Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
49 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Aracımı sevemiyorum

Hasan Koç
    otto1234 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2

gerçekten büyük şansızlık

Murat YANIK
    Linos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673
    Edilen teşekkür: 1268

Bu kadar şanssız olaydan sonra, hakikaten nefret etmemek mümkün değil!..

AKIN KOCAMAN
    Puntosuna Aşık Bir Adam HugemaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    07 ABM 37
    Edilen teşekkür: 69

Selamlar

Bende mm_işik dostuma katılıyorum bence iyi bir serviste sorunlarını tekrar gözden gecir ve arabana bir şans daha ver... Ben bindiğim arabaya aşığım....
    GRANDE PUNTO 1.3 MTJ FUN BEYAZ CO-PİLOT - BLUE ME - FIAT HI-FI 100W SES SISTEMI
    Eski Nick:07sea07

hüseyin öz
    KARA PİTON efsane19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 10

siz baya şansızmısınız yapacak bişey yokk olabiliyor böle şeyler. hee ben altı ayda 8000 km yaptım kış koşullarını iyi geçtik hee benim ufak tefek kazalardan başka arabada bir sorun yok sorun bendeydi şuana kadar hee araba çok kaliteli parçalar yok ama motor ve diğer aksamlar iyi biraz yavaş kalıyor bizimki ama yine de memnunum inş. herkez şanslı olur Allah kimseye kaza bela vermesin hayırlı sürüşler.

serkan yalın
    İl Başkanı (Antalya) serkan86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    07 BOZ 49
    Edilen teşekkür: 134

Alıntı selcukx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende aracımı 2008 de sıfır aldım ve 2000 km sonra frenlerden kamyon gibi ses gelmeye başladı. Servise gittiğimde aldığım cevap ise 2005 yılından itibaren balatalarda as kullanılmıyormuş bu yüzden tüm arabalardan bu ses varmış dediler. Tabi bende sadece puntoya binmiyorum ki doblo ve diğer araçlarada bindiğimde böyle bir ses çıkmadığını söyledim ama nafile. Sanırım kronik bir sorun.

1- Fren balata sesi
    2- Torpida kapağı sorunu
    3- Geri vites sorunu (zaman zaman geriye geçmiyor. 1 takıyorum sonra 2ye takıyorum ondan sonra geriye geçiyor)

Benim sorunlar bunlar ve kronik olduğu düşüncesindeyim.
    geri vites sorunu bende de var çift debrej yaparsam vitese giriyor.
    dün akşam Kemer e gittim ses izolasyonu gerçekten berbat sanki yolda araba değil ben gidiyorum

A.Kemal HATiP
    tyrant86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    10 K 3656
    Edilen teşekkür: 47

Alıntı defeat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamlar arkadaşlar,
    herhalde konu başlığından da anlamışsınızdır.otomobilimi sevmeye çalışıyorum ancak sevemiyorum.ailem,eşim ve otomobilim herşeyim ancak 13.06.2008'de aldığım aracımı ne yapsam sevemiyorum,bağlanamıyorum
    bundan önce 1997'de aldığım clio rsi'ımı,sportpack'li 3 kapı punto'muzu alana kadar kullandım.ben aldığımda 45k,sattığımdaysa 175k'da idi.çok şey paylaştık onunla,bir kere yolda bıraktı o da benim hatamdan dolayı oldu.şimdi gelelim gp'yle olan ilişkime...
    Showroom'dan alıp çıktığımda hemen bodrum yaptık.4 kişi+full bagaj,gerek performansı,gerek uzun yol konforu,gerekse klimanın gücüyle beni etkiledi."iyiki almışız" dedik.otobanda sürücü tarafı dış aynanın altındaki siyah plastik uçtu gitti,sol ön davlumbazda bulunan siyah klepe gibi şeyi tutan plastik tutucu düştü."hadi tamam" dedik.bodrum'da serviste taktırdık.
    Istanbul'a döndüğümüzde klima sistemi komple gitti.ne ısıtma ne soğutma,ne kalorifer fonksiyonu vardı."soket çıkmış" dediler,hallettiler.ön frenler kamyon gibi ötmeye başladı.baktılar,"balatalar değişecek" dediler,yaptılar.1000km sonra tekrar ötmeye başladı,temizlediler.kapıların ayarı kaçtı,neyse onu da hallettiler.sürücü tarafı kapı fitili attı,yaptılar.geçen hafta yine sürücü tarafı camını kapatırken bir çatırtı oldu ve cam kapı içine düştü.motorun çarkları kırılmış! şimdi ön frenler tekrar ötmeye başladı,kafayı sıyırıcam.bunlar yetmezmiş gibi bugün de klima yine gitti ama bu sefer soğutma yok,zannedersem gazı kaçmış çünkü evaporatörde hiçbir soğuma ibaresi yok,normalde üzerinin kar tutması lazım ama görüntü sıfır.
    Yarın yine servise götürücem,bakalım neler zırvalıcaklar...
    Arkadaşlar aracım daha 10 aylık ve henüz 4500km'yi zor yaptım.kredisinin bitimine 4 ay kaldı,biz ne alsak diye araç bakar olduk...lanet olsun böyle firmaya...
    abi geçmiş olsun ama biz daha aracimizi teslim almadan bizi de karamsarliğa düşürdün.clio aracim war benimde o da çok sorun yaratiyo diye değiştirdim bende ama punto'da beni üzecek galiba.

Yeni Linea Urban 1.3 95 hp Ahmet Bülbül
    abulbul08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Artvin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 495

Alıntı tyrant86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi geçmiş olsun ama biz daha aracimizi teslim almadan bizi de karamsarliğa düşürdün.clio aracim war benimde o da çok sorun yaratiyo diye değiştirdim bende ama punto'da beni üzecek galiba.
    kafanı yorma bende çok araştırdım sonunda puntoya karar verdim her firmanın araçlarında çıkabiliyor böyle arızalar oda arkadaşın şansı artık.
    abimde 2006 vw golf var ondada çok sorun çıktı.3500 km yaptım halen bi sorun vermedi.

alp budak
    linea16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6

çok büyük geçmiş olsun bende linea kullanıcısıyım arabayı 4 ay evvel aldım 7.000 km civarlarında daha en ufak tıkırtı duymadım.şanş diyebilirim çok sert kullanmama rağmen beni daha üzmedi ama çevremde de gp lerden kulanan arkadaşlardan var şikayetler çok ben iyiki linea almışım diyorum çoğu kişi gp nin sedanı desede alakası yok kaliteyi ve bazı hataları lineada arttırmışlar güzel günler dileğiyle

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Baha, bence GP genel anlamda Linea dan daha kaliteli bir otomobil ama Linea nın en önemli avantajı GP sorununun %90 nını oluşturan servo motor probleminin yaşanmaması.Çünkü bu araçlarda standart hidrolik direksiyon sistemi mevcut,

Linea küçük sedan sınıfında benim de beğendiğim bir araç...

Oktay Can Eren
    defeat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 44

Yanımda birilerinin olduğunu hissetmek inanın çok güzel dostlar.Hepinizin yazılarını tektek okudum.Doğduğumdan beri otomobil ve benzeri eserleri inceledim,hep "neden-nasıl?" sorularını sordum kendime.Kullandığım herşeyle empati kurmaya çalıştım.Kanıksadığım şeyleri inanın çok zor bırakıyorum.Senelerdir otomobil dergilerini hatim ederim,dolayısıyla Fiat markasının algımızda nerede durduğunu da az çok bilirim fakat bu kadar olabileceğini tahmin etmiyordum.0 aldım seni ben,bir test sürücüsü test etti seni fabrikada bir de ben.Kırılır darılır diye nazik kullandım olmadı,üstüne titredim başımı öne eğdin...Bilemiyorum,eski otomobilimi hala çok özlüyorum ama eskiliğin verdiği arızaları yaptırmaktan da sıkıldığımdan aldım bunu.Bakımları layığıyla yaptırabileceğimi bilsem(ekonomik durum) inanın satmazdım.Ağır gelmeye başladı bir süre sonra.
    Fakat kafamın basamadığı nokta,nasıl olur da 175k'ya gelmiş bir aracın 0 alınmış bir araca göre kendini daha iyi koruması oluyor.Nasıl daha güven veriyor?Bu kadar km sonra bir kere bir balata ötmesi duysaydım da,klima birgün buzhane yapmasaydı da öyle satsaydım...
    Daha 4000'inde olan bir otomobil nasıl 40000'i çıkaracak?

vedat güçük
    Phaser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 43

Aynen yazılarında haklısın dostum. kasım ayında polo marka aracımı sattım manual vites 4 sene kullandım bir kere olsun vitesinde cartlama olmadı. kaasımda puntomu aldım kasım ayından beri şuan 5 nci kez vites cartlama için servise bugun son kez gideceğim. bugun değişim yada para iadesi için konuşacağım aracımdan bende ciddi şekilde soğudum. nerde benim o eski polom dedim artık. seni çok çok iyi alıyorum. bu arada benim araçta maalesef şuan 4000 km.de

Mustafa İŞLER
    mustafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 78

Benim arabam 52.700 km'de 2 yılı doldurdum. Müfettiş olduğum için çok şehir gezdim mazotu hep farklı istasyonlardan aldım. Doğayı sevdiğim içinse çok fazla şelale, nehir, mağara gibi genellikle bozuk yollarla gidilen yerler gezdim. Hatırladığım kadarıyla kronik sorun olan arka kapı, periyodik bakımlar, boya koruma, davlumbaz taktırma (o tamamen benim hatam altını vurdum defalarca), emniyet kemeri ikaz sesini kapattırma dışında servise gittiğimi hatırlamıyorum. Kısacası benden kaynaklı olmayan tek sorun arka kapı ki o da kroniktir. farklı istasyonlardan mazot almama ve ülkemizdeki yakıt kalitesi herkesin malumu olmasına rağmen motor konusunda hiç sorun yaşamadım örmeğin. Bazı şeyler şans demek ki gerçekten.

görkem koçsan
    görkem koçsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 162

o ses yan aynalardan geliyo aynanın dış kısmına parmak uçlarınla tokat at anlarsın cızırtı sesini

berkay sevdi
    reklama gerk yok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 0

Alıntı abulbul08 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu sınıfta araçlarda taşlı yollarda ses almayan araç varmı?

tabiki var

mercedes alıp da neler yasayanlar var emin olun
    Konu ABNEW tarafından (19/08/2009 Saat 23:54 ) değiştirilmiştir.

ilker başar
    darkT-JET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 40

öncelikle geçmiş olsun....valla öyle yada böyle sorunlar hepimizde hatta diğer marka araclardada var..kimilerinde daha çok kimilerinde daha az...ucuz etin yahnisi derlerdi eskiden simdilerde ismi fayda/maliyet endeksine döndü,kendim için konusuyorum 1.4 lt. ,120 bg. ,turbo,tatmin edici performans,düsük yakıt tüketimi,esp,dıjıtal klima,yeterli düzeyde konfor,yine bana göre göz alıcı tasarım 8 ay önce 25.000 tl'ye mal oldu....en yakın rakiplerinin 2. el bitik halleri 30.000 tl civarındaydı...işin özü varsın sabah aksam sorun çıkarsan isteklerimi yeterince karsılıyor ya ''GÜLÜ SEVEN DİKENİNE KATLANIR''........saygılarımla
    Konu darkT-JET tarafından (20/08/2009 Saat 12:46 ) değiştirilmiştir.

BÜLENT HASDEMİR
    Bülent10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 15

Oktar arkadaşım böyle bir durumda karşılaşmana üzüldüm benimde birkaç sorunum var "Lüften Herkez okusun " başlıklı konuyu okursa orada da göreceksin . GP ön göğüsten gelen bir ses var ve hala gitmedi. Sağdan soldan geliyor mıcırlı yolda . Bir kaç ay öncede sağ Amortisör takozlarından gelmişti. Bakalım daha ne sesler duyacağız. Benim aracım 4 aylık ve 4300 km uzun yolda artık açıyorum radyoyu 5000 bakım geldiğinde yeniden göstereceğim bu durumu

Coşkun Çömlekçi
    gadget - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 46

arkadaşım geçmiş olsun üzücü tabi ama 55 bin tl ye arkadaş bi vw scirocco aldı 5 gün sonra motor bitti , ve yanıt üretim hatası, aynen bi focus hatchbackte oldu, düşün adam arabanın en zor değişen parçası olan motoru indirtti sıfır arabadan, yani tamamen şans işi...
    ha doğru bizim arabalarda parça kalitesi düşük, kapılar hızlı giderken hava alıyo resmen rüzgar sesi duyuyyom, kapılar devamlı tıkırdıyo, ön takım tıkırdıyo, ön panel tıkırdıyo, valla bi gün oturup tıkırdıyan her yere kağıt sokucam sonra benim başıma gelmedi ama servo direksiyon tamamen üretim hatası... tamamen nasip

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

Alıntı Cihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gerçekten şanssızlık olmuş. Yani bu saydıklarınızın olması için aracı baya zorlamak paldır küldür yollarda 200 le gitmeye çalışmak lazım. Öyle bişe yapmadınız umarım. Ama sizinki gerçekten şanssızlık. Benim de çok sorunum oldu fakat her şeyi hallettim bi şekilde. Şimdi de fazla takılmıyorum.

Ama malesef fiat hala yeterince kaliteli değil bu bir gerçek. Ama bu olay fiyatına da yansıyor bu da gerçek.
    Cihan hocam bence pekde yansımıyor fiyatına.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Fiat Üretimleri bence kalitesiyle, fiyatıyla, donanımıyla sınıf standartlarında kesinlikle.Rakiplerine göre artıları da var eksileri de.En önemli artıları ise donanım zenginliği ve tasarımları...

Mustafa Özkan
    Moosty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    26 TZ 691
    Edilen teşekkür: 361

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fiat Üretimleri bence kalitesiyle, fiyatıyla, donanımıyla sınıf standartlarında kesinlikle.Rakiplerine göre artıları da var eksileri de.En önemli artıları ise donanım zenginliği ve tasarımları...
    Kesinlikle katılıyorum, kendi sınıfında bu fiyata bu donanımları veren yok, diğer FIAT modellerindeki tasarımlara bir şey demiyorum, özellikle Doblu yu gördükten sonra, ama GP nin kesinlikle bir tarzı ve bütünlüğü var. Sonuç olarak GP alırken aynı özelliklerde bir Honda Jazz a verdiğiniz paradan daha azını veriyorsunuz, Honda Jazz forumlarını okursanız onlarda da bir sürü problemin olduğunu görürsünüz.

Bence fiyat / performans olarak GP oldukça tatminkar.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon