Sayfa 1/4 1234 SonSon
68 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Lütfen herkes cevaplasın

BÜLENT HASDEMİR
    Bülent10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 15

Standart Lütfen herkes cevaplasın

Arkadaşar 4 aydır Gp kullanmaktayım ve sağdan ve soldan ön göğüsten cızırtılar gelmektedir. Anladığım kadarıyla bu kronik bir durum ve kolay kolay çözülememektedir. Tüm dosların bu mesaja cevap vermesini istiyorum kimlerde bu sorun çıkmakta ve kaç km'den sonra.

Lütfen sadece okuyup geçmeyin nedense foruma belirli kişiler yazı yazmakta. Bu sorunlardan kurtulmanın yolu fikirlerimizi paylaşmak ve çözüm bulmaksa haydi buyrun . Bu kronik durumdan nasıl kurtulacağız. Fiat hala 2009 model sıfır bir araçta bunu çözemiyorsa daha ne diyelim.

Kadrandan ses gelmekte sizce neden ? Başka bir yerden gelip bunu mu tetiklemekte. Ön göğsün neresinden ses gelebilir. İnanın servisteki arkadaşlarıda belkide yıldırdım onlarada pahçubum. 3 kez götürdüm sağolsunlar ellerinden geleni yapıyorlar.

GP seviyorum hepimiz seviyoruz kabul ama bu kadarıda olmaz bazı durumları kronik bence . Takozlardan gelen ses ,City özelliği , Ön göğüsten gelen sesler .

Merak ediyorum Fiat bunu görmüyor mu , duymuyor mu....

Bakalım benim başıma gelmedi gelmez diyen arkadaşlar varsa yorum yapmasınlar ; yok bu konu daha önce dile getirildi ne gerek var yeniden forumda dile getirmeye diyorsanızda yazmayın...
    Konu Bülent10 tarafından (20/08/2009 Saat 12:24 ) değiştirilmiştir.

ilker başar
    darkT-JET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 40

merhaba...senle bu konuyu daha önce konusmustuk...bende direksiyondan ve ön göğüsten ses gelmiyor...arka sol kapıdan geliyordu..onuda senin tavsiyenle serviste kapı kilitlerini yağladılar geçti...yani kapı kaplamalarından gelen sesleri periyodik olarak kilitleri yağlıyarak geçirebiliriz demektir...ön göğüsten gelen bir sesim yok ama sıcak havalarda bütün gün güneşin altında kalan ön göğüs otomatikman biraz şaşırıyor aradada olsa ufak çatırdama yapıor ama bu audi mercedes bmw gibi araçlarda bile olabiliyor pek takılmıyorum...direksiyon yada gösterge panelinden hiç ses gelmedi bazen sinyal açıkken (sağa yada sola dönüş fark etmez) çatır çutur yapıyor ama bizdeki diger arabalarda hatta tüm kullandıgım arabalarda yapıordu (herhalde dönüş bittikten sonra sinyal kendini atıyorya onun bir mekanizması çünkü sinyal vermeden dönersem bu sesi yapmıyor)...tüm bunların dısında kapılar hariç olarak ön göğüsteki ve direksiyon kısmından gelen sesten çok rahatsızsan ve servis yapamıyorsa o zaman sesin geldiği yeri iyi tespit edip özel firmaların izalasyon malzemeleriyle sanırım büyük ölçüde sorunu çözersin........ama bende sana bir otomobil aşıgı olarak tavsiyem seslere pek takılma (biraz zordur sende büyük ihtimal benim gibisin) yoksa bi zaman sonra paronaya baslıyor çıkmayan sesi bile duymaya çalışıyor insan....gerek yok ruh sağlığını bozmaya
    Konu darkT-JET tarafından (20/08/2009 Saat 12:45 ) değiştirilmiştir.

3. Bu mesajı için 2 kişi darkT-JET'ye teşekkür etti:

Erdem Bozdağ
    GP Hastası Erdem Bozdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1126

bence servise göstermek lazım yok eğer çözülmüyorsa fazla kafaya takmadan müziğin sesini biraz açmak lazım.çok taktıgınız zaman insan hakkaten gayipten başka tıkırtılar duyuyor.

BÜLENT HASDEMİR
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri

İlker , Erdem öyle bir cızırtı ki sorma mıcırlı yollardayken geliyor soldan , sağdan ve gösterge panelinden ve ön göğüsten geliyor artık müziği bende açıyorum. Gp binenler bile farkediyor bu durumu

ilker başar
    darkT-JET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 40

Alıntı Bülent10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlker , Erdem öyle bir cızırtı ki sorma mıcırlı yollardayken geliyor soldan , sağdan ve gösterge panelinden ve ön göğüsten geliyor artık müziği bende açıyorum. Gp binenler bile farkediyor bu durumu

valla dediğim gibi bülent son bir ziyaret et servisi eger kendileri halledemiyorsa kesin olarak sesin nerden geldigini tespit etsinler...sonrada sonax yada ziebart gibi firmaların böyle hizmetleri var ses izalasyonu onlarla görüşmende fayda var...ama dediğim gibi pek fazla takılmamak lazım insan kendi kendini yemeye başlıyor....yazık günah teneke parçasına verdiğimiz deger yüzünden paronayak olmaya gerek yok...en nihayetinde karar senin çözümü olmayan birşey degil bence.....
    Konu darkT-JET tarafından (20/08/2009 Saat 13:11 ) değiştirilmiştir.

ibrahim odabaşı
    ..:aranan adam:.. imdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BA -7-7
    Edilen teşekkür: 473

Bende'de aynı sorun vardı sadece göstergelerin önündeki alyanları sıktım ve sorun kalmadı.

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

bende genel olarak böyle bi sorun yok belkide ben duymuyorumdur
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Emre Alan
    Kandıralı taneli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    41 N 5617
    Edilen teşekkür: 85

kapı içlerinden geliyor ses, ilk başta ben de çok rahatsızdım ama alıştım. Hele bi de başka arabalara bindiğimde duyduğum seslerden sonra. göğüsten hiç ses duymadım şimdiye kadar.

ahmet gönen
    ahmT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    33TH191
    Edilen teşekkür: 61

geçen sene arkadaşıma 2009 punto aldık daha 0 km iken servisten arabayı çıkardığımızda bu anlattığın sorunlar vardı hele ki düz yolda 50 - 60 km den sonra aşırı yol sesi alması ön göğüs ve kadrandan ses gelme çarpıcı belliydi ... yapabileceğim tek yorum bu

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Benim eski GP da gösterge çerçevesinden ses gelmekteydi, araya yalıtım malzemesi konarak ses halledildi.Şu anki aracımda ise böyle bir problem yok.Bazı araçlarda kapı ayarsızlığı nedeniyle b sütunu civarından ses gelebilir.Serviste ayar yapılarak halledilmekte.Bazılarında da ön cam altı havalandırma kanalı ses yapabilmekte.Bu da değiştirilerek sorun çözülür...

ANIL GÜNAYDIN
    anlgnydn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 70

benim araçtada ses yok sadece şöför kapısından geliodu ses onuda serviste hallettim.

Ogulcan ÖĞÜT
    Ogulcan.Öğüt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karabük
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    78 SK 363
    Edilen teşekkür: 417

Ben Şimdiye kadar sağ kapı içinden gelen bi ses vardı bi abime göstermesi için vermiştim oda halletmiş gelmiş arabamın hiçbiyernde hiçbir tıkırtı yok Masallah .. Bnce sende bi servise göster halletceklerine eminim. .
    Hız Felaket Değil Kabiliyettir ...

Oktay Can Eren
    defeat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 44

Benim aracım da 2008 model.Sendeki sorunlar benim başıma gelmedi ancak biraz daha sıkıntı verenler geldiŞu anda mutlu mesuduz,Allah nazar vermesin valla.
    Eski otomobilimde(garanti dışı olmasının rahatlığıyla)elimdeki tamir kılavuzu yardımıyla aracın konsolunun heryerini açtık arkadaşlarla.Eksiksiz her kablo demetini ince süngerlerle doladık,parça birleşim yerlerini çok ince kauçukla birlikte keserek tekrar taktık.Spor yaylı,düşük otomobilden tık ses gelmiyordu.Biraz meşakatlı bir iş,zaman ayırman lazım ama çok farkediyor.

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

bende de ses problemlerı 20.000km. cıvarından sonra basladı.kapılardan, bagajdan, takozlardan gelen seslerı servıs hallettı.su anda tek sorunum, dıreksıyonun altından gelen gıcırdama seklındekı ses.hafta sonu ugradıgımda tekrardan bakacaz...
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

Gp gp
    Ya Hep Ya Hiç. KaGaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 819

aracım 17500 kmde ve sesler bendede var onların çözümüde kolay kolay yok gibi incik cincik herşeye el atman lazım müziğin sesini açıp duymamak en güzeli
    ayrıca fiat bu sesleri duymuyomu diyorsun asıl ona dicek bi lafım var..
    geçenlerde forumda bi konu vardı fiat 100,000km testlerini başarıyla geçti die.
    orda aklımda kalan en önemli şey testlerde en ufak bir ses duymadıkları ve yalıtımının çok iyi yapıldığını sölüyorlar...
    bu bana cok yanlıs geldi adamların sürdükleri yollar kaymak gibi çukur nedir taş nedir bilmezler oyuzden onlara normal gelio..
    birde türkiye yollarında yapsınlar o 100,000 testi araba ne hale gelio görsünler....

BÜLENT HASDEMİR
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri

Yorumlar için herkeze tşk .

Malesef düz yollarda bu sesler pek gelmemekte ama mıcırlı yollarda bak sen o zaman sese. Cızır cızır insanı kafasını ütülüyor.

uğur kamçı
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. xcruelx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 358

Alıntı __K_A_G_A_N__ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracım 17500 kmde ve sesler bendede var onların çözümüde kolay kolay yok gibi incik cincik herşeye el atman lazım müziğin sesini açıp duymamak en güzeli
    ayrıca fiat bu sesleri duymuyomu diyorsun asıl ona dicek bi lafım var..
    geçenlerde forumda bi konu vardı fiat 100,000km testlerini başarıyla geçti die.
    orda aklımda kalan en önemli şey testlerde en ufak bir ses duymadıkları ve yalıtımının çok iyi yapıldığını sölüyorlar...
    bu bana cok yanlıs geldi adamların sürdükleri yollar kaymak gibi çukur nedir taş nedir bilmezler oyuzden onlara normal gelio..
    birde türkiye yollarında yapsınlar o 100,000 testi araba ne hale gelio görsünler....
    Onların yolları süper.

Gecen bir servisde usta dedi ki ya italyanlar var ya aracı aldıklarında nerde arac bozuluyor orda servis çağırıyorlar. Hiç biri şurdan gıcırtı geliyor yada motor sesi değişti diye servise gelmiyor. dedi. Bende dedim, "olanların yolları yol tabi gıcırtı duymazlar. Kapıymıs amortisörmus tabi bozulmaz. Motor seslerine gelince orda garanti tam garanti ama. Burdaki gibi utanmadan motor arızalarına bile kullanım hatası demiyorlardır ordaki servisler . "dedim.

Ogulcan ÖĞÜT
    Ogulcan.Öğüt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karabük
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    78 SK 363
    Edilen teşekkür: 417

Yol Yol Değilki tarla gibi heryer kasis cukur.Araba napsın ...
    Hız Felaket Değil Kabiliyettir ...

gökhan akkan
    gakkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    35 F 5602
    Edilen teşekkür: 12

benim araç da 3600 km de.3500 gibi sol çıtadan(sanırım) ses gelmeye başladı.Genelde pütürlü asvaltta (alttaki taşları daha belli olan diyeyim) belli oluyo.Bakım zamanı gelince çözerler umarım...İlk kalkışlarda da alttan (sanırım o da takozlardan) biraz ses geliyor.

SERDAR ÖZLÜ
    serdar2362 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BY 7694
    Edilen teşekkür: 1623

Arabam daha bin küsür km. de daha uzun yola çıkmadım. Fakat aldığımdan beri sinyal açık gibi ses geliyor. Yüksek ses değil ama rahatsız edici tabii. Bekliyorum bakalım biraz km. yükselsin sesler artsın o zaman anlarız. Ama sizin yerinizde olsaydım serviste bu işi çözdürürdüm. Başka birilerinin müdahalesi bu uyanıkların garanti dışına çıkartmasına sebeb olabilir. Burası malum TÜRKİYE.

Sayfa 1/4 1234 SonSon