Sayfa 1/2 12 SonSon
38 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: 1. ve 2. vitesde aracım tekleme vurma yapıyor..

Ferhan GÜL
    Ne alakası var yaa? ferojan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 65

Karizmatik 1. ve 2. vitesde aracım tekleme vurma yapıyor..

Selam arkadaşlar, aracımı 4 den 3 e, 3 ten 2 ye aldığımda, 1. ve 2. vitesdeyken ayağımı gazdan çektiğimde araç arkadan itekleme vurma ve sarsma yapıyor! Yazılım atıldı ama yinede düzelmedi sebebi nedir yada neden dolayı yapar bilgisi olan varsa paylaşmasını rica ederim...

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Valla ferhan vuruntunun nasıl bir şey olduğunu tam olarak bilmediğim için bir fikir yürütemeyeceğim ama aldığın yakıttan debriyajına hatta süren söföre kadar farklılık gösterebilir..

Suat Ahmet
    cpeloo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 78

ya bak bu olay benim araçta da oluyor. hatta vites gecişlerinde önce devir verip birde oyle denedim hala debriyajdan ayak çekildiğinde 'lak' diye sanki bi kavrama sesi geliyo ve aracı atlatıyor. ama düşük devirdekinden daha az sarsma hissetiriyor.

burak balcı
    buraktii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    10 EK 343
    Edilen teşekkür: 5

benim aracımda yapıyor ama bazen gazı kesip ani fren yapınca oluyor sonra dan kavrıyor gibi ama öyle olunca içim gidiyor motor düştü sanıyorum

Ferhan GÜL
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı femoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla ferhan vuruntunun nasıl bir şey olduğunu tam olarak bilmediğim için bir fikir yürütemeyeceğim ama aldığın yakıttan debriyajına hatta süren söföre kadar farklılık gösterebilir..
    Mehmet abi bu aracı sende kullansan sende fark edersin bu tamamen arabayla ilgili bir sorun. Anlamıycak birşey yokki abi 3 den 2 ye alıyosun gaz vermiyosun devir iyice düşüp vitesdeyken rolantiye kadar inmesini bekliyorsun. Belli bi zamandan sonra araç otomatik gaz vermeye başlıyor itekliyor yığılma yapmasın diye işte sıkıntı burda devreye giriyor. Otomatik kendi gaz vermeye başladığında sanki benzin gelip gidiyor ve öne ileri sallamaya vurmaya başlıyor. Benzinlede bi alakasının olmadığını düşünüyorum çünkü sürekli mazot aldığım yeride değiştirdim. Yazılım atınca geçer dediler attık oda kesmedi.

Hüseyin Eniş
    zep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35 cka 02
    Edilen teşekkür: 4

aynı sorun bendede var ,serviste sorduğumda debriyaj gidiyo dediler 80000 de araç

Ferhan GÜL
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı zep Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı sorun bendede var ,serviste sorduğumda debriyaj gidiyo dediler 80000 de araç
    Yok abi ne alakası var debriyajla falan bende servise götürdüm program yazılımından yapar dediler. Benim aracımda 80 bin küsür. Aklıma düştü şimdi araştırmak lazım garantisi var nasıl olsa aracın ider değişirim.

anvil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1348

gel değişelim bak benimki ne tekleme yapıyo ne vurma

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Bence debriyaj kaynaklı da olabilir.Ancak rolantide ve yüksek viteste meydana gelen titreme gaza basılmasıyla ya da vites küçültülmesiyle ortadan kalkabilir...

Ferhan GÜL
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı anvil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gel değişelim bak benimki ne tekleme yapıyo ne vurma
    Tamam gel tamam değişelim canın saolsun abim Sevdin galiba

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence debriyaj kaynaklı da olabilir.Ancak rolantide ve yüksek viteste meydana gelen titreme gaza basılmasıyla ya da vites küçültülmesiyle ortadan kalkabilir...
    Abi aracım sabahlarıda çalışırken rolantisi bozuk çalışıyo stop edicekmiş gibi oluyor. Rolantide bıraktığım zaman 10 un bi üstüne bi altına düşüyo!
    Konu anvil tarafından (13/05/2009 Saat 09:14 ) değiştirilmiştir. Sebep: Flood

ismail DEMİRCİ
    Bravo07 style07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    07 ACY 50
    Edilen teşekkür: 188

selam arkadaşım ben arabanda bir sorun oldugunu düşünmüyorum aynı sey dizel araclarda sürekli olan birsey benim aracımda yapıyor babamın ford dahi yapıyordu benzinlide olmuyor ama dizellerde oluyor benzinlide hiç gaz vermeden kalkmak zordur ama dizelde daha rahat kalkabiliyorsun sanırım bu aracın devrinden kaynaklanıyor diye düşünüyorum tabi bu benım izlenimlerim.

Alıntı ferojan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi aracım sabahlarıda çalışırken rolantisi bozuk çalışıyo stop edicekmiş gibi oluyor. Rolantide bıraktığım zaman 10 un bi üstüne bi altına düşüyo!

yukarıda yazdıgın olay ayrı tabi o alayla hiç karşılaşmadım
    Konu anvil tarafından (13/05/2009 Saat 09:14 ) değiştirilmiştir. Sebep: Flood

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ferhan GÜL
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı style07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşım ben arabanda bir sorun oldugunu düşünmüyorum aynı sey dizel araclarda sürekli olan birsey benim aracımda yapıyor babamın ford dahi yapıyordu benzinlide olmuyor ama dizellerde oluyor benzinlide hiç gaz vermeden kalkmak zordur ama dizelde daha rahat kalkabiliyorsun sanırım bu aracın devrinden kaynaklanıyor diye düşünüyorum tabi bu benım izlenimlerim.
    A.s. İsmail kardeş benim bundan önce bi aracım daha vardı dynamic versiyonu onda bu tarz sorunlarla karşılaşmadım. Arkadaşlarımın araçlarına da bindim onlardada bu sorun yok kesin var bi problem ama çözücem mutlaka.

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı ferojan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anladım Ferhan, vites boştayken rolantide düzensizlik varsa bir sorun vardır tabi, yakıt kaynaklı olabilir ya da denildiği gibi yazılım sorunu devri düzensizleştirebilir......

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ferhan GÜL
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anladım Ferhan, vites boştayken rolantide düzensizlik varsa bir sorun vardır tabi, yakıt kaynaklı olabilir ya da denildiği gibi yazılım sorunu devri düzensizleştirebilir......
    Evet abi bunu yolda giderken vitesi boşa aldığımda da yapıyor. Kavaklıderede yazılım attık arabaya ama yine düzelmedi!

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

O zaman yakıt besleme sistemiyle ilgili bir problem de olabilir dediğim gibi.Bunun da kontrolü gerekiyor o zaman...

Ferhan GÜL
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Servise gidip tekrar baktıraym bunlara canımı sıkıyo bu durum.

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

E dostum bu bir problem değil ki gayet normal bişe... Abartı oluyorsa 1. baskı balata 2. si enjektör ve pis yakıt 3. sü de mazot pompasıdır.

Ama tekrar söylüyorum normal bir olay.

Devirin yükselip alçalması da öyle . Ecu kendi gaz verir devir 1000 1100 olur gazı geri alır sonra tekrar verir vs. araban gider. Yol yokuşlu düzlü bişeyse silkeleme gayet normal. Sen niye böyle bişe deniyorsun onu da anlamadım. Ayda yılda 1 yapılan bir harekettir... Biraz gaza basmanı önereceğim...

Okan Kavasoğlu
    okn53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rize
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    53 FL 100
    Edilen teşekkür: 98

evet hemen hemen aynı sorun bendede var.özelllikle aracı ilk calıştırdığımda oluyo.1. ve 2. viteslerde arac cok devirli oluyo sonradan düzeliyo.yine aynı şekilde özellikle sabah calıştırdığımda kalkarken sanki ön takım yerinden cıkacakmış gibi oluyo arac silkeleniyo peki bu neden kaynaklanır?
    Eski Nick: ROCKSTAR100

"Nero Provocatore,Crossover Black,Crossover Schwarz,Rock Siyah"

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Aracınız soğukken hareket ettiğinizden kaynaklanıyor. Araç soğukken zengin çalışıyor. 20 psi olması gereken rolanti basıncı 50psi larda geziyor. Siz bu halde sürünce haliyle ataklığı hissediyorsunuz. Ayrıca araç soğuk olduğu için sönmeye daha meyilli olduğundan beyin daha çok yakıt veriyor. Zengin işte aynı şey. Bu durumda düşük devirde yüksek ataklık hissedersiniz ama üst devirlerde aynı his olmayabilir. Olsa da zorlamanın hoş olduğu devir değil. Hararetiniz ortaya gelene kadar şovdan uzak durun derim

Ferhan GÜL
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı Cihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracınız soğukken hareket ettiğinizden kaynaklanıyor. Araç soğukken zengin çalışıyor. 20 psi olması gereken rolanti basıncı 50psi larda geziyor. Siz bu halde sürünce haliyle ataklığı hissediyorsunuz. Ayrıca araç soğuk olduğu için sönmeye daha meyilli olduğundan beyin daha çok yakıt veriyor. Zengin işte aynı şey. Bu durumda düşük devirde yüksek ataklık hissedersiniz ama üst devirlerde aynı his olmayabilir. Olsa da zorlamanın hoş olduğu devir değil. Hararetiniz ortaya gelene kadar şovdan uzak durun derim
    Cihancım sıkıntımı tam olarak okumadın sanırım kardeşim 12 yaşımdan beri araç kullanıyorum Özellikle disel araçlarda marşa basıldıktan sonra pistonların yağlanmasını beklemek gerekir. yaklaşık 30 40 sn kadar. ama benm sıkıntımın bununla hiç bir alakasının olmadığını iyi biliyorum kardeşim. Araç soğuk yada değil bunu gün içinde düzenli olarak herzaman yapıyor sıcakkende soğukkende. sırf sabahları yapsaydı senin dediğin ozaman olurdu.

Sayfa 1/2 12 SonSon