Sayfa 4/4 İlkİlk 1234
74 sonuçtan 61 ile 74 arası

Konu: Dialogİc Vİteste Sorun

Fatih Y.
    dreamerdaddy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 2

Bana tavsiye etmemişlerdi fiatta duologic vitesi kullananların birinci sıkıntısı vites geçişleri oluyor..

TEZEL KORKMAZ
    DeWıL 45 TEZEL PUNTO 45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 31

valla benım annemede soledıler ama vaz gectı otomatık vıtes almaktan ama yalnız sorunları için degıl hayatında hıc kullamadıgı için almadık

ALPY ALPY
    alpy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 fb 1907
    Edilen teşekkür: 1

Araştırma İnceleme Dualojic Vites

Arkadaslar geri vitese alırken bazen gıjlama sesi oluyormu sızın araclarda yoksa bana ozel bir olay mı bu :bur2:

Ali İLHAN
    microab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Nevşehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    50 A* 4*4
    Edilen teşekkür: 690

Otomatik vites problemlerini içeren başlıklar birleştirildi...
    GRANDE PUNTO 1.3 90 HP MJ DYNAMİC 5K TİTANYUM GRİ 50/06

İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet daha vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lâkin mağlup edilemezler” Napoleon Bonaparte - Fransa İmparatoru

aykut karakaya
    aykut karakayaaykut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 12

arkadaşlar benim dualogicte sanki bir sorun var..Şöyleki; otomatik viteste bir problem yok fakat manuel kullanırken vites yükseltirken örneğin 1 den 2 ye alırken ben 2 ye alıyorum o 1 e alıyor tekrar 2 ye alıyorum o tekrar 1 e alıyor..devrinide alıyor araba 3000de 4000de 5000de hatta 2000-2500 bile denedim aynı şeyi yapıyor...bazen hiç yapmıyor.böyle sorunlar yaşayan varmı arkadaşlar gp dualogic olanlardan???yorumlarınız neler?acaba yazılım konusumu?

Bugün Servisi Aradim Randevu Aldim Pazartesi Bakalim Ne Olacak
    Konu erdiyilmaz tarafından (14/11/2007 Saat 04:11 ) değiştirilmiştir.
    GERİ SAYIM;Sen doğduğunda başladı ! Eğer (9) canlı bile olsaydın en fazla (8) kez kaçabilirdin Ölümden ! Bil ki (7) Düvele sultan dahi olsan yerin (6) Mekan olacak sana. En fazla (5) Metre kumaş götürebileceksin ! Kapatacaksın (4) açsanda gözlerini ! Bu (3) günlük fani dünyada Azraile (2) kat olup yalvarsanda nafile EceL geldiğinde (1) gün öleceksin ! İşte, o an herşey (0) dan başlayacak. Çünkü,
    ÖLÜM BİR YOK OLUŞ DEĞİL,YENİDEN DOĞUŞTUR !

BORA ALACALI
    BRACAL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 0

merhaba aykut , bu problemin yazılım konusu ile ilgili büyük bir ihtimalle , servis yazılımı yükleyecektir , ben senin dediğin problemle karşılaşmadım önemli olan yolda kalmaman , bu şanzımanla ilgili kafaya takılan problemleri hemen servise sorup bilgi almak lazım ,genel herkes için söylüyorum , bu sorun cok önemli değil deyip ertelememek lazım başka sorunları tetikleyebilir , vites değişimi ile ilgili bi sıkıntı oluyor mesela fren sensörlerindeki bi sıkıntıdan deniyor , araç elektronik dikkat etmek lazım
    1.3 Multijet 90 Hp Dynamic + Dualogic + Ekzotik Kırmızı -Çengelköy/İST.

Özgür AKIN
    ozgurakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Standart Dualogic Kullanıyorum

Merhaba,
    Yeni üyeyim, Mayıs 2007 yılından beri 1.4 Fire Dualogic kullanıyorum. Vitesten müthiş memnunum. Normal vitesin gücünü ve otomatik vitesin rahatlığını yaşatıyor. Şehir içinde Eco seçili olarak kullanıyorum, bu surumda 2000 devir civarında vites değiştiriyor, tabii bunu gaza az basıyorsan yapıyor. Yani gazı köklemişsen yüksek devirlere çıkıyor.
    Rampa çıkarken duruma göre eco dan çıkarmak işe yarıyabiliyor. Ev otoparkından çıkmak için bir rampa geçmem gerekiyor, yukuşun sonuna doğru gazı azalttığım zaman vitesi 2 ye atıyor ve tabii çekemeyince duruyor ve vites 1 e geçiyor. Genelde rampa çıkarken manuel e alıyor, çıktıktan sonra da tekrar oto ya geçiyorum.
    Park etmeye açılmak biraz zaman aldı, hill holder olmadığı için hafif rampada park etmek biraz zor. Alışınca fren ve gaz ile idare etmeye başlıyorsunuz.

2 hafta kadar önce beyinde bir sorun oldu, vites değiştirmeleri arasında gaz kesmediği için araba yüksek devirlere çıkmaya başladı. Ben de manuel kullanıma alıp vites değiştirmeden ayağımız gazdan hafif kaldırarak kullanmak zorunda kaldım. Motoru durdurup tekrar çalıştırdığımda sorun kalmamıştı.
    Bugün de "Check Transmission see handbook" mesajı verdi, hemen sonra da normale döndü. Bu arıza nedir diye ararken de bu siteyi buldum. Avusturyadaki bir setede bu hatanın fren kontrol switch inden olduğunu buldum. Vites uyarı ışığı yanmaya devam ederken motoru durdurmuş ve tekrar çalıştıramamış.
    Bu hata sizlerin de başına geldi mi?

Uzun bir mesaj oldu, ilk mesaj kusuruma bakmayın...

Ahmet Öztürk
    birotteau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    34 EN XX34
    Edilen teşekkür: 79

Merhaba,
    Ben geri vitese gecislerde sorun yasiyordum, sorun giderildi, garanti kapsaminda bence en ufak sorunda bile yetkili servisi ihmal etmeyin.
    Herkese selamlar
    ahmet

sinan mandacı
    mandacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    16 cns
    Edilen teşekkür: 34

valla arkadaşlar bende otomatik vites aracımı aldıktan iki ay sonra vites kutusuna giden inçe bir hortum var o patladı götürdüm değiştirdiler aradan iki ay sonra araç 4 ten 5 ne manuelde nede otomatikte gecmedi servise çektim ve şanzımanın üzerinde bulunan robotu değiştirdiler ve allaha şükür birdaha herhangi bir sorunla karşılaşmadım yazın neredeyse her hafta sonu uludağa 4-5 kişi cıktık gayet rahat ve zevkliydi o sorun hariçinde ben gayet memnunum saygılar
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur

Mehmet Alper KARASU
    mehalpkar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    -

Merhabalar...Bende de aynı sorun var. Arabayı yeni almıştım. 3 günlük arabaydı. Yokuş aşağı inerken bir gün, 'vites kutusunu kontrol ettirin. Kitağçığa bakın.' uyarısı ile karşılaştım. Önemsemedim. Biraz gittikten sonra bir daha verdi. Yandı sonra söndü. Ben de 3 günlük arabayı servise götürdüm. İskenderun Fiat servisinde Özcan usta diye biri baktı arabaya. soket gevşemesi olmuştur dediler. Arabayı aldılar. İncelediler, yapacaklarını yaptılar. Ustanın kendi de arabayı aldı dolaştı biraz. Sorun yok şimdi dedi. Aldım arabayı. Yaklaşık aradan 6 gün felan geçti. Aynı uyarı ibaresi gene çıktı ekranda. Bence de bendeki sorun yazılımdan kaynaklı sanırım. Bu ne iştir anlamadım. Ya bu olacak ya da Fiat bana yenisini verecek. Başka seçenek yok...!

DİLEK K.
    GUL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 24

Standart Merhaba

Aynı hatayı bende almıştım... check transmission see hand book hatası FREN SENSÖRÜNDEN kaynaklı bir hata...Aracımda Fren sensörü değiştikden sonra hatayı tekrar almadım...

aykut karakaya
    aykut karakayaaykut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 12

Arkadaşlar öncelikle merhaba...
    Ben arabamdan soğudum açıkçası..Bundan yaklaşık bir ay önce falan arabadan dizel araba gibi ses gelmeye başladı ara ara,önemsemedim o kadar fakat çoğalmaya başladı ve 3 aralıkta servise götürdüm aracı baktılar adı servis ya yetkili ya güya!!!Yetkili serviz demek her konuda bilgili insan demek değil midir arkadaşlar?
    Demekki öyle değilmiş servisin koyduğu teşhis otomatik viteste bir problem olduğu,daha sonra parça beklemeleri için bayramdan sonraki haftaya gün verdiler..(Sağolsunlar ilgileniyorlar ama konusunda bence yetkili değiller) Neyse gittim 2 gün araç serviste kaldı abi biz çözemedik biryerden uzman gelecek dediler iyi dedim..Daha sonra birkaç parça ve debriyaj setini değiştirdiklerini söylediler ve bu cumartesi aracı öğlende teslim ettiler sende test et ve pazartesi görüşelim diye..C.tesi arabayı alıp dolaştım bi 10 km falan bi problem yok fakat bugün 500 metrelik yola gittim eve geldim arabayı çektim evin önüne fakat vitese girmiyor araç ne geri ne ileri!servisi aradım aracı cektiler yarın bakalım ne olacak?Vites iyi ki yolda giderken kilitlenmedi verilmiş sadakam varmış...
    Herkese kazasız arızasız sürüşler...
    GERİ SAYIM;Sen doğduğunda başladı ! Eğer (9) canlı bile olsaydın en fazla (8) kez kaçabilirdin Ölümden ! Bil ki (7) Düvele sultan dahi olsan yerin (6) Mekan olacak sana. En fazla (5) Metre kumaş götürebileceksin ! Kapatacaksın (4) açsanda gözlerini ! Bu (3) günlük fani dünyada Azraile (2) kat olup yalvarsanda nafile EceL geldiğinde (1) gün öleceksin ! İşte, o an herşey (0) dan başlayacak. Çünkü,
    ÖLÜM BİR YOK OLUŞ DEĞİL,YENİDEN DOĞUŞTUR !

HH TT
    mimarchi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 9

Merhaba,
    Bende duologic vites araca sahibim.daha önce hiç araç kullanmayan biri olarak arabaya başta kesin zarar vermişimdir.Ancak yinede dediğiniz bu sorunların hiçbiri ile karşılamadım.Ama dendiği gibi araç vites degiştirmeleri yawaş oluyor...Araba iyice bagırmadan 1 den 2 ye geçiremiyor vitesi,yokuşlardaki sıkıntılar malum...Araç gerçekten iyi yakıt tüketimine sahip,benzin dayanmıyor resmen.Bu ay arabayı ilk alırken eco tuşunu şehir dışına çıkınca kullanın dedikleri halde eco tuşunda kullanmayı deniyorum(yokuşlarda degişiyorum)bakalım yakıt tüketimim ne oranda degişecek...Ha birde silecekleri anlamıyorum.Kesikli çalıştırdıgm zaman bi arka silecekler kesintisiz çalıştı,daha sonra denediğimde hiç çalışmadı

cengiz akyol
    Buremir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 278

Alıntı mimarchi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Bende duologic vites araca sahibim.daha önce hiç araç kullanmayan biri olarak arabaya başta kesin zarar vermişimdir.Ancak yinede dediğiniz bu sorunların hiçbiri ile karşılamadım.Ama dendiği gibi araç vites degiştirmeleri yawaş oluyor...Araba iyice bagırmadan 1 den 2 ye geçiremiyor vitesi,yokuşlardaki sıkıntılar malum...Araç gerçekten iyi yakıt tüketimine sahip,benzin dayanmıyor resmen.Bu ay arabayı ilk alırken eco tuşunu şehir dışına çıkınca kullanın dedikleri halde eco tuşunda kullanmayı deniyorum(yokuşlarda degişiyorum)bakalım yakıt tüketimim ne oranda degişecek...Ha birde silecekleri anlamıyorum.Kesikli çalıştırdıgm zaman bi arka silecekler kesintisiz çalıştı,daha sonra denediğimde hiç çalışmadı
    kesikli konumunu anlamadım arka silecek devamlı çalışır zaten birde ön sileceğiniz açık konumda ise geri vitese taktığınızda arka silecek otomatik olarak yine çalışır

Sayfa 4/4 İlkİlk 1234