Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
68 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Lütfen herkes cevaplasın

alper aslan
    alpimmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1091

benim araçta 2009 5100de. cızırtılı bi ses şu ana kadar hiç gelmedi.gelen tek ses var , hızlı giderken lakaya girince sol arka kapıdan bi ses geliyor o kadar.bende onu sorucam servise yarın.. umarım halledersin diycem ama baya bi uğraşmışsın

Orhan Okay
    orhanokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 153

arabam 12.000 de. aracı bayiden aldıktan bir hafta sonra 4 kapıdan da ses gelmeye başladı. Sonra kapıların gram yağsız olduğunu farkettim. Serviste yağlayıp verdiler. Şimdi 5 ay oldu, hiçbiryerinden tık yok. Maşallah.
    Orhan Okay
    Yaşar Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi

Ogulcan ÖĞÜT
    Ogulcan.Öğüt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karabük
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    78 SK 363
    Edilen teşekkür: 417

Haklısın Serdar abi serviste hallediyorlar bide Ses izolasyonu diye arat nafiz abinin bi calısması vardı onuda düşünebilirsin.
    Hız Felaket Değil Kabiliyettir ...

hasan ali Z.
    HasanAliz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 116

ben 2.el GP aldım. aldığımdan beri ne bir cızırtı ne bir tıkırtı hiçbir sorunla karşılaşmadım.
    hemde GP ile yol demeye bin şahit dağ yollarını dolaşmama rağmen.

Ferhan GÜL
    Ne alakası var yaa? ferojan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 65

Alıntı darkT-JET Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla dediğim gibi bülent son bir ziyaret et servisi eger kendileri halledemiyorsa kesin olarak sesin nerden geldigini tespit etsinler...sonrada sonax yada ziebart gibi firmaların böyle hizmetleri var ses izalasyonu onlarla görüşmende fayda var...ama dediğim gibi pek fazla takılmamak lazım insan kendi kendini yemeye başlıyor....yazık günah teneke parçasına verdiğimiz deger yüzünden paronayak olmaya gerek yok...en nihayetinde karar senin çözümü olmayan birşey degil bence.....
    Aga sende sanırım farkında olmadan panaroya meselesine kaptırmışsın kendini Duydun mu bak bi ses daha geldi.

Yahu benim yaptığım gbi yapın sesi kökünden halledin! SAT YENİSİNİ AL Sesmi geliyo sat gitsin yahu polimiğe girmeye gerek yok!

Coşkun Çömlekçi
    gadget - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 46

Alıntı defeat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim aracım da 2008 model.Sendeki sorunlar benim başıma gelmedi ancak biraz daha sıkıntı verenler geldiŞu anda mutlu mesuduz,Allah nazar vermesin valla.
    Eski otomobilimde(garanti dışı olmasının rahatlığıyla)elimdeki tamir kılavuzu yardımıyla aracın konsolunun heryerini açtık arkadaşlarla.Eksiksiz her kablo demetini ince süngerlerle doladık,parça birleşim yerlerini çok ince kauçukla birlikte keserek tekrar taktık.Spor yaylı,düşük otomobilden tık ses gelmiyordu.Biraz meşakatlı bir iş,zaman ayırman lazım ama çok farkediyor.
    Oktay Bey, tamir kılavuzunu nereden buldunuz varsa indirebleceğim bir yer çoook mutlu olurum

Ertuğ Torun
    T-jet uzmani Romeo_er2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 GTR 52
    Edilen teşekkür: 1032

çok şükür nazar değmesin daha öyle bir problemim olmadı..bence kullanıma göre değişiyor..fiat forum un sitesinde city arızası ile ilgili hiçbirşey görmedim mesela..türkiyenin bozuk yolları vs ile alakalı olabilir bu..tıkırtılara gelince benim araç 9 aylık olmasına rağmen sağ arka kapıdan bir gıcırtı geliyordu..daha yeni anladıkki kapı içinin dişleri oturmamış ve dışarda duruyo..ve aracı aldığımdan beri bu böyleydi..yeni düzelttik..

ayrıca ön camla tavan döşemesi arasında bi açıklık belirdi daha yeni..

ön tavan lambasının bir tarafı tavandan aşşağıya doğru birkaç milim sarktı..döşemeden çıkmış o tarafı..

pedalların arkasındaki halı döşemesini tutan vida çıktı ve takamıyoruz şu an..halı arada debriyaja sürtüp duruyor..

ön takımdan spor yaylar nedeniyle ne üdüü belirsiz sesler geliyordu onuda hallettik kurtulduk..

geri vites dişlisinde bi problemmi var bilmiyorum ama ne yaparsam yapim genelde hep ses çıkarark geçiyor..

yakıt tüketimi haddinden fazla araç kendini V6 sanıyor halbuki sadece 77hp!!!! artık fire motor ne biçim bir teknolojiyse..

araca karter muhafaza kapağı bile serviste özel olarak takılabiliyor..bence çok önemli bi parça ve standart olarak aracın üstünde gelmeli..kaputu açınca yeri görüyosun direk yoksa..hangi çağdaysak artık..70 model sanki araba

aracımı seviyorum neticede..ama 2009 model sıfır kokusu duran bi araçta bunların olmasıda batıyo insana açıkcası..
    Konu Romeo_er2 tarafından (21/08/2009 Saat 02:29 ) değiştirilmiştir.
    06 GTR 52

-Crossfit-
    Forging Elite Fitness

8. Bu mesajı için 2 kişi Romeo_er2'ye teşekkür etti:

Mustafa Özkan
    Moosty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    26 TZ 691
    Edilen teşekkür: 361

Alıntı imdesign Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende'de aynı sorun vardı sadece göstergelerin önündeki alyanları sıktım ve sorun kalmadı.
    +1

Evet, sarsıntı ile birlikte kadrandan gelen gıcırtı sesi kesinlikle bu yüzden. Bu vidalar gevşek; gösterge ve etrafını saran siyah yumuşak plastik kaplama ön göğüse sürtünüyor. Alyan anahtarı bulamadım, alyan anahtarı bulduğumda vakit bulamadım, ikisini birden bulduğumda da araba yanımda değildi bir türlü sıkamadım o alyanları. Arada sırada ses geldikçe göstergeyi parmaklıyorum, siyah plastik kaplamaya tokat atıyorum ses kesiliyor.

Alyan anahtarı + vakit + araba üçünü bir arada denk getirdiğimde alyanları önce tamamen çıkarıp sökebileceğim ne varsa sökmeyi planlıyorum, sonra da aralara pamuk - slikon vs doldurup yeniden takıp alyanlarıda biraz daha fazla sıkmayı planlıyorum.

Arabam şu an 3500 km civarında, henüz çok ciddi bir problem ile karşılaşmadım çok şükür.

BÜLENT HASDEMİR
    Bülent10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 15

Mustafa arkadaşım servis kadran kenarlarına sünger koymuş aralarına ama yinede sesler geliyor hem kadrandan hem sol hem sağ hem ön göğüs offf offffff. Düz yolda pek birşey yok ama yollar genelde mıcırlı asfalt sesi dinlerken kaza yapacağım yakında ...

SERDAR OĞUZ
    SERDAR_AJZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33AJZ21
    Edilen teşekkür: 51

ben aracımı aldıktan 1000 km sonra kapılardaki seslerden dolayı servise götürdüm.hallettiler.2 ay sonra falan sesler tekrardan devam etmeye başladı.şu an sadece sürücü kapısından ses gelmiyor.bence seslerin tekrardan oluşma nedeni kapıları aşırı hızlı kapatmamızdan kaynaklı diye düşünüyorum.
    Eski Kullanıcı Adı : srd208

12. 21/08/2009, 12:19

ilker başar
    darkT-JET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 40

Alıntı ferojan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aga sende sanırım farkında olmadan panaroya meselesine kaptırmışsın kendini Duydun mu bak bi ses daha geldi.

Yahu benim yaptığım gbi yapın sesi kökünden halledin! SAT YENİSİNİ AL Sesmi geliyo sat gitsin yahu polimiğe girmeye gerek yok!
    gençken evet bi aralar sarmıştım bende....bülentin durumunu anladığımdan içim gitmedi değil...insan sardımı sarıyor....

sakızda degilki birader şekeri gittimi at!yenisini al......bunu ardıardına tekrarlayamassın....sesmi geldi sat....sıkıldınmı sat enteresan....

SerdaR KORKMAZ
    Electra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 32

Ben daha yeni ikinci el GP aldım. Araç 37000 km'de. Temiz kullanılmış bir araç. Sol önden ses geliyor, bu ses kabin içinden değil ama dışardan geliyor, cızırtı sesi bu. Jant kapağından diye tahmin ediyorum hızlanınca ses bariz oluyor. Çukurdan geçtim bilerek ses gitti yine geldi. Jant kapağını söküp deniycem. Birde olduğum yerde park ederken direksiyonu kırdığımda çok az bi gırc sesi duyuyorum. Arabamı yeni aldığım için fazlada üstüne düşmek istemiyorum aslında, 40 bin bakımında göstermeyi düşünüyorum. Bu sesler neden olabilir sizce?

BÜLENT HASDEMİR
    Bülent10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 15

Serdar maleser bu duruml GP oldukça fazla . Acaba başka araçlarda bu böyle mi bence bu kadar değil arkadaşlar bizler sıfır araç alıyoruz neden ? sorun çıkmasın diye herkez 10 yıl arkana bakmazsın dediler kredisi bitsin bak bakıyormuyum arkama

Berkant Atay
    Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 DBA 35
    Edilen teşekkür: 52

Çok bozuk yolda gösterge çerçevesinden bir tıkırtı geliyor, ama yolun gerçekten çok bozuk olması lazım.

SerdaR KORKMAZ
    Electra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 32

Alıntı Bülent10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Serdar maleser bu duruml GP oldukça fazla . Acaba başka araçlarda bu böyle mi bence bu kadar değil arkadaşlar bizler sıfır araç alıyoruz neden ? sorun çıkmasın diye herkez 10 yıl arkana bakmazsın dediler kredisi bitsin bak bakıyormuyum arkama
    Valla arabayı yeni aldım henüz, forumda da yeni üyeyim. Genellikle yazılanları okuyorum bazen abartan arkadaşlar var. Tabii ki insan kendi arabasını çok değerli bulur, en ufak birşeyde huylanır hemen. Arabanın hakkını yememek lazım. Diğer arabalarda da durum böyledir. Bizde 2001 Bravo var fazla ses yok açıkcası rahatsız edicek kadar. Daha önce Vw polo vardı ondan ufak tefek sesler geliyordu, arkadaşımda yeni Punto aldı onda daha önceden Cmax ve Polo vardı yine ufak tefek sesler geliyordu. Benim takıldığım genelde tıkırtı sesleridir. Sanırım bu süspansiyon ve lastiklerle alakalı.

Can Göktaş
    cgoktas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1

Aracım 2006 model 50.000 km de. Şimdiye kadar problem çıkarmadı.
    Ön cam altı havalandırma kanalı tıkırtı sesleri oluşturuyor. Kilitlerden bolca tıkırtılar geliyordu, kilitlere ve karşılıklarına würth kaydırıcı sprey sıktım sorun çözüldü.
    Sert plastik iç aksama sahip araçlar maalesef bozuk zeminde ses yapıyor. Ama küçük sınıfta yumuşak plastik iç aksama sahip araç yok. Audi almak lazım

sertaç kaya
    SERTAC_KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Akdeniz Mavi
    Plaka
    67 TR***

Bence şansınızı önce servislerden yana deneyin.Malum aracınız yeni servis dışı kurcalatmanız durumunda garanti kapsamı dışında kalabilir ve servisler malum en ufak şeyde bahane arayabiliyorlar,garantiye ihtiyaç duyduğunuzda para vermek durumunda kalabilirsiniz..şehirdışına çıktığınızda farklı servislerin kapısını çalın mahcup olacak hiçbir durum yok herşey satana kadar olmamalı belki servisinizin atladığı bir durum var.arkdaşın dediği gibi sert plastik.ancak bu sertliğe bu kadar ses gayet bşarılı taş gibi esneme sıfır.çok kafaya taktıusanız 3m uygulaması yaptırın biraz tuzlu olabilir ancak işi çözer diye düşünüyorum.bende de direksiyon kutusundan ses geliyor nerden geldiğini biliyorum fakat yaptıramadım.ancak çok kafaya takmazsanız onu bile duymuyorsunuz.sıkmayın canınızı dünya malı.bir de atalardan kalma bi görüş var bi nebze içinizi ferahlatabilir parçalar yeni olduğundan yerine oturma alışma durumu olabilir diye düşünüyorum.birde jant kapaklarımız diğerlerinden farklı .ilk görüşte plastik kelepçe kullanmayacağız diye sevinsek te ses yapabiliyorlar ancak bu tabii biraz uç bir ornek.camlar açıkken alt geçit vs duvara yakın yerlerde giderken nadiren duyulabiliyor.davlumbazlar da ses yapmaya müsait duruyor kanaatimce.
    Konu SERTAC_KAYA tarafından (22/08/2009 Saat 08:41 ) değiştirilmiştir.

Çağrı Mermi
    Refiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 24

benim araba da 12000 km'de, 2009 model. ön cama hava üfleme kanalının oradan (difüzörlerin altındaki ablodan olma ihtimali yüksekmiş), skydome (ön ve arka) birleşme noktalarından, gösterge panelinden tıkırtı, gürültü, bazen vibrasyon sesi (belli devirlerde) geliyor. servise gittim birkaç kez ama genelde kesiyor test sürüşünde
    skydome ve göğüs kısmını da sökmek istemiyorum tıkırtı için. rahatsız ediyor mu? evet, ediyor ama takıntıya sebep olacak kadar değil. gittiği yere kadar.
    belki şu alyan vidaları sıkarak bir kaynaktan kurtulabilirim.

Can Göktaş
    cgoktas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah

Aracım 2006 model 50.000 kmde. Periyodik bakım dışında hiç sorun çıkarmadı. Genel olarak memnunum arabamdan. Bu sınıfta plastik kalitesi aşağı yukarı aynı. Yeni opel corsa da yeni ford fiesta da sert plastikli iç mekana sahip. Ve kullandığım bir yeni corsada iç mekan gürültüsü ve sesler kesinlikle benim arabamdan daha yüksekti.
    Karşılaştığım sesler :
    1-Ön cam altı havalandırma kanalı titreşim durumlarında tıkırtı yapıyor. Bu ses başka yerlerden geliyor gibi de algılanıyor.
    2-Kilitlerden tıkırtı geliyor. Frende, kasiste, bozuk zeminde. Çözüm : kilitlere ve özellikle kilit karşılıklarına würth kaydırıcı sprey sıkmak.
    3-Kısa zemin darbelerinde vuruntu sesleri.

En kısa çözüm Audi almak galiba.

uğur akarca
    avantasia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 10

biraz pürüzlü bi yolda(yani hemen hemen tüm yollarda)benim aracımdanda göstergelerin oralardan ses geliyo ve malesef neden olduğunu anlayamadım.

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon