Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
68 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: 175/65/15 lastikle ilgili bilgi

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sadece yüzey genişliğini artırarak arabayı nasıl yükseltiyorsun?

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Alıntı fatihhhh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lastik problemi sadece bizlerin değil, tüm sürücülerin problemi.
    ben sessiz lastik aradım.
    3 isim aldım
    michelin,
    nokian,
    continental
    yerli malı yurdun malı zihniyetinde olduğumdan lassa yada petlas alacağım.
    katalogda 175/65/r15 alternatifi olarak 185/65/r15 sunulduğu için ben 185/65 alcam
    arabam birazcık yükselmiş olacak, bundan dolayı çok memnun olacağım
    lassa impetus revo lara 120 dendi en ucuz olarak.
    atrakta yada miratta eski teknoloji olduğu için çekindim
    bakalım bu impetus revo sessiz olacakmı.
    hoşkalın
    muhtemelen yanlışlık oldu .Sadece yere değen kısım genişler aracın yükselmesi için yanak büyük olması gerek yani 175/ 70 yada 75 olursa..

batu fes
    batuhann80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 615

175/65/r15 =>yanak kalınlıgı 113,75(175 in %65)
    185/65/r15 =>yanak kalınlıgı 120,25(185 in %65)
    Boyun eğmeyeceğiz. Çünkü bu, şan ve şerefle yaşamış olan ecdadımıza karşı büyük bir ihanet olur. Atalarımız, bizlere geniş ülkelerle birlikte hürriyet ve istiklâli de emanet ettiler. Savaşçı ve süvari hayatımız sayesinde yabancıları titreten bir millet olduk. Korumakla vazifeli bulunduğumuz bütün bu emanetleri, adi bir ömür uğruna fedâ edemeyiz. Hepimizin bildiği gibi savaşta Cengaverlerin kaderi ölümdür. Biz ölsek de kahramanlığımızın şanı yaşayacak. Çocuklarımız ve torunlarımız diğer kavimlerin efendisi olacaktır.
    Çİ - Çİ YABGU
    ( M.Ö 54 )

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

fatih emekli
    fatihhhh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 241

185/65 alınca yanlış hatırlamıyorsam 12 mm yani 0,6 cm araba yükselecek.
    yollarımızdaki kasis, çukur, tümsek, köy yolunda gitme ihtiyacı....vs nedenlerle aracımın hep yüksek olmasını isterim.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı batuhann80 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    175/65/r15 =>yanak kalınlıgı 113,75(175 in %65)
    185/65/r15 =>yanak kalınlıgı 120,25(185 in %65)
    Lastiklerde yanak olarak ifade edilen rakamlar oranı ifade ettiği için yanağı aynı oranda olan 2 lastikten tabanı geniş olanın yanak mesafesi fazla olmakta.Ufuk da belirtmiş zaten...

Aşağıdaki linkten hesaplamayı kolayca yapabilirsiniz:

https://forum.grandepuntotr.com/gran...hesaplama.html

7. Bu mesajı için 2 kişi ABNEW'ye teşekkür etti:

batu fes
    batuhann80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 615

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ufuk da belirtmiş zaten...
    senden ögrenmiştim ARDA
    Boyun eğmeyeceğiz. Çünkü bu, şan ve şerefle yaşamış olan ecdadımıza karşı büyük bir ihanet olur. Atalarımız, bizlere geniş ülkelerle birlikte hürriyet ve istiklâli de emanet ettiler. Savaşçı ve süvari hayatımız sayesinde yabancıları titreten bir millet olduk. Korumakla vazifeli bulunduğumuz bütün bu emanetleri, adi bir ömür uğruna fedâ edemeyiz. Hepimizin bildiği gibi savaşta Cengaverlerin kaderi ölümdür. Biz ölsek de kahramanlığımızın şanı yaşayacak. Çocuklarımız ve torunlarımız diğer kavimlerin efendisi olacaktır.
    Çİ - Çİ YABGU
    ( M.Ö 54 )

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Utku OKTAY
    utku952 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 179

bende 175/65 leri 185 60 yaptım er 300 arabayı bindiğinizde baya bir fark ediyor yada ben ole sezdim eski orj lastkler 80 bin oldugu için. uzun yolda virajlarda hafif bi tebessüm oluşuyor kendiliğinden ama konfor anlamında bişey diyemeyeceğimcukurlarda tak tuk devam ediyor ama ilgimi çeken yazlıkta okadar kotu yollarda bir çok çukura girmeme rağmen balon yapmadı o çok iyi yumuşaklıgından heralde oda... ( bu arada herşey dahil balans jant duzeltme fln 135tl 10 taksit)

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

arkadaslar ben lastkten cok memnun kaldım yol tutusu gercekten farkedilecek bişekilde arttı antalyaya gittim geldim 90 ile girdgim virajları 110 ile deneme amaclı girdim alıyor valla yol tutusu gercekten arttı benm eski lastikler arttık olmus demekki. fakat cukura girince takır tukur vuruyor aynı yani degisen bieşy yok . ama ben conti yi herkese tvsiye ederim

M. GÖKHAN YÖRÜKMAN
    MUSTAFAGOKHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 0

Merhaba arkadaşlar.. Ankara'dan Gökhan (34). yukarıda birçok mesaja baktım. tabi birçok marka ve buna göre lastik çeşitleri var. Lastik seçimi kış mevsiminin yaklaşmısyla ivedileşti. bende 1.4 active otomatik vites 2008 model lpg li grande punto var. üzerinde dunlop orjinal 175/65/15 lastik var. yeni 4 kar lastiği alacağım. birçok kişi hankook ve kumho tavsiye etti. lastik tabanını genişletmek istiyorum. şehirlerarası yol çok yapıyorum ve yol tutuşu iyi olsun savrulmasın istiyorum. Ancak evimde Ankara'da 1350 rakımlık bir yerde bu seferde yokuş çıkarken (yaklaşık 25-30 derecelik 700 m uzunluğunda bir eğim) pek performanslı olmayacağını söylüyorlar. bu konuyla ilgili nasıl bir tavsiyede bulunabilirsiniz?

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

205/40/17 dunlop Sp 9000 kullanıyorum. süper bir lastik başkada bir şey demiyorum biraz pahalı ama hayatta yoldan çıkmıyor araba.tavsiye edrim.hatta lastikçi ve jantçı olarak abimin arkadaşı var yardımcı olur.

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı MUSTAFAGOKHAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.. Ankara'dan Gökhan (34). yukarıda birçok mesaja baktım. tabi birçok marka ve buna göre lastik çeşitleri var. Lastik seçimi kış mevsiminin yaklaşmısyla ivedileşti. bende 1.4 active otomatik vites 2008 model lpg li grande punto var. üzerinde dunlop orjinal 175/65/15 lastik var. yeni 4 kar lastiği alacağım. birçok kişi hankook ve kumho tavsiye etti. lastik tabanını genişletmek istiyorum. şehirlerarası yol çok yapıyorum ve yol tutuşu iyi olsun savrulmasın istiyorum. Ancak evimde Ankara'da 1350 rakımlık bir yerde bu seferde yokuş çıkarken (yaklaşık 25-30 derecelik 700 m uzunluğunda bir eğim) pek performanslı olmayacağını söylüyorlar. bu konuyla ilgili nasıl bir tavsiyede bulunabilirsiniz?
    Kış lastikte amaç kaygan zeminde yola tutunma olduğundan tabanın ince olması esastır.Bence kış lastiği için tabanı 175mm den fazla büyütmeyin.Yol tutuşunuz artsın istiyorsanız yazlık lastiklerinizi 185 60 15'' olarak değiştirebilirsiniz...

Mert Sözge
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

arda abi lastik markalarına göre kışın kayganlığı değişiyor bir önceki lastiklerimiz kuru havada(markasını hatırlamıyorum) bile kayıyordu ama şimdiki lastiklerimiz dunlop yağmurlu havada bile kaymıyor(o kadar denedik ki hatta arabanın içinde her şey yer değiştirdi ama araba hiç kaymadı).

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Kaygan zeminden kastım kar ve buz Mert.Islak zeminde lastiklerin tutunma-kızaklama özellikleri dediğin gibi çok farklı olabilmekte...

Mert Sözge
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

anladım arda abi daha lastiklerimiz kar görmediği için bir şey söylemiyicem.

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa Akçay
    Rengi
    Titanyum Gri

arkadaslar kafama takıldı benm orjinal lastik 175/65/15 ben bunu 185/50/15 yaptım malum. fakat stepne hala eski halde yani 175 simdi stepneyi kullanma durumu oldugunda kullanabilrimiyim. yani arabanın durusunda yada yol almasında bir sıkıntı olurmu yada bir dengesizlik durumu olurmu. kullandıgımda idare edermi yoksa degistirmelimiyim. bu arada eger degistirirsem 185 arka stepnenin oldugu yere sıgarmı acep.
    (

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı pdr42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar kafama takıldı benm orjinal lastik 175/65/15 ben bunu 185/50/15 yaptım malum. fakat stepne hala eski halde yani 175 simdi stepneyi kullanma durumu oldugunda kullanabilrimiyim. yani arabanın durusunda yada yol almasında bir sıkıntı olurmu yada bir dengesizlik durumu olurmu. kullandıgımda idare edermi yoksa degistirmelimiyim. bu arada eger degistirirsem 185 arka stepnenin oldugu yere sıgarmı acep.
    (
    Mustafa sen 185 60 mı yoksa 185 50 mi yaptın?

185 50 yaptıysan yuvarlanma uzunuğunu kısaltmışsın.Bu durumda stepneyi taktığın taraf biraz yüksekte kalabilir.Dikkatli ve yavaş kullanımla bir sıkıntı yaşamazsın.185 50 lik stepne yerine rahatça sığar çünkü orijinalınden daha küçük...

Mustafa Akçay
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mustafa sen 185 60 mı yoksa 185 50 mi yaptın?

185 50 yaptıysan yuvarlanma uzunuğunu kısaltmışsın.Bu durumda stepneyi taktığın taraf biraz yüksekte kalabilir.Dikkatli ve yavaş kullanımla bir sıkıntı yaşamazsın.185 50 lik stepne yerine rahatça sığar çünkü orijinalınden daha küçük...
    arda 185 60 yaptım ben bu durumda ne oluyor sıgıyormu. ve takarasam nolur oyle kullanmak zorunda kalırsam acaba zararı olurmu

Hüseyin Koyak
    h k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 205

ben lastiklerimi 185x65x15 yapmistim gecen yıl. pirelli cinturato p4 almıştım , lastik ararken çin malları dışında en uygun onu bulmuştum.

yine geçen yıl bir ara lastikleri aldıktan kısa süre sonra sol arka lastiğe çivi girip patladı. orijinal 175 lik stepneyi takıp fazla hızlı gitmeden 10-15 km kadar lastikciye gittim bir sorun olmadı. aracı sürerken bir şey hissetmedim. ama 50-60 üstü hızda yapmamıştım.
    Granit Gri F.I.R.E Dynamic KP + SP + AJ

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı pdr42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arda 185 60 yaptım ben bu durumda ne oluyor sıgıyormu. ve takarasam nolur oyle kullanmak zorunda kalırsam acaba zararı olurmu
    Mustafa kesinlikle sığar.Stepne kullanımında yine de dikkatli olmakta fayda var.Sonuçta marka, model ve boyutları (yuvarlanma uzunluğu aynı olsa bile) farklı olduğu için bu şekilde giderken daha yavaş olunmalı, bence stepneyi değiştirmene gerek yok...

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

benimde lastik yenileme zamanım geldi...

orjinali 175 65 15, 185 60 15 yapayım diye düşünüyorum farklı fikri olan belirtirse sevinirim.

fiyat ve yol tutuşunu göz önünde bulundurarark.

brigstone er300 alıcam.

biraz daha baktım 185 65 15 te kullanılan bi ölçü sanırım, bu durumda napayım

bu 2 ölçünün dışına çıkmayı düşünmüyorum

185 65 15(buda orjinal) veya 185 60 15(diğer orjinale denk )

yoksa gördüğüm kadarıyla daha çok kullanılan ölçü olan 195 65 15 e mi çıksam
    Konu OzzY tarafından (30/10/2009 Saat 21:04 ) değiştirilmiştir.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon