kaldıkça değil paylaşıldıkça büyür
    önemli, olan burada bir arkadaşımızın sorununa çare bulabilirsek ne mutlu bize
    sirkeyle ilgili yorumuna gelince su bazlı bir boya ise veya kireç yada çümento tozu ise sirke bunu çıkaracaktır ve aracada gözle görülür bir parlaklık sağlayacaktır
    ama dediğin gibi boya ise etki etmeyebilir ama benim tahminim sorunun bu yöntemle hallolacağı yönünde

27. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı GP COSKUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    serdar abi
    öncelikle doğru bildiğin bir yöntem ve durum hakkında kesinlikle kimse dalga geçecekmiş kafa bulacakmış diye düşünme buna en başta ben karşı çıkarım
    bilgi içimizde kaldıkça değil paylaşıldıkça büyür
    önemli, olan burada bir arkadaşımızın sorununa çare bulabilirsek ne mutlu bize
    sirkeyle ilgili yorumuna gelince su bazlı bir boya ise veya kireç yada çümento tozu ise sirke bunu çıkaracaktır ve aracada gözle görülür bir parlaklık sağlayacaktır
    ama dediğin gibi boya ise etki etmeyebilir ama benim tahminim sorunun bu yöntemle hallolacağı yönünde
    O zaman ben dalga geçeyim Coşkun: sirke, elma... aracına sürmediğin gıda kalmamış senin

29. Bu mesajı için 2 kişi ABNEW'ye teşekkür etti:

SERDAR ÖZLÜ
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BY 7694

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman ben dalga geçeyim Coşkun: sirke, elma... aracına sürmediğin gıda kalmamış senin

Bak Coşkun tam bunu kastetmiştim işte. Hadi buyur Arda'ya cevap yaz şimdi.

31. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ümit Coşkun TURUCA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

hele erdal anlattığım yöntemi bir denesin sonra memnuniyet mesajı yazsın sen o zaman
    dalga nasıl geçilirmiş gör bak
    vallahi tusunamiye boğacam arda yı

33. Bu mesajı için 2 kişi GP COSKUN'ye teşekkür etti:

onur kaya
    kara kız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468
    Edilen teşekkür: 303

buyuk ihtimalle boya tozudur..son zamanlarda oto sanayı tarzı bır yere gittiysen olmuş olabilir diğer arkadaşlarında yazdığı gibi yakın bir cevrede bır bınanın dış cephe boyası yapılırken ruzgarında etkısıyle aracınıza gelmiş olabilir..sorunu gidermeniz çok basıt..pasta cilada sorununuzu giderebilir ama..asıl yapılması gereken aracın kil lenmesi..özel boya kil leri vardır koçtaş ve bauhouse da sonaxın urun rafında bulunur..mavi renkte macunumsu bir malzemedir..suylan beraber aracın kaportasına uygulanır..herhangi bir cizme ve soldurma meydana getırmez..aksıne boya yuzeyındekı tum yapancı maddeleri pas lekesi,boya tozu,demir tozu,agaç reçinesi kalıntıları ve bır çok kmyasal maddeyı zarar vermeden boya yuzeyınden çıkrtır..aynı sekılde camlardada uygulayabilirsin..ama biraz zamanın alır ..camlara farklı bir çözümde sunabilirim sana bilmem bilirmisin eskı tip traş bıcakları vardır metalık yaprak jılet takılıp kullanılır aynı sekılde suyle beraber camlardakı boyaları en ufak bir cızık bırakmadan cıkartabilirsin..su ile beraber yapmak sartıyla ..tekrardan boyaya gelirsek.pasta cila yaptırarakta iyi bi sonuç elde edebilirsiniz ama bence pasta yaptırma hakkınızı bu durumda kullanmayın .çünkü bir araca maximum 3-veya 4 kere pasta atılabilir her seferinde boya uzrinde koruyucu vernık incelecektir ve her pasta ciladan sonra aracın boya yuzeyı daha cabuk çizilecektir..ben derimki aracınızı kılleyıp sonradan kendinizin uygulayabileceği bir parlatıcı cila uygulamanız......

bu arada sevgili coşkun sirke sadece boya uzerindeki ve cam uzerindeki kireç lekelrine hızlı,sağlıklı ve pratik bir sekılde çıkartır diğer kimyasallara ne yazıkkı etkı etmemektedir..özellikle otoparklarda betondan araç yuzeyıne damlayan sularda çok etkılıdır ..denemeyen varsa deneyıp görebilir
    Konu kara kız tarafından (23/02/2010 Saat 12:25 ) değiştirilmiştir. Sebep: bilgi eksikliği

onrky
    1.4 starjet 95hp

35. Bu mesajı için 2 kişi kara kız'ye teşekkür etti:

Sayfa 1/2 12 SonSon