Sayfa 1/2 12 SonSon
30 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Lpg ve punto'm - Harika

altan bölük
    jarahar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34eu9697
    Edilen teşekkür: 16

Teknik Konu Lpg ve punto'm - Harika

Günde ortalama 100 - 120 km yapıyordum,benzin parasına çalışıyordum,lpg taktırayım dedim,İstanbul da bir tek DEHA otomotivde takmalarına izin veriyorlarmış,garanti dışı kalmaması için,hadi takayım dedim 1700 lira fiyat çektiler,yuh dedim,fırsatçılığa bakın aynı BRC lpg 1000 lira düzgün ruhsatlı merkezlerde,

Servislerin çalışma mantığını bildiğim için gittim maslak ÜÇEL otomotivde 900 liraya ATİKER taktırdım 10 taksitle mis gibi,ne çok yakacak korkusu ne klima stressi,aç klimanı sonuna kadar yap istediğin kadar km.inanın performans kaybı da yok,ohh stress yok,zaten 1 sene kalmıştı motor garantisinin bitmesine ki,arıza olsa da servisler nasıl olsa her şeyi kullanıcı hatası diye garanti dışı bırakıp yolmuyorlarmı bizi diye doğru bildiğimi yaptım.

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Lpg sadece motor garantisini iptal eder diğer garanti aynen devam eder motor danda pek bir sorun çıkacağını zannetmem..

Servis sadece deha ya mı izin veriyormuş .. enteresan ortakmı çalışıyorlar nedir .. peki lpg den dolayı bir sorun olsa servis tamam gelin yapalımmı diyecek Yetkili metkili ayağıyla normalden çok daha fazlasını alayorlar..

ALPAY KILIÇKAYA
    zetalpzet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 35

hayırlısı olsun benzin korkusu olmadan araba sürmenin keyfine ben henüz ulaşamadım en kısa zamanda darısı bizim de başımıza

TOLGA TACALOGLU
    Ulş.Er silentscream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yakut Kırmızı
    Plaka
    FJ 7600
    Edilen teşekkür: 187

Alıntı jarahar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Günde ortalama 100 - 120 km yapıyordum,benzin parasına çalışıyordum,lpg taktırayım dedim,İstanbul da bir tek DEHA otomotivde takmalarına izin veriyorlarmış,garanti dışı kalmaması için,hadi takayım dedim 1700 lira fiyat çektiler,yuh dedim,fırsatçılığa bakın aynı BRC lpg 1000 lira düzgün ruhsatlı merkezlerde,

Servislerin çalışma mantığını bildiğim için gittim maslak ÜÇEL otomotivde 900 liraya ATİKER taktırdım 10 taksitle mis gibi,ne çok yakacak korkusu ne klima stressi,aç klimanı sonuna kadar yap istediğin kadar km.inanın performans kaybı da yok,ohh stress yok,zaten 1 sene kalmıştı motor garantisinin bitmesine ki,arıza olsa da servisler nasıl olsa her şeyi kullanıcı hatası diye garanti dışı bırakıp yolmuyorlarmı bizi diye doğru bildiğimi yaptım.

Altan Bey günaydın ..bu taktırdıgınız gaz sistemi sıralı gaz tipi değilmi??

tolga turk
    nightwish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 0

bu lpg nin araca herhangi bir zararı oluyormu uzun vadede motor aksamına ?

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Takdir ettiğim bir hareket yapmışsınız tebrikler

altan bölük
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34eu9697

HERKESE ÇOK TEŞEKKÜRLER..
    SEVGİLİ FEMOLİ,evet sadece istanbul avrupa yakası için deha diye bir yer yetkiliymiş,telefon açtığımda direk mevzuuya sizi korkutarak başlıyor,bizden başka yerde yapılırsa garanti kapsamı dışı silahını çekiyor sonraa caart diye geçiriyor rakamı afedersin 1700 tl,
    bende _hadi len çakal,sana kaptıracak param yok benzerinde bir cümle ile kapattım telefonu,

Sevgili silentscream evet sıralı sistem lpg sistemi süper,bugün birşey daha öğrendim ,her 40 000 km de bir yaptırmamız gereken karbon temizliği işlemine gerek kalmıyormuş lpg yakıt ile çünki lpg karbon kalıntısı birakmayan bir yakıtmış ohh 90 tl daha kardayız.

sevgili NİGHTWİSh,zannetmem kötü bir şey olduğunu çünki bundan önceki aracım 99 focus tu ve 75 000 km de sıralı sistem lpg taktırdım ve 190 000 de focusu sattım hiçbir sorun çıkarmadı bana 3 senede

Sevgili CİHAN inan bu forumdan aldığım cesaret ile yaptım bunu beni etkileyebillecek konularda araştırma yaptım ve bu yaptığımın benim lehime olduğuna karar verdim.birlikten güç doğar misali sanayii de ne işim olsa önce bu forumdan yola çıkacağım sizlerin sayesinde binbir zorlukla kazandığımız paralarımız cebimizde kalıyor kendimize harcıyabiliyoruz sağolun varolun.

ARKADAŞLAR BİR KAÇ GÜNE KADAR ALDIĞIM 40 TL LİK GAZ BİTER VE HESAPLAMALARI YAPAR SİZLEREDE İLETİRİM , KM DE NE KADAR YAKIYOR LPG İLE
    HERKESE SEVGİLER

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ALİ SAVRAN
    alpertunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 11

arkadaşlar fıat puntolara garanti kapsamında lpg iznini vermiyooo.eğer lpg taktırmak istiyorsam aracın motor garantisi bozulacak.1,4starjat(95) var bende.bu konuda ne yapmak lazım karasızım.görüşlerinizi bekliyorum

altan bölük
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34eu9697

**evet arkadaşlar punto fire active dualogic'de atiker lpg tüketimi sonucu**

40tl / 210 km =0.190 kuruş yakiyor ve 210 km'nin 90 km'sinde klima 3.ve 2. Kademede devamli açikti,yani ortalama istanbul içi kullanimda km de yaklaşik olarak 0.170 kuruş yakiyor diyebiliriz herhalde.

Nasil?
    Sizce iyimi?
    Değmişmi?

Ziyaretçi047

100km de kaç lt lpg yakıyorsun?

ömer beytekin
    interceptor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 8

bencede en güzelini yapmışsınız gönül isterdi V8 ler ile gezelim ama günümüz şartlarında LPG çoğu benzinli araca şart hale geldi özellikle çok yol yapanlar , siz ve sizin gibiler için, problem çıkarmadığı sürece LPG power
    ///M PoWeR

altan bölük
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34eu9697

100 km'de yaklaşık 10 - 12 lt arası zannedersem ama yaptığımız ekonomiyi bu hesapla anlayamayız,lpg nin litre fiyatı ucuz olduğu için tl/km yaptığınızda ortaya çıkıyor,

hasan ali Z.
    HasanAliz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 116

en çok LPGli araç yakar.ne benzin ne dizel.

ama lt fiyatı çok ucuz olduğu için fiyat olarak en az LPG tabii ki.
    en kötü tarafı alışveriş merkezlerine girememek olsa gerek.

Ziyaretçi047

Alıntı jarahar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    100 km'de yaklaşık 10 - 12 lt arası zannedersem ama yaptığımız ekonomiyi bu hesapla anlayamayız,lpg nin litre fiyatı ucuz olduğu için tl/km yaptığınızda ortaya çıkıyor,

Yok tabi ki biliyorum. LPG çok hızlı yanar tükenir. Ben diğer LPG li araçlarla ve diğer marka LPG lerle kıyaslamak için sordum.

Gerçi onun da beyni var, ayarlarla oynarak kısıp açabiliyorsun. Ekonomi güç arasında gidip gelmek mümkün

gökhan akkan
    gakkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    35 F 5602
    Edilen teşekkür: 12

mrb arkadaşım cesaretine hayran kaldım,vallahi ben de aynını düşünmüyor değilim.Bizi arada memnuniyetin hakkında bilgbilendirrisen seviniriz.Ben izmirdeki servislerini aradım garanti ölmesin diye.Ama puntolara takmıyorlarmış Ben de benzin stresiyle araç kullanamam az kaldı dur bakimm araç daha yeni,sorun çıkarmayacağından emin olayım ben de taktıracağım lpg.Boşvermişim motor garantisi falan...

altan bölük
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34eu9697

merhaba gökhan
    valla 10 gün oldu çok memnunum,klima çok yakacak stressi yok,az benzin yakmak için kasmıyorsun kendini,birde bu yeni sistemler gerçekten çok iyi karbon kalıntısı bırakmadığı için motor içinde iyi bence elektronik olduğu için herşeyi kendi hallediyor ilk çalışınca benzinde sonra kendisi otomatik lpg ye geciyor ben iki gün kontrol altında tuttum varmı bir enayilik diye baktım herşey normal hiç bakmıyorum bile artık.sadece bizim burda 3 km lik büyük bir bayır var bayır boyunca lpg ve klimayı kapatıyorum,manuel vitese alıyorum.hızlı çıkmak için onun haricinde inan performans kaybı yok,motor arızası biraz şans işi bence aracına artık güveniyorsan taktırmadan önce son bir baktır,sorun yoksa taktır bence

tolga kaya
    toggykaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok
    Plaka
    06 BP XXXX
    Edilen teşekkür: 22

1 sene önce taktırdım daha tık yok 28000 km dir sorunsuz kullanıyorum 115 bin yakıyo km ye..

Emre S
    emresan87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 23

Altan bey konuyu diriltiyorum uzun zaman sonra ama nasıl son durum?? Bir sorun var mı?? bir de tankınız simit tank mı yoksa silindir mi??

Hakan Onur
    narkoz30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1020

Ben dehaya yaptırdım 1200 km dir kullanıyrum T-jet motora özel bir kit takıyorlar brc nin daha tıkı yok ruhsata işletme dahil 2000 lirayı buldu ve peşin cektiler parayı da.
    Beğendiğim bir özellik e montajı tam zamanında bitirdiler ve test için kendi ceplerinden 10 liralık lpg aldılar yani müşteiye aldırmıyorlar lpg yi de. 3. depodan sonra ayara gel dediler 4. depo bitmek üzere ayara gidecek vakit yok malum şişli de DEHA otomotiv i bir de senenin son günü şişlide çekilmeyecek yerden aracımı çektiler aracı kurtarmak için 50 lira çekici 8 lira otopark ve 7 lira da taksi parası verdik. Şişliden nefet ediyorum yaw.
    DEHA otomotiv bağajı küçük araçlara simit tank öneriyor silindir ve simit tank farkı almıyor yani şark kurnazlığı yapmıyor bilginiz olsun. Ancak taktıkları tank 40 lt kapasiteli 35 lt maximum doldurabiliyorsunuz bu da sizi ancak 325-400 km arası götürebiliyor. Yakıtı benzin sarfiytı neyse o kadar.

21. 08/01/2010, 11:30

EREN YALÇIN
    axi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    45 EY 700
    Edilen teşekkür: 247

bendede lpg var süper.. ben rahat kredi kartı rahat at 20 tl gaz şehir içi 80 km rahat rahat.
    _NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    Ben bir Türküm!!!
    Ben;
    Orta Asyadan Türeyen,
    Anadoluda Büyüyen, Avrupa iclerine Yürüyen TÜRK´üm.
    Ben;
    Atillayi, Yavuzu, Fatihi var eden, krallari, imparatorlari kendisine Yar eden, Düsmanina dünyasini dar eden TÜRKüm.
    Ben;
    Damarlarinda asil kanin aktigi irkim, Benden bahseder destanim,Agitim,TÜRKüm,ben TÜRKüm,
    taa iliklerime kadar MUSTAFA KEMAL ATATÜRK`üm!!!
    Ya Siz Kimsiniz ???......____

Sayfa 1/2 12 SonSon