Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
71 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Frenlerden Gelen Ses

İbrahim Kıvanç CİHAN
    Emekli Moderator İbrahimKC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1537

Benim GP de rahatsız eden bir ses şimdiye kadar duymadım.

ama bir önce kullandığım 307 de ciddi boyutta ciyaklama sesi vardı. Servise gittiğime garantiden 3 kere balataları değiştirdiler ama ses kesilmedi.

en sonunda fransa merkezden gelen bir uyarı ile balataları, nasıl becerdiklerini hala anlamadım, ters taktıklarını söylediler. Ve böylece sesi kestiler.

Bu konuda ısrarcı olursak sanırım İtalya merkezde bir çözüm yolu üretmek zorunda kalır.
    Birçok şey bilirim ama en iyi bildiğim şey Haddimdir...

barış gürol
    en hızlısından borisc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    16CMV79
    Edilen teşekkür: 35

Alıntı BRACAL07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba öncelikle ,
    Şubattan beri sizi izliyorum teamgrandepunto sitesinin başına gelenler ve bu siteyi acmanız için gerekli yardımlar ve dayanışma konusu takdire şayan bugün üye oldum aracım dıalogıc 25 kasımda aldım ufak bi sorun var daha doğrusu benim sorun olarak gördüğüm durmaya yakın aracın kendisini hafif öne atması ve frenlerden gelen ses durmaya yakın bu ses oluyor gerek otomatik gerek manuel kullanan arkadaşlarda bu ses durumu var mı ? bana servisin söylediği yeni araclarda fren lerdeki duruş esnasında disklerdeki metal sesini azaltmak için kullanılan apartın tozları kanser yaptığından avrupa da yasaklanmış ve bu neden den dolayı durmaya yakın bu sesin normal olduğu yeni marka ve model avrupa araclarda bu sesin olduğunu ilettiler. ne dersiniz fren sesi karakteristik olmasının sebebi puntolarda bu imiş
    walla 20.000 de fren balatalarım değişti boyle bi ses yoktu şimdi cıktı!servisteki ustalar balataların yeni oldugu için cıkan sesin normal,zamanla geciceğini soylediler şimdi yok gibi ama ufacık bi ses bile beni rahatsız ediyor.eski arabamın ustasıyla gecen gun gorustum bu konuyu konustuk sprey warmıs sesi kesiyomus ama bi zamandan sonra ses tekrar cıkmaya baslıyomus.onun tavsiye ettiği su delikli ( kendinden sogutmalı ) fren diskleri kesinlile tavsiye ediyor ve sesin yok olucagını soyluyor.230 ytl cifti en kısa zamanda almayı dusunuyorum.taktıgım zaman size detaylı bilgiyi vericem saygılar..

Murat YANIK
    Linos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673
    Edilen teşekkür: 1268

Peki hazır yeri gelmişken bir şey sorayım:
    Arka kampanaları disk yapma imkanı var mıdır ve kaça patlar?:aaa:

Cihan Dalkın
    otoritec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 7

Bende De Uğultu şeklinde Geliyo çok Hafif ;=((

Halil Safyürek
    GalataSaray learner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    48 GS 995
    Edilen teşekkür: 61

Alıntı Linos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki hazır yeri gelmişken bir şey sorayım:
    Arka kampanaları disk yapma imkanı var mıdır ve kaça patlar?:aaa:
    evet bende düşünmüştüm bunu. bilen varsa bir bilgi lütfen

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Frenlerle ilgili tavsiyem: Frenlerin sesine aldırış etmeyin. Pat küt gibi bir şeyler kırılmıyorsa hafif cızırdama abs vurması felan normaldir. Frenle ilgili dikkat edilecek tek nokta frenlerin nasıl tuttuğudur. Frenleriniz iyi tutuyorsa sesiyle fazla uğraşmayın derim.

disci79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    06 BC 5838
    Edilen teşekkür: 2

arkadaşlar ben bu sesle yaklaşık 2 ay önce tanıştım.benim ki direkisyonu tam tur yapıp frene hafif bastğında ötüyordu.servise gittim(birmot ankara;iyi ilgileniyorlar).balatalara ayar yaptılar.ancak bu sefer yavaş giderken(sıkışık trafikte) hafif frene basınca ıslık sesi gibi cıııııııııyk gibi bi ses gelmeye başladı.servise gittik balatalar değişti.ses değişmedi.servise gittik balatalar temizlendi ayarlandı ses değişmedi.servise gittik DİSK ve balatalar değişti ses değişmedi. beni de çıldırtma noktasına getirmiş bulunmaktadır.74 model arabam da bu sesi yapardı ama taştan sert yan sanayi balatalarıyla.bazı arkadaşlar sallamayın bu sesi diyor ama gel de bunu kulaklarıma anlat.bu konuda bir çözüm bulmuş olan varsa allah rızası için paylaşsın arkadaşlar....

Aydın. Beygul
    Fire 1.4 77Hp Tit.Grisi the_Algn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ardahan
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 197

abi ses bende yeni yeni başladıı..iğrenç birşey utanç verici bir durum..piyasa yapim derken adamı rezil eden birşey...

Ali İLHAN
    microab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Nevşehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    50 A* 4*4
    Edilen teşekkür: 690

Çok ama çok enteresan.Aldığımdan beri öten frenler,Ankara dan döndüğümden beri cin gibi oldu.Tık yok valla çok şükür...
    GRANDE PUNTO 1.3 90 HP MJ DYNAMİC 5K TİTANYUM GRİ 50/06

İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet daha vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lâkin mağlup edilemezler” Napoleon Bonaparte - Fransa İmparatoru

Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    06 BC 5838

abi arabaya daha önce binmemiş ve 'güzel arabaymış' diye yeni biri bindiyse fren yapmıyorum yav şaka bi yana hakkaten çok sinir bozucu.bi belediye otobüsleri bi de bizim ufaklıklar bağıra çağıra gidiyoruz...

Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    06 BC 5838

Alıntı microab Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok ama çok enteresan.Aldığımdan beri öten frenler,Ankara dan döndüğümden beri cin gibi oldu.Tık yok valla çok şükür...
    ben de bi nevşehir mi yapsam napsam??

Ali İLHAN
    microab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Nevşehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    50 A* 4*4
    Edilen teşekkür: 690

Gel kardeşim valla,ilaç oldu bana sanki ...
    GRANDE PUNTO 1.3 90 HP MJ DYNAMİC 5K TİTANYUM GRİ 50/06

İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet daha vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lâkin mağlup edilemezler” Napoleon Bonaparte - Fransa İmparatoru

Gökhan GENÇ
    Electronics Engineer gokhan_genc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    59 SD 470
    Edilen teşekkür: 3

Bizimki de çok nadir olarak frenlemenin ilk anlarında ince bir ses yapıyor.Ancak bakıyorum çok üst düzey araçlardan da(BMW,Mercedes,...) bazen bu tip sesler geliyor.Bizim araç çok az kullanıldığından ileride kullanıldıkça bu sesin kesileceğine inanıyorum.Bir problem olarak kesinlikle görmüyorum.
    ...because failure is not an option.

Elektronik Mühendisi @ BOTAŞ

Murat YANIK
    Linos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673
    Edilen teşekkür: 1268

Alıntı microab Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ali bunu yazmasaydın keşke! Şimdi servise gideriz bu problemden dolayı, bi Ankara-Nevşehir yapın geçer derler, masraf açarlar başımıza

_ _
    Muhendis06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 215

Bilgilendirme Konusu

Benim arac zurna gibi otmeye basladi, inanilmaz... imdat !!!:icon_eek:
    1.3 MJ Act 75 HP, 5 lt/100km

Onur Baykal
    bambogie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 EN 100
    Edilen teşekkür: 19

valla dediğiniz ses bende de vardı ama çok fazla sallamadım ilk başlarda bende fren pedalındaki dozajımı ayarlayamıyordum ama sonraları yavaş yavaş alıştım yavaşliyim derken cart diye durduğum çoktu ilk bir hafta ses dediğiniz şey bende de mevcut ama hiç takmıyorum 4000e yeni geldim öle acayip seri dur kalk hızlan dur adamı değilim ama 4 5 kez abs sağolsun tıkırtı edip durdu ne zaman çok rahatsızlık boyutuna varsa biraz basıp boş yolda abs yi devreye sokuyorum ondan sonra bi problem kalmıyo ancak yeni yeni oturuyo ama süre gelir ve ses devamlı kalıcı olursa o zaman servise gitmeyi düşünüyorum.dün gece valla abs sağolsun kurtardı beni.yoksa adamın sol tarafı alıyodum hasta yetiştircem derken sağolsun o da yol vermemek için baya cebelleşti ama ıslak zeminde tık diye durdu valla araba 110dan 30a inmem an meselesi oldu o yüzden dün geceden sonra artık gelen sesi cidden takmıyorum...

Levent Aslan
    levogrande - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BF **11
    Edilen teşekkür: 4

Benim araç, bu sesi durmaya yakın hafif frende yapıyor...

cenker sarp
    sarperka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 0

Buradaki frenlerden gelen ses genellikle ciyaklama yada ince gelen tizz bir ses benim arabada arabayi alirken denedigimde frene basilinca arka taraftan garç gurç diye bir ses geliyordu fren pedalını basıp basıp çektiğimde pedalla senkronize bu ses çıkıyor. alırken servis halletmisti servis kagidinda balatalar torpulendi gibi birsey yaziyordu. simdi yeniden peydah oldu. dolayisi ile yeniden servis yolu gozuktu

hüseyin keküllüoğlu
    faster0202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    25ft066
    Edilen teşekkür: 0

bu sesin kaynağı sanıldığı gibi frenlerle alakalı değil direksiyon tıkırtı burcu ayarı ile hareketli direksiyon mili yağının eksik olmasından kaynaklanıyor önceleri bende öyle zannetmiştim mafsal yağı tamamlanıp tıkırtı burcu ayarlanınca geçti karekteristik bi özellik değil servis sizi çözüm bulamayınca sallamış servisine erzurum çimenler oto ile diyaloğa geçmesini tavsiye ederim

Alp BELGEN
    Alp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 326

Ayni ses bende de var normal bir durum endişeye gerek yok

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon