Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
52 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Trigger kayışı

Ferhan GÜL
    Ne alakası var yaa? ferojan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 65

şakir abi modeli fark etmez 200.000 km sonrasında veya yaklaşırken değişir.

MURAT IŞIK
    mm_isik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 223

aracı yormadan zorlamadan kullanımda 200.000 dogrudur.

kullanım farkınıda(aşırı yukleme,yıpranma) katarsak maksimum 160.000 km de degısır.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı makineman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi kitapçığa baktım. 1.3 Multijetlerde zincir 200.000 km de bir değişiyormuş. 75 veya 90 ayrımı yapmamışlar. Model yılına göre fark ediyor olabilir mi acaba? Benimki 2008 model.
    Ben de şimdi bakayım dedim kitapçığa.Benimkinde 1.3 mjtdlerin 160000km de değişeceği yazıyor. Bu durumda minimum 160000km de değişir diyebiliriz sanırım

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

peki arkadaslar benzinlide eminmisiniz zincir olmadıgına bana serviste bunlar sincirli dediler simdi kafam karıstı birde eger kayıssa normalde 60 binde degismesi gerekmiyor mu kitapcıkta benzinliler icin ne yazıyor bilien varmı

Burç İLTER
    brvGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 11

Arkadaşlar Ben İzmir'de ENRİKO ALİBERTİ'de Yedek Parçada Çalışıyorum.
    1,3 Multıjet modellerin 75 ve 90 hp Olanlarında ZİNCİR Mevcuttur.Değişimi İse Her 160,000 Kmde Yapılmktadır.
    1,4 Benzinli Modellerde İse Kayış Mevcuttur.Değişimi İse Her60000 Kmde Yapılmaktadır.
    Kimsenin Aklı Karışmasın El Kitapcıklarında Dizel Versiyonlar İçin 200,000 Yazıyor Olabilir Ama Daha Sonra Tofaş Tarafından Sürenin Çok Uzun Oldugu Türkiye'de Çeşitli Hava Yol Ve Kullanım Şartlarından Dolayı Bu Sürenin 160,000 Km olarak Belirlenmesine Karar Verilmiştir. Bilgilerinize

6. Bu mesajı için 7 kişi brvGP'ye teşekkür etti:

Mustafa Akçay
    Rengi
    Titanyum Gri

burc sen bana kotu haberi verdin arac 50 binde idi 10 binde bizi masrafa sokacaksın sen tuh. peki degisen sadece triger mi yok sa kasnak masnak varmı yada set halindemi. birde ucreti ne kadar onuda ogrenelim baride ona gore hazırlanalım

Şakir Yalçın
    makineman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 92

Bu TOFAŞ'ın bize yaptığı ne ya. Yol durumu, yakıt durumu, toz durumu diyerek bakım aralıklarını 10000 e çekmeler. Parça değişim zamanlarını kafasına göre öne almalar. Aracım 30000km oldu. Ekranda bakım uyarısı daha yeni çıktı. Halbuki ben bu kmye kadar 3 kere servise gittim bakım için.

Türkiye'deki yakıt kalitesiz diye yağ değişim periyotlarını yarıya indirirler. Sonra kendi kuruluşları olan Opet ten alırsanız yakıt sistemi arızalarını Opet karşılıyacak derler. Biz de salağız ya yiyoruz.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

anvil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1348

Alıntı brvGP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Ben İzmir'de ENRİKO ALİBERTİ'de Yedek Parçada Çalışıyorum.
    1,3 Multıjet modellerin 75 ve 90 hp Olanlarında ZİNCİR Mevcuttur.Değişimi İse Her 160,000 Kmde Yapılmktadır.
    1,4 Benzinli Modellerde İse Kayış Mevcuttur.Değişimi İse Her60000 Kmde Yapılmaktadır.
    Kimsenin Aklı Karışmasın El Kitapcıklarında Dizel Versiyonlar İçin 200,000 Yazıyor Olabilir Ama Daha Sonra Tofaş Tarafından Sürenin Çok Uzun Oldugu Türkiye'de Çeşitli Hava Yol Ve Kullanım Şartlarından Dolayı Bu Sürenin 160,000 Km olarak Belirlenmesine Karar Verilmiştir. Bilgilerinize
    peki katalog fiyatı nedir bu zincirin. onu da söyleyin de tam olsun.

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı pdr42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki arkadaslar benzinlide eminmisiniz zincir olmadıgına bana serviste bunlar sincirli dediler simdi kafam karıstı birde eger kayıssa normalde 60 binde degismesi gerekmiyor mu kitapcıkta benzinliler icin ne yazıyor bilien varmı
    Mustafa mjtd lerde zincir mevcut ve değişimi 160000km de,
    Benzinlilerde kayış mevcut, değişimi 120000km ya da 5 yılda bir

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

İLKER Ç.
    ocean_1919 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    26
    Edilen teşekkür: 197

Alıntı makineman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu TOFAŞ'ın bize yaptığı ne ya. Yol durumu, yakıt durumu, toz durumu diyerek bakım aralıklarını 10000 e çekmeler. Parça değişim zamanlarını kafasına göre öne almalar. Aracım 30000km oldu. Ekranda bakım uyarısı daha yeni çıktı. Halbuki ben bu kmye kadar 3 kere servise gittim bakım için.

Türkiye'deki yakıt kalitesiz diye yağ değişim periyotlarını yarıya indirirler. Sonra kendi kuruluşları olan Opet ten alırsanız yakıt sistemi arızalarını Opet karşılıyacak derler. Biz de salağız ya yiyoruz.
    Son derece haklısınız... Hem Türkiyede yakıt kalitesi düşük diyerek 10 binde yağ değiştiriyor (dizeller için). Hemde kaliteli yakıt sattığını iddia edip Opet'e müşteri bağlıyor. Madem sattığın yakıt AB kadar kaliteli neden yağ değişim periyodlarını kısaltıyosun. Ayrıca, yağ değişim periyodlarının kısaltılmasına ve opetten aldığımız kaliteli yakıta rağmen Carbon Clein uygulamasıda periyodik bakımlarda var.

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa Akçay
    Rengi
    Titanyum Gri

değerli arkadaslar bu işe noktayı koymadık sanırım. 1.4 benzinli 75 beygir icin triger degisimi 120 bin veyahut 5 yıl dolduktan sonradır. bu dogru mu değilmi

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

Alıntı pdr42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    değerli arkadaslar bu işe noktayı koymadık sanırım. 1.4 benzinli 75 beygir icin triger degisimi 120 bin veyahut 5 yıl dolduktan sonradır. bu dogru mu değilmi

mustafacım 1,4 75 bg benzinli yokki
    77 bg liğin triger seti değişimi dediğin gibi 120,000 km yada 5 yıl

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Mustafa, fire ve starjet 120000km ya da 5 yıl. Motor zor şartlarda (Yüksek devir, sürekli kısa mesafe, kötü hava, iklim değişiklikleri vb...) kullanılıyorsa 3 yılda değişimi gerekmekte,

Zincirli mjtd ler ise 160000km de değiştiriliyor...

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa Akçay
    Rengi
    Titanyum Gri

75 karsıtırmısım iste). 77 tabi o zaman bu aracın 1 sene ömrü var 1 sene sonra haydi degistirmem lazım triger masrafı su bu derken ugrascagıma yeni bir arac alırım daha iyi

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

hasan ali Z.
    HasanAliz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 116

2006ların yavaş yavaş değişim süresi geldi. benimkininde 5.yılı mayısta doluyor. km olrk 60bindeyim.

birmot z.kuyu 600 TL diyor beylikdüzü ise 350 TL ??? aradaki fark neye dayanıyor arkadaşlar bilen var m9?

ugr Gökmn
    yokum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 14

Alıntı bankaci61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2006ların yavaş yavaş değişim süresi geldi. benimkininde 5.yılı mayısta doluyor. km olrk 60bindeyim.

birmot z.kuyu 600 TL diyor beylikdüzü ise 350 TL ??? aradaki fark neye dayanıyor arkadaşlar bilen var m9?
    Merhabalar. Bende yakında 60bin bakımına gideceğim ve aracım 2006 model.
    Bende sizin notunuzu okuduktan sonra Göztepe otodan fiyat aldım.
    60bin bakımı için;
    -Triger kayışı
    -Alternatör kayışı
    -Ekzantrik kayışı
    -Buji
    -Yağ
    -Hava filtresi
    -Polen filtresi ve sanki birşey daha söylediler ama unuttum, toplamda işçilik dahil 700 lira tutacak gibi bir fiyat verdiler. Bence sizde ayrıntılı bir fiyat listesi isteyin. Neticede yetkili serviste bu kadar fiyat uçurumu olmamalı, hatta gerçekten varsa şikayet edilmeli.
    Kolay gelsin.

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ziyaretci046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

triger kayışında dayco italyan malı yada continentalın alman malı setini kullanarak 150 lira hem triger kayışı triger rulmanı işcilik değişim yaptırabilirsiniz 1.4 fire ve 1.4 starjet için

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Alıntı bankaci61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

aradaki fark yapılan işlemden kaynaklanıyodur, triger seti olarak geçen 2 rulman(1de olabilir hatırlamıyorum) 1 kayış ama bunların dışındada değişmesi gereken/gerekebilen/tavsiye edilen parçalar var, mesela devridaim pompası. değişmesi gerekmez genelde ama atıyorum 1 sene sonra su kaçırmaya başlasa aynı işçiliği tekrar ödemeniz gerekicek o yüzden ben değiştirdim, benzer şekilde alternatör rulmanıydı sanırım setin içinde olmayan ama değişmesi gerekebilcek parçalardan. fark bunlardan kaynaklanıyodur ama su pompası 80 alternatör rulmanı 60 tl gibi bişeydi
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Hüseyin Koyak
    h k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 205

2 rulman 1 kayış ilave alternatör kayışı + işçilik 300 civarında tuttu benim , yetkili serviste yaptırdım. Ozanın dediği gibi aslında işe girişmişken su pompası falanda değiştirmek lazımdı ama açılamadım o kadar.
    Granit Gri F.I.R.E Dynamic KP + SP + AJ

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ziyaretci046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

gergi rulmanı orjinal nsk japon malı 20 tl devirdayimde orjinali 70 75 tldir

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon